Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2011., 13:51   #1
Hoće li Kukuriku po dolasku na vlast povući tužbu protiv Srbije na međunarodnom sudu?

Moram priznat da me ovih dana istinski zanima odgovor na gornje pitanje.
Pošto su mediji u službi kukuriku koalicije, do odgovora nisam stigao doći, a bojim se da ni neću.
Nekome očito odgovara da javnost ne dobije odgovor. (A možda je tako i bolje, mjesto da nas uvjeravaju
kao Josipović onomad da će zaštiti dignitet branitelja i DRa.)

Ipak, zaista me iskreno zanima stav kukuriku koalicije i što možemo očekivat po tom pitanju, a pošto na ovom forumu ima mnogo njihovih apologeta, vjerojatno i članova, a i sama Vesna Pusić ovdje posjeduje korisnički račun, reklamni naravno, želio bih dobiti odgovor na pitanje, ali i vaša personalna viđenja i mišljenje!

Eto, moje osobno mišljenje jest da će povući i to me vrlo žalost, čak pomalo čini očajnim.
Ovih dana svjedočimo histeriji ljevih krugova oko uhićenja Josipa Boljkovca, spominju se revizije hrvatske prošlosti, dobar dio javnosti i medija je na nogama.

Hoće li uslijediti kakva osvetnička odmazda po dolasku na vlast?

Možete li zamisliti hrvatsku budućnost ovako: Hrvatska povlači tužbu, Srbija ostavlja i dobiva, hrvatska prošlost biva relativizirana, pojam Domovinskog rata povezuje se s pojmom ustaške odmazde...

Doista, na prvi pogled zvuči kao SF, ali samo na prvi...

Čitam ovih dana...američki i kanadski odvjetnici ili stručnjaci s nekakvog njihovog pravnog fakulteta bune se protiv presude Gotovini (jasni su im motivi, no...).
Spontano mi je prohujalo glavom: "God bless America!"
Potempkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 14:35   #2
Možda bi se iz ovoga mogle iščitati neke njihove nakane:

Quote:
Milanović: Hrvati i Srbi moraju zajednički graditi budućnost
http://www.vecernji.hr/vijesti/milan...-clanak-343394

Naravno, ne smijemo niti zaboraviti da trenutna vlast koalira na državnoj razini sa SDSS-om koji provađa politiku Srbije ovdje kod nas.

Osobno mislim da će puno više utjecaja na micanje ove tužbe imati predsjednik Hrvatske, Ivo Josipović, za kojeg vidimo da voli "surađivati" sa Tadićem. Nažalost ta suradnja je do sad koristila više Srbiji nego Hrvatskoj. Ne vidim nikakvu promjenu u njegovom ponašanju kada SDP dođe na vlast, naprotiv, mislim da će onda tek doživjeti polet i još veću potporu "svoje" vlade u svemu tome.

Također treba obratiti pozornost na poruke tipa "Ostavimo se prošlosti" i tako dalje, koje dolaze sa "lijeve" strane, te treba obratiti pozornost na određenu selektivnost i selektivan odnos prema nekim događajima.
Lucius C is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 15:30   #3
Quote:
Potempkin kaže: Pogledaj post
Moram priznat da me ovih dana istinski zanima odgovor na gornje pitanje.
Pošto su mediji u službi kukuriku koalicije, do odgovora nisam stigao doći, a bojim se da ni neću.
Nekome očito odgovara da javnost ne dobije odgovor. (A možda je tako i bolje, mjesto da nas uvjeravaju
kao Josipović onomad da će zaštiti dignitet branitelja i DRa.)

Ipak, zaista me iskreno zanima stav kukuriku koalicije i što možemo očekivat po tom pitanju, a pošto na ovom forumu ima mnogo njihovih apologeta, vjerojatno i članova, a i sama Vesna Pusić ovdje posjeduje korisnički račun, reklamni naravno, želio bih dobiti odgovor na pitanje, ali i vaša personalna viđenja i mišljenje!

Eto, moje osobno mišljenje jest da će povući i to me vrlo žalost, čak pomalo čini očajnim.
Ovih dana svjedočimo histeriji ljevih krugova oko uhićenja Josipa Boljkovca, spominju se revizije hrvatske prošlosti, dobar dio javnosti i medija je na nogama.

Hoće li uslijediti kakva osvetnička odmazda po dolasku na vlast?

Možete li zamisliti hrvatsku budućnost ovako: Hrvatska povlači tužbu, Srbija ostavlja i dobiva, hrvatska prošlost biva relativizirana, pojam Domovinskog rata povezuje se s pojmom ustaške odmazde...

Doista, na prvi pogled zvuči kao SF, ali samo na prvi...

