Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2015., 00:11   #101
Quote:
danielić kaže: Pogledaj post
A ja sam opet dobila haleu jer su mi rekli da nema zolofta uopce....
Tu u Ri u jednoj ljekarni ima u drugoj nema...ne znam koji vrag se zbiva s tim Zoloftom
Locus Ceruelus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 11:14   #102
Quote:
Locus Ceurelus kaže: Pogledaj post
Tu u Ri u jednoj ljekarni ima u drugoj nema...ne znam koji vrag se zbiva s tim Zoloftom
Svugdje je tako.. vec je netko ispred napisao da se moze naci razlog na netu pod HZZO - opskrba lijekovima..
__________________
I never fall apart because I never fall together
n i k s is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 13:14   #103
Quote:
zvonx78 kaže: Pogledaj post
Slobodno uzmi, bez bojazni. Ne bi u ljekarni nudili bezveze, ipak su to strucni ljudi. A buduci da ti je prvi AD nije vazno jel ovaj ili onaj proizvodjac na koji si recimo navikla. Isto ti je 99 posto, a onih jedan posto nema veze s onim zasto si dobila AD. Boja, sladilo i tak, sad lupam, ali kuzis.


Skickas fr
Hvala puno!
__________________
I see the bad moon arising. I see trouble on the way.
I see earthquakes and lightning. I see those bad times today.
Demri Parrott is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 11:40   #104
Lijepi pozdrav,dal je nekome tko ima iskustva sa Zoloftom,snižavao tlak??PIjem 100 mg?Hvala
ivona23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 11:54   #105
@ivona, meni osobno svi snizavaju tlak.. dobra ti je sol u takvim slucajevima.. ishrana, kretanje, itsl.. Raspitaj se kod dr.
__________________
I never fall apart because I never fall together
n i k s is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 12:34   #106
Quote:
n i k s kaže: Pogledaj post
@ivona, meni osobno svi snizavaju tlak.. dobra ti je sol u takvim slucajevima.. ishrana, kretanje, itsl.. Raspitaj se kod dr.
Meni su ovi koje sam do sad pila npr,velafax povisivali tlak,a sad nizak skroz,Hvala na odgovoru
ivona23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 13:14   #107
Ja sam na Velafaxu i cesto mi je nizak tlak.. Sad ga nema nigdje i pijem Alventu, nema promjena.. Raspitaj se sto bi ti u lijeku moglo utjecati na doticno.. najbolje do psihijatra, pa mozda da promijenis lijek..
__________________
I never fall apart because I never fall together
n i k s is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 13:54   #108
Quote:
n i k s kaže: Pogledaj post
Ja sam na Velafaxu i cesto mi je nizak tlak.. Sad ga nema nigdje i pijem Alventu, nema promjena.. Raspitaj se sto bi ti u lijeku moglo utjecati na doticno.. najbolje do psihijatra, pa mozda da promijenis lijek..
E kojeg velafaksa nema nigdje? Ja sam isto na velafaksu 75xl i pomogao mi je
i pomaže.
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 14:13   #109
A svi kazu da ga nema, ja sam ga digla prije 2 tjedna u Klaicevoj.. 150 mg.. makar ja pijem trecinu.. i naglo ga ne mogu skinuti jer kad ga maknem imam napade panike i svasta - nesto.. a uopce mi je bezveze pripisan.. tako da ga komadam..
__________________
I never fall apart because I never fall together
n i k s is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 14:15   #110
Quote:
n i k s kaže: Pogledaj post
A svi kazu da ga nema, ja sam ga digla prije 2 tjedna u Klaicevoj.. 150 mg.. makar ja pijem trecinu..
Ja sam zadnja 2 puta jedva našao ovaj 75xl jer koliko sam shvatio
nestašica je samo tih xl a navodno ovih običnih ima.
Pa zato pitam jer se bojim da nije sad pak nestašica i običnih
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 14:16   #111
Vise ne znam nista.. znat cu za tjedan dana pa cu pitati u ljekarni o cemu se radi..
__________________
I never fall apart because I never fall together
n i k s is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 14:18   #112
Quote:
n i k s kaže: Pogledaj post
Vise ne znam nista.. znat cu za tjedan dana pa cu pitati u ljekarni o cemu se radi..
Ok, ma onda ću i ja morat prije nego naručim vidjet kaj se
događa s tim lijekom u svojoj ljekarni
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 14:03   #113
moje iskustvo sa 75 mg sa kventiax (q-pin) grozno, popila u 9 h , legla i svejedno nisam mogla zaspat nekoliko sati, morala opet dodat pola calixte i 1 cerson od 5 mg, tek u 1 zaspala,spavala do 9 , znaci sve isto kao i prije sa cersonom i pola calixte samo sto sam danas zombi, mucno mi je i ne idem van iz kuce a vani suncan dan....znaci nista, a htjela sam probat da jednom zaspim u pola sata i da se ranije ujutro probudim, jer sam za tri tjedan narucena na kolonoskopiju u 9 ujutro i nemam pojma kako cu uspjet jer ja vec par godina spavam do 9 -10, zapravo od kad sam na calixti ali i zato sto zaspim u 1 ili 2 sata u noci...uf..u svemu tome je dobro sto ipak odspavam 8 sati ali danas sam koma, samo mi se spava a po danu ne mogu spavat
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 15:44   #114
@vegga, to je ono kaj sam ti napisala.. taj q-pin te bas napravi grogi iduci dan.. sad jedino da ga forsas, pa se naviknes.. jer jako brzo stvara toleranciju.. ili zamijenis necim laksim..

