Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2012., 14:55   #1
Otkupne stanice niču kao gljive

Pokušavam dokučiti poantu čemu toliko otkupnih stanica za zlato i srebro, u čemu je kvaka? Šire se kao gljive nakon kiše ali doslovno.
Da li otkupljivači znaju nešto što će se zbiti (svjetski rat npr?) pa okupljuju na vrijeme da profiteri i pljačkaši lešinari ne uzmu od žrtava ili špekuliraju da će za koju godinu skočiti cijena zlata pa sada stvaraju zalihe ili što? Ne kužim zašto okupljuju toliko ako je cijena zlata i dalje visoka, a potražnja mala?
Sklona sam teorijama zavjere pa molim nekoga racionalnijega da mi objasni iz perspektive otkupljivača čemu tolika pomama za otkupljivanjem tuđeg zlata?
Ako je ovo otvoreno na krivom dijelu foruma molim modove da prebace na adekvatan dio Pusa!!
Nessica4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 15:00   #2
oni prodaju zlato o austriju na topljenje i na razlici cjene zarađuju (razlika cijene po kojoj kupuju u HR i po kojoj prodaju vanka)

HR je postala izvoznik zlata
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 15:05   #3
Meni jedna druga stvar nije jasna: na jednoj strani se prodaje zlato a na drugoj strani štednja građana u novcu ne pada nego upravo suprotno raste
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 17:50   #4
Znak raspada drustva!!
logicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 22:22   #5
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Meni jedna druga stvar nije jasna: na jednoj strani se prodaje zlato a na drugoj strani štednja građana u novcu ne pada nego upravo suprotno raste
Naglo narasla cijena zlatu i odjednom se puno priča o prodaji zlata pa mnogima palo na pamet riješiti se bakinih dukata.
__________________
Zamjenim eure za dolare, dolare za funte, funte za eure i zaradim više nego ti u tjedan dana
Diler na Forexu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 08:18   #6
Quote:
Diler na Forexu kaže: Pogledaj post
Naglo narasla cijena zlatu i odjednom se puno priča o prodaji zlata pa mnogima palo na pamet riješiti se bakinih dukata.
Želiš reći da ih prodaju zbog visoke cijene a ne zbog toga što im treba novca? Možda
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 08:22   #7
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Želiš reći da ih prodaju zbog visoke cijene a ne zbog toga što im treba novca? Možda
Ljudi prodaju zlato da imaju za kruh, a zašto ovi toliko otkupljuju... vrag će ga znat...
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 08:46   #8
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
Ljudi prodaju zlato da imaju za kruh, a zašto ovi toliko otkupljuju... vrag će ga znat...
Kupuju jer na otkupu zarađuju........a čak i da ne prodaju odmah također mogu odlično zaraditi, naravno u tom slučaju je potrebno pratiti market pa prodati u dobrom plusu, ali nije to tako teško kao što se to čini ovima koji ne prate......

Ne znam da li ste uočili činjenicu da ovi koji su imali zlato ( za crna vremena ) ......da ga mogu puno lakše unovčiti ( izgleda da ipak ima intrizičnu vrijednost ) nego ovi koji imaju nekretnine......

Čak im cijena zlata raste dok nekretnina pada, i taj trend će biti prisutan još neko vrijeme, pogotovo nakon uvođenja poreza na nekretnine..........

Biznis otkupa zlata je pri kraju.......uskoro će biti vrijeme za osnivanje stanica za prodaju zlata Bakiću i sličnima kad ih uhvati panika i kad ne budu znali kud s kartušinom....
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 09:28   #9
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
Ljudi prodaju zlato da imaju za kruh...
Pa upravo o tome i govorim, oni koji imaju zlato prodaju ga za kruh a oni što štede u novcu ne da ga ne troše nego se štednja i usred krize povečava...
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 09:30   #10
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Meni jedna druga stvar nije jasna: na jednoj strani se prodaje zlato a na drugoj strani štednja građana u novcu ne pada nego upravo suprotno raste
šta ti nije jasno? 99% ljudi je siromašno i prodaje zlato a 1% je bogato i oročava novce
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 09:32   #11
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Želiš reći da ih prodaju zbog visoke cijene a ne zbog toga što im treba novca? Možda
Da, većina ga ne bi prodavala da je cijena na razini od prije 5-6 godina.

Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
Ljudi prodaju zlato da imaju za kruh, a zašto ovi toliko otkupljuju... vrag će ga znat...
Jako je malo onih koji ga prodaju da bi imali za kruh, ni u vrijeme rata kada je stvarno trebalo za kruh, nije se zlato prodavalu u ovoj mjeri.
__________________
Zamjenim eure za dolare, dolare za funte, funte za eure i zaradim više nego ti u tjedan dana
Diler na Forexu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 11:44   #12
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
šta ti nije jasno? 99% ljudi je siromašno i prodaje zlato a 1% je bogato i oročava novce
Želiš reći da siromašni štede u zlatu a bogati u novcu? btw. mislim da je prosjek štednje u RH oko 100-ak tisuća kn ne bi ih baš nazvao bogatima
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 11:54   #13
Većina ih prodaje zlato jer nema što jesti.
A što se prosjeka tiče, ta je brojka vrlo varljiva. Oni koji imaju jako puno štede u papiru, a ogromna većina nema nikakvu ušteđevinu pa to onda ispadne 100k kn u prosjeku.
Silver Argentum is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 15:32   #14
Quote:
Silver Argentum kaže: Pogledaj post
Većina ih prodaje zlato jer nema što jesti.
A što se prosjeka tiče, ta je brojka vrlo varljiva. Oni koji imaju jako puno štede u papiru, a ogromna većina nema nikakvu ušteđevinu pa to onda ispadne 100k kn u prosjeku.
Ma tko nema što jesti? Svako malo izađu rezultati istraživanja u kojemu smo među najdebljim narodima na svijetu.

Kad god prolazim pokraj McDonaldsa unutra hrpa ljudi, o slastičarnicama da ne pričam, pizzerije niču kao gljive poslije kiše, na putu sa posla vidim barem 10 dostavljača na skuterima kako jure po gradu.

Dok god ne počne rasti prodaja brašna u maloprodaji, krumpira i kupusa, nema gladnih.
__________________
Zamjenim eure za dolare, dolare za funte, funte za eure i zaradim više nego ti u tjedan dana
Diler na Forexu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 15:36   #15
Debljina je izravno povezana s dvije stvari: to što se svakodnevno hrane u smetlištima poput MacDonaldsa i, drugo, što su lijeni sami raditi hranu.
Naravno, o pomanjkanju fizičke aktivnosti je izlišno govoriti.
Dosta često sam prisustvovao kada su ljudi prodavali zlato (naušnice, prstenje, lančiće, dukate, you name it...) i, vjeruj mi, to su bili uglavnom stariji ljudi na kojima se vidjelo da su nekad bili srednja klasa, a sada su sirotinja.
Na takve sam mislio, a ne na debele lijenčine koji do pekare idu autom.
Ne moraš se brinuti za otkupljivače; kada otkupe svo zlato, zatvorit će se jedan po jedan, kao u Portugalu.
Silver Argentum is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 16:06   #16
Debljina je izravna posljedica pretjeranog unosa kalorija, a nacija nikad deblja, tako da je pričati o gladi u Hrvatskoj van svake pameti.

Što se tiče otkupnih stanica, od čovjeka koji zna neke otkupljivače čujem da ni njima više ne ide kao prije godinu dvije. Prošla je manija prodaje zlata, polako će se zatvarati te stanice, a zamjeniti će ih neki drugi biznis. Treba na vrijeme prepoznati koji će to biti i pobrati vrhnje.
__________________
Zamjenim eure za dolare, dolare za funte, funte za eure i zaradim više nego ti u tjedan dana
Diler na Forexu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 16:30   #17
Debljina se može definirati i kao netrošenje unešenih kalorija
Naravno da nismo Biafra ili Somalija, ali i dalje ostaje činjenica da su ljudi sve siromašniji i zato prodaju ono malo vrijednog što imaju.
Silver Argentum is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 18:02   #18
Quote:
Silver Argentum kaže: Pogledaj post
...Oni koji imaju jako puno štede u papiru, a ogromna većina nema nikakvu ušteđevinu pa to onda ispadne 100k kn u prosjeku.
Sa ovim se nikako ne slažem:

-pogledaj na ovom forumu ima bezbroj postova tipa imam 1,2,5,20...tisuća eura gdje ih je najbolje oročiti...isto tako ima i bezbroj odgovora od onih koji već štede
-od stvarno bogatih ljudi koje znam nitko nema ušteđevine, upravo suprotno, u kreditima su i najvjerovatnije iz njih neće nikad ni izaći jer će non-stop forsirati nove investicije tako da im je imovina u poslu tj. nekretninama
-ne znam kako se relativno mala državna garancija štednih uloga uklapa u štednju bogatih, čisto sumnjam da bi riskirali...
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 21:09   #19
Quote:
Diler na Forexu kaže: Pogledaj post
Prošla je manija prodaje zlata, polako će se zatvarati te stanice, a zamjeniti će ih neki drugi biznis. Treba na vrijeme prepoznati koji će to biti i pobrati vrhnje.
Napisao ti Kucilo gore. Stanice za prodaju zlata. Dotad cemo vec biti u EU, pa ce biti lakse.
__________________
It's a basic fact of life that many things 'everybody knows' turn out to be wrong.
zabotinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 09:10   #20
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Želiš reći da siromašni štede u zlatu a bogati u novcu? btw. mislim da je prosjek štednje u RH oko 100-ak tisuća kn ne bi ih baš nazvao bogatima

Ne želim to reći niti sam to rekao. Ljudi postaju sve siromašniji i prodaju obiteljsko zlato (prstenje, nakit općenito). Bogati štede u novcu, da to je točno.

U ovoj banana državi svak kome ostane svakog mjeseca i kuna je bogat
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:24.