Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2008., 16:57   #101
mene na pregledu svaki put izvaze i mjeri tlak,uradi Uz preko stomaka,da slicicu,napise recepte za vitamine i to je to.
jos nisam dobila nikakav``nalaz`` na kom pise sve nego mi sve to kaze,a ja zapamtim.
on ima sve u svom komp.od tezine,tlaka,datuma poroda i sl...nista posebo osim toga sto pise da je trudnoca zdrava.
ipak bi htjela osim slikice i neki papiric tj.nalaz
kakvo je kod vas stanje
sunny55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 17:04   #102
Cure moje, iscjedak u trudnoći je normalan, a nažalost podložnije smo i candidijazi, ja sam u prvoj trudnoći stalno koristila vaginalete, čak 3 dana pred porod sam Canesten trpala u sebe, užas! Zato sam ovaj put od početka spremna,pijem Lactogyn od prvog dana, sad preventivno stavljam Vagisan, pijem Lgg jogurte, smanjujem slatko i imam samo normalan, oskudan bijelo žuti iscjedak. Brz brige, spomenite dr.ima a pogotovo ako promjeni miris, kad flora oslabi onda se gnijezde i ostale štetočine preko broja, ja sam nažalost na svojoj koži i trudna, sve prošla.
Još jedna stvar, govorili su mi da će zbog candide dijete dobiti infekciju kad se rodi, a jedna bisernica u Vinogradskoj mi je tjedan pred porod doslovce rekla:Ženo draga, vi ćete se na porodu raspasti kad sve počne pucati,užas, nek vam Bog pomogne!! Možete zamisliti paranoju????!!!! E pa nisam ni pukla niti su me rezali, a beba je bila zdrava! Bogu hvala!
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 17:04   #103
Quote:
sunny55 kaže: Pogledaj post
mene na pregledu svaki put izvaze i mjeri tlak,uradi Uz preko stomaka,da slicicu,napise recepte za vitamine i to je to.
jos nisam dobila nikakav``nalaz`` na kom pise sve nego mi sve to kaze,a ja zapamtim.
on ima sve u svom komp.od tezine,tlaka,datuma poroda i sl...nista posebo osim toga sto pise da je trudnoca zdrava.
ipak bi htjela osim slikice i neki papiric tj.nalaz
kakvo je kod vas stanje
soc. gin mi neda nis, ustvari upise u trudnicku kile, tlak i kad sam bila, a privatni mi napise nalaz..
-leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 17:19   #104
ovaj moj je privatni i skup je,a moram se naruciti 4 tjedna prije jel nema mjesta,i uvijek me zapadnu vecernji termini...

a jel ti ides ikod soc.i kod priv.
meni je Uz svaka 4 tjedna kod ovog mog doktora,nekako mi to dugo cekat
sunny55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 17:21   #105
Quote:
sunny55 kaže: Pogledaj post
ovaj moj je privatni i skup je,a moram se naruciti 4 tjedna prije jel nema mjesta,i uvijek me zapadnu vecernji termini...