eh, na mene isto tako djeluje; s tim da me uspava kako treba, al' dan iza sam za nista.. =(
__________________
I never fall apart because I never fall together
n i k s is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 17:44   #115
Quote:
n i k s kaže: Pogledaj post
@vegga, to je ono kaj sam ti napisala.. taj q-pin te bas napravi grogi iduci dan.. sad jedino da ga forsas, pa se naviknes.. jer jako brzo stvara toleranciju.. ili zamijenis necim laksim..

eh, na mene isto tako djeluje; s tim da me uspava kako treba, al' dan iza sam za nista.. =(
ma nema sanse da uzimam AP radi spavanja a ne djeluje, isto mi je kao sanval ili cerson sa 7.5 mg calixte, isto se mucim dok ne zaspim...znaci sinoc sam popila to i plus q-pin, ma kakvi, ja sam inace protiv AP ali sam mislila da u odmah zaspat , upravo da probam radi tog dizanja ranije ujutro jer mi to kvari sve, nikad nigjde ujutro ne mogu prije 10
koliko mg ti uzmes
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 18:04   #116
Ljudi uzimate previše tih tableta za spavanje. Kako vam nije jasno da ćete o njima zauvijek biti ovisni?
Drugo su ad - ako je anksioznost u pitanju, onda se moraju uzimati. Ali nije mi jasno čemu tolike tablete za spavanje? Još ih i miksate jedne s drugima.
Ja nikada nisam mogla zaspati odmah kad legnem. Nekad mi treba sat i li dva da zaspem. Ali nema šanse da zbog toga uzimam tablete za spavanje. Radije meditiram ili si uzmem slušalice i slušam muziku za opuštanje. Pokušajte tako ili se u suprotnom nikada nećete riješiti svih tih kemija.
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 18:20   #117
@My Time, i ja tako, ali to je smijesan savjet, na zalost, kad se sjetim s cim sve ljudi imaju problema =( pogotovo problem s nespavanjem, a budan ne mozes biti vise od 3 dana - otkazuje mozak..

Svima je jasno da ce o odredjenim tabletama biti ovisni, ali to ne znaci da ih ne mozes maknuti.. uz muku, ali da se.. 90 posto hrvata je ovisno o tbletama, o's od djece, mladih do starijih itd..

