Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2011., 22:15   #41
gledam ovu stranicu stop specizmu...i sve što vam mogu reći : sramite se!!!toliko budalaština na jednom mjestu,gori ste nego prijatelji životinja (a to je teško nadmašiti)


ovo što vi seruckate,pa to ni moj pas sa maslom ne bi pojeo.
i sudeći po slikama,čisto sumnjam da je ova sex pistols majica ili traperice na frajeru fair trade

btw,Liberation - prije nego me napadeš - ne,ja ne pijem mllijeko od velikih proizvođača (već ako nabavim,samo ono pravo domaće),ali ako se želite boriti protiv velikih firmi i sl.,ajd smislite nešto originalnije,jer ove spike koje prodajete su zastarjele,a one koje zanima problematika natjera ih se da okrenu glavu jer se to tako NE radi (osim što živcira i nasmijava i jadnoj djeci uništava predstavu).Zar do sada po iskustvu raznoraznih udruga (što svjetskih,što lokalnih) niste mogli naučiti da se bori edukacijom,argumentiranjem i sl.,a ne šokiranjem male djece.Samo ste dobili gadnu antireklamu.
__________________
"I'm a reasonable man,get off my case."
violet_alice is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 22:47   #42
Vidim da su mi tri posta izbrisana, i ne samo meni nego i drugim forumasima s kojima sam pricala. Cenzuru si nabijte tamo gdje joj je mjesto


@ violet_alice, sudeci po slikama znas procijeniti marku traperica i majica? ma svaka ti dala!

Ne zelim podrzavati niti pisati na forumu gdje se ostavljaju samo neki postovi, a drugi se cenzuriraju, niti zelim gubiti vrijeme na to.

Imate nas web na kojem su sve akcije najavljene i javne, pa dodite da pricamo.

Pozdrav svima!
liberation is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 13.09.2011., 23:02   #43
Quote:
ma svaka ti dala!
barem 100 evra

a čuj,ako to nisi ti i tvoj kolega na slikama,onda se raspitaj među svojim pajdašima,pa javi (pofotkajte etikete) da li nosite ili ne fair trade robu a i poznat mi je proces pravljenja traperica,pa ono...

i ne cenzuriraju te,već su upozorili da pričamo isključivo o temi (o vege načinu života,moralnosti ubijanja životinja radi hrane postoje druge teme,pa možemo tamo pričati o tome).

još nisi opravdala šokiranje male djece.
__________________
"I'm a reasonable man,get off my case."
violet_alice is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 01:56   #44
Quote:
violet_alice kaže: Pogledaj post

još nisi opravdala šokiranje male djece.
nije samo šokiranje.
praktički su im uništili predstavu za koju su se jako trudili.
pa to su djeca ne odrasle osobe koje će samo nastavit dalje ko da ništa nije bilo.
djecu je sve to pogodilo puno jače nego što bi nas.

nadam se da su sretni, ne usude se na nekog večeg pucat pa se okome na djecu

mora da se sad osječaju spešl
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 07:37   #45
Quote:
liberation kaže: Pogledaj post
Vidim da su mi tri posta izbrisana, i ne samo meni nego i drugim forumasima s kojima sam pricala. Cenzuru si nabijte tamo gdje joj je mjesto


@ violet_alice, sudeci po slikama znas procijeniti marku traperica i majica? ma svaka ti dala!

Ne zelim podrzavati niti pisati na forumu gdje se ostavljaju samo neki postovi, a drugi se cenzuriraju, niti zelim gubiti vrijeme na to.

Imate nas web na kojem su sve akcije najavljene i javne, pa dodite da pricamo.

Pozdrav svima!

Varaždinski alternativni aktivisti, kao što ponovih, ima mnogo područja u kojima možete volontiranjem doći do izražaja.
Recimo, ovdje:

http://forum.evarazdin.hr/viewtopic....p=10674#p10674

Dakle, pojavite se u nedjelju ujutro, potrebni su nam volonteri. Svojim djelovanjem uradite NEŠTO KORISNO, za razliku od polijevanja djece bojom.

Mjesto susreta: stadion Sloboda...
Pomoći ćete, osjećat ćete se dobro, a i dobit ćete vegetarijanski obrok.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 07:54   #46
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Što gledaš trun u oku brata svojega, a brvna u oku svome ne opažaš? Mt 7, 3-4
Opazi ga ti, meni ne smeta.

Quote:

Odlično, ako bude sreće bit će chick fajta između više suprostavljenih tabora. Obavezno javi.
Inače, super su mi ove fore sa smajlićima, emotikićima i ostalim beštimjem, sigurno bi i ja bio faca da ih stano ubacujem umjesto argumenata...

