Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2013., 21:21   #6601
Quote:
carmenn kaže: Pogledaj post
Fala bogu da su se pojavili moji istomisljenici, ja takodjer bila jednom i nikad vise. Potpuno neimpresivna klopa za te pare, takodje, ok, ostavljam rezervu da sam "bas naletila". I nema druge sanse za tu lovu, no no
+1.


klopa bezveze, atmosfera koma, konobar takav da bih mu na licu mjesta dala otkaz.


godinama se ne mogu načuditi kako se svi klanjaju tom restoranu k'o da ima 4 michelinove zvjezdice, a zapravo je pretenciozno govno.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 06.09.2013., 00:07   #6602
Ja se naravno nikako ne slažem s ovakvim opisom Takenoka (bar za kvalitetu hrane i kuharevo znanje... ostalo već možda), no ne želim ulaziti u rasprave na ovoj temi.
Na kojoj bih dopisao da smo večeras završili na neformalnoj večerici u Umamiju, uzeli Stir fry, Cezar salatu i Falafel salatu.
Čujte, meni je to vrlo pristojno. Najeli smo se fino za po 50 kuna kad se sva jela zbroje (35+35+30 kn) i bili zadovoljni iza.
Istina je da dresinzi salata nisu nešto najfinije što sam ikad igdje jeo, ali je cijena prilično adekvatna dobivenom i ic okej. Falafel je ukusan.
Dobro je, ponekad bih mogao svratiti, 'nako nepretenciozno papnuti nešto, a da nije tipično hamburgerasto fastfudovlje.
Deedy is offline  
Old 06.09.2013., 11:22   #6603
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Na kojoj bih dopisao da smo večeras završili na neformalnoj večerici u Umamiju, uzeli Stir fry, Cezar salatu i Falafel salatu.
Nisi komentirao kakvo je bilo meso u SF - žilavo i tvrdo ili?
tweetee is offline  
Old 08.09.2013., 00:07   #6604
Stankova klet u Varaždinu

Restorančić od bivšeg masteršefovca Stanka Slunjskog

Izveo sam se za rođendan

Za glavno jelo - zagorske lignje (fileki u pivskom tijestu) i salata od ječma prefino, to bi bez problema mogli podvalit ljudima koji ne vole fileke ili ih nikad nisu probali - 25kn



Za desert - dobio sam prefini domaći kruh s ružmarinom uz fileke ali mi nije trebao pa sam naručio malo koso 45 rezanog za desert da potrošim kruh, sve domaće (buncek, špek, sir i vrhnje) i jako fino - 36kn ali porcija dostojna samostalnog obroka



Uz to sam pio rajnski rizling na čaše - 5kn deci

Postajem stalni gost
spic is offline  
Old 08.09.2013., 00:31   #6605
Sretan rodjo
Bome bi ovak fileke i ja probala
Zla patka is offline  
Old 08.09.2013., 00:35   #6606
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Nisi komentirao kakvo je bilo meso u SF - žilavo i tvrdo ili?
Čuj, bilo mi je slično kao i prvi put- nešto žilavije, ali nikako tvrdo (dapače). A to što je žilavo pomalo mi ne smeta, jer je od takvog dijela mesa i ne predstavlja mi problem. Ic okej tu mi
Stavit ću i fotke na Umami topic, ako mi se bude dalo.
Deedy is offline  
Old 08.09.2013., 00:35   #6607
Quote:
spic kaže: Pogledaj post
Stankova klet u Varaždinu

Restorančić od bivšeg masteršefovca Stanka Slunjskog

Izveo sam se za rođendan
je, obavijestila nas je tvoja mama na fejsu doticnog restorana
gmit is online now  
Old 08.09.2013., 02:56   #6608
Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post
Sretan rodjo
Bome bi ovak fileke i ja probala
Čak se i ja slažem.

Špic, zvuči fino.
Sretan rođo i od mene!
Gipsyqueen is offline  
Old 08.09.2013., 11:33   #6609
Question 5/4 Hm , Hmm, Hmmm

Neki dan smo po prvi put posjetili ovaj restoran.

PR mu je posljednjih nekoliko mjeseci odradio odličan posao i bilo ga je posvuda u svim medijima, pa rekoh idemo vidjeti.
Po ambijentu se odmah vidi da je uloženo puno truda i mislim da je ovo životni projekt chefa Dina Galvagna.
Koncepcija restorana je da se zaboravljene namirnice pripravljaju na novi inventivan način.

Konobari su nenametljivi i vrlo ljubazni.
Dobili smo ponudu za menu 5, 7 i dvanaest slijedova + a la carte .
Moja žena više preferira ribu i htjela je naručiti nešto a la carte.
Konobar kaže da tune koja je u a la carte meniju često nemaju i da im taj menu općenito služi tek toliko ( ??? ) , jer da se ponuda bazira na meniju u slijedovima .
Nije mi jasno zašto su ga onda uopće donijeli.
Pitala je može li se menu u slijedovima malo prilagoditi jer je cijeli mesni pa da se ubaci koje jelo od ribe .
Ne može. Ajd dobro.

Oboje smo se stoga odlučili za menu od pet slijedova.
Cijena jednoga je 290 kn

Prije toga smo dobili couvert :

Kruh i cvijet od ninske soli ( trakica soli lijepo servirana, nije čak ni hrpica kao na slici kod taste of Croatia).
Po osobi 30 kn !!!
Kruh se kažu peče 26 sati . Meni je previše kiselosti u okusu .


1. slijed
Hladna svijetla juha /redukcija od rajčice sa prepeličjim jajetom pripremljenim na zanimljiv način, koprom ..
Jako dobro i osvježavajuće

2. slijed
Punjena paprika u njihovoj kako kažu internacionalističkoj verziji:
-jedna paprika punjena svinjskim pečenim vratom sa relishom od nektarine i prženim lukom.
Jelo zanimljivog okusa , zanimljivo servirano ali ništa posebno. Zasebno preskupo ( cca 90 kn )

3.slijed.

Jelo se zove restlovi od nedjeljnog ručka,
a svojim okusom treba dočarati okus nedjeljne juhe sa pilećim jetricama, želucima srcima i grincajgom.
Tu su uspjeli. Ali ništa više
Radi se o 4 malena canellona punjena jetricama , 4 komada srca ili tako nešto u soku od crvenog vina i na musseu od celera. Porcija je vrlo mala a jelo je bez veze.

4. slijed
Trebala je biti srna ala wild u umaku od vina i šta ti ja znam čega.
Kada je jelo došlo konobar se ispričao i rekao da nema srne i da je umjesto toga teleći obraz odležan milion sati , pa u nekoj šalši ( sitne kockice povrća ) i umaku od vina.

Obraz mekan kao putar ali sve u svemu prosječno mesno jelo .

5. slijed

Kolačić od slijeza , sladoled od beskvasnog kruha , usitnjene razne sjemenke i neka kremica,

Prosječno dobar desert.

Vodu ( Janu ) kažu ne naplaćuju , toče koliko hoćeš ali obzirom na ukupnu cijenu , voda je već dobro ukalkulirana,.

Zaključak je da smo prilično razočarani:


1. Nevjerovatno je da se u današnje vrijeme restoran ne želi prilagoditi gostu , tj, da skoro uopće nemaju ribljih jela. U meniju od 7 i 12 slijedova su bila naznačena dva ili tri riblja jela ali pitanje je da li bi ih uopće bilo , kao što nije bilo srnetine. A la carte riba 0 bodova.
Ili su trebali naglasiti da su striktno mesni restoran.
Na kraju menija piše u recimo nekom šaljvom tonu da ne kuhaju dijetne menije i da ne mogu mijenjati koncepciju svojih jela.

2. Jela nisu ništa posebno i spektakularno.

Prosječni okusi servirani na moderan način.
I to bi bilo ok da nisu preskupi za to što nude.

Pošto se chef Dino s ovim restoranom fura na iskorištavanje otpadaka ( materijal koji mesari zovu peta četvrtina ) očekivao sam puno zanimljivije kombinacije okusa a ne samo fens šmensi serviranje.
Čini mi se da je on tu zabrijao u neku svoju spiku ,koja je nažalost bezveze.
Istu kvalitetu hrane za 10 puta manje novca možete naći u Šalši ( opet ja o Šalši ali istina je )

U njegovom Prascu je puno bolja i raznolikija hrana od 5/4 . Bolje da je koncepciju Prasca nadogradio i preselio u novi restoran, a spiku sa zaboravljenim namirnicama stavio u manji prostor.
U Prasac sam prestao ići kada mi nisu htjeli natočiti čašu obične vode na kraju ručka jer je to protiv njihove politike.
Wtf ? Ostaviš petstotinjak kuna a ne možeš dobiti čašu vode.

Śto se tiče 5/4 nemam ih želju opet posjetiti. Definitivo preskup restoran, a jeftina hrana upakirana u moderno serviranje.
mrhappy is offline  
Old 08.09.2013., 12:00   #6610
Quote:
mrhappy kaže: Pogledaj post
PR mu je posljednjih nekoliko mjeseci odradio odličan posao i bilo ga je posvuda u svim medijima, pa rekoh idemo vidjeti.
ozbiljno? ne sjecam se da sam u posljednjih npr mjesec dana procitao i slovo o njemu!


Quote:
mrhappy kaže: Pogledaj post
Konobari su nenametljivi i vrlo ljubazni.
Dobili smo ponudu za menu 5, 7 i dvanaest slijedova + a la carte .
Moja žena više preferira ribu i htjela je naručiti nešto a la carte.
Konobar kaže da tune koja je u a la carte meniju često nemaju i da im taj menu općenito služi tek toliko ( ??? ) , jer da se ponuda bazira na meniju u slijedovima .
Nije mi jasno zašto su ga onda uopće donijeli.
Pitala je može li se menu u slijedovima malo prilagoditi jer je cijeli mesni pa da se ubaci koje jelo od ribe .
Ne može. Ajd dobro.
mda, tak je i u prascu bilo istaknuto da ne prilagodjavaju jela zeljama ili nesto u tom stilu

ne znam... mene je prasac svojevremeno bio odusevio, al pristup koji imaju me prilicno odbija. sve mi se cini da cemo se druziti tek kroz 1-2 restoranske iteracije kad se malo spuste na zemlju.
gmit is online now  
Old 09.09.2013., 04:58   #6611
noćas na bundeku u nekom šatorčiću (bundekfest, svirali na otvorenom ban i diktatori pa jura i film, izvrstan razglas btw. ) lazanje i tortelini s pršutom, špinatom iii..... nečim još, kajjaznam, nemrem se sad setit.
dakle ta pasta - izvrsno! možda zeru prekuhane lazanje, tortelini ne, al okus....nešto fenomenalno, od sira prek bešamela do samog tijesta, file, k**ca-palca, ma prehebeno.

pitam maličke kaj služe kaj-kak, vele to im kuhar talijan (koji btw. ne zna slovca hrvatskog) došo u goste iz njemačke, u frankfurtu ima inače svoj restač di kuFa..
a ovaj cijeli tjedan bu delal ručkove do 5 popodne u konobi burin, na hajnclovoj u zg pa ko oće probat...

ne, naprosto nemreš bilivit da uz sve one zadimljene grillove nabasaš na malo nešto ozbiljnije na takvom mjestu u gluho doba noći..
DeeJay Dee is offline  
Old 09.09.2013., 10:42   #6612
i ja još ne vjerujem da na bundekfestu jedeš nekaj tak dobro. koji si ti srečković.

konoba burin mi je prek puta, hm, da samo nekog nagovorim da ode samnom!
vladjan1901 is offline  
Old 09.09.2013., 10:58   #6613
Potvrdjujem DJDiovljev bundekfestovljevski osvrt, bio sam jucer popodne i okusio dio lasagna, nakon sto sam skuzio da je tip Italian i da radi neku egzibiciju s kobasom i povrcem u tavi, koju je dovrsio s nesto crnog vina i nazvao to Sophia Loren i posluzio deckima pored nas.
Ustvrdih da su prekuhani listovi tijesta, ali okus vrlo pristojan. Ostalo nisam probao, nazalost nisam dosao gladan.
Deedy is offline  
Old 09.09.2013., 11:21   #6614
OSIJEK, RUSTIKA + SOMBOR, RIBLJA ČARDA ANDRIĆ

RUSTIKA

simpatican ambijent (za pizzeriju), usluzni konobari i puuuuno muha.

jeli slavonsku i bijelu, pizze prilicno bogate, no "dodaci" losi: neka domaca sunka na bijeloj (pretvrda i preslana, nije definitivno za stavljati na pizzu). kobasica mala "crvena" i na bijeloj i na slavonskoj, takodjer. na bijeloj previse sira koji je i premasni. sve zajedno jako daleko od dobre pizze...

RIBLJA ČARDA ANDRIĆ

jako ugodan ambijent, predobri konobari (kao i na drugim mjestima - hrv osoblje bi moglo na skolovanje).
:-)

predjelo: marinirana riba sa hrenom i lukom, odlicno. fis paprikas predobar (mozda malo premalo "juhe" - no s obzirom da je fis zapravo predjelo, moze proci). fis se radi u kotlicu na vatri na ulazu u restoran (sto je vidljivo s terase) - prima,ljivo. vino na case cabernet odlican. 2x predjelo, 2x negazirana, 2x rakija, cca 6-7 dcl vina, 2x fis = 32 eur.
xls is offline  
Old 09.09.2013., 16:37   #6615
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
i ja još ne vjerujem da na bundekfestu jedeš nekaj tak dobro. koji si ti srečković.
a gle, nije da se falim , al tolko sam toga već dosad prošao i naprobavao se svakojake klope (a i nepce mi je vrlo osjetljivo, kužim neke razlike u okusima koje gro ostale ekipe-ne kuži) da zato moja žena uvijek ekipi oko nas i veli da se samo drže mene kod gastro-obilazaka i naručivanja hrane, makar i ja sam bio po prvi put negdje novo...
DeeJay Dee is offline  
Old 09.09.2013., 17:30   #6616
Ribič

Ubio sam sam cijeli svinjski zagrebački. Odličan. Hrpa sira, obožavam sir, meso ukusno. 75kn komad od pol metra.
Uzeo uz to Pomes kojeg se baš i ne dobije previše, odnosno, možda ga se dobije i dovoljno ali 17kn sigurno ne vrijedi. Pitanje je jeli i 10 kn realna cijena.
15kn za tartar mi se možda isto čini malo previše, no bilo ga je dovoljno.
17kn za mješanu salatu također bi kao i kod Pomesa rekao da je 10kn uvrhglave realna cijena.
Karlovačko točeno 15kn
Sad vidim da na računu imam i Couvert po 0 kn koji nisam dobio.

Dakle, sve skupa 139kn, dojam doista kvare previsoke cijene Pomesa i salate, no bez obzira na sve eto mene nazad kad me put nanese u tom smjeru.
qwert79 is offline  
Old 09.09.2013., 20:50   #6617
pa kaj oćeš, 0 kn za nula kuvera, to štima.

baš si se propisno zgazio, betonara samo takva, ha..?
DeeJay Dee is offline  
Old 10.09.2013., 00:16   #6618
meni je veći paradoks 15 kuna za točeno Karlovačko nego 17 kuna za pomfrit... uostalom, ako si u stanju sam pojesti polmetra zagrebačkog, onda pomfrit ni nije toliko bitan
Krkimir is offline  
Old 10.09.2013., 10:56   #6619
Quote:
carmenn kaže: Pogledaj post
Fala bogu da su se pojavili moji istomisljenici, ja takodjer bila jednom i nikad vise. Potpuno neimpresivna klopa za te pare, takodje, ok, ostavljam rezervu da sam "bas naletila". I nema druge sanse za tu lovu, no no
Naletila si. Ja sam tamo 20x godisnje i 18x je odlicno.

Jedina mana im je sto su previse otisli u fusion, a od izvornih japanskih kuhinja imaju samo sushi i nesto rostilja.
Mislim da bi im skretanje u shabu-shabu bio odlican potez.
acerola is offline  
Old 10.09.2013., 11:57   #6620
Quote:
qwert79 kaže: Pogledaj post
Ribič

Ubio sam sam cijeli svinjski zagrebački. Odličan. Hrpa sira, obožavam sir, meso ukusno. 75kn komad od pol metra.
mene nije fascinirao, debljina pohanog oklopa je veća od debljine samog mesa na zagrebačkom. no dobro, tko voli nek izvoli.
vladjan1901 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:55.