Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2016., 22:54   #1
Gdje se moram prijaviti nakon prekida radnog odnosa ?

Pozdrav,

Zanima me da li se moram prijaviti na Biro nakon prekida radnog odnosa, da li je obavezno i ako da, koji papiri mi trebaju ?
Radio sam samo 3 mj, pa nemam pravo na naknadu. Nije bilo otkaza, već nisam produžio ugovor o radu jer mi nije odgovarao posao.

Na HZZO se pretpostavljam obavezno moram javiti u roku od 30 dana ako želim zadržati zdravstveno osiguranje ?
Koja tiskanica / dokumenti mi treba za to ?

Hvala
billyray is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 13:14   #2
Na Burzu se ne moraš javiti ako nemaš uvjeta za naknadu (ne moraš se ti nikad prijaviti, no naknada nije za bacit), a na zdravstveno se moraš javiti u roku od 30 dana. Dođeš tamo, kažeš da se hoćeš prijaviti, daš osobnu/zdravstvenu i dobit ćeš isprintani papir kojeg bi bilo dobro čuvati.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 13:16   #3
Ne znam točno što ti treba za prijaviti se na Burzu, vjerojatno ugovor i još neke stvari, ali neka odgovori netko tko zna.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 16:58   #4
Tnx, onda se neću prijaviti na Biro ako nije obavezno. Naknadu sam iskoristio nedavno, prije ovog posla. A za HZZO sam mislio da trebam neku tiskanicu ispuniti ? Hmmm...
billyray is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 10:35   #5
Ne znam kako je kod otkaza, ja sam nakon stručnog došla na HZZO i samo dala iskaznicu...
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 16:09   #6
Evo riješio napokon. Bilo bi super da je trebala samo osobna, no evo ako nekog drugog bude zanimalo što treba sve:

Tiskanica 1
Kopija osobne
Kopija odluke o prekidu radnog odnosa

Sva sreća da sam ponio fascikl i što je kopiraonica bila u blizini.

Eto, ovo je riješeno. Hvala na pomoći.
billyray is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:23.