Quote:
Citirao si Lastana, a on ima ban. To je okrutno.
Žao mi je, ne pratim forume i ne snalazim se baš najbolje.
Lastane, oprosti.

Quote:
Odi na jednu takvu zabavu, pa im je rasturi.
Ma mislim stvarno...

Quote:
I kaj s linkovima? I u Rusiji se zatvaraju u kaveze, nose fotografije na paradama itd. Čekam nešto drastičnije, kao i reakciju vlade.
To je to što ti radiš. Čekaš. Jako inventivno frajerski.

Quote:
Sad ozbiljno,
Ma daj, nemoj, baš ti je krenulo.

Quote:
zar stvarno misliš da je onaj istup ikoga potaknuo da prestane koristiti mlijeko i mliječne proizvode?
Zar stvarno misliš da je to bio glavni i jedini cilj tog događaja?

Quote:
Ako si ti stvarno lik koji je to napravio, savjetujem ti da malo ojačaš. Ne mogu ozbiljno shvatiti ljude koji propovijedaju odricanje od mesa i zagovaranje kakti zdrave prehrane, a prvi jači vjetar bi ih otpuhao.
Lako za moje ojačavanje, imam 4o kuka na leđima i puno vjetrova me je pokušalo otpuhati. But I'm still standing, yea, yea, yea

Quote:
Nadam se da će na forum doći i tvoja kolegica, trebam je nešto pitati.
kulis is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 15.09.2011., 08:03   #47
E da, i ja podržavam nabijanje cenzure di joj je mjesto. Ukoliko imate nekakvih konstruktivnih ideja glede mede, naše tjelesne konstitucije i ostalih preširokih tema da bi stale na veleuvaženi topik na forum.hr, ili dođite na forum gdje nama cenzure ili navratite na sokić i tračanje. Pozdrav uz

"I'll never resign myself to do nothing. Never." - Gudrun Ensslin
kulis is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 15.09.2011., 09:02   #48
Quote:
violet_alice kaže: Pogledaj post
gledam ovu stranicu stop specizmu...i sve što vam mogu reći : sramite se!!!toliko budalaština na jednom mjestu,gori ste nego prijatelji životinja (a to je teško nadmašiti)
Slažem se. Ovakve likove treba jednostavno ignorirati i kažnjavati kada naprave nekakvu glupost. Tipa boja na pozornicu. Lijepo njima bojom po stanovima i kućama pa da vidim hoće li imati vremena i želje smišljati napade na djecu.
Archchancellor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 11:32   #49
Quote:
Khufu kaže: Pogledaj post
Polijevanjem bojom to sigurno neće postići.
Mislim da je polijevanje bojom efektnije u današnjoj eri medija od nekakvog dijeljenja hrane. Ako je ta udruga tek krenula sa radom, super su počeli. Bar novine i ostali mediji imaju za popuniti stranice.
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 12:40   #50
Quote:
Graham kaže: Pogledaj post
Mislim da je polijevanje bojom efektnije u današnjoj eri medija od nekakvog dijeljenja hrane
Zašto misliš da je efektnije?

Da li nakon takvih akcija čeljad masovno prelazi na veganstvo?

Per capita potrošnja mesa raste iz dana u dan u svim dijelovima svijeta tako da veganstvo maže funkcionirati na individualnoj razini, ali kao neki masovni pokret je totalni fail

Ali mislim da to veganima i paše
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 21:13   #51
Drago mi je da se na sceni pojavio netko noviji i nadobudniji od one olinjale mlitave pizdurine koju financira žena, Luke Omana.

Jel vaš šef kojim slučajem Domagoj Pintarić, odmilja Tarić? On mi je ostao u sjećanju kao zagovaratelj ovako progresivnih akcija poput napadanja djece.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 22:26   #52
Još jedam primjer aktivizma koji je otišao u krivom smjeru: http://veseli-vegani.org/video?cl00007.txt

Jebote, kakva galerija likova u ovoj emisiji, od umobolnog bračnog para Međugorac, do likova sa Neprijatelji ljudi wikija. Ekofeministički animalizam.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 23:34   #53
Quote:
Tri vedra, živahna, glazbeno nadarena praščića odrasla su na maloj farmi. Život im je bio pun igre i pjesme dok nisu saznali da je "svrha i smisao prasećeg života biti pretvoren u šunku, kobasicu ili paštetu."

"Ta pjesma koju čujem u sebi, hoću li je čuti i kad budem pašteta?", pitao se Tihomir. "Hoće li mi biti tijesno u konzervi?", mučilo je Dobricu.
Cabaret tri praščića, Knap


Ovo stavljam kao pozitivni primjer aktivizma.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 23:53   #54
Ne izgledaju baš veselo.

