Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2015., 00:18   #1161
Quote:
crank54321 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

naime imam mali problem sa radijatorima.

Od njih četri, jedan grije kako treba, dva na pola i jedan nikako.
Imam identicni problem.
Najudaljeniji radijator ne grije, a cijevi tople. Talk je na 1bar. Ispustio sam zrak dok voda nike krenula i pokusao sam naci one igle, al ih ne vidim. Naime ispod onog plasticnog cepa na ovom radijatoru nemam tanki metalni dio, dok ga na drugima imam.
Inace, grijanje je preko bojlera, etazno.

Hvala :/

Zadnje uređivanje Majstor : 28.02.2015. at 16:59. Reason: Skračivanje teksta quotanja
deniKID is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 23:21   #1162
Quote:
sudac kaže: Pogledaj post
Pozdrav dragi ljudi. Trebam savjet, ako sam fulao temu molim vas preusmjerite me. Trebam zatvoriti pojedine radijatore u stanu. Imamo bojler i tamo reguliram temperaturu za cijeli stan. E sad neke sobe se griju bezveze pa me zanima kako isključiti radijator. Ovo je jedino na radijatoru što mi se čini podobnim za okretanje.. jesam li u pravu, ne bih htio na silu nešto okretati.

imam identične regulatore, ali na mojim radijatorima ove igle su skroz u vijku. kako ih mogu izvuć?

također, post prije i dalje stoji kao glavno pitanje. isprike na duplom postu
deniKID is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 09:24   #1163
Quote:
deniKID kaže: Pogledaj post
imam identične regulatore, ali na mojim radijatorima ove igle su skroz u vijku. kako ih mogu izvuć? :
jedna slika, tisuću riječi, a tek dvije????
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 12:49   #1164
Odzracni ventil za radijatore

U kupovini sam odzracnih ventila za radijatore pa se dvoumim izmedju automatskog higroskopskog odzracnog ventila Caleffi 5080 ili rucnog Caleffi 5054/5055, s time da bi radje automatski jer ne moram nista raditi onda.

Kakav se 5080 pokazao u praksi?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 13:20   #1165
Ja sam stavio te automatske i zadovoljan sam. Uglavnom se zrak nakuplja na istim radijatorima pa sam samo na te stavio automatske, jer su potrošna roba.
farfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 18:26   #1166
Exclamation Pumpa za centralno grijanje

Pozdrav, iman tehničko pitanje za znalce.
Iman centralno u kući, dvi etaže po 100 kvadrata svaka.
Sada sam instalira centralno i na treću etažu (treća etaža još nije u funkciji)
Pa me zanima dali mi sadašnja pumpa može goniti sve tri etaže ili treba jača?
Inače iman pumpu Grundfos UPS 26-60
Piksi11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 22:29   #1167
ukoliko peć nije u podrumu trebalo bi biti OK
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 00:34   #1168
Peć je u podrumu, zato naj više i pitam.
Piksi11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 08:55   #1169
Bilo bi najbolje kada bi za najgornju etažu bio poseban vod i posebna pumpa, koja bi tjerala samo to.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 19:56   #1170
Quote:
deniKID kaže: Pogledaj post
imam identične regulatore, ali na mojim radijatorima ove igle su skroz u vijku. kako ih mogu izvuć?

također, post prije i dalje stoji kao glavno pitanje. isprike na duplom postu
Odšarafi taj vijak u kojem je pipac. Kad odšarafiš vijak sam će iskočiti ili ga potegneš kombinirkama.
Ne boj se da će šiknuti voda. Možda par kapi. Podmaži malo pipac i natrag stegni vijak i to ti je to.
zaboravni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 20:56   #1171
Quote:
zaboravni kaže: Pogledaj post
Možda ti je to i rješenje problema. Ako su ti na svim radijatorima koji ne rade iglice tako uvučene izvuci iglice i voila...
Kad smo već kod termoventila imam i ja pitanje za znalce. I ja imam stare herzove termoventile koji
su za k...c, pa ih mislim mijenjati. Pa sam mislio kupiti nove herzove ventile koji su valjda bolji, ali samo nutarnji dio ako se može posebno kupiti a vanjski dio (plastični) ostaviti stari.
Može li tako? Trebalo bi pasati.
zaboravni is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 16:02   #1172
Quote:
farfan kaže: Pogledaj post
Ja sam stavio te automatske i zadovoljan sam. Uglavnom se zrak nakuplja na istim radijatorima pa sam samo na te stavio automatske, jer su potrošna roba.
Da li sto zaspricaju zid oko radijatora?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 16:06   #1173
Ne, funkcioniraju super. Ja imam dosta stari sistem i stvarno me živciralo to odzračivanje, otkad imam ove automatske sve super. Ove godine sam ih promijenio nakon 3,4 godine i sve funkcionira.
Čak i kad na njima otvaraš ručno za ispuštanje zraka (probao sam, nema potrebe), cure po cijelom obodu oko te kapice i onda kaplju dole, zid ostaje suh.
farfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 09:55   #1174
Question Radijator ne grije dobro

Dali neko zna odgovor na ovaj problem. Imam etažno centralno zatvorenog sistema. Problem mi se pojavio nedavno. Kada je temp. cijevi 60-70 radijator grije i posvuda je vruć (ali ne dovoljno) no kada naložim jače na 80 °C radijator se hladi,postaje mlak i beskoristan,dok su ostali radijatori tako vrući da se nemože držati ruka na njima. Pokušao sam ga očistit ozračit ali ništa nevredi.
__________________
Bok svima

Zadnje uređivanje Majstor : 12.02.2015. at 10:14. Reason: Premještanje posta u pravu temu
oni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 12:59   #1175
Lijep pozdrav!

