Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2005., 12:52   #1
Exclamation Feministkinje protiv legalizacije prostitucije

Feministkinje protiv legalizacije prostitucije
U organizaciji Vladinog ureda za ljudska prava i udruge 'Petra' za prevenciju i eliminaciju trgovine ženama u Saboru su jučer razgovarale hrvatske i strane feministkinje, pobornice zabrane legalizacije. Janice Raymond, međunarodna stručnjakinja za prava žena sa sveučilišta Massachussets, na primjerima zemalja koje su legalizirale industriju seksa (Njemačkoj, Nizozemskoj i drugima) pokazala je negativne učinke legalizacije iznijevši podatak prema kojem se u tim zemljama prostitucija povećala za 25 posto. "Legaliziranje prostitucije znači dekriminaliziranje svodnika koji postaju poduzetnici, dekriminaliziranje bordela i klijenata. Žene koje se bave prostitucijom, međutim, i dalje ostaju nezaštićene i zlostavljane", naglasila je Raymond. Ni prostitutke same, u državama s legaliziranom prostitucijom, ne žele biti evidentirane. U Nizozemskoj je, naime, registrirano tek sto prostitutki, dok ih je svega 30 učlanjeno u sindikat.

http://www.glasistre.hr/?206e6014be0...,,3709,,49746,
Gaj Julije R!sXXXIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2005., 13:06   #2
Feministice zastupaju prilično konzervativne stavove, čini mi se.
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2005., 13:34   #3
Quote:
walter kaže:
Feministice zastupaju prilično konzervativne stavove, čini mi se.
Ja mislim da one ni same točno ne znaju što zastupaju, a ne znaju, bome, ni da ne znaju.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2005., 13:50   #4
Quote:
Žene koje se bave prostitucijom, međutim, i dalje ostaju nezaštićene i zlostavljane
e bome, ovo je teška glupost..
__________________
© copyright, sva prava pridržana..
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2005., 13:51   #5
Quote:
VelmaX kaže:
Ja mislim da one ni same točno ne znaju što zastupaju, a ne znaju, bome, ni da ne znaju.
Pa ne kužim par stvari. Prostitucija se povećala za 25%. Pa možda se povećala zbog toga što je sad legalna, pa se više kurvi može nabrojati, ne?
Onda druga stvar, da nema zaštite žena, da se štite samo svodnici. Pa čekaj malo, ako ti kao poslodavac ne plaćaš zdravstveno, mirovinsko bla bla bla, ne daješ plaću, ne daješ prekovremene... Pa zar nije normalno da će te kazniti?

A to što je u Nizozemskoj samo 100 registriranih kurvi, pa zar je to problem zakona ili primjene zakona?

U krajnjoj liniji, ako kurve ništa time zakonom ne dobivaju, onda jednako tako tim zakonom ni ne gube. Jer recimo, ako svodnik premlati kurvu, zar to ne spada pod isti zakon koji kažnjava poslodavca koji premlati zaposlenicu?
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2005., 13:54   #6
Quote:
Jer recimo, ako svodnik premlati kurvu, zar to ne spada pod isti zakon koji kažnjava poslodavca koji premlati zaposlenicu?
je.
al je recimo malo nezgodno definirat - seksualno uznemiravanje na poslu..
__________________
© copyright, sva prava pridržana..
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2005., 13:57   #7
Quote:
nn-st1 kaže:
je.
al je recimo malo nezgodno definirat - seksualno uznemiravanje na poslu..
Ako žena daje seksualne usluge, onda se seksuasalno uznemiravanje treba shvatiti kao nenaplaćeni račun. Tužiti po cjeniku i tražiti kamate. Eto rješenja.

Postoji veći problem - silovanje. Što je silovanje u tom slučaju? Meni se čini da je to krađa. Iako sve ostane na mjestu. Krađa usluge.
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2005., 13:59   #8
upravo obrnuto.
__________________
© copyright, sva prava pridržana..
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2005., 14:57   #9
Silovanje je u tom slučaju- neovlašteno privremeno otuđivanje sredstava za rad tj. upotreba istog bez dozvole vlasnika...klasificira je otprilike podjednako kao kad zidar zidaru popali fandlu, koristi je, i poslije je vrati.
Visina kazne ovisi o tome jel fandla vračena neoštećena ili ne...
Jegulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2005., 15:02   #10
a ako šef uštine djelatnicu za dupe, jel' to provjera fizičkog stanja djelatnice ili seksualno uznemiravanje?
__________________
© copyright, sva prava pridržana..
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2005., 15:03   #11
ovo je zbilja jako ozbiljna tema, jako pogodna za laprdanje sto je u stvari silovanje


silovanje je silovanje.

postoji bezbroj nacina za ispasti duhovit. zajebancija na temu "sto je u stvari u tom slucaju silovanje" nije jedan od njih.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2005., 15:07   #12
Quote:
violent_femmes9 kaže:
ovo je zbilja jako ozbiljna tema, jako pogodna za laprdanje sto je u stvari silovanje


silovanje je silovanje.

postoji bezbroj nacina za ispasti duhovit. zajebancija na temu "sto je u stvari u tom slucaju silovanje" nije jedan od njih.
U tom slučaju, ispričavam se. Ako se moderatoricama hoće, neka izbrišu brezobraznika.

A što ti inače misliš o ovoj temi?
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2005., 15:10   #13
teoretski, cinilo mi se da bi legalizacija mogla biti dobra, zbog bolje zastite samih prostitutki.

s druge strane, treba vidjeti sto se dogodilo u praksi, u zemljama gdje je prostitucija legalizirana. ja to zbilja ne znam.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2005., 15:19   #14
hoce li biti programi prekvalifikacije prostitutki nakon sto predju odredjene godine?

vec si zamisljam situaciju gdje cura trazi neki job a u cv-u joj pise da ima 5 god staza u firmi Svodnik d.o.o.
Taroth is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:19.