Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2015., 21:34   #81
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
Mislim da je Feroli kao firma propao ili ga je kupio kinez , a njih isto tako kao i žabare ne podnosim.
eto nisu uspjeli,navodno propali,kaput,gešlosen.... sada kada smo ostali na suhom mi koji ga koristimo svaka interna pomoč je dobrodošla,dakle ta pomoć neče i nema veze sa ferolijem kao proizvođačem koji je navodno prdnul na rosu ali ima i to velike sa nama korisnicima,e sad da li bi Vi htjeli pomoči naravno ako je to moguče nama kao ne digičima iliti žabarima nego rvatima pitanje je sad, ili tko nam kriv kaj nismo kupovali domače i sad nek patimo jer nema ni softverske a ni hardverske mogučnosti nadogradnje, nek kaj se pojavil opet neki talijan pod nazivom bmax koji se sklapa u susjedstvu pod tim i drugim imenom,ovo nije ni važno tek toliko da spomenem
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 08:04   #82
Navodno je u pripremi elektronika za uprwvljanje razlicitim plamenicima (i feroli) koja bi omogucavala nesto slicno zeljama mbukala...


Sent from my something using Tapatalk
Rijeka555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 12:32   #83
brzinsko pitanje

pozdrav.jel postoji mogučnost dobivanja subvencije kod kupovine pelet peći za dnevni boravak?hvala
vw1200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 17:03   #84
Klik
coralicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 19:02   #85
Quote:
Rijeka555 kaže: Pogledaj post
Navodno je u pripremi elektronika za uprwvljanje razlicitim plamenicima (i feroli) koja bi omogucavala nesto slicno zeljama mbukala...


Sent from my something using Tapatalk
to nisu samo moje želje,sigurno-garant,drugi se samo ne usude pitati,to su želje svih korisnika feroli plamenika (koji logički razmišljaju),nadam se da si u pravu,kako-kada-gdje-koliko,daj malo tu bubu potjeraj kroz forum a može i na pp,jako sam znatiželjan,ovo daje nade,ja razmišljam kako bi smanjio profil cijevi plamenika sa još jednom inoks cijevi manjom za cca.10~20% umetnutom u original sa prilagođavanjem pepeljare koju trenutno testiram na original profilu,al ispod 9kW rada u konstantno toj snazi i u trenutno mogučoj modulaciji ne mogu postiči stabilni rad,želja mi je da postignem stabilan rad od 5kW do 15kW,dakle feroli sun p7 sa prepravljenom pepeljarom i potrebnim postavkama u meniu uspio sam postiči stabilan rad od 9kW pa na više,svaki savjeti oko isplativosti i načinu spomenute egzibicije sa cijevju u cijevi plamenika dobro bi mi došli
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 09:04   #86
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
eto nisu uspjeli,navodno propali,kaput,gešlosen.... sada kada smo ostali na suhom mi koji ga koristimo svaka interna pomoč je dobrodošla,dakle ta pomoć neče i nema veze sa ferolijem kao proizvođačem koji je navodno prdnul na rosu ali ima i to velike sa nama korisnicima,e sad da li bi Vi htjeli pomoči naravno ako je to moguče nama kao ne digičima iliti žabarima nego rvatima pitanje je sad, ili tko nam kriv kaj nismo kupovali domače i sad nek patimo jer nema ni softverske a ni hardverske mogučnosti nadogradnje, nek kaj se pojavil opet neki talijan pod nazivom bmax koji se sklapa u susjedstvu pod tim i drugim imenom,ovo nije ni važno tek toliko da spomenem
pa tvoj kotao ima volumen od 14 litri vode, daj malo logike, pa to ni biojuko uz pomoć punice ne zmodulira
Peletko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 11:24   #87
Quote:
Peletko kaže: Pogledaj post
pa tvoj kotao ima volumen od 14 litri vode, daj malo logike, pa to ni biojuko uz pomoć punice ne zmodulira
bioJUNKo ispravak krivog navoda. Treba postivat brend pa makar i smece bio (po nazivu)
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 12:23   #88
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
Mislim da je Feroli kao firma propao ili ga je kupio kinez , a njih isto tako kao i žabare ne podnosim.
Ferroli nije propao, kupljeni od strane Američkih fondova. Proizvodnja je pokrenuta sve radi, Al su otpustili nešto ljudi!
ficorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 14:30   #89
i ja bi tražio softversko nadgradnja za CENTROMETAL CPREG ,da poboljša rad plamenika CPPL-90, u moduliran rad,koliko sam pročitao o ovom postu ,da nije potreban puffer od 1500 ili 2000 l,inače sam razmišljao o narudžbu za sljedeću sezonu....ni riječi od inžinjerstva-konstruktora ili programera u CENTROMETAL ili nije napravljen nov ili nema !!!!
Slobodno javite za ideju ili patent !!!!!
dadoposušje is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 16:25   #90
Peletko fakat si ko totalni amater padobranac,micek ja na svoj kotao od 14 litri imam spojen u slijepo crijevo bufer od 200 litri i pumpa non stop cirkulira,dakle kotao mi ima 214 litri i plamenik pali diferencijalni tetmostat sa tog bufera u radponu od 20*C, tak da sa razlogom se raspitujem za pametnu modulaciju,ne bacam komentare ko bakljava sljadoled,kuiš stari moj ak imaš savjet slobodno reci i bio bih ti zahvalan
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 19:58   #91
barem nešto-barem neka nada,čekat ču tu skalameriju možda bude do ove zime,slobodno napiši i na pp kad saznaš među prvima nešto provjereno točno,hvala lijepa!

