Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2018., 23:17   #7941
Quote:
gym1307 kaže: Pogledaj post

Vidim da nitko ne zivi u blizini crkve koja nabija svako jutro u 7 sati 2 minute bez prestanka 7 dana u tjednu. Pa jos u 12 i u 18 sati da se ne opustimo u tisini. E to su pravi nepodnosljivi susjedi kojima jos ni po zakonu ne mozes nista jer su izuzet iz zakona o zastiti od buke
Selidba jedino, nema druge ..
Stranger FX is offline  
Old 01.01.2018., 23:38   #7942
https://www.forum.hr/showthread.php?t=1046247
za one koji vole ljudima u gradu i zgradama preporučivati neka presele na selo
uzadnjicas is offline  
Old 02.01.2018., 09:21   #7943
Ovi koji imaju cucke po stanovima koji zavijaju cijeli dan ili papagaje su samo ljubitelji živadi nikako susjedi iz pakla.
pohranjujte is offline  
Old 02.01.2018., 13:21   #7944
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post

https://www.forum.hr/showthread.php?t=1046247
za one koji vole ljudima u gradu i zgradama preporučivati neka presele na selo
a koji kurac ćeš drugo nego to napisati, ne može crkvena zvona nikako zaustaviti, ili držati pamuk u ušima, drugo mu ništa ne
preostaje, zvona nisu susjed iz pakla, ali ako je crkva već tu bila, trebalo je onda na to misliti prije useljavanja ..
sad je gotovo , ne bi nikad kupio kuću ili stan u blizini crkve -.-
na selo nikako, tamo ima problema koliko ti srce želi ... ja sam u gradu, ali bar mi je crkva dovoljno daleko da ne čujem zvonjavu xD
i nisam dao nikome da mi puca petarde u ulici, mrzim petarde! ... nigdje nije savršeno živjeti, ali donekle bar da je mir

Zadnje uređivanje Stranger FX : 02.01.2018. at 13:32.
Stranger FX is offline  
Old 02.01.2018., 13:39   #7945
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
https://www.forum.hr/showthread.php?t=1046247
za one koji vole ljudima u gradu i zgradama preporučivati neka presele na selo
Majko božija i svi sveci? Prema ovome je moja stokilašica koja bubnja bosa po parketima mila majka.

Inače, rekla bih da je slučaj ogledni primjerak SIPa, dobro bi bilo da se tema preseli ovamo....
Beppinna is offline  
Old 02.01.2018., 17:15   #7946
Quote:
pohranjujte kaže: Pogledaj post
Ovi koji imaju cucke po stanovima koji zavijaju cijeli dan ili papagaje su samo ljubitelji živadi nikako susjedi iz pakla.
Nije bas u redu ni prema zivotinji da je se pusti da zavija. Ako se netko nema vremena baviti zivinom, ne treba je ni drzati. To su ujedno i jedini zvukovi koje redovitije cujem kod sebe (osim vlaka kojeg rijedje cujem) i ponekad bas traje. Srecom PVC stolarija dobro prigusi.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Old 02.01.2018., 21:17   #7947
Quote:
Stranger kaže: Pogledaj post
a koji kurac ćeš drugo nego to napisati, ne može crkvena zvona nikako zaustaviti, ili držati pamuk u ušima, drugo mu ništa ne
preostaje, zvona nisu susjed iz pakla, ali ako je crkva već tu bila, trebalo je onda na to misliti prije useljavanja ...
nije to imalo nikakve veze s tobom ili tvojim problemom, moj post je slučajno ispod tvog. vidio sam temu gore na forumu pa je linkao tu jer masu ljudi komentira "pa onda se preseli... ", kao da je to lako i jednostavno i rješava sve. a kamo god da se preselite možete imati stravične probleme, nigdje nije savršeno.
uzadnjicas is offline  
Old 02.01.2018., 22:00   #7948
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
zvao bi kad bi znao tko je "nadobudan" u mojoj zgradi....
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
ne cujem ove pokraj, al cujem ove iznad i ispod. parket/plocice i klompe/stikle.
ove pokraj se culo kad su se svadjali (derali).
daleko je to od kartonske kutije. zgrada s armiranim betonom, starogradnja.
a da se prvo dogovoriš sam s sobom kaj buš pisao
pa se držiš jednoga,a ne doslovno 2 posta suprotno
KILLERDOG is offline  
Old 02.01.2018., 22:34   #7949
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post

nije to imalo nikakve veze s tobom ili tvojim problemom, moj post je slučajno ispod tvog. vidio sam temu gore na forumu pa je linkao tu jer masu ljudi komentira "pa onda se preseli... ", kao da je to lako i jednostavno i rješava sve. a kamo god da se preselite možete imati stravične probleme, nigdje nije savršeno.
Da, to sam i napisao gore da nigdje nije savršeno inače ljudima ne savjetujem da sele, ali kad je crkva u pitanju stvarno ne znam,
zvona će zvoniti uvijek, ako nekoga to izluđuje i ne može normalno živjeti, onda ne bi bilo loše da proba si naći neko drugo
mjesto za življenje ako je mogućnosti naravno .. a čuj to je sve lutrija možeš se preseliti i biti ti još gore ^^
a ima i onih koji su se odselili i sad im je dobro .. a i zvona nisu sip pa da jedan dan će
biti na poslu/vani, otputovati, manje lupati itd. nego će uvijek zvoniti nažalost, iz tog razloga sam napisao selidba, da se radi o nekom
susjedu onda ne bi.