Čitam ovih dana...američki i kanadski odvjetnici ili stručnjaci s nekakvog njihovog pravnog fakulteta bune se protiv presude Gotovini (jasni su im motivi, no...).
Spontano mi je prohujalo glavom: "God bless America!"
Ne vjerujem u takve poteze jer ukoliko nešto slično i pokušaju, biti će u velikoj banani...
metalHamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 15:42   #4
Neće povući. Jedino bi neka hipotetska desna vlast mogla povući takvu tužbu. Ovi i da hoće - politički ne smiju.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 16:16   #5
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Neće povući. Jedino bi neka hipotetska desna vlast mogla povući takvu tužbu. Ovi i da hoće - politički ne smiju.
Naravno, s jačanjem krize puk će biti sve više bjesan i osjetljiv na extremne poteze. Novoj vlasti problem biće ekonomija
Matrix@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 16:23   #6
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Neće povući.
Ja mislim da hoće, ali neće odmah već u drugoj godini mandata.
I u tom pravcu iščitavam Milanovićevu izjavu o "zajedničkoj gradnji budućnosti", a obzirom da je suautor tužbe iz redova njihove stranke i veliki prijatelj sa Borisom, mislim da hoće, sve zbog mira i ljubavi u regionu..
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 16:45   #7
Hr. još nije sasvim spremna za povlačenje tužbe ili pomirenje, ne treba je siliti na to. Mnogo je ratnih emocija i treba više vrijemena. Sr. je manje pogodio taj rat, što kažu gledali su ga više na TVu a Hr ga proživljavali..
Matrix@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 17:17   #8
Nisam siguran.
SDP-ovom Josipoviću je prioritet dobar odnos sa Srbijom,a Milanović ima neke čudne ideje oko podžavanja Komšića i SDP-a BiH kao i gradnju ceste kroz spomenutu državu (ili protektorat ovisi kako gledate).

Vesna Pusić kao buduća ministirca vanjskih psolova mi se isto ne čini kao osoba koja bi se mogla suprostaviti vrlo moćoj Srpskoj diplomaciji, koja je već godinu dana u pravnoj agresiji na Hrvatsku i Kosovo te BiH(slučaj Ganić).

Opet, sve to imamo i sada, kada je HDZ, na papiru desnica, na vlasti, tako da nisam baš nešto zabrinut zbog povratka istih.

Osim toga, HDZ-ovo povlačenje tužbe ne bi izazvalo niakkve reakcije,jer su sve braniteljske udruge njihove maltene, a SDP-ovo povlačenje bi dalo vrlo jak zamah desnici
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 17:18   #9
Quote:
Matrix@ kaže: Pogledaj post
Naravno, s jačanjem krize puk će biti sve više bjesan i osjetljiv na extremne poteze. Novoj vlasti problem biće ekonomija
Kao i u Račanovo vrijeme, imat ćemo ljevicu,koja će bježati od Regiona

Povlačenje po meni ima 50-50% šanse dakle, po mom mišljenju i je rado povukli,ali opet, teško da bi se usudili
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 17:25   #10
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Nisam siguran.
SDP-ovom Josipoviću je prioritet dobar odnos sa Srbijom,a Milanović ima neke čudne ideje oko podžavanja Komšića i SDP-a BiH kao i gradnju ceste kroz spomenutu državu (ili protektorat ovisi kako gledate).

Vesna Pusić kao buduća ministirca vanjskih psolova mi se isto ne čini kao osoba koja bi se mogla suprostaviti vrlo moćoj Srpskoj diplomaciji, koja je već godinu dana u pravnoj agresiji na Hrvatsku i Kosovo te BiH(slučaj Ganić).

Opet, sve to imamo i sada, kada je HDZ, na papiru desnica, na vlasti, tako da nisam baš nešto zabrinut zbog povratka istih.

Osim toga, HDZ-ovo povlačenje tužbe ne bi izazvalo niakkve reakcije,jer su sve braniteljske udruge njihove maltene, a SDP-ovo povlačenje bi dalo vrlo jak zamah desnici
Kada bi to bilo tako, uopće ne bi bio upitan ostanak HDZ-a na vlasti.
metalHamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 18:08   #11
Quote:
Matrix@ kaže: Pogledaj post
Hr. još nije sasvim spremna za povlačenje tužbe ili pomirenje, ne treba je siliti na to. Mnogo je ratnih emocija i treba više vrijemena. Sr. je manje pogodio taj rat, što kažu gledali su ga više na TVu a Hr ga proživljavali..
Mi smo na pomirenje spremni, naravno nakon što vi priznate agresiju, logore i tako dalje. Dok se vi pravite kao da ništa nije bilo ili da smo jednako krivi, mi se ne možemo sa vama pomiriti. Takvim činom bi napravili jako lošu stvar za vas jer bi ju vjerojatno u nekoj budućnosti opet napravili međutim da niste kažnjeni za prvi puta. Kad će te prihvatiti posljedice vaše agresije na Hrvatsku, pomirenje može krenuti.
Lucius C is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 18:50   #12
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Ja mislim da hoće, ali neće odmah već u drugoj godini mandata.
I u tom pravcu iščitavam Milanovićevu izjavu o "zajedničkoj gradnji budućnosti", a obzirom da je suautor tužbe iz redova njihove stranke i veliki prijatelj sa Borisom, mislim da hoće, sve zbog mira i ljubavi u regionu..
Bojim se da si u pravu . Nije ništa čudno da upravo tako i bude , u drugoj godini .