Quote:
ficorama kaže: Pogledaj post
Ferroli nije propao, kupljeni od strane Američkih fondova. Proizvodnja je pokrenuta sve radi, Al su otpustili nešto ljudi!
možda ramzay (i ekipa) ipak više voli/e amere pa si da/ju malo truda za nas obične smrtnike sveze glede feroli plamenika,nadam se da ne sluša/ju samo d.gobca=ja volim samo sebe ,a ja do daljnjeg pjevušim pimpekovu="sanjam"- žena iz pjesme je naravno feroli

Zadnje uređivanje fermina-daza : 24.05.2015. at 00:48. Reason: spajanje postova - koristiti edit
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 23:14   #92
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
to nisu samo moje želje,sigurno-garant,drugi se samo ne usude pitati,to su želje svih korisnika feroli plamenika (koji logički razmišljaju),nadam se da si u pravu,kako-kada-gdje-koliko,daj malo tu bubu potjeraj kroz forum a može i na pp,jako sam znatiželjan,ovo daje nade,ja razmišljam kako bi smanjio profil cijevi plamenika sa još jednom inoks cijevi manjom za cca.10~20% umetnutom u original sa prilagođavanjem pepeljare koju trenutno testiram na original profilu,al ispod 9kW rada u konstantno toj snazi i u trenutno mogučoj modulaciji ne mogu postiči stabilni rad,želja mi je da postignem stabilan rad od 5kW do 15kW,dakle feroli sun p7 sa prepravljenom pepeljarom i potrebnim postavkama u meniu uspio sam postiči stabilan rad od 9kW pa na više,svaki savjeti oko isplativosti i načinu spomenute egzibicije sa cijevju u cijevi plamenika dobro bi mi došli
Ja na svoju cijev stavio kondom, sori komad keramičke cijevi. A što se tiče ovih malih snaga, maligana, mislim da će ti grešku javljati , tako mi se čini da ispod devet kW bu bilo teško spuštati ???
__________________
Ne pačajte moje more,moju valu , moju staru grotu.Ma ni za sto let vi nećete znat ča je to " ČA " va mojen životu !
patafljengo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 07:57   #93
Quote:
patafljengo kaže: Pogledaj post
Ja na svoju cijev stavio kondom, sori komad keramičke cijevi. A što se tiče ovih malih snaga, maligana, mislim da će ti grešku javljati , tako mi se čini da ispod devet kW bu bilo teško spuštati ???
Ja radim obrnuto,stavljanjem manje cijevi u veču te smanjenjem pepeljare smanjujem samo ložište pa time pokušavam dobiti i manji a stabilni plamen koji bi zadovoljio svojom snagom potrebe za manjim
snagama,naravno da me najviše maltretira što ne mogu utjecati na logiku rada plamenika koja je u modulaciji totalno glupa a doziranje u malim snagama ne ravnomjerno,dakle pametna modulacija koju bi popratilo i ravnomjerno doziranje na malim snagama u kombinaciji sa smanjenim ložištem je moja zamisao,to je moja logika koju Peletko ne kuži pa se čudi mojoj logici,možda sam logikom u krivu ali primam i argumente zbog toga,skyman je jedino suvislo i argumentirano bez nepotrebnog filozofiranja pomogao u eksperimentu sa malim snagama

