Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2014., 14:56   #1
Investicija-teren

Dakle imam.pitanje za ljude koji imaju iskustva sa stanogradnjom. Imam teren 2400 kvadrata koji se dijeli na tri parcele te prilazni.put. Interesira me koja je danas najuobicajeniha raspodjela u stanovima nakon izgradnje u slucaju da ja dajem svoju parcelu na kojoj se moze graditi sest stanova
Lost in... is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 00:18   #2
U ton poslu lokacija ti je sve!
manji gradic u unutrasnjosti il dalmatinskom zaledu , zgrada 6 katova = trideset tisuca eura na ruke plus stan.Proporcionalno lokaciji, cijena raste ili pada.Na cijeni je uvik zemljiste blizu mora !
Don Calo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 02:11   #3
Ovo je predgrade Rijeke, lokacija je ok. Oko mene ima puno stambenih zgrada koje su se gradile kako su ljudi prodavali terene. Znaci po tvom za ulog terena mogao bih traziti stan I jos nesto sitno u jednoj zgradi od sest stanova? Ima raznih prica netko kaze raspodjela je inace 4:2, a netko kaze budi sretan s jednim stanom sto meni nema smisla jer u tom slucaju ispalo bi da samo mijenjam teren za stan. Isto tako imam tri parcele jedna do druge ali bih isao jednu po jednu ne bih volio dati odmah sva tri jer mozda se do tada skupi neki.novac pa mogu u ostale parcele uci s vise novca ili se baciti sam u.gradnju.
Lost in... is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 14:24   #4
ove cijene koje san navea datiraju iz 2008 god kad je bia zlatni boom , isto tako svjestan si da e ovo fikcija dok se ne sjedne za stol. imas li lokacijsku i gradevinsku ? kolko je udaljena lokacija od saudijskog islamskog centra ?
Don Calo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 20:22   #5
Nemam jos lokacijsku, nisam htio ulazit u troskove dok ne nadem investitora. Udaljena je od islamske crkve 10 min voznje ovisi kuda ides, drugi dio grada. Zasto je to uopce bitno?
Lost in... is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 00:28   #6
pomorac si, pricekaj par godina ...okupi ekipu i udi osobno u posao ,izbjegavaj oglasavanja na forumu jer je pun jebivjetara..portal imam novac itd...takvo zemljiste nemoze gubit na cijeni jos se moze pojacat, arapi su jedni od jacih potrosaca otidi ljeti do sarajeva i pogledaj mule iz katra kako piju koktele i traze jebaca..open mind i copy/paste europe su put za uspjeh , druga opcija ti e otic osobno do firmi koji se bave time i ponudit projekt..za mene osobno predaleko od moje bare a i sdp je na vlasti u ri..odgovorit cu na tvoje pitanje ..stan penthouse +30-50 000 eura u slucaju malo elitnijeg ili dva stana nategnuto za socijalnu raju otprilike..pozdrav
Don Calo
Don Calo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 17:28   #7
Hah pomorac jesam ali ne zaradujem toliko da mogu cekar par godina jer se vec I ceka dobrih par godina, a sada je vec vrijeme da se nesto pocne pokretat jer ce I to ionako proci koja godina. Da, na tu soluciju neka dva manja stana bih pristao rade nego na jedan veci jer barem u rijeci manji stanovi imaju vecu cijenu od vecih. Cuj sad skupljam investitore I cekam ponude al bih volio biti pripremljen jer ce svatko gledat da izvuce sto vise. Teren je super, ravan nema puno ulaganja oko samog terena jer ljudi danas prodaju svasta. A ova opcija stakazes da idem sam je najbolja ali to mogu tek kada bih izvukao nesto para od prve parcele pa onda ulozit to samostalno u drugu.
Lost in... is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 19:44   #8
Moje neko mišljenje je da možda imaš bolju pregovaračku moć ako tebe netko traži zemlju za investiciju, a ne obrnuto?

Koliko se kreću cijene m2 u tvom području? Ja bih ciljao na taj iznos, ali ne po prodajnoj cijeni stana već po proizvodnoj, jer ipak će na tebi biti rizik prodaje.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 13:29   #9
Prodajna cijena stanova krece se od 1200-1500 eura ovisno koliko ce tko traziti, a prodajna cijena tetena oko 90-100 eura m2. Znam I ja da imas bolju moc pregovaranja ako.tebe neyko trazi ali za moje terene ne moze nitko znati ako se ne oglasim. Moje misljenje je da nema vise puno.dobrih terena I sve ovisi kako to predstavis. Tko god da zeli ulagati vazno je napomenuti da odmah ima 200000 eura vise u dzepu odnosno koliko vrijedi teren.
Lost in... is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:06.