Uglavnom se ok suosjećam ovdje s ljudima jer sam imao prije 2 g. užasne probleme sa ljudima ispod mene, koji kad su napokon
odselili osjećao sam se kao da sam dobio na lotu, nikad neću zaboraviti taj dan kad su napokon otišli ... eh
toliki je mir bio, kao da sam u raju xD

Zadnje uređivanje Stranger FX : 02.01.2018. at 22:54.
Stranger FX is offline  
Old 04.01.2018., 20:49   #7950
Quote:
gym1307 kaže: Pogledaj post
Vidim da nitko ne zivi u blizini crkve koja nabija svako jutro u 7 sati 2 minute bez prestanka 7 dana u tjednu. Pa jos u 12 i u 18 sati da se ne opustimo u tisini. E to su pravi nepodnosljivi susjedi kojima jos ni po zakonu ne mozes nista jer su izuzet iz zakona o zastiti od buke
al bar nije izuzet iz zakona o primanju sredstava iz drzavnog proracuna,
tako da indirektno financiras svog susjeda da se ne opustas u tisini.
eto.
__________________
reminder
tonijel is offline  
Old 05.01.2018., 09:48   #7951
Evo ovako se sredi buka iz kafića, bacanje petardi i slično:

http://www.slobodnadalmacija.hr/dalm...icko-ponasanje
OpraSou is offline  
Old 05.01.2018., 12:29   #7952
Quote:
OpraSou kaže: Pogledaj post
Evo ovako se sredi buka iz kafića, bacanje petardi i slično:

http://www.slobodnadalmacija.hr/dalm...icko-ponasanje
misliš, tako se ne sredi buka iz kafića na legalan način - ili nisi vidio da je policija odala identitet pozivatelja pijanim huliganima, zbog čega je nastao kaos pa su ljudi završili pretučeni i s prekršajnim prijavama? uz finu dozu kreativnosti u pisanju policijskog izvještaja... pa i nije baš ohrabrujuća priča za ovu temu.
uzadnjicas is offline  
Old 15.01.2018., 21:14   #7953
Evo mene opet na temi

Ispred stana/zgrade je donedavno bila livada, a sada je ogromno gradiliste VMD-a....s radom pocinju u 6 ujutro i zadnjih tjedana do 23 navecer...buka uzasna, ne moze se spavati od njih...nalaze nam se na 50-ak m od stana....ludim....podocnjaci do poda...

Kome prijaviti ti buku, postoji li neko regulirano radno vrijeme....pa ovo nije normalno, maltretiraju nas od 6-23 h...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 19.01.2018., 02:22   #7954
ne postoji, gradilište može raditi 24 sata ako to rješe tako ( iako je rijetkost to, fakat mora biti nešto gadno da se radi 24 sata 7 dana )

sanitarna inspekcija je zadužena za buku, a evo pravilnika i do koliko decibela ( jer ovisi u kojoj ste zoni )

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/..._145_2548.html
KILLERDOG is offline  
Old 19.01.2018., 14:57   #7955
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Evo mene opet na temi

Ispred stana/zgrade je donedavno bila livada, a sada je ogromno gradiliste VMD-a....s radom pocinju u 6 ujutro i zadnjih tjedana do 23 navecer...buka uzasna, ne moze se spavati od njih...nalaze nam se na 50-ak m od stana....ludim....podocnjaci do poda...

Kome prijaviti ti buku, postoji li neko regulirano radno vrijeme....pa ovo nije normalno, maltretiraju nas od 6-23 h...
Allexis, je li to ovo?
saurus is offline  
Old 23.01.2018., 11:18   #7956
Živim u relativno mirnom naselju iako nam prolazi tramvaj i 50 m od zgrade mi je košarkško i dječje igralište. Tu uostalom svi šetaju pse i to mi ne smeta. No nalazim se u sredini zgrade. Ispod mene je susjed policajac kojeg često nema a ima psa. Iznad mene je mladi bračni par s bebom od cca. godinu dana.
Ok mi je i mogu istolerirati i da dijete plače i da pas ispod laje. Ali to dijete iznad kad krene šprintat s jednog dijela stana na drugi i udarati po podu ja dobijem sijede. Od 8 ujutro do 9-10 navecer. Non stop. Pa mu non stop ispada nesto, pa igraju s njim kuglanje di se cuje kad ta plastična lopta po podu tutnji i ruši te faking čunjeve.

