Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2003., 10:05   #61
zanimljiva razlika

Mali detalj mi je tek sad upao u oči. Kod Cheminga je m2 fakat m2 kuće, dok je kod Krivaje i Domprojekta u m2 uračunata i terasa, tako da Chemingova kuća od 66m2 odgovara npr. Krivajinoj od 78m2 (koja ima 11m2 terase). OK, i terasa nešto košta, ali ne 400 EUR/m2! Naravno i terasa se može iskoristiti, pogotovo u okolici Rijeke. Naime, ako je teren na kosini, od terase ustvari ispadne balkon. Svejedno 400 EUR/m2 balkona, malko previše.
Bankei is offline  
Old 06.10.2003., 10:32   #62
o da

folks, za montažnu kuću jako je bitan odabir i veličina placa, naime šteta je lijepu gajbu staviti na dva sa dva, dok to kod zidane nije tako bitno, jer su one više manje uvijek negdje zbijene.
__________________
cole
cole is offline  
Old 07.10.2003., 11:37   #63
Re: zanimljiva razlika

Quote:
bankei_ri kaže:
Mali detalj mi je tek sad upao u oči. Kod Cheminga je m2 fakat m2 kuće, dok je kod Krivaje i Domprojekta u m2 uračunata i terasa, tako da Chemingova kuća od 66m2 odgovara npr. Krivajinoj od 78m2 (koja ima 11m2 terase). OK, i terasa nešto košta, ali ne 400 EUR/m2! Naravno i terasa se može iskoristiti, pogotovo u okolici Rijeke. Naime, ako je teren na kosini, od terase ustvari ispadne balkon. Svejedno 400 EUR/m2 balkona, malko previše.
Vidiš, ovo prije nisam vidjela, ali to mi samo potvrđuje moj izbor. Osim toga terasa košta samo tebe, jer terasa spada pod "armirano-betonsku ploču) što je isključivi trošak investitora.
poslid is offline  
Old 07.10.2003., 14:10   #64
Quote:
Vidiš, ovo prije nisam vidjela, ali to mi samo potvrđuje moj izbor. Osim toga terasa košta samo tebe, jer terasa spada pod "armirano-betonsku ploču) što je isključivi trošak investitora
Mislim da ne spada pod ploču jer sam vidio kod jednog tipa kojem je ta terasa ustvari normalni balkon (zbog kosog terena). U slucaju da je teren skroz ravan, njihova terasa fakat nema smisla jer je u visini zemlje.

Ipak glede Cheminga, dobio sam njihovu ponudu u rohbau izvedbi

BRANKA (MK-PK-71+T) - 180.000,00 + PDV - 39.600,00 = 219.600,00 kn iliti 29.280 EUR.

Sanitarije, laminati, pločice, utičnice i ostalo kao i ugradnja svega toga ide plus na cijenu, a to je za kuću ove veličine bar 10000 EUR.

A Krivajina MK-78 (u cijeni SVE OSIM TEMELJA) oko 30.000 EUR. Razlika je poveća.
Bankei is offline  
Old 07.10.2003., 15:17   #65
Kad počinjete s gradnjom? To je konačna odluka ili još razmišljaš? Voljela bih da se čujemo na kraju, pa da usporedimo cijenu koštanja na kraju (btw moja će kuća biti cca 150 kvadrata).
Mi smo gradilište već kupili, što nas je koštalo 6.500 EUR, još toliko moramo dati za pristojbe, takse, naknade i priključke.
Mene više brine cijene podruma i armirano-betonske ploče, jer sam dobila prvu ponudu od ovdašnjeg obrtnika - 72.000 kn. Meni je to grozno skupo. Sad pokušavamo skontati kako bi (da li bi) mi to mogli sami uz pomoć nekoliko dobrovoljaca i koliko bi nas to koštalo.
Uglavnom računam na nekih 60.000 EUR. Mislim da ispod toga neću proći ni u ludilu.
poslid is offline  
Old 07.10.2003., 17:17   #66
Quote:
Kad počinjete s gradnjom? To je konačna odluka ili još razmišljaš? Voljela bih da se čujemo na kraju, pa da usporedimo cijenu koštanja na kraju
Još važem... Lokacije zemljišta koja mogu kupiti (20000 EUR) nisu baš neke. Za 6500 se ne može dobiti ništa. Cijena temelja u Rijeci je od 8000 EUR naviše, ovisno o zahtjevnosti terena i željama (podrum...). Ja ne vjerujem da ću za duplo manju kuću od tvoje proći ispod 70.000 EUR.
Bankei is offline  
Old 12.11.2003., 10:38   #67
Quote:
splicanka kaže:
Je, istina da su normalna pojava u americi, samo kad ti zapuse jedan americki tornado jacine nase jace bure ili juga, ameri se evakuiraju i onda proglasavaju "izvanredno stanje". Jos nesto, problem sa montaznim kucama u americi su termiti, kojih se jako tesko rijesiti. Cujes, takva kuca nije vjecna. Izdrzat ce jednu generaciju i to je to. Ako radis obiteljsku kucu, kao za ostaviti djeci radi pravu, a ako je radis sebi za gust, onda te bas briga. Ako imas zenu, ukljuci i u nju u odluku jer ona je ta koja ce trebati cistiti.
Dilema stan ili kuca: ja sam uvijek za stan jer sam odrasla u gradskom stanu, a i u stanu imam manje za cistiti.

