Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2011., 11:16   #1
Norveška kruna kao moguce utociste

Aloha.

Puno se prica o tome sta i kako napraviti sa nekakvom crkavicom koju imamo sa strane. Tu se spominje svicarski franak, zlato, srebro, obveznice, fondovi i dolari.
Kakvo je vase misljenje o Norveskoj kruni kao utocistu za ustedjevinu za ovo turbulentno vrijeme koje dolazi?
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 12:55   #2
Precijenjen kao i chf, a između chf i nok, uvijek bih radije imao chf........

btw kome ćeš prodati nok ako banke zatvore šaltere, to ti nitko nije vidio u životu.......ja sam nedavno čovjeku platio neku siću sa švicarcima, gledao je u njih ko u aliena.....al ih je ipak na kraju uzeo
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 13:55   #3
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Precijenjen kao i chf, a između chf i nok, uvijek bih radije imao chf........

btw kome ćeš prodati nok ako banke zatvore šaltere, to ti nitko nije vidio u životu.......ja sam nedavno čovjeku platio neku siću sa švicarcima, gledao je u njih ko u aliena.....al ih je ipak na kraju uzeo
Znaci kineski Yuan je rjesenje

Nikako mi se ne pokrece prica sa zlatom i srebrom a nesto cu moreati napraviti sa Eurima...
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 14:14   #4
Ja sam ono što nije u zemljištu ili PM promijenila u australske dolare.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 14:19   #5
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Znaci kineski Yuan je rjesenje

Nikako mi se ne pokrece prica sa zlatom i srebrom a nesto cu moreati napraviti sa Eurima...

Jesi li razmišljao o CAD?
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 14:23   #6
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Jesi li razmišljao o CAD?
Pa da ti pravo kazem, nisam. Niti o CADu, niti o Australcu ali eto, sada hocu.
Begemotica je spomenula zemlju ali to mi je slabo unovcivo u slucaju opceg potopa inace, dugorocno, nema greske.
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 14:58   #7
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Pa da ti pravo kazem, nisam. Niti o CADu, niti o Australcu ali eto, sada hocu.
Begemotica je spomenula zemlju ali to mi je slabo unovcivo u slucaju opceg potopa inace, dugorocno, nema greske.
U načelu sve tri valute su commodities valute i kako pada cijena roba tako slabe i te tri valute......s tim da je nok najstabilniji.......

A ako se želiš hedgeati i za slučaj privremene deflacije onda bih ti preporučio da uzmeš pola ( USD ) pola ( NOK ili AUD ili CAD )
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 15:19   #8
Pratim NOK vec duze vrijeme , u jednom trenu je dotakao 7.5 i tu me zaintegrirao.Nedavno sam odustao jer je ispalo da sto je stanje u EU gore, eur/nok raste pa sam zakljucio da sam ili ja lud ili to sve nema veze s vezom.Inace je Norveska sama po sebi dosta zdrava zemlja, ali kolko sam skuzio imaju slican problem kao i Švicarci - dosta ovise o izvozu.
Sto ce reci, jaki NOK = manji izvoz, sto bi vjerovatno isli sprecavati peganjem odnosno posljedicno stampanjem i onda si opet na pocetku...
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 15:39   #9
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Pratim NOK vec duze vrijeme , u jednom trenu je dotakao 7.5 i tu me zaintegrirao.Nedavno sam odustao jer je ispalo da sto je stanje u EU gore, eur/nok raste pa sam zakljucio da sam ili ja lud ili to sve nema veze s vezom.Inace je Norveska sama po sebi dosta zdrava zemlja, ali kolko sam skuzio imaju slican problem kao i Švicarci - dosta ovise o izvozu.
Sto ce reci, jaki NOK = manji izvoz, sto bi vjerovatno isli sprecavati peganjem odnosno posljedicno stampanjem i onda si opet na pocetku...
ako će kolega gledati tko štampa a tko ne onda neće imati što izabrati

