Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2015., 18:27   #1
Da li ovo smatrate devastacijom okoliša

Moje pitanje je da li ovo smatrate devastacijom okoliša i da li je potrebno nastalu štetu sanirati? Ja tvrdim da je i na ovo bezuspješno ukazujem HAC-u koji tvrdi da nema potrebe za sanacijom i Ministarstvu zaštite okoliša koje ne odgovara na mailove,tako da ne vidim kojoj instituciji bi se mogao više obratiti.
Očito propisi zaštite okoliša ne vrijede za sve a studije okoliša koje se naručuju prilikom ovakvih izgradnja se ne poštuju i ne služe ničemu.
Ovo je nastalo izgradnjom autoceste u dalmatinskoj zagori pokraj Vrgorca,autocesta je prošla a sanirano nije ništa i ovako to sada izgleda i vidi se iz čitavog grada i okolice.
1XXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 19:50   #2
naravno da je devastacija. jedino što sanacija tolike površine traži novaca. u situaciji kad se priča o dugovima zbog gradnje iste, tko još razmislja o sanaciji kamena .?
Makyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 10:12   #3
Devastacija na kvadrat!
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 12:19   #4
Kome se obratiti,što poduzeti?
1XXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 15:14   #5
Meni jedino mediji padaju na pamet
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 18:23   #6
Quote:
pobosutljanin kaže: Pogledaj post
Meni jedino mediji padaju na pamet
Jesam,izašao je članak u Slobodnoj u 11.mjesecu prošle godine o ovome nakon što sam kontaktirao redakciju im.Usprkos tome od onda ništa se nije pomaklo.
1XXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 21:09   #7
ajme, tamo ništa ne izgleda kako Bog zapovijeda
gulo gulo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 21:17   #8
sve je devastacija
__________________
Mind Blown
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 21:52   #9
evo jedan opis sanacije kamenoloma. http://rgnzborad.rgn.hr/4_REVITALIZA...JI_LIPOVAC.pdf
ovo je slično . puno je tu posla i novaca u igri. zato to nitko baš ne uzima za ozbiljno...
Makyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 13:10   #10
naravno da je devastacija. jedino što sanacija tolike površine traži novaca. u situaciji kad se priča o dugovima zbog gradnje iste, tko još razmislja o sanaciji kamena .?
__________________
solitairechamp.net
namal12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 20:22   #11
Stvarno grozno izgleda.....

Teško da će se sad išta poduzeti jer se u Vrgorcu ne zna tko pije, a tko plaća što se tiče vlasti.

Na žalost, čekanje......s molitvom da još tko ne pogine na onom križanju gdje je prošle godine poginula policajka.
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 00:47   #12
Quote:
naftali kaže: Pogledaj post
Stvarno grozno izgleda.....

Teško da će se sad išta poduzeti jer se u Vrgorcu ne zna tko pije, a tko plaća što se tiče vlasti.

Na žalost, čekanje......s molitvom da još tko ne pogine na onom križanju gdje je prošle godine poginula policajka.
Da,u Vrgorcu se stvarno nezna tko pije a tko plaća,bar ne do idućih lokalnih izbora. Kontaktirao sam sve moguće institucije koje se bave ovakvim pitanjima i ili prebacuju odgovornost jedni na druge ili uopće ne odgovaraju,tako da mislim da ovo eventualno može sanirati samo grad/općina.
1XXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 09:35   #13
Quote:
1XXL kaže: Pogledaj post
Da,u Vrgorcu se stvarno nezna tko pije a tko plaća,bar ne do idućih lokalnih izbora. Kontaktirao sam sve moguće institucije koje se bave ovakvim pitanjima i ili prebacuju odgovornost jedni na druge ili uopće ne odgovaraju,tako da mislim da ovo eventualno može sanirati samo grad/općina.
Onda možda to uspiju ovi iz Nezavisne liste mladih....
Pa imate i mladu i poduzetnu predsjednicu Turističke zajednice.

Svi skupite snage i pokušajte nešto učiniti.
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 15:55   #14
Quote:
naftali kaže: Pogledaj post
Onda možda to uspiju ovi iz Nezavisne liste mladih....
Pa imate i mladu i poduzetnu predsjednicu Turističke zajednice.

Svi skupite snage i pokušajte nešto učiniti.
Kontaktirao sam i NLM i rekli su vidjeti sa državnim instutucijama što se može učinit.Doduše oni kako nisu trenutno na vlasti nemogu ništa za sada učinit,tako da preostaje vidit kako će se to odigrat.
1XXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 15:59   #15
Quote:
1XXL kaže: Pogledaj post
Kontaktirao sam i NLM i rekli su vidjeti sa državnim instutucijama što se može učinit.Doduše oni kako nisu trenutno na vlasti nemogu ništa za sada učinit,tako da preostaje vidit kako će se to odigrat.
A što je s onim tunelom prema Drveniku, hoće li se on probijati?

Kakva li će onda tek biti devastacija okoliša.

No, ako se zbroji šteta i korist, možda bi se okoliš dao urediti vremenom, a da se sve te stvari naprave.