Bas sam kupio kucu prosle godine i jako sam zadovoljan.Kuca je od drvenog kostura obzidana fasadnom ciglom a unutrasnji zidovi su oblozeni gips plocama.Kad sam prvi put vidjeo te kuce nisam mogao vjerovat sam sebi al se naucis s vremenom i skuzis da su sasvim dobre.Istina je da su za jednu generaciju i da ne mogu izdrzat dugo al tu ionak stare kuce vrijede vise nego nove jer su u starim kvartovima koji su jako skuplji nego novi jer su blizi centru grada a rjesen je i problem tornada i bjelih mrava(termita) jer se danas stavljaju pojacanja razna i razne mreze isl..
Sve je to prema potrebi i mogucnosti.Meni se takve kuce sasvim ok a zavrsio sam gradevinsku skolu pa se malo razumijem u gradnju.I sto je jako vazno ne pucaju jer drvo uvijek radi.
ovca is offline  
Old 12.11.2003., 15:50   #68
Montazna kuca traje jednu generaciju? Mislim da se montazne kuce deklariraju za trajnost oko 100 godina.
Dali je to mana?
Iako nisam ni za niti protiv montaznih kuca, ali nisam sasvim siguran da je trajnost do 100 godina mana.
Stambene navike se mijenjaju, ako pogledate kako su gradjene kuce prije 50+ godina, uglavnom cete ih naci kao nekomforne i neodgovarajuce za danasnje portrebe.
Cini mi se da pri gradnji kuce nebi trebalo biti previse ambiciozan i graditi za slijedecih 300 godina. Kao i navike tako se i tehnologija mijenja, tko zna kakvi ce materijali biti dostupni za koje desetljece. Cak bi se moglo desiti da se otkrije da su danasnji materijali stetni (kao sto se to desilo sa azbestom!)
Misljenja sam da treba solidno graditi (kod montazne dobro odabrati), ali da netreba pretjerivati i misliti 200 godina unaprijed, tako i tako ce treca generacija morati adaptirati i preuredjivati, pa cak im mozda treba ostaviti slobodu odabira da prave ispocetka onako kako ce se njima svidjeti.
Corto is offline  
Old 15.11.2003., 23:58   #69
Quote:
splicanka kaže:
Je, istina da su normalna pojava u americi, samo kad ti zapuse jedan americki tornado jacine nase jace bure ili juga, ameri se evakuiraju i onda proglasavaju "izvanredno stanje".
Za ljubav istine.
Tornado se mjeri po stupnjevima i ima ih 6 (5 u praksi). Tornado koji po americi puše i koji rasturi montažnu kuću (to je ono kaj pokažu na tv) je barem stupanj 4 a to je 330 - 420 km/h. Nekako se ne sjećam bure ili juga te jačine. Možda se varam .
Dodatni moment kod tornada je efekat vibracije koji skrši kuću. Kad bi se takav pojavio kod nas od kamene ili ciglene kuće bi ostalo isto što i kod montažne - ništa.
Autorica je vjerojatno mislila na orkan (hurricane) jer od tornada nema evakuacije pošto je nepredvidljiv tj mogu ga predvidjet unutar 15 minuta prije nastanka dok je putanja nepredvidljiva.
Montažne kuće u Sjevernoj Karolini na obali (tud prolaze orkani) imaju garanciju da drže orkan jačine 3 (od 5) što je 179 - 210 km/h. Bura koja dosegne tu jačinu je rijetka, a i to je na mah a jugo može samo sanjati takvu jačinu.

Kaj se tiče evakuacije uvjeravam te da je i te kako potrebna. Ovdje je link čija sličica pokazuje vrlo zorno potrebitost evakuacije
http://www.comet.ucar.edu/nsflab/web/hurricane/313.htm
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 25.01.2004., 23:16   #70
Montažne kuće

Ovak, na www.krivaja.com sam vidila slatku kućicu od 40 kvadrata.
Cijena sa montažom je 10k ojra.

I sad....na otoku imamo komad zemlje što bi značilo da mogu kućicu napraviti za nekih 15k ojra, 10 za kuću + struja + voda + sendvič + piva = okolo 15k.

Meni tu neš smrdi I to jako

jel moguće da je tako jeftino?
Tija is offline  
Old 25.01.2004., 23:16   #71
Ne šteka link, ne znam zašto
Ima na google
Tija is offline  
Old 25.01.2004., 23:52   #72
a dozvola??
__________________
no comment
fakin is offline  
Old 26.01.2004., 00:09   #73
Šta dozvola?
Koliko to košta?
Tija is offline  
Old 26.01.2004., 00:14   #74
Quote:
Tija kaže:
Šta dozvola?
Koliko to košta?


pa gradjevinska nikad nije bila besplatno....
Winona is offline  
Old 26.01.2004., 00:14   #75
ovaj link?
xxGaladrielxx is offline  
Old 26.01.2004., 00:18   #76
Je, taj je link, srećo moja

Winona ne pravi se pametna, pitam koliko košta. Ako je 200,300 ojra to niti ne računam
Tija is offline  
Old 26.01.2004., 00:25   #77
ovo
Quote:
Šta dozvola?


djeluje kao da bas nije ukalkulirana

Ne radim se pametna nego te zezam, za gradnju kuce je vise a koliko je za vikendicu pojma nemam.
Winona is offline  
Old 26.01.2004., 07:40   #78
sada po novom ti se računa po volumenu kuće. prije je bilo u kvadratima. garant ti je par soma eura.
__________________
no comment
fakin is offline  
Old 26.01.2004., 10:52   #79
Ma, ništa nije neobično - to je cijena visokog roh-baua bez temelja, dozvola i placa. Kada sve uračunaš, približi se klasičnoj gradnji.

Glavni problem montažne gradnje u Hrvatskoj je što je po cijenama jako bliska klasičnoj. I ne zaboravi PDV!
Vojky is offline  
Old 26.01.2004., 10:59   #80
Da....kad sve ukalkuliram, sa 20k se začas dođe na 40k
Niš od moje jeftine vikse , kupit ću šator
Tija is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:25.