Zadnje uređivanje mbukal : 22.05.2015. at 08:08.
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 10:52   #94
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
Peletko fakat si ko totalni amater padobranac,micek ja na svoj kotao od 14 litri imam spojen u slijepo crijevo bufer od 200 litri i pumpa non stop cirkulira,dakle kotao mi ima 214 litri i plamenik pali diferencijalni tetmostat sa tog bufera u radponu od 20*C, tak da sa razlogom se raspitujem za pametnu modulaciju,ne bacam komentare ko bakljava sljadoled,kuiš stari moj ak imaš savjet slobodno reci i bio bih ti zahvalan
to je još uvijek ona šema za pajceke hraniti ili si smislio nekaj boljeg?

nego kako slijepo crijevo utjeće na stalnu cirkulaciju pumpe, mislim kad već nije ugrađen biodom
Peletko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 11:52   #95
Quote:
Peletko kaže: Pogledaj post
nego kako slijepo crijevo utjeće na stalnu cirkulaciju pumpe, mislim kad već nije ugrađen biodom
Efikasno utječe na rad plamenika preko svojeg diferencijalnog termostata na taj način da maksimalno produži rad plamenika na 9 do 15 kW od 40 minuta pa na više,ne služi za akumuliranje energije nego za trenutno preuzimanje isporučene energije koju radijatori ne uspiju apsorbirati i predati prostoru,mislim da pelet plameniku ne treba spremnik ako se može isprogramirati njegov rad da ne stvara pre-više/viška energije,dapače uvjeren sam u tu tvrdnju,po niku ti bi to trebao znati a ne kako se hrane svinje ili se lažno predstavljaš preko nika nego drži se teme ili hrani pajceke

Volio bi postiči rad plamenika da ima veče nimimalno vrijeme rada od trenutnih 40 minuta,da se plamenik ne pali više od 7~10 puta u 24 sata,naravno uz što manje financijske troškove a i pepeljara feroli plamenika uz pametnu modulaciju bi se ljepše čistila tj. plamenik bi bio manje osjetljiv na kvalitetu peleta

Zadnje uređivanje fermina-daza : 24.05.2015. at 00:49. Reason: kad ćeš početi koristiti edit?
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 23:04   #96
1. Ferroli plamenik može stabilno i ekološki prihvatljivo da radi na 7 do 8 kW. U praksi dokazano.
2. Da bi se (još) smanjila najmanja snaga Ferroli plamenika ((mislim da) je dovolno da se rešetka skrati, što će reći da se napravi ista takva, samo (recimo) 20 ili 30 milimetara kraća. Sužvanje tubusa (mislim da) nije potrebno. Naprotiv.
3. Akumulator toplote je dobrodošao i u slučaju da raspon snage plamenika/kotla zadovoljava minimalne i maksimalne potrebe grejanog prostora. Prosto, blagotvoran je po stabilnost sistema, uvećava konfor koji se očitava u oscilacijama temperature u već pomenutom grejanom prostoru, naročito ujutro.
zmajdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 09:35   #97
1.kako i uz koje uvjete
2.skratio sam je i suzio ali plamen šteka ispod 9 kW zbog neravnomjernog doziranja peleta
3.kod rada plamenika 24/7 i gore spomenuto neravnomjerno doziranje te osjetljivost na kvalitetu peleta zbog ne mehaničkog čišćenja pepeljare pomoglo bi samo pametna modulacija (znog veče-manje-promjenjive snage zraka ventilatora koji bi uspješnije otklanjao šljaku i preciznija dobava peleta zbog konstantnog plamena),ako je sve spomenuto u redu ne vidim potrebe za spremnikom (osim u slučaju predimenzioniranja plamenika i nemogučnost postizanja spomenutoga načina rada zbog kojega i pokušavam smanjiti i poboljšati rad minimalne snage plamenika)
4.

Zadnje uređivanje mbukal : 23.05.2015. at 09:45.
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 11:54   #98
Ciklus rada transportera/hranilice (t7) - 20 sekundi, hranjenje na snazi 1 (t9) 2 sekunde, ventilator na oko 30. Ovo poslednje zavisi od kotla na koji je gorionik postavljen, kao i od dimnjaka. Najbolje je ventiltor podešavati u sadejstvu sa analizatorom dima, mada može i na oko lepo da se podesi, pod uslovom da onaj koji podešava zna da prepozna dobar plamen. Važno je da se posle svake, ama i najmanje promene sačeka koji minut da se plamen stabilizuje, pa da se tek tad donosi odluka "šta dalje". Važno je, takođe, da vrata dobro "dihtuju", da nema "falš" vazduha. Na to valja obratiti posebnu pažnju: u praksi sam imao podosta problema sa tim, sve dok (najzad) nisam "ukačio" u čemu je problem. Trebalo mi je, naime, podosta vremena da shvatim koliko je velik negativan uticaj naizgled zanemarljivog "curka" vazduha mimo plamena. Da bi sve to "ferceralo" kako valja, ciljana temperatura (u1) treba da bude 80 stepeni, četvorokraki ventil "pod obavezno".