@vegga, ja sam to samo probala i odbacila.. bilo mi je kratko dano i mene fino uspavljivalo.. krenula sam s 50 mg, za 2 tjedna sam bila na 200 mg - brzo raste tolerancija i zdebljah se 10 kg..

uglavnom, svakako ga makni ako ti ne pomaze.. zalosno je, al' zaista trebamo isprobavati svasta da bi vidjeli sto je za nas ispravno.. pacijent i znaci trpitelj.. al' sto ces kad moras..

dogovori s psihijatrom da ti makne te lijekove koji ne pomazu i probajte naci odgovarajuci
__________________
I never fall apart because I never fall together

Zadnje uređivanje n i k s : 19.05.2015. at 18:59.
n i k s is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 18:54   #118
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Ljudi uzimate previše tih tableta za spavanje. Kako vam nije jasno da ćete o njima zauvijek biti ovisni?
Drugo su ad - ako je anksioznost u pitanju, onda se moraju uzimati. Ali nije mi jasno čemu tolike tablete za spavanje? Još ih i miksate jedne s drugima.
Ja nikada nisam mogla zaspati odmah kad legnem. Nekad mi treba sat i li dva da zaspem. Ali nema šanse da zbog toga uzimam tablete za spavanje. Radije meditiram ili si uzmem slušalice i slušam muziku za opuštanje. Pokušajte tako ili se u suprotnom nikada nećete riješiti svih tih kemija.
calixta je antidepresiv koje bi trebala piti 15 mg , čak mi je rekla i 30 mg a ja navecer popijem samo 7.5 dakle pola prepisane doze , a hipnotik popijem ili sanval ili cerson, ne zajedno...znaci , nema miksanja ..volila bi te vidjet da svaki dan zaspis u 2 sata kako bi se osjecala da se moras dignut rano, ja ne moram ali mi smeta, volila bi se budit u 8 sati ....u svom zivotu nisam nikad ni zaspala bez glazbe, to je pod obavezno, ne sa slusalicama nego normalno, tiho i to su balade, to me smiruje....od kad znam za sebe....sta ti nikakvu terapiju ne uzimas ?

Zadnje uređivanje vegga : 19.05.2015. at 19:23.
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 18:56   #119
Quote:
n i k s kaže: Pogledaj post
@My Time, i ja tako, ali to je smijesan savjet, na zalost, kad se sjetim s cim sve ljudi imaju problema =( pogotovo problem s nespavanjem, a budan ne mozes biti vise od 3 dana - otkazuje mozak..

Svima je jasno da ce o tome biti ovisni, ali to ne znaci da ih ne mozes maknuti.. uz muku, ali da se.. 90 posto hrvata je ovisno o tbletama, o's od djece, mladih do starijih itd..

@vegga, ja sam to samo probala i odbacila.. bilo mi je kratko dano i mene fino uspavljivalo.. krenula sam s 50 mg, za 2 tjedna sam bila na 200 mg - brzo raste tolerancija i zdebljah se 10 kg..

uglavnom, svakako ga makni ako ti ne pomaze.. zalosno je, al' zaista trebamo isprobavati svasta da bi vidjeli sto je za nas ispravno.. pacijent i znaci trpitelj.. al' sto ces kad moras..

dogovori s psihijatrom da ti makne te lijekove koji ne pomazu i probajte naci odgovarajuci
ma, da, necu vise ali nema mi niti sta dat za spavanje? trebala bi se rjesit stresa i straha da bi malo pomalo lakse zaspala...a to je teško
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 18:58   #120
@vegga, ne vjerujem da je cura bila zlonamjerna, vec nije upoznata sa odredjenim stanjima.. nedaj da te to nervira, mogu si mislit' kako su ti nervi skocili i ja poludim.. jer bilo bi lijepo kad bi to islo samo tako, medjutim neki ljudi zatvaraju usi na sve sto im je strano i nepoznato.. treba ih samo upoznati s gradivom i that's it =)

Ides li na neke razgovore s psihologom? Meni je to pomoglo.. da mi ukaze na neke stvari realnije.. i mozda da se navikavas na ap.. trebat ce ti tjedan dana.. mozda da probas..
__________________
I never fall apart because I never fall together
n i k s is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:09.