Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2013., 19:22   #1061
Quote:
GricGric kaže: Pogledaj post
Kad je mala firma, .... Onda se kad je potrebno ispiše ček i time zatvori 2310, uopće ne mora iči preko blagajne ako npr u blagajni nema novaca...
Dubo, mislim da je retrogradno ipak ispravnije u onom slučaju nego retroaktivno...
Netko voli komplicirano, a ja što jednostavnije. A imam i doma osobu kojoj tupim do nebesa da NE TREBA BLAGAJNA, ma... ona i dalje ima za uhom penkalu, a u ruci isplatnice i uplatnice... Te profi devijacije je preteško riješiti. Kod "malih" gdje plaćaju gotovinom jedna-dvije osobe zbilja ne treba komplicirati. Naravno AKO se radi o "sitnim" računima, a ne o ždaračinama ala jastozi &comp. A kako kod nas stvarno ima svega i svačega... I da, odavno je blagajna ukinuta, ali ne tako davno da bi se već zaboravilo?

Usput: ideja sa ispisom čeka... hahaha!! Svašta se kod nas smišlja, AKO NEMA PARA - daj papir, kartušinu, vjetar... Ako nema para niti za sitne račune, pa zatvaraj firmu, propao si! Te stvari ja ne razumijem, nema para, ali se ponašamo KAO da ima i kupujemo i trošimo?? Pa se pokrivamo bezvrijednim papirom (čekom BEZ pokrića?!?) Eto... opet: naša posla. Koja smo mi lijeva država?!?

Retro... ovako, onako, po tumačenju nije isto... Retrogradbni su PLANETI, a ako se misli na događanja unazad, onda je aktivnost... Ili retroaktivnost?? Ma svejedno, nećemo ovdje o tome.
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 22:26   #1062
pozdrav ekipa,
ima li kakve pomoći oko pogreške kod isplate najamnine na tekući umjesto žiro i kako bi se to moglo ispraviti ? savjetnici rrifa su mi rekli da ta osoba vrati sav novac i da se ponovo isplati na žr, ali je problem što se radi o većoj sumi love i potencijalno moze samo privuci pozornost porezne ili nekog drugog nadzora dobra je stvar što je taj ugovor prijavljen na poreznu i što se redovito mjesečno plaća porez za to iznajmljivanje, ali meni to svejedno nije dovoljno i strah me kazne u slučaju naknadnog nadzora
imate li kakvu ideju što napraviti ?
hvala
radio gaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 20:55   #1063
Quote:
radio gaga kaže: Pogledaj post
pozdrav ekipa,
ima li kakve pomoći oko pogreške kod isplate najamnine na tekući umjesto žiro i kako bi se to moglo ispraviti ? savjetnici rrifa su mi rekli da ta osoba vrati sav novac i da se ponovo isplati na žr, ali je problem što se radi o većoj sumi love i potencijalno moze samo privuci pozornost porezne ili nekog drugog nadzora dobra je stvar što je taj ugovor prijavljen na poreznu i što se redovito mjesečno plaća porez za to iznajmljivanje, ali meni to svejedno nije dovoljno i strah me kazne u slučaju naknadnog nadzora
imate li kakvu ideju što napraviti ?
hvala
ja bi napravila upravo ovo što su ti RRIFovci savjetovali
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 18:28   #1064
Quote:
radio gaga kaže: Pogledaj post
pozdrav ekipa,
ima li kakve pomoći oko pogreške kod isplate najamnine na tekući umjesto žiro i kako bi se to moglo ispraviti ?
Ja bih provjerio dali je moj odgovorni u PU možda baba Roga. Ali, zanimalo bi me, ŠTO u toj cijeloj operaciji NIJE po zakonu, pa da je toliki strah? Ili, ipak ima nešto...?

Naravno, dogodilo mi se isto i... normalno sam vratio i uplatio na drugi račun.
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 09:53   #1065
Pozdrav!
Na koji konto ( rrif-ov plan)stavljate kamate od PU po rješenjima o ovrsi, odnosno kamate od PU? U mene je sve izmiješano od bivših kolega pa sam se i ja izgubila u svemu...
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 15:23   #1066
pitanjce