a jel ti ides ikod soc.i kod priv.
meni je Uz svaka 4 tjedna kod ovog mog doktora,nekako mi to dugo cekat
kod svih zivih prvo sam isla kod priv, onda mi on nije dao ni knjizicu ni nista, pa sam isla kod soc, tako da idem malo kod jednog malo kod drugog
-leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 17:22   #106
to je dobra ideja...
i ja cu pronaci jos jednog pa cu kombinirat preglede da buduu svaka 2 tjedan,nekako mi to taman...
nadam se da Uz nije stetaqn za bebeicu ako idem svaka 2 tjedna
sunny55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 17:23   #107
Meni je na 1. i 2. pregledu radio vaginalni uzv, idući put idem u 16. tjednu pa se nadam da će mi tada radit abdominalni tako da povedem i dragog a i iskreno, ne volim da mi se puno dole čačka, uf imam fobiju otkad sam trudna od bilo kakvih penetracija!! Doslovno dalje od one stvari! (to sam već govorila prije vezano za iscjedak!)
I baš tako je bilo, nakon pregleda i uzv-a sam imala taj iscjedak 2-3 dana i sad više nemam tj. nije pojačan kao tad! Ma to je ja mislim sve ok dok god nema čudan miris, ne peče i nije krvav! U tom slučaju bih trčala u doktora!
Svejedno se nemojte brinit jer vam je gin valjda radio briseve na klamidije i ostala s****te urin pa bi se tu vidilo jel ima šta beštija koje mogu naštetit bebi!
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 17:25   #108
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
Meni je na 1. i 2. pregledu radio vaginalni uzv, idući put idem u 16. tjednu pa se nadam da će mi tada radit abdominalni tako da povedem i dragog a i iskreno, ne volim da mi se puno dole čačka, uf imam fobiju otkad sam trudna od bilo kakvih penetracija!! Doslovno dalje od one stvari! (to sam već govorila prije vezano za iscjedak!)
I baš tako je bilo, nakon pregleda i uzv-a sam imala taj iscjedak 2-3 dana i sad više nemam tj. nije pojačan kao tad! Ma to je ja mislim sve ok dok god nema čudan miris, ne peče i nije krvav! U tom slučaju bih trčala u doktora!
Svejedno se nemojte brinit jer vam je gin valjda radio briseve na klamidije i ostala s****te urin pa bi se tu vidilo jel ima šta beštija koje mogu naštetit bebi!
ma meni nije radio nikakve briseve,samo krvnu sliku...
a nemam svrbez ni peckanje,ni miris,jedino sto je bjelkast a nekad iscuri neka voda koja je skroz providna
sunny55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 17:26   #109
Quote:
sunny55 kaže: Pogledaj post
to je dobra ideja...
i ja cu pronaci jos jednog pa cu kombinirat preglede da buduu svaka 2 tjedan,nekako mi to taman...
nadam se da Uz nije stetaqn za bebeicu ako idem svaka 2 tjedna
tako ja od pocetka, sad nisam bila 4 tjedna pa sam luda..
a priv. mi tvrdi da nije stetan da mozes i spavat na njemu, a soc kaze da nema potrebe cesce od 1 mjesecno..
-leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 17:28   #110
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
Meni je na 1. i 2. pregledu radio vaginalni uzv, idući put idem u 16. tjednu pa se nadam da će mi tada radit abdominalni tako da povedem i dragog a i iskreno, ne volim da mi se puno dole čačka, uf imam fobiju otkad sam trudna od bilo kakvih penetracija!! Doslovno dalje od one stvari! (to sam već govorila prije vezano za iscjedak!)
I baš tako je bilo, nakon pregleda i uzv-a sam imala taj iscjedak 2-3 dana i sad više nemam tj. nije pojačan kao tad! Ma to je ja mislim sve ok dok god nema čudan miris, ne peče i nije krvav! U tom slučaju bih trčala u doktora!
Svejedno se nemojte brinit jer vam je gin valjda radio briseve na klamidije i ostala s****te urin pa bi se tu vidilo jel ima šta beštija koje mogu naštetit bebi!
mene ne brinu bestije, nego da nije plodna voda
-leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 17:28   #111
Šta se tiče pregleda ja isto idem svaka 4. tjedna na pregled i to je koliko ja znam ok do predkraj trudnoće a tad se ide svaki drugi tjedan, ako treba i svaki! I sve ovo važi za uredne trudnoće! Naravno da se češće treba ić ako je rizična!
a vi cure idite i češće ako hoćete, to je vaša odluka i izbor!
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 17:30   #112
i mene brine da nije plodna voda
sunny55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 17:31   #113
cure moje kako se kaze plodna voda na engleskom????

trebam ga to pitati
sunny55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 17:33   #114
Quote:
-leona kaže: Pogledaj post
mene ne brinu bestije, nego da nije plodna voda
ali beštije ti nagrizu poseljicu (koliko ja znam) pa u tom slučaju može curit voda ali ako su ti brisevi ok, nemaš klamidiju, escherichiu coli i neznam šta, ureaplazmu, nemaš se šta brinit! I meni zna iscjedak imat malo vode, to su normalne pojave radi naglih oscilacija hormona u trudnoći! Tako sam negdje čitala, nisam stručnjak! Ako te to brine nazovi gina na tel pa ga pitaj, nemoj se sekirat, to nije dobro za bembolina!
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 17:34   #115
eei eo ja baš trazila na netu u riječniku i nisam našla...plodna je -fertile,fruitful...a voda-water..pa neš iskombiniraš...
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 17:36   #116
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
ali beštije ti nagrizu poseljicu (koliko ja znam) pa u tom slučaju može curit voda ali ako su ti brisevi ok, nemaš klamidiju, escherichiu coli i neznam šta, ureaplazmu, nemaš se šta brinit! I meni zna iscjedak imat malo vode, to su normalne pojave radi naglih oscilacija hormona u trudnoći! Tako sam negdje čitala, nisam stručnjak! Ako te to brine nazovi gina na tel pa ga pitaj, nemoj se sekirat, to nije dobro za bembolina!
idem prekosutra kod gina, necu sad panicarit, ipak taj iscjedak imam skoro od samog pocetka... procitam svasta na netu pa svicem
-leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 17:37   #117
Quote:
sunny55 kaže: Pogledaj post
cure moje kako se kaze plodna voda na engleskom????

trebam ga to pitati
ajme nemam pooojma
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 20:44   #118
Quote:
-leona kaže: Pogledaj post
a priv. mi tvrdi da nije stetan da mozes i spavat na njemu, a soc kaze da nema potrebe cesce od 1 mjesecno..
nije štetan, ali nema potrebe ići na uzv čak ni svaka 4 tjedna, sasvim je dovoljno 4 puta u zdravoj trudnoći SVEUKUPNO (prvi - da se čuje srce i utvrdi trudnoća. drugi - oko 12. tjedna, nuhalni nabor, treći - 20. tjedana, morfologija bebe, četvrti - 32+, za eventualni zastoj u razvoju)
tak da doista, ali doista nema potrebe za UZV-om ni svaka 4 tjedna, a kamoli svaka dva
samo mučite i sebe i bebu tako....

Quote:
a vi cure idite i češće ako hoćete, to je vaša odluka i izbor!
ma, nije, pobogu...uzv je DIJAGNOSTIČKA PRETRAGA, a ne nečija odluka ili izbor
ili nešto što ćeš sam sebi, kao laik, odrediti da ti je potrebno
valjda se sjećate svi reakcije svjetskih liječnika kad je tom cruise svojedobno rekao da bi on kupio UZV za doma - liječnici su se digli na noge objašnjavajući da UZV nije igračka

isto tako ni pregledi ni bilo kakva druga postupanja u trudnoći nisu stvar nečijeg 'izbora i odluka' već liječničke, dakle stručne, procjene
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 20:44   #119
Quote:
-leona kaže: Pogledaj post
idem prekosutra kod gina, necu sad panicarit, ipak taj iscjedak imam skoro od samog pocetka... procitam svasta na netu pa svicem
ajde, smiri se samo, sve je to normalno i ok
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 20:51   #120
Ja imam iscjedak cijelu trudnoću i drage moje više mi je muka od njega-pojačava se i smanjuje ovisno o Boga pitaj čemu! Na svu sreću ( osim onog krvavog u početku) uvijek je bijeli i blago vodeni i po njemu nikako nemogu procjeniti da li imam gljivice ili ne! Nekad su gljivice tu,a nekad ne. Kažu svi doktori- Ah iscjedak je normalan!!! Bome se više ne brinem oko njega samo me užasno živcira!!! Danas pogotovo
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:16.