Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2019., 16:21   #1
Bolovi u obje ruke, povremeno u nogama, uklješteni živac?

Pozdrav, evo već tjedan dana osjećam bolove u obje ruke (od tih tjedan dana je dva dana bilo više u desnoj) i u par navrata u nogama, ali noge nisu nužno povezane.

Užasno spavam zadnjih dva tjedna otprilike (mislim da će trebati mijenjati madrac) i javila mi se bol u donjemdesnom dijelu leđa i između vrata i desnog ramena. Oboje prolazi i ne muči me jako, ali me muči svakodnevna bol u rukama.

Bol je mjestimična (malo kao da je u pevim člancimaprstiju pa malo zapešća, malo mišić kod palca, malo mišići podlaktice do samog lakta, spoj bicepsa i tricepsa na unutarnjim stranama ruku, malo rame ali samo desno za sada). Ne znam je opisati, najsličnija je onoj boli koju imamo ko mali pa su nam odrasli govorili da nam kosti rastu. Ili to, ili nekakva upala mišića, ali blago. Bol je blaga, tupa i pulsirajuća u 90% vremena. Trnce nisam baš osjetio.

U nogama isto, unutarnja strana bedara i vanjska prednja strana potkoljenica, ali to je sve bilo svega 3-4 puta.

Doktorici mogu tek u četvrtak da me šalje dalje kuda misli, ali zanima me bi li neki uklješteni živac mogao uzrokovati bol u obje ruke (ili svim udovima)? Ili postoji mogućnost da sam zeznuo i gore i dolje nešto kod spavanja?

Do sada mi za opuštanje pomaže mlaka ili hladna kupka i ako opteretim dio koji počne boljeti (počnem samo pomicati ruku), bol prestane.

Inače jesam dosta pogrbljen, imam 30 godina, 1.80 m i 90 kila (10 kila sam natukao od 11. mjeseca kada sam prestajao pušiti, nisam ništa više jeo nego se samo počelo primati s prestankom pušenja). A zadnja 4 mjeseca kako sam promjenio posao sam jako statičan. Posebno na poslu, ali i doma u zadnje vrijeme.

Ako postoji mogućnost da je to do živ(a)ca, jel bi bilo ok da krenem raditi neke lagane vježbice rastezanja do četvrtka ili da radije obavim preglede pa prema odluci doktora?

I da, bol nije nešto jaka niti mi uzrokuje slabost udova, ali je svakodnevna i česta pa mi počinje lagano smetati za koncentraciju na neke manje bitne stvari u danu.
filip989 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:20.