Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2015., 18:27   #1
NAKNADA ŠTETE

Potpuni sam laik za pravo i pravne posupke, stoga za početak svoje situacije, odlučila sam objaviti topic na forumu kako bi se uopće informirala.

Uvodna priča počinje tako da sam prije godinu dana potpuno samostalno se odselila u drugi grad, bez ikakve financijske potpore. Upisala sam višu školu kako bi nadogradila svoje znanje, no međutim moram priznati da mi nije bilo lagano: dobila sam 3 otkaza po isteku ugovora, što je dovelo do potpunog razaranja moje ličnosti; uniženja, sloma, depresije, gubitka samopozdanja i sl.

Na posljednje radno mjesto došla sam raditi kao dentalna asistentica.
Napravila sam prvu štetu (otvorivši robu koja je bila uzeta na revers ne znajući da ju planiraju vratiti) u iznosu od 10.000kn. Iako sam htjela to podmiriti (ne znam ni sama kako, kroz godinu dana plačajući joj to u ratama, vjerujte mi uistinu sam htjela) ona je prešla preko toga.

Nakon druge učinjene štete gdje sam slučajno odkrhnula komadić na stomatološkom stolcu (koji sam također bila spremna podmiriti) ona mi je preko telefona rekla da se sa istekom mog ugovora pozdravljamo.

Istek ugovora je krajem ovog mjeseca, a ja već izmorena od cijele svoje životne situacije po prvi put ne želim biti fer i korektna, stoga otvaram bolovanje.

Bjesna me nazvala i odlučila me tužiti za naknadu štete od 12.000kn, pritom me naravno vrijeđajući.
Uistinu ne znam kako bi to podmirila jer sam bez financijskih prihoda, a isto tako nisam sigurna kako bi dokazala učinjenu prvu štetu.

Imam trenutno sto pitanja u glavi i nisam sigurna odakle bi krenula.

Vjerujem da Vas ima ovdje mnogo pametnijih.


Bit ću beskrajno zahvalna na svakoj konstruktivnoj kritici i savjetu
picika is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 18:57   #2
Radila si kod žene, prema vlastitom priznanju dva puta joj napravila štetu i to finu štetu i za nagradu što je odlučila ne tražiti da tu štetu podmiruješ u ikojem postotku, kad je bila još dodatno fer i korektna i više nego na vrijeme ti najavila da od idućeg mjeseca ne računaš više na posao kod nje i da si znaš tražiti drugi posao, ti si joj, u znak zahvalnosti za sve to, fino "metnula", otišla na bolovanje i ostavila ju nek se snalazi sama kako zna i umije - i usput zaradi da tebi isplati plaću, dok ti odmaraš od života...

Ne razumijem baš najbolje - a šta bi ti da ti netko kaže? Bravo ribica mamina? :klap:
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 08:38   #3
Kaj želiš čuti?
Jesi li napravila štetu? Jesi.
Jesi li kriva? Jesi?
Snosi posljedice takvog svog ponašanja.

ajd sebe stavi u situaciju tvoje poslodavke. Koliko dugo bi tolerirala nekoga tko ti svako malo napravi neku štetu?

Da sam ja na mjestu tvoje poslodavke podnijela bih zahtjev za kontrolu bolovanja HZZO-u i tražila očitovanje da li je to bolovanje opravdano (da li se liječiš, ideš na terapije i da li poštuješ odluku svog liječnika opće medicine). I onda bi prema toj odluci postupila. Ako bi odluka komisije bila da ti je neopravdano bolovanje, dala bih ti otkaz zbog skrivljenog ponašanja i zlouporabe bolovanja pa nebi imala pravo niti na naknadu s biroa.
Saberi se ženo.

Ako te tuži, uzmi odvjetnika i pokušajte izvansudskom nagodbom riješti stvar.
Odvjetnik nek se pobrine da ta nagodba bude fer za tebe. Ostalo, sve ovisi o konkretnim okolnostima.
Procjenu štete, ako se ne dogovorite, napravit će sudski vještak.

Jasno ti je, naravno, da tvoja poslodavka priča o tome svojim kolegama, da oni znaju i da kod većine njih nemaš apsolutno nikakve šanse za posao.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 09:17   #4
Imam problem isplate kamata kod drzavne agencije, ima li ikog da mi se javi za odgovor na pitanje koje bih rado postavio. Hvala
magma21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 09:22   #5
Trebam hitno odvjetnika ili sudskog vjestaka za knjigovodstvo i financije, za daljnji kontakt, molim javite mi na e-mail: [email protected]
tel.0915007364 u zagrebu sam blizu centra. Hvala na mogucem odgovoru.
magma21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:55.