Ali imaš pravo, baš sam pogledao graf zadnjih godinu dana......izgleda ko zubi od pile........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 16:34   #10
I ja sam isto danas o tome razmišljao, jedino što je meni prvo švedska kruna pala na pamet. Šta mislite o tome?
M.74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 20:47   #11
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ja sam ono što nije u zemljištu ili PM promijenila u australske dolare.
Kad kihne Kina (a mogla bi) AUD ce . Tada treba kupovati.
A do tada..nista nije sigurno
__________________
It's a basic fact of life that many things 'everybody knows' turn out to be wrong.
zabotinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 22:29   #12
Mislim da je Norveska ipak manje podlozna vanjskim utjecajima od Svedske i nekako imam vise povjerenja u njihovu valutu ali sve sto ste rekli stoji.
Ali i dalje nisam nista pametniji
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 23:45   #13
Quote:
zabotinski kaže: Pogledaj post
Kad kihne Kina (a mogla bi) AUD ce . Tada treba kupovati.
A do tada..nista nije sigurno
Za ovo o mogućoj "prehladi" kini nisam ništa konkretno čuo, osim naravno ono logićno, ako zapad bankrotira neće mita love za kupovanje kineske robe.

Inače da li se u nas bilo gdje može štedjeti u Junima... i totalni sam financijski noob pa me zanima ima li i to smisla.
Mladina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 00:24   #14
Quote:
Mladina kaže: Pogledaj post
Za ovo o mogućoj "prehladi" kini nisam ništa konkretno čuo, osim naravno ono logićno, ako zapad bankrotira neće mita love za kupovanje kineske robe.

Inače da li se u nas bilo gdje može štedjeti u Junima... i totalni sam financijski noob pa me zanima ima li i to smisla.

Kako sam imao prilike čitati i u Kinezi imaju visoku inflaciju ali je prikrivaju, tako da ni oni nisu sigurni..

Ako razmislim, dali sve pakirati u zlato ili privremeno u neku drugu valutu mi se čini bolja druga opcija, zato što, bi u slučaju pronalazka riješenja eura, PM bi počeli padati i manji minus bi nastao sa konverzijom valute, nego PM a u slučaju propasti EUR tako i tako sve više vrijedi nego EURO pa je i konverzija strane valute u PM lako izvediva, uz prihvatljiviju manju "zaradu" na PM. šta mislite?

Valute koje bi izabrao su Skandinavske države ili čak razmišljam o Ruskoj i Brazilskoj valuti trebalo bi provjeriti....
M.74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 11:23   #15
Quote:
Mladina kaže: Pogledaj post
Za ovo o mogućoj "prehladi" kini nisam ništa konkretno čuo, osim naravno ono logićno, ako zapad bankrotira neće mita love za kupovanje kineske robe.

Inače da li se u nas bilo gdje može štedjeti u Junima... i totalni sam financijski noob pa me zanima ima li i to smisla.
Reci prvo sto su to Juni
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 11:34   #16
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Reci prvo sto su to Juni
Vjerovatno Yuani

Ali kod nas ih ne možeš kupiti, a niti na forexu, pa eventualnim kupcima preostaje uzeti kinesko državljanstvo pa se nakrcati

Samo ne vidim smisla kad Kina svojim građanima sugerira da se zaštite kupujući zlato, srebro i bakar
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 20:51   #17
Vjerojatno je američki Dolar najbolja opcija za sljedećih godinu dana.... sad će me svi napast
__________________
Do you spend time with your family? Good. Because a man who doesn't spend time with his family can never be a real man.
zvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 10:10   #18
U današnjem Jutarnjem listu je objavljen članak da treba kupovati yuani i norveške krune

Nažalost, nisu stavili taj članak u online izdanje.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 14:28   #19
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
U današnjem Jutarnjem listu je objavljen članak da treba kupovati yuani i norveške krune

Nažalost, nisu stavili taj članak u online izdanje.
Puno puta su novinari zavirili na Forum da bi pronasli inspiraciju za clanke...
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 00:38   #20
Jeli mi moze netko reci gdje je najpovoljnije promijeniti eure u norveske krune i koliko se izgubi recimo kad bi 10 000 eura prebacia u krune i nazad? Hvala!
isisko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:29.