Radni ciklus transportera može da se poveća čak i do 25 sekundi, što je (otprilike) najviše što Ferroli, odnosno njegova originalna rešetka može da "popase", ali u tom slučaju se koncentracija ugljen-monoksida u prirodnom kubnom metru dima povećava na 1000 i više miligrama, što je i dalje u okviru kako hrvatskih, tako i srpskih propisa, ali meni se to ne dopada, pa to nerado činim.

Nisam se "igrao" sa skraćivanjem rešetke, ako ponešto o tome (mislim da) znam: kraćom rešetkom bi koncentracija uglen-monoksida bila manja, što nije za zanemarivanje, a plamen ujednačeniji, što u stvari i želimo. Teorijski i sužavanje bi bilo blagotvorno, ali da bi bilo baš "pogođeno" kako valja zahteva ozbiljno eksperimentisanje, za koje je, opet, neophodna odgovarajuća oprema i vreme, puno vremena.

Dobro bi bilo da transporter stalno ubacuje istu količinu peleta, ali to prosto nije moguće, pa budući da je to data okolnost na koju ne može da se utiče, ne treba ni uzimati u obzir.

Zamena elektronike jeste opcija, nije neka naročita mudrost, jedino što odgovarajuće elektronike nema u maloprodaji, a od proizvođača može da je kupi samo pravno lice.

Za gorionike koje proizvodim koristim ovu: http://www.tiemmeelettronica.it/en/prodotto/4/137.aspx i svima je toplo preporučujem, a merkam i ovu - http://www.fumis.si/en/about-fumis/f...rs/fumis-alpha. Po logici rada su slične, a ova druga je "više domaća" od one prve, pa je zbog toga i merkam.

Sve to stoji glede akumulatora toplote - da nije potreban ako potreba za toplotom tokom grejne sezone "upada" u modulacioni raspon gorionika/kotla, ali da je koristan i u tom slučaju - jeste. I taj "luksuz" svima najtoplije preporučujem pod uslovom da ima prostora.
zmajdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 19:21   #99
prošle zime,prve sezone korištenja pelet plamenika pokušao sam koristiti takve postavke,radilo je do cca. sredine 12. mjeseca (ne sječam se pričam karikirano) i na večim hladnočama (kod veče gustoče i manjeg tlaka zraka) jok nije išlo iznad t07=16,il se plamen gušio il je pelet pre brzo izgorio do drugog doziranja ovisno koju sam postavku smanjio,koristio sam original pepeljaru,možda zato nije išlo,na ovoj koju sada isprobavam kod potpale ako stavim više od t04=7 dolazi do zasipavanja fotosenzora i kod razgaranja peleta dolati do problema,dakle pepeljara je ipak dosta manja,pošto je to ipak okomiti plamen želio bih ga svakako što više izbaciti iz cijevi,to ču pokušati sa smanjenjem promjera jer če se time sa istim postavkama povečati pritisak po jedinici volumena i plamen če izlaziti van surle plamenika i direktno više grijati stijenke kotla,možda je moja logika u krivu,svaki komentar je dobrodošao
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 11:18   #100
U poslednje dve godine, odkako sam prvi put probao sa postavkama koje sam opisao, primenio sam ih na povećem broju Ferroli gorionika i sem u nekoliko slučajeva, nije bilo zamerki, a i one su bile zbog onog "falš vazduha". Zbog toga sam i bio slobodan da ih objavim. U vašem slučaju, čini mi se, ama ne mora da znači, da je baš to slučaj, moguće kombinovan sa prevelilim cugom dinjaka, jer plamen se ili guši, ili prebrzo izgori, dakle dijametralno suprotni efekti, a na istim postavkama. Ako biste me podsetili, da baš ne prelistavam unazad, koji kotao imate, koji je promer i visina dimnjaka, turbulatori..?
zmajdin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:42.