ako sam fulala temu nemojte zamjeriti
Poslujemo s kooperantom koji je u međuvremenu izašao iz sustava PDV-a i o tome nas obavijestio u lipnju. Da bi nas danas nazvao da su ga zvali iz Porezne da je u prekršaju, te da je od početka ove poslovne godine trebao izdavati fakture bez PDV-a. Mi imamo knjiženo 6 njegovih računa u ovoj godini na kojima je iskazan PDV. Što sad trebamo napraviti? Čekati da nam pošalje storna svojih računa ili...?
confused77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 14:26   #1067
od kad smo u eu totalno sam se izblesirala sto se deviznih racuna tice pa mi treba pomoc- prije je situacija bila jednostavna devizni / prijelazni devizni/ prijelazni devizni / devizni / ziro i zatvaranje dobavljaca 221 a sad mi uplate stizu na devizni s kojih se direktno placaju dobavljaci (tipa slovenci kupci plate 1000 eura i 750 eura ide odmah dobavljacu njemcu) kako da to proknjizim- naravno zaba je dodatno zakomplicirala pa mi na svakom izvodu ide i njihov prijelazni...naravno svi racuni su mi knjizeni u kunama na dan izdavanja racuna po srednjem tecaju...i sad nisam sigurna sto da radim
__________________
Bolje je nauciti nepotrebno, nego nista.
opaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 20:19   #1068
Kako knjižite ENC?
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 22:43   #1069
Quote:
Anita2507 kaže: Pogledaj post
Kako knjižite ENC?
Klasična ura, trošak na 4197 cestarina, a na kraju godine izlistam nepotrošeno stanje, skinem s troška i stavim na zalihe. Na početku slijedeće odmah vratimna trošak
GricGric is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 23:02   #1070
A na vremensko razgraničenje ne stavljate?
A kod mene nema zaliha, radi se o kred.instituciji.
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 14:06   #1071
dali vi autogume provozate kroz razred 3 ili ide odmah na 4?
dalmatinka26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 14:18   #1072
Quote:
dalmatinka26 kaže: Pogledaj post
dali vi autogume provozate kroz razred 3 ili ide odmah na 4?
provozam kroz 3 pa onda na trošak
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 15:10   #1073
pozdrav svima, može pomoć u vezi donacija za zdravstvene potrebe.... može li se platiti i ići u trošak boravak u domu za starije i nemoćne osobe?? da li može ići u trošak temeljem odluke kupnja lijekova i slično da se uz odluku prilože računi ljekarne, moraju li računi glasiti na osobu koja koristi lijek, te da li to može biti isplata u gotovini??
hvala svima unaprijed
dajzek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 17:21   #1074
Novčana sredstva za te potrebe moraju se obvezno uplatiti na žiro račun osobe ili zdravstvene ustanove, gotovina nikako.
O tome moraš imati ispravnu dokumentaciju i moraš voditi posebnu evidenciju.
Nema obrasca već sam nešto složiš sa svim podacima.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 21:43   #1075
Quote:
dalmatinka26 kaže: Pogledaj post
dali vi autogume provozate kroz razred 3 ili ide odmah na 4?
Na razred 3, na kraju godine dio koji se odnosi na broj mjeseci upotrebe prenesem na 4, slijedeće godine prenesem ostatak.

Navika iz bivših vremena, kad je gume trebalo amortizirati kroz godinu dana...
Nisam sigurna vrijede li još uvijek ta pravila...
GricGric is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 03:25   #1076
Quote:
GricGric kaže: Pogledaj post
Na razred 3, na kraju godine dio koji se odnosi na broj mjeseci upotrebe prenesem na 4, slijedeće godine prenesem ostatak.

Navika iz bivših vremena, kad je gume trebalo amortizirati kroz godinu dana...
Nisam sigurna vrijede li još uvijek ta pravila...
Ma ti krasno kompliciraš sebi život!!!
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 09:03   #1077
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Novčana sredstva za te potrebe moraju se obvezno uplatiti na žiro račun osobe ili zdravstvene ustanove, gotovina nikako.
O tome moraš imati ispravnu dokumentaciju i moraš voditi posebnu evidenciju.
Nema obrasca već sam nešto složiš sa svim podacima.
tnx Darsey
znači možemo svaki mjesec platiti dom, direktno na njihov žiro, priložim račun uz odluku?
imaš li možda šprancu te evidencije kako bi trebala izgledati?
hvala
dajzek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 09:35   #1078
Ma ja sam to u wordu složila.
Zaglavlje, i onda ispod datum odluke, datum računa, iznos, ime i prezime osobe, podatak o ordinaciji kojoj plaćam i u prilog kopiram račun i izvadak od banke.

Na kraju godine lupim žig i dam direktoru na potpis. I to je to.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 09:59   #1079
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Ma ti krasno kompliciraš sebi život!!!
dubo a ti, kako ti radiš?
dalmatinka26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 10:05   #1080
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Ma ja sam to u wordu složila.
Zaglavlje, i onda ispod datum odluke, datum računa, iznos, ime i prezime osobe, podatak o ordinaciji kojoj plaćam i u prilog kopiram račun i izvadak od banke.

Na kraju godine lupim žig i dam direktoru na potpis. I to je to.
hvala još jednom, da ponovim- mogu svaki mjesec tak platiti dom ??
dajzek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:19.