Ja poznajem okoliš jer sam rodom iz tog kraja...koja priroda...biljke...čajevi....kadulja....

Raj na zemlji.
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 20:05   #16
Quote:
naftali kaže: Pogledaj post
A što je s onim tunelom prema Drveniku, hoće li se on probijati?

Kakva li će onda tek biti devastacija okoliša.

No, ako se zbroji šteta i korist, možda bi se okoliš dao urediti vremenom, a da se sve te stvari naprave.

Ja poznajem okoliš jer sam rodom iz tog kraja...koja priroda...biljke...čajevi....kadulja....

Raj na zemlji.
O tom tunelu se priča ima preko 20 godina.. Ako se vodi imalo računa devastacije nema,ova devastacija na slici koju sam stavio je nastala pošto se pravila cesta preko brda a sav kamen koji je ostajao umjesto da je odvođen na odgovarajuću deponiju jednostavno je izbacivan na licu mjesta. Šta se tiče tunela vlada je nedavno namjenila 2.6 mil kuna za projektne nacrte za 2015.godinu za tu dionicu tako da se vide nekakvi sitni pomaci. Ja se toplo nadam da će do 2020. započet izgradnja.Od sadašnjih 28km do mora bilo bi nekih 8,9 kilometara.
1XXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 01:33   #17
Quote:
1XXL kaže: Pogledaj post
O tom tunelu se priča ima preko 20 godina.. Ako se vodi imalo računa devastacije nema,ova devastacija na slici koju sam stavio je nastala pošto se pravila cesta preko brda a sav kamen koji je ostajao umjesto da je odvođen na odgovarajuću deponiju jednostavno je izbacivan na licu mjesta. Šta se tiče tunela vlada je nedavno namjenila 2.6 mil kuna za projektne nacrte za 2015.godinu za tu dionicu tako da se vide nekakvi sitni pomaci. Ja se toplo nadam da će do 2020. započet izgradnja.Od sadašnjih 28km do mora bilo bi nekih 8,9 kilometara.
Pitala sam preko facebooka neke ljude iz Vrgorca smatraju li da je ono što je ostalo nakon pravljenja ceste, devastacija...Oni mi rekoše da ne smatraju to nekom devastacijom s obzirom na kamenjar naokolo...

Čini mi se da mišljenje nije usaglašeno i zato će sve biti teže.

Bilo bi super da izgradnja tunela krene jer ona Stupica je zastrašujuća.
Već vidim određenu klijentelu u Drveniku na kupanju....
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 02:15   #18
Quote:
naftali kaže: Pogledaj post
Pitala sam preko facebooka neke ljude iz Vrgorca smatraju li da je ono što je ostalo nakon pravljenja ceste, devastacija...Oni mi rekoše da ne smatraju to nekom devastacijom s obzirom na kamenjar naokolo...

Čini mi se da mišljenje nije usaglašeno i zato će sve biti teže.

Bilo bi super da izgradnja tunela krene jer ona Stupica je zastrašujuća.
Već vidim određenu klijentelu u Drveniku na kupanju....
A na okolo nigdje kamenjara,štoviše par stotina metara dalje je jedna od najplodnijih zemlji sa vinogradima,jagodama itd.
Problem je što to tako tu stoji ima već 3,4 god od kad se sagradila cesta pa su se valjda ljudi navikli.Meni koji dođem tu na selo je svaki put zastrašujuće kad vidim što su napravili.
Da ne govorim da se grad Vrgorac razvija godinama već slabo do nimalo pa ima i naravno bitnijih problema u gradu.
1XXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 08:07   #19
mora da će brzo izmislit leteći automobil kad se kod nas rade tolke ceste. problem je u lokalnim ljudima koji se narajcaju čim neko spomene gradnju ceste.
inkpink is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 14:16   #20
Quote:
1XXL kaže: Pogledaj post
A na okolo nigdje kamenjara,štoviše par stotina metara dalje je jedna od najplodnijih zemlji sa vinogradima,jagodama itd.
Problem je što to tako tu stoji ima već 3,4 god od kad se sagradila cesta pa su se valjda ljudi navikli.Meni koji dođem tu na selo je svaki put zastrašujuće kad vidim što su napravili.
Da ne govorim da se grad Vrgorac razvija godinama već slabo do nimalo pa ima i naravno bitnijih problema u gradu.
Ok, cesta je važna, ali briga o okolišu nije manje važna.
Potpuno si u pravu što ukazuješ na problem.
Gledam Solin kako se razvija, čak je dobio i nagradu od strane jednog europskog tijela!


Quote:
inkpink kaže: Pogledaj post
mora da će brzo izmislit leteći automobil kad se kod nas rade tolke ceste. problem je u lokalnim ljudima koji se narajcaju čim neko spomene gradnju ceste.
Određeni broj lokalnih ljudi slavi Praznik rada, čak su i obukli Tina Ujevića u crveno ogrnivši ga crvenom zastavom Proleteri svih zemalja ujedinite se, sa petokrakom.
Pa ako se već vode time, možda bi se mogle i organizirati Radne akcije kao nekoć,ne bi li se ublažila devastacija okoliša.....
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:59.