Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2007., 19:37   #61
Quote:
BladeRunner kaže: Pogledaj post
Proizvodi koje mi koristimo, na zalost, tebi ne mogu pomoci. Ovo je druga zemlja. Cak i drugi kontinent. No Antrid, proizvod koji je ovdje namijenjen kucnoj upotrebi, mozes napraviti i sama. Citao sam sadrazaj na bocici. Rijec je o secernoj otopini sa dodatkom boraksa. Tekucina je boje caja, i nije ljepljiva poput meda. Malo te tekucine (oko 1 cm2) pospe se na put kojim mravi najcesce dolaze. Oni na to navale kao ludi. Fora je u tome sto onda kraljicu i larve hrane tom tekucinom, misleci da je med. Tako ubijes cijelo gnijezdo.
Za vanjsku upotrebu imamo sitne granulice. Jednako djeluje na mrave, jer ubije cijelo gnijezdo.

Ja ih ne bih ubila, već samo potjerala u rupu odakle su došli, i odbila ih od nakane da se opet pojave. No izgleda da ću morati upotrijebiti drastična sredstva. Već su se proširili, svaki dan osvajaju novu prostoriju, kuhinja je pošteđena, a tog me najviše strah...
__________________
Sramota forum.hr-a::::Dalmacija
Beta ženka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 19:25   #62
Nama recimo, pomaže krupna sol (iako kod nas nikad nije bilo previše mrava). Prije su nam ulazili u stan kroz balkon, a onda smo čuli da krupna sol odbija mrave. I tako ju fino stavimo na balkon, mravi dođu do balkona, okrenu se i vrate natrag.
 
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 21:20   #63
omami ih svakog malim injekcijicama i malim kamiončičima i helikopterčičima sa malim vozačima i malim pilotima ih odnesi izvan kuće u mali logor sa malim šatorčićima u malu komunicu i svaki dan im kuhaj male obroke u malim tanjurićima i davaj im male penzijice
Znam iz iskustva da radi!
__________________
They are Millwall, I don't care!
Shmulex is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 22:19   #64
Quote:
Shmuley kaže: Pogledaj post
omami ih svakog malim injekcijicama i malim kamiončičima i helikopterčičima sa malim vozačima i malim pilotima ih odnesi izvan kuće u mali logor sa malim šatorčićima u malu komunicu i svaki dan im kuhaj male obroke u malim tanjurićima i davaj im male penzijice
Znam iz iskustva da radi!
Arwey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 16:43   #65
Quote:
Shmuley kaže: Pogledaj post
omami ih svakog malim injekcijicama i malim kamiončičima i helikopterčičima sa malim vozačima i malim pilotima ih odnesi izvan kuće u mali logor sa malim šatorčićima u malu komunicu i svaki dan im kuhaj male obroke u malim tanjurićima i davaj im male penzijice
Znam iz iskustva da radi!



Ovaj... izgleda da im se baš ne sviđa vonj octa (ne sviđa se ni meni, al' sad trpim)...
__________________
Sramota forum.hr-a::::Dalmacija
Beta ženka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 17:08   #66
cuj, kad se odlucis za trajno i politicki totalno nekorektno rjesenje kupi raid sprej i raid "kucice" za mrave. djeluje, provjereno na tri razlicite lokacije.

te kucice izgledaju ovako, a koliko znam ima ih u svakom dm-u i negdje su 15-20 kn.

dakle prvo sve pometes, operes, ocistis, od ostataka hrane, naspricas sprejem da se rijesis eventualno onih trenutno prisutnih i onda na cisto postavis te kucice, po mogucnosti dvije tri na razlicita mjesta, tamo gdje si primjetila da ulaze u stan (ventilacijski otvori, kuhinjski pod i sl.)

kucice sadrze neku supstancu koja ih namami unutra, a kad se vrate u gnijezdo ponesu to doma i potamane ostatak ekipe. zapravo se rjesavas izvora.

terminator
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 15:07   #67
ja protiv mrava koristim prašak za pecivo. djeluje.
jedino što, kad im ostavim prašak za pecivo, tu i tamo čujemo sitno, kratko i tiho pucketanje...
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 17:35   #68
Ovdje su navedeni neki "recepti" za humane načine udaljavanja mrava. Ima uistinu mnogo preporuka na netu, i kombinacija više njih sigurno pomaže.

Ja sam imala manjih problema sa žoharima i kupila sam ovaj aparat, cijene nešto iznad 100 kuna. Ne pomaže stopostotno, ali u kombinaciji sa čistim domom i ovim nekim "mirisnim" tjeračima, rijetko kada sretnem ikakvu bubicu u stanu, uključujući i komarce.
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 14:23   #69
ajd-jel ko zna koje bi bile dimenzije za napravit jedan pošten mravarij(terarij za mrave) tj koja je otprilike potrebna širina da bi ja uspila vidit tuneliće ?????
ONtipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 13:04   #70
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
kako ih učinkovito potjerat iz kuće a ne ubit?
neznam hoce li pomoc protiv mrava...ali ja koristim caj od koprive i mente protiv buba koje mi unistavaju cvijece...zalijem zemlju cajem (hladnim naravno), a ponekad premazem listove i nema ih...cistka...to je rekla moja stara baba...i funkcionira
Pa probaj ..mozda ti pomogne...
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 10:27   #71
Ono s octom definitivno funkcionira. Hvala!
flafipot is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 17:29   #72
Zbog čega mravi dolaze u kuće? Dali zbog vode ili zbog hrane????
Unaprijed hvala!!!
kj1504 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 18:07   #73
Quote:
ONtipka kaže: Pogledaj post
ajd-jel ko zna koje bi bile dimenzije za napravit jedan pošten mravarij(terarij za mrave) tj koja je otprilike potrebna širina da bi ja uspila vidit tuneliće ?????
Jel ima to gdje za kupiti?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 16:22   #74
Quote:
kj1504 kaže: Pogledaj post
Zbog čega mravi dolaze u kuće? Dali zbog vode ili zbog hrane????
Unaprijed hvala!!!
Ne znam,al iznaš što ih tjera,a ne zasmrdi kuću,štvše,odlično miriše?

Cimet...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 19:49   #75
Nikako, moraš ih ubit
__________________
... vBulletin radim po naruđbama. Ali samo neke zanimljive i kvalitetne teme foruma :)
vBulletin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 20:11   #76
Quote:
vBulletin kaže: Pogledaj post
Nikako, moraš ih ubit
Njih i pčele ipak ne volim ubijati,jer ih više smatram životinjama nego kukcima...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 20:19   #77
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Njih i pčele ipak ne volim ubijati,jer ih više smatram životinjama nego kukcima...
pa kukci i jesu životinje.
zerdav is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 21:55   #78
Quote:
zerdav kaže: Pogledaj post
pa kukci i jesu životinje.
Imao sam i ja biologiju u srednjoj...

Pčele i mrave smatram inteligentima i vrijednima...

Od ostalih kukaca zazirem...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 23:54   #79
Meni su se znali pojavljivat u određeno doba godine. Kasnije smo ih počeli ignorirat.
Koliko sam primijetio, zadnjih par godina ih nema.
Ili je to zato što mene nema
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 09:24   #80
Quote:
pobosutljanin kaže: Pogledaj post
Meni su se znali pojavljivat u određeno doba godine. Kasnije smo ih počeli ignorirat.
Koliko sam primijetio, zadnjih par godina ih nema.
Ili je to zato što mene nema
Kod nas je već tjednma najezda smrdljivih martina!

Vratite nam mrave!
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:59.