Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera > Iza katedre

Iza katedre Rad i bivstvovanje u sustavu znanosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2014., 23:18   #1
Naknada za izradu doktorata

Ima li među čitateljima ovog pod-foruma onih koji bi trebali dobiti istu, ali im nije isplaćena?

Ja sam doktorirao još prošlog ljeta, pa su me zavlačili da se čeka novi proračun, pa kad je došla 2014. onda je priča bila "evo sad će rebalans", da bi na kraju dobio odgovor da je zamjenik ministra "novac preusmjerio na školarine".

Naravno, kolege asistenti uredno dobijaju naknadu i prošle i ove godine..

Znam da smo mi novaci zadnja rupa na svirali, ali kako to da za jedne novac postoji, a za druge ne? Zar se to ne isplaćuje, u konačnici, iz istog proračuna?
Hamanu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 00:09   #2
Quote:
Hamanu kaže: Pogledaj post
Ima li među čitateljima ovog pod-foruma onih koji bi trebali dobiti istu, ali im nije isplaćena?

Ja sam doktorirao još prošlog ljeta, pa su me zavlačili da se čeka novi proračun, pa kad je došla 2014. onda je priča bila "evo sad će rebalans", da bi na kraju dobio odgovor da je zamjenik ministra "novac preusmjerio na školarine".

Naravno, kolege asistenti uredno dobijaju naknadu i prošle i ove godine..

Znam da smo mi novaci zadnja rupa na svirali, ali kako to da za jedne novac postoji, a za druge ne? Zar se to ne isplaćuje, u konačnici, iz istog proračuna?
Kod nas nitko nije dobio u zadnjih preko godinu dana. Bio asistent ili novak. Iste jadne isprike, da cekamo rebalans, da rebalansom nisu bila predvidjena sredstva za doktorat, da cekamo drugi rebalans...
Nakon sluzbenog upita mislim da ce ici tuzba.
Stingray is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 23:04   #3
Ima nas...ja sam doktorirao prije 14 mjeseci i ništa. Kolege prije mene su dobivali, a ja sam prvi koji nije dobio. Lani mi je bilo rečeno da ću dobiti u ovoj godini, onda sam čuo ovo za školarine ali uz opće stanje u državi ja na to uopće više ne računam...
Adama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 14:31   #4
I kod mene ista prica
rocketCandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 22:42   #5
Quote:
rocketCandy kaže: Pogledaj post
I kod mene ista prica
Obecali su isplatu u srpnju.
Stingray is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 13:22   #6
Taman sam to došao reći.. zvao sam Ministarstvo u petak i rekli su da je konačno došla politička odluka da se obaveza mora ispuniti te da bi to trebalo biti u srpnju... ako dopusti ministarstvo financija.
Hamanu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 14:07   #7
Obećanje ludom radovanje.

Najnovija vijest je da se sad opet pregovara oko isplate.
Hamanu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 21:42   #8
Tko pregovara s kim?
Djete Kreten is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 15:51   #9
Koliko sam shvatio od gospođe koja je zadužena za novake, prvo je trebao MZOS ispregovarati s Financija da im dopuste prenamjenu sredstava (to je bilo rečeno u lipnju), e da bi mi jučer rekla da, pošto se promijenila garnitura u oba ministarstva, sad se prvo moraju razni dijelovi MZOSa dogovoriti misle li se i dalje držati odluke (Zelenike?) da se to isplati "jer obaveza postoji", a onda opet pregovarat s Financijama o prenamjeni.

Pretpostavljam da je Zelenika na odlasku dao dopuštenje, a onda su došli novi i sad opet na početku.

Možeš se raspitat na 01 / 4594-328 (teta za novake)
Hamanu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 11:47   #10
Novi šefovi odlučili da ništa od prebacivanja iz "druge stavke". "Možda" nakon rebalansa u rujnu ili kasnije, a možda ni tada.
Hamanu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 19:38   #11
Quote:
Hamanu kaže: Pogledaj post
Koliko sam shvatio od gospođe koja je zadužena za novake, prvo je trebao MZOS ispregovarati s Financija da im dopuste prenamjenu sredstava (to je bilo rečeno u lipnju), e da bi mi jučer rekla da, pošto se promijenila garnitura u oba ministarstva, sad se prvo moraju razni dijelovi MZOSa dogovoriti misle li se i dalje držati odluke (Zelenike?) da se to isplati "jer obaveza postoji", a onda opet pregovarat s Financijama o prenamjeni.

Pretpostavljam da je Zelenika na odlasku dao dopuštenje, a onda su došli novi i sad opet na početku.

Možeš se raspitat na 01 / 4594-328 (teta za novake)
Najbolje je da svakih 6 mjeseci promjene komplentnu garnituru i da je uvijek kriva "prosla vlast", te da se oni moraju uhodati. Do slijedece promjene.
Mislim da ce jedino tuzba to rijesiti, isto kao i kad nisu isplatili bozicnice.
Stingray is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 11:44   #12
Meni su na mom faksu rekli da je stvar s božićnicama i regresima na Ustavnom sudu i da su velike šanse da to dobijemo uz pripadajuće kamate.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 14:37   #13
Quote:
°bubamara° kaže: Pogledaj post
Meni su na mom faksu rekli da je stvar s božićnicama i regresima na Ustavnom sudu i da su velike šanse da to dobijemo uz pripadajuće kamate.
To je za ove aktualne, ako se ne varam. Prije 7-8 godina su vec izgubili na sudu zbog neisplata bozicnica i morali isplatiti solidnu lovu, zajedno s kamatama. Izgubili su na sudu i zbog neisplate dodatka za rad u opasnim uvjetima (ili kako se to vec zove, za rad s kemikalijama i dr.), sto su fakulteti morali platiti.
Stingray is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 11:58   #14
Praksa je različita neki su nakon doktorata dobili kroz tjedan-dva isplatu (pojedini fakulteti) i tako i u 2014 dok drugdje pak već duže vrijeme nešto ne štima!?
Jeste li ispunili zahtjev za isplatu nakon doktorata?

Bilo bi dobro vidjeti kako je na Sveučilištima u i izvan Zagreba?
__________________
kocka do kocke kockicaaaa
Minda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 14:13   #15
Stvar je u tome da neki fakulteti isplaćuju tu naknadu iz vlastitih sredstava pa su zato ti dobivali i ove godine.
Ministarstvo otprilike godinu i pol ništa ne isplaćuje.
Adama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 16:17   #16
Kolegica asistentica, koja je doktorirala 6 mjeseci poslije mene, dobila je Naknadu još u ožujku, a ja ništa.

Naša kadrovska uredno ispunjava zahtjeve i šalje Ministarstvu, a računovodstvo vrši isplatu kad sjedne novac iz Ministarstva.

I nije fakultet iz svojih sredstava isplatio, već su, za asistente, dobili novac iz Ministarstva.

Problem je u tome što, iako se kolektivni odnosi na sve nas jednako (teoretski), u praksi u Ministarstvu nas jasno razdvajaju, pa za novake postoje posebne kase, stavke i dr. Ta kasa u kojoj su i sredstva za školarine i nakdnade je, u slučaju novaka prazna, pa zato i