Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2015., 19:15   #1
PRAVNIK U OPĆINI

Da li se u općini kao pravnik moze zaposliti osoba koja ima manje od godinu dana radnog iskustva ?

Da li je tocno propisano zakonom da ne moze imati manje od godinu dana radnog iskustva pa se onda ne moze zaposliti, ili npr.odlukom gradonacelnika moze biti primljena osoba sa manje od godinu dana radnog iskustva ?

Ako ima koji pravnik ili pravnica zaposlen/a u opcini da mi udjeli ovu bitnu informaciju
andrea m is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 20:06   #2
treba imati položen ispit o poznavanju zakona o općem upravnom postupku, poznavanje ustava. ovo manje to ti je tipično uhljebljivanje, ali mislim da neki nemaju, a da znaš kako im mast vadim
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 20:30   #3
Nego kaj da je propisano, sa manje od godinu dana isključivo kao vježbenik.
Tu ti je zakon pa proučavaj točno što te zanima.

http://www.zakon.hr/z/259/Zakon-o-sl...noj-samoupravi
f@ye is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 20:47   #4
Znam sigurno pet osoba koje rade u opcini, 10,15,20 godina i nijedna nema polozen drzavni ispit.

Radi se o tome da je sestra zavrsila pravo,sada radi strucno osposob. u opcini,ali joj mentor za mjesec dana odlazi u mirovinu. Tek je sedam mjeseci odradila, a po sveme sudeci opcina nema trenutno pravnika (nisu ni raspisali natjecaj za drugog) kojeg bi zaposlila umjesto njenog mentora.
Misli da nece ni zaposlit novog pravnika, radi se o maloj opcini.

I za vjezbenike treba mentor zato onda ne moze biti ni vjezbenik :/
ili postoji neka mogucnost da bude vjezbenik ? da joj netko druge struke bude mentor ?

Zadnje uređivanje andrea m : 10.12.2015. at 21:09.
andrea m is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 21:18   #5
Quote:
andrea m kaže: Pogledaj post
Znam sigurno pet osoba koje rade u opcini, 10,15,20 godina i nijedna nema polozen drzavni ispit.

Radi se o tome da je sestra zavrsila pravo,sada radi strucno osposob. u opcini,ali joj mentor za mjesec dana odlazi u mirovinu. Tek je sedam mjeseci odradila, a po sveme sudeci opcina nema trenutno pravnika (nisu ni raspisali natjecaj za drugog) kojeg bi zaposlila umjesto njenog mentora.
Misli da nece ni zaposlit novog pravnika, radi se o maloj opcini.

I za vjezbenike treba mentor zato onda ne moze biti ni vjezbenik :/
ili postoji neka mogucnost da bude vjezbenik ? da joj netko druge struke bude mentor ?
Može joj biti mentor netko s 5 god iskustva na odgovarajućim poslovima. postoji i mogućnost da joj je mentor iz npr. susjedne općine, a ona radi u svojoj.. pa kao taj mentor povremeno s njom radi. meni je mentor bila žena sa SSS.
sunni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 17:31   #6
Quote:
sunni kaže: Pogledaj post
Može joj biti mentor netko s 5 god iskustva na odgovarajućim poslovima. postoji i mogućnost da joj je mentor iz npr. susjedne općine, a ona radi u svojoj.. pa kao taj mentor povremeno s njom radi. meni je mentor bila žena sa SSS.

A zvali su zavod rekli su da ne moze biti osoba iz susjedne opcine vec samo osoba zaposlena na puno radno vrijeme u opcini u kojoj ona radi . :/

I ja sam bila cula da moze biti osoba iz susjedne opcine ali eto rekose da ne moze.
andrea m is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:46.