Studentica sam i budem po 5-6 sati na faxu, ali kad sam u stanu htjela bih mir i tišinu jer moram učiti ili se odmoriti po mogućnosti. Najradije bih im rekla da im ne može ovo biti dječji vrtić ali ispala bih nenormalna i netolerantna. Razmišljam na način da ću imati i ja jednom dijete pa ću se sjetiti toga.

Počela sam razmišljati da idem učiti u knjižnicu, a opet mi to nije ok jer uzela sam stan da budem sama baš radi tog SVOG mira. Ajde da ja njima radim neke partije, puštam glasno glazbu ili bilo kako ometam kućni red, pa bih razumjela, ali ne.
B1rdy is offline  
Old 23.01.2018., 11:42   #7957
Quote:
B1rdy kaže: Pogledaj post
Živim u relativno mirnom naselju iako nam prolazi tramvaj i 50 m od zgrade mi je košarkško i dječje igralište. Tu uostalom svi šetaju pse i to mi ne smeta. No nalazim se u sredini zgrade. Ispod mene je susjed policajac kojeg često nema a ima psa. Iznad mene je mladi bračni par s bebom od cca. godinu dana.
Ok mi je i mogu istolerirati i da dijete plače i da pas ispod laje. Ali to dijete iznad kad krene šprintat s jednog dijela stana na drugi i udarati po podu ja dobijem sijede. Od 8 ujutro do 9-10 navecer. Non stop. Pa mu non stop ispada nesto, pa igraju s njim kuglanje di se cuje kad ta plastična lopta po podu tutnji i ruši te faking čunjeve.

Studentica sam i budem po 5-6 sati na faxu, ali kad sam u stanu htjela bih mir i tišinu jer moram učiti ili se odmoriti po mogućnosti. Najradije bih im rekla da im ne može ovo biti dječji vrtić ali ispala bih nenormalna i netolerantna. Razmišljam na način da ću imati i ja jednom dijete pa ću se sjetiti toga.

Počela sam razmišljati da idem učiti u knjižnicu, a opet mi to nije ok jer uzela sam stan da budem sama baš radi tog SVOG mira. Ajde da ja njima radim neke partije, puštam glasno glazbu ili bilo kako ometam kućni red, pa bih razumjela, ali ne.
Ispravno razmišljaš

I garantiram ti da se sa bebom od godinu dana ne kuglaju
ali vjerovatno djete valja onaj neki didaktički valjak ili nešto slično

Možeš na lijep i kulturan način otići gore i reći da se zaista puno čuje, pa izvidjet da li imaju tepihe pa zamoliti ako nemaju da stave djetetu neku podlogu za igru ili na dio poda parket a ne da to sve radi po parketu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 23.01.2018., 16:43   #7958
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Ispravno razmišljaš

I garantiram ti da se sa bebom od godinu dana ne kuglaju
ali vjerovatno djete valja onaj neki didaktički valjak ili nešto slično

Možeš na lijep i kulturan način otići gore i reći da se zaista puno čuje, pa izvidjet da li imaju tepihe pa zamoliti ako nemaju da stave djetetu neku podlogu za igru ili na dio poda parket a ne da to sve radi po parketu
Ja imam malo dijete..iznad mene živi obitelj s troje djece.. I vjeruj mi da ta 'dječija igra' je meni sve osim igre.. Pošto imam malo djete nemoguće mi je stavit mu čepiće u uši, nemoguće je uzvratiti.. išao kumio molio i ni jednom nisam dobio oprosti.. i sad mi se čini da je još i gore.. žena me stalno smiruje iako je i ona na rubu--toliko se živcira, a samim tim i djete to osjeća..A da ne kažem koliko puta su mi probudili dijete poslje 21 navečer..
Nisam kreten kojem smta što netko piša poslje 22 u wc..Ali sve ove s stavom u svojem stanu mogu što hoću, zovem kod sebe, i ako mi kažu da bi oni mogli živjeti s tom bukom svaki dan, ja im dam 1000 kn..ako ipak budu iskreni i kažu da ne bi mogli, nek oni meni daju 500..
To tko nije doživio, ne zna što je kad 2'godišnje djete trči vamo tamo kao da udara s malim čekićima..i pri tome onaj zvuk struganja namještaja od parket..
Zato tko god to nije iskusio...ne pričajte gluposti..
Danas sutra ako i ostanem ovdje, sigurno ću poduezti sve što je u mojoj moći da olakšam susjedima..a to podrazumjeva i vođenje djeteta van da e istrči i bavi nekom aktivnošću, tepisi, mekane papučice itd..
nikal1 is offline  
Old 23.01.2018., 18:44   #7959
sanitarna inspekcija pa neka mjere buku.

policija ko je buka iza 22h.

i neka stave izolaciju na pod.
9009 is offline  
Old 24.01.2018., 06:57   #7960
ako se ne čuje van stana na ulicu policija neće poduzeti ništa,samo privatna tužba
KILLERDOG is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:25.