Riješavamo se jedne veleizdajničke gamadi (hdz-e) , a po mnogočemu , gori dolaze na vlast ove napaćene zemlje .

Svim silama protiv drugog hdz-a , iiti sdp-a . . . .

Pomirdba bez riješavanja pravih i stvarnih problema , neće ići nikako , bar ne u duhu većeg dijela Hrvata .

A oni (josipović i sdp )s guza pokušavaju preskakat činjenice i silom vršit svoju i stranjsku volju , te lažirati povijesne činjenice .

Hrvati , glas za sdp-e je loš za Hrvatsku , isto kao i za ovaj hdz-e .

Pamet u glavu , ako je već do sad nije bilo, vrijeme je da se dese pametnije odluke .
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 18:53   #13
Ja vam kažem,SDP nema hrabrosti kao HDZ gurati Hrvatsku u neke procese.

SDP ne bi uspio pokloniti more Slovencima,dok je HDZ to uradio i nikome ništa, kao ni uhićenje Gotovine ili ispitivanje Srpsko tužilaštva nad Vukovarcima.

HDZ nas komotno može ujediniti sa Srbijom da poželi,toliko se njihove odluke ne preisputuju
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 18:57   #14
Quote:
ivan.ridjan kaže: Pogledaj post
Bojim se da si u pravu . Nije ništa čudno da upravo tako i bude , u drugoj godini
Volio bih da nisam u pravu, međutim jednostavno mi sve nekako vuče na to da će Kukurikavci do kraja svog mandata povuću tužbu protiv srbije.Mislim da to čak i neće biti najgore što će nam pripremiti, bit će tu puno gorih stvari.
Naravno ljevica će se onda pravdati velikom poporom birača kao što to isto čini predsjednik do sada, desmica će vikati "eto vam, rekli smo vam"....
Sve u svemu, kako narod želi, tako će i dobiti, a mi ćemo i dalje trkeljati na forumu hr.
Inače smo mi hrvati poznati po tome da sve guramo pod tepih, a onda se čudom čudimo kad nam kosturi koje smo tako spremili počmu ispdati iz ormara, tipa Boljkovca i sl..
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 18:58   #15
Quote:
Lucius C kaže: Pogledaj post
Mi smo na pomirenje spremni, naravno nakon što vi priznate agresiju, logore i tako dalje. Dok se vi pravite kao da ništa nije bilo ili da smo jednako krivi, mi se ne možemo sa vama pomiriti. Kad će te prihvatiti posljedice vaše agresije na Hrvatsku, pomirenje može krenuti.
O agresiji, logorima itd nema napisa u Sr. ni u žutom tisku.To je jedan od više ratova a Hr. nije Sr. bitna kao CG ili BiH. Žalim al tako je.
Znači uzalud čekanje na to.
Matrix@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 19:10   #16
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ja vam kažem,SDP nema hrabrosti kao HDZ gurati Hrvatsku u neke procese.

SDP ne bi uspio pokloniti more Slovencima,dok je HDZ to uradio i nikome ništa,
otkud sad ovo? sdp, na čelu sa račanom je bio taj koji je htio svašta udjelit slovencima.
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 19:11   #17
Quote:
Matrix@ kaže: Pogledaj post
O agresiji, logorima itd nema napisa u Sr. ni u žutom tisku.To je jedan od više ratova a Hr. nije Sr. bitna kao CG ili BiH. Žalim al tako je.
Znači uzalud čekanje na to.
Najviše vjesti u Sr su o srbima Kosóva, BiH i CG.
O srbima u Hr. eto nađite mi vjest.
Matrix@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 19:14   #18
Quote:
j.a. kaže: Pogledaj post
otkud sad ovo? sdp, na čelu sa račanom je bio taj koji je htio svašta udjelit slovencima.
Ali nije prošlo u Saboru, to je bila samo račanova dobra namjera.
Baš kao što su račan i 46 drugova imali dobru namjeru i 25.lipnja 1991. kada su napustili sabornicu prilikom donošenja Deklaracije o Hrvatskoj neovisnosti.
A kod arbitražnog sporazuma su bili "aktivno-suzdržani".

Tako da mene ništa neće niti može iznenaditi, pa ni Kukuriku povlačenje tužbe protiv srbije.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 19:19   #19
Quote:
j.a. kaže: Pogledaj post
otkud sad ovo? sdp, na čelu sa račanom je bio taj koji je htio svašta udjelit slovencima.
i propao je svaki plan iako je koalicija imala većinu dovoljnu za mjenjat USTAV.

Malo su branitleji podvikivali,i cijela država je stala.

DOk su za Sanader/Kosoričina HDZ-a,redom šutjeli,a nisu ostali samo na pokušajima poklanjanja Hrvatskog teritorija
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 19:21   #20
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
i propao je svaki plan iako je koalicija imala većinu dovoljnu za mjenjat USTAV.

Malo su branitleji podvikivali,i cijela država je stala.
A nije da nisu pokušali i htjeli.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:48.