I još stranku osnovali.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 00:10   #55
Kako su voditelju uši asimetrično pozicionirane, dekoncentrira me.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 10:38   #56
Quote:
kulis kaže: Pogledaj post
Posvećujemo i tome pozornost. Idući vikend djelimo hranu beskućnicima i družimo se s njima, a nakon toga ide akcija darivanja krvi. Ideš s nama? <3
Zaista divna i hvalevrijedna incijativa - i ovo s beskućnicima i davanje krvi. Korisno, produktivno, smisleno, a istovremeno vam i pruža priliku da jasno i artikulirano iznesete svoje stavove, a da vas ljudi pritom actually poslušaju.

Za razliku od prekidanja predstave klincima na Špancirfestu koje je sve suprotno od toga.

Takva vrsta aktivizma može (i hoće) izazvati jedino revolt i zgražanje. Jer jebiga, kad skupina ljudi-krava uleti vedroj i prpošnoj dječici na predstavu u koju su uložila višemjesečni trud, nitko neće zastat i razmislit o tome što su ti ljudi-krave točno htjeli poručit. I zapravo, iznenađuje me nedostatak vizije u onih koji tako nešto čine jer sam osobno dojma da je akcija dobro donijela jedino Vindiji i da se sljedeći dan u Varaždinu tražio jogurt više.

Mislim da sam vrlo rijetko u životu saslušala ljude koji su me agresivno natezali za rukav i silom mi pokušali nametnut vlastite stavove. S druge strane, vrlo rijetko sam odbila poslušat pristojno izrečeno i jasno artikulirano mišljenje, čak i onda kad se s istim nisam nužno slagala.

Bojim se stoga da mi promiče smisao ovakvih i njima sličnih akcija. Možeš li mi ti, kao osoa koja u njima sudjeluje, približit njihov cilj?
MonotypeCorsiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 10:57   #57
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Zašto misliš da je efektnije?
Dobili su medijski prostor.
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Da li nakon takvih akcija čeljad masovno prelazi na veganstvo?
Ne čini mi se da im je cilj to ostvariti jednom akcijom.
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Per capita potrošnja mesa raste iz dana u dan u svim dijelovima svijeta tako da veganstvo maže funkcionirati na individualnoj razini, ali kao neki masovni pokret je totalni fail
Mislim da ti je poznato da rast gospodarstva potiče potrošnju mesa kao osnovne skuplje prehrambene namirnice (Kina, Indija, Brazil), istovremeno kao primjer možeš uzeti našu zemlju gdje smo sve deblji i deblji. Kasnije ćemo svi nositi na leđima (na plaćama) naše loše prehrambene navike.

U cijeloj toj priči veganski aktivisti ipak imaju neku ulogu informatora o porijeklu te hrane i tu su korisni za društvo.

Ne vidim zašto ne bi aktivizam sa jedne strane dobio svoj medijski prostor ako ga već imaju razni likovi poput gotovca, nives, radeljaka itd.
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 00:23   #58
debljina nema veze sa jedenjem mesa nego, kako kažeš, lošim prehrambenim navikama.
treba znat jest raznoliko i uravnoteženo a ne šopat se ili jednim ili drugim.

i nije bitno dobit medijski prostor nego način na koj ga dobiješ.
da se i interesiram o veganstvu/vegetarijanstvu ovakve nakarade i napadi na djecu bi me samo odbili
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 00:28   #59
Quote:
Graham kaže: Pogledaj post
Ne vidim zašto ne bi aktivizam sa jedne strane dobio svoj medijski prostor ako ga već imaju razni likovi poput gotovca, nives, radeljaka itd.
Imaš pravo. Mislim da se sasvim dobro uklapaju u nabrojanu ekipu
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 17:21   #60
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Još jedam primjer aktivizma koji je otišao u krivom smjeru: http://veseli-vegani.org/video?cl00007.txt

Jebote, kakva galerija likova u ovoj emisiji, od umobolnog bračnog para Međugorac, do likova sa Neprijatelji ljudi wikija. Ekofeministički animalizam.
A ta stranica "Neprijatelji ljudi" još nije ukinuta? Gluplje stranice u životu ne vidjeh, da mi je znati tko ju je napravio, zašto se nije potpisao imenom i prezimenom i stavio svoje fotke kad je tako hrabar, a ne kriti se iza anonimnosti. Netko je toliko opsjednut veganima i ekipom da im je išao raditi kontra stranicu, ako to nije ekstrem ne znam što je....

Zadnje uređivanje gold_girl : 20.09.2011. at 18:01.
gold_girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:19.