Pošto imam nekih dilema htio sam malo priupitati vas za mišljenje.

Naime, u novu kuću planirao sam uvesti kombinaciju centralnog grijanja te grijanja vode - drvo + plin. Sad me zanima kako to sve skupa ukumponirati, tj. mogu li staviti jedan akumulacijski spremnik s integriranim spremnikom za toplu vodu i sve to zajedno povezati?

Bojler bi stavio kondenzacijski, grijanje preko radijatora sa odvojenim razdjelnicima za prizemlje i kat. Kuća cca 200m2


Ako imate kakvih mišljenja zanimaju me.


Hvala.


Tomislav
tomislav83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 10:55   #1176
pozdrav, nedavno sam uselio u kucu. imao sam na uvid prijašnje rezije koje se zimi po pitanju plina nisu kretale iznad 700 kn, a kuca je grijana skoro preko cijelog dana.
grijanje je plinsko, na bojler, kuca je dobro izolirana, pvc stakla i to sve. posto nisam kod kuce gotovo cijeli dan, grijem od recimo 19 sati pa do ponoci. na svakom radijatoru ima regulator, te imam analogni termostat u dnevnoj sobi.
dva radijatora su u malim sobama, te sam ih stavio na zvjezdicu, a ostala 4 mi rade na najjace(vjerovatno mi je tu i greska). posto sam poprilicno novalija u ovom svemu, molio bih nekoga da mi malo objasni neke stvari
moja praksa i poimanje cijelog sustava je ovakva:
-glavna stvar je na bojleru(valiant) okreniti potenciometar na nekih 50-60 stupnjeva kada se zelim grijati
-na radijatorima ne diram nista, uvijek su ti koje zelim da griju na maksimum
-termostat u dnevnoj namjesten je na tockicu, sto je valjda optimum, cijelo vrijeme
-kuca je od nekih 90 kvadrata, a grijem recimo 70
Zadnji racun za polovicu 12, i cijeli prvi mi je bio 770kn, sto me uvelike iznenadilo jer je cinjenica da nisam ni bio u kuci skoro 15-20 dana. eto molio bih neke savjete i upute, hvala
makaveli34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 11:32   #1177
Temperatura se regulira na termostatu a ne bojleru. Na bojleru se par puta godišnje regulira temperature vode, pri vanjskih 10 celzijusa smanjiš na nekih 40, a pri velikim minusima staviš na 60. Naravno ove temp su orijentacione, na tebi je da se poigraš koja temp zadovoljava tvoj komfor.
I nije mi jasna ta točkica, jel uopće termostat u funkciji ili se temp regulira preko bojlera?
farfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 16:24   #1178
Quote:
farfan kaže: Pogledaj post
Temperatura se regulira na termostatu a ne bojleru. Na bojleru se par puta godišnje regulira temperature vode, pri vanjskih 10 celzijusa smanjiš na nekih 40, a pri velikim minusima staviš na 60. Naravno ove temp su orijentacione, na tebi je da se poigraš koja temp zadovoljava tvoj komfor.
I nije mi jasna ta točkica, jel uopće termostat u funkciji ili se temp regulira preko bojlera?
radi termostat, hvala na pomoci dosad
makaveli34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 13:02   #1179
Bok ekipa,
U planu imam renovirat drvenu hrastovu kuću, u proljeće krećem sa sanacijom kompletnog potkrovlja i temelja,
Trenutno kuća nema nikakvu izolaciju osim hrastovih daska cca 8 cm na koje ću iz unutarnje strane staviti profile ,s. vunu i knauf, stolariju imam isto u planu zamjenitit,
Kuća ima cca 30 m2 prizemlja i u planu mi je napravit potkrovlje od cca 25-30 m2,

Pitanje pošto se planiram grijati na drva, od koliko kw peć mi je dostatna za zagrijati prostor ? i na šta obratiti pažnju kod peći ?

Hvala i živili !!!!
Sun Cu Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 19:59   #1180
Quote:
Sun Cu Wu kaže: Pogledaj post
.....Kuća ima cca 30 m2 prizemlja i u planu mi je napravit potkrovlje od cca 25-30 m2,.......!
Koliko prostorija, koja debljina izolacije, koje mjesto, koja visina/širina/dužina, kojliko će se boraviti u kući, koliko članova, koj.........
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:01.