Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2018., 02:51   #1
Preponska kila!

Pozdrav svima!




Postovani zelio bi da pitam za savjet u vezi preponske kile koju imam vec 14 godina. Naime nikada nisam imao nikakve simptome,nije boljelo,nije peklo,znaci potpuno asimptomaticno.Kila se nalazila na preponama na desnoj strani i bila je onako srednje velicine.Mislio sam zasto bih operirao ako mi ne stvara probleme.



Medjutim prije cetiri godine jedan dio kile je sisao u mosnice/skrotum.Velicina tog dijela kile koja je prosla u mosnice je bila velicine oraha ali nije boljelo,niti peklo pa sam tako nastavio zivjeti sa tim.Ali prije nekih pola godine obim kile koja je prosla u mosnje se uvecao i sada je velicine pa recimo teniske loptice.Poceo sam dobivati odredjene simptome tipa da me pece prepona i malo boli i takodje blagi neugodan osjecaj u skrotumu.

Takodje imam pritisak i povremeno osjetim grc u samoj trbusnoj duplji.
Da li taj grč sto osjecam moze biti zbog samog bruha ili je pak nesto drugo u pitanju?


Mislio sam otici kod Dr.Kocha u Njemacku,neki kažu da je veliki strucnjak za preponske kile.

E sada zanima me slijedeće:
1.Da li je netko od vas isao kod njega na operaciju i kakva su vaša iskustva?

2.Napisao mi je da radi Neurolysis u toku operacije pa me zanima sto to uopce znaci i da li je to preporucivo da se izvodi?

3.Malo mi je čudno da on svoje pacijente nakon OP. salje u hotel u blizini,bas kao i dr.Muschaweck? Zar ne bi poslije OP. pacijent trebao imati bolnicko osoblje pri ruci,u slucaju povracanja,bolova,povisene temperature i sl.

Jer potpunu njegu covjek moze imati samo u bolnici a nikako u nekom hotelu.
medenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 13:15   #2
Pozdrav,
1. Pretpostavljam da govorite o dr. Andreas Koch-u? 2016 i 2017 je od Fokusa bio izabran za Top Mediziner des Jahres na području kirurgije preponske kile. Nisam osobno bila kod njega ali meni se čini kao dobar kirurg.
2. Neuroliza je, koliko ja znam, odstranjivanje ožiljkastog tkiva sa živaca. To tkivo inače može uzrokovati bolove a budući da Vi navodite bolove je vjerojatno zato doktor spomenuo neurolizu.
3. Mislim da se takvi zahvati rijetko rade ambulantno.

Poslano sa mog TA-1032 koristeći Tapatalk
__________________
Potrebno je biti mudar da bi se razumijela mudrost; glazba ne znači ništa ako je publika glupa.
vanilymili is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 13:20   #3
Quote:
medenko kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!




Postovani zelio bi da pitam za savjet u vezi preponske kile koju imam vec 14 godina. Naime nikada nisam imao nikakve simptome,nije boljelo,nije peklo,znaci potpuno asimptomaticno.Kila se nalazila na preponama na desnoj strani i bila je onako srednje velicine.Mislio sam zasto bih operirao ako mi ne stvara probleme.



Medjutim prije cetiri godine jedan dio kile je sisao u mosnice/skrotum.Velicina tog dijela kile koja je prosla u mosnice je bila velicine oraha ali nije boljelo,niti peklo pa sam tako nastavio zivjeti sa tim.Ali prije nekih pola godine obim kile koja je prosla u mosnje se uvecao i sada je velicine pa recimo teniske loptice.Poceo sam dobivati odredjene simptome tipa da me pece prepona i malo boli i takodje blagi neugodan osjecaj u skrotumu.

Takodje imam pritisak i povremeno osjetim grc u samoj trbusnoj duplji.
Da li taj grč sto osjecam moze biti zbog samog bruha ili je pak nesto drugo u pitanju?


Mislio sam otici kod Dr.Kocha u Njemacku,neki kažu da je veliki strucnjak za preponske kile.

E sada zanima me slijedeće:
1.Da li je netko od vas isao kod njega na operaciju i kakva su vaša iskustva?

2.Napisao mi je da radi Neurolysis u toku operacije pa me zanima sto to uopce znaci i da li je to preporucivo da se izvodi?

3.Malo mi je čudno da on svoje pacijente nakon OP. salje u hotel u blizini,bas kao i dr.Muschaweck? Zar ne bi poslije OP. pacijent trebao imati bolnicko osoblje pri ruci,u slucaju povracanja,bolova,povisene temperature i sl.

Jer potpunu njegu covjek moze imati samo u bolnici a nikako u nekom hotelu.
moj suprug je perirao preponsku kilu nedavno, ne kod tvog lijecnika, ali isto u njemackoj (zato sto mi tu zivimo). ovdje to spada u ambulantne zahvate, i par sati nakon zahvata se ide doma. mora netko doci fizicki po pacijenta, koji je sasvim u stanju hodati (jest da je malo osmaucen, ali zato ni ne ide sam doma), za bolove dobije brufen, i sprice heparina da si sam sprica, a na kontrolu ide kod svog kucnog/obiteljskog lijecnika.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 13:22   #4
Znaci on navodi da to radi u svojoj privatnoj klinici/ambulanti pa me strah jer necu biti operiran u sklopu nbeke vece bolnice.

Jeste radi se o Andreasu Kochu.

A kako to mislite ambulantno,malo su mi ti pojmovi nejasni?
medenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 13:27   #5
Dobro sada mi je malo jasnije,medjutim problem je sto ja ne zivim u Njemackoj pa bi prema njegovim rijecima morao provesti 3-4dana u obliznjem hotelu a on bi me obilazio jednom dnevno i ako nakon tih 3-4 dana bude sve OK onda doma nazad.

Ne znam sto vi kazete na to?
medenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 13:28   #6
ambulantno znaci, da dodjete ujutro, operiraju vas i nakon par sati idete doma/u hotel. bilo bi dobro da netko ide s vama na put. i velike bolnice/klinicki centri imaju tvz "Ambulantes OP Zentrum" za takve manje stvari
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 13:33   #7
u principu to pokriva ono sto pacijent koji tu zivi normalno i dobije, samo sto kontrolu radi kucni lijecnik, a operatera nakon zahvata vise ni ne vidi. vi kao "vanjski/stranac" nemate pri ruci svog kucnog/obiteljksog liejcnika, pa to radi lijecnik koji vas operira. iamjte na umu da i nakon tih 3-4 dana cete biti ograniceni u hodanju, dizanju teskih predmeta (kofera) i slicno, i sve ovisi kako ste planirali putovati.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 13:45   #8
Sto se tice putovanja tu ne brinem jer ce sa mnom ici moj brat koji ce me pratiti u stopu

Najvise sam se odlucio za dr.Kocha iz razloga sto on ne ugradjuje mrezicu.
A ovdje gdje ja zivim svi ugradjuju mrezicu a citao sam da ona moze stvarati velike probleme. Ima i doktorica Muschaweck ali meni je dalje za putovati a mislim da je i skuplja od njega.


Inace sam jos u fazi odluke da li da operiram ili ne.Naime ja nemam neke velike bolove normalno spavam,normalno se krecem i setam ali u posljednje vrijeme poceo sam osjecati blagu nelagodu u obliku povremenog peckanja i blage boli.Ja imam tu herniju vec nekih 14 godina ali posljednje 4 godine je postepeno silazila u skrotum/mosnje tako da je sada velicine teniske loptice i upravo iz toga razloga mislim da sam poceo dobivati gore navedene simptome.
medenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 13:47   #9
Da li je vas muz operirao u lokalnoj ili generalnoj anesteziji?
medenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 13:49   #10
Quote:
medenko kaže: Pogledaj post
Da li je vas muz operirao u lokalnoj ili generalnoj anesteziji?
u opcoj anesteziji
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 13:54   #11
Ako smijem da pitam kako se osjecao nakon operacije,da li je povracao imao povisenu temperaturu ili slicno?
medenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 13:57   #12
nista od navedenog, popio je samo tri brufena od 400 mg, ali on i inace nije ljubitelj tableta, bio je malo omamljen taj prvi dan, ali vec 4. dan je mogao voziti auto
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 14:13   #13
I ako moze jos tri pitanja:
1.Da li je imao bol prije operacije?
2.Da li je imao kilu samo na preponama ili mozda i u skrotumu bas kao kod mene?
3.Da li je radjeno bez mrezice ili sa ?


Lijep pozdrav!
medenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 14:27   #14
nije ga nista bolilo, samo je imao cudan osjecaj kad bi recimo kasljao, kila je bila samo u preponama, i ugradjena mu je mrezica. sretno!
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2018., 12:01   #15
Moze li mi netko odgovoriti koliko je cesta pojava kronicnog bola nakon operacije preponske kile? Koliki procenat operiranih dobije kronicnu bol?

Negdje sam procitao da nekih otprilike 20% dobije kronicnu bol.
medenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2018., 16:32   #16
Kronična bol , u mom slučaju 0 %. Tu i tamo osjetiš zadebljanje jer je mrežica imputirana, ako pipaš da li je na svom mjestu (navika od ranije).Obavezni naputak: tuširati se isključivo sa hladnom vodom
Sretan put
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2018., 16:40   #17
Da li ste vi operirali u HR ili negdje vani?

I jos jedno pitanje,da li je pametno sa bolnom kraljeznicom ici na operaciju?
Bas me boli u dnu ledja,tj u narodu poznatija kao repnjaca.
medenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2018., 20:41   #18
Rebro
2. to treba procjeniti anesteziolog
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2018., 21:14   #19
Ne znam zašto se petljati s putem u Njemačku i plaćati privatno operaciju koja je zapravo skroz rutinska i jednostavna. Bio sam operiran pred 8 godina u KB Dubrava, superbrz oporavak i nikad nikakva bol.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2018., 03:34   #20
bok.slucajno sam naletjela na ovaj topic i nesto me zanima.o kakvim problemima koje mrezica moze prouzrociti se radi?
__________________
nije nebo ovo sto vam nude, nije sunce od zlata i moci,kad bi mogli prodali bi Boga njima niko ne moze pomoci
koal@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:52.