Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2012., 12:05   #1
Cijena prodaje zlata

Svi pišu o otkupu zlata i kolko daju kada ga ja njima prodajem, ali pošto ga oni meni prodaju? Recimo ja kupim lancic za 4500kn u zlatarnici ujutro i navecer ga idem prodati, kolko mogu dobiti za njega? I kolko gubim? Hvala unaprijed, LP
sashab is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 14:16   #2
Quote:
sashab kaže: Pogledaj post
Svi pišu o otkupu zlata i kolko daju kada ga ja njima prodajem, ali pošto ga oni meni prodaju? Recimo ja kupim lancic za 4500kn u zlatarnici ujutro i navecer ga idem prodati, kolko mogu dobiti za njega? I kolko gubim? Hvala unaprijed, LP
gubiš vjerojatno 30-40%
__________________
Investitor na najboljem financijskom tržištu na svijetu - Forexu :)
Alfa-Forex is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 14:01   #3
Zahvaljujuci debilnim zakonima s komunistickim korjenima, mislim da ti otkupljivac niti ne moze prodati zlato.
Osim toga ne kupuje se nakit za investicije nego polugice ili kovanice ili velike poluge.
Yokohama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 14:17   #4
Quote:
Yokohama kaže: Pogledaj post
Zahvaljujuci debilnim zakonima s komunistickim korjenima, mislim da ti otkupljivac niti ne moze prodati zlato.
Osim toga ne kupuje se nakit za investicije nego polugice ili kovanice ili velike poluge.
slažem se, debilana je u Lijepoj Našoj, zakoni što se toga tiče su užas. Neke savezne države SAD-a več priznaju zlato i srebro kao valutu plačanja, nema poreza na investicijsko srebo i zlato... a u nas, sramota
ivan2468 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 11:18   #5
U vecini EU zemalja investicijsko zlato ima 0% PDV-a, a srebro barem smanjenu (pola) stopu. Smatra se ljudskim pravom dozovliti ljudima da, ako zele, sparkiraju visak nove u plemeniti metal.
U Hrvatskoj, usprkos preporuci EU, vladu boli jedna stvar za malog gradjana, tako da nije (jos) implementirala preporuku, nego imamo komunisticki zakon kojim se kaznjava budale koje kupuju nakit s 50% poreza na luksuz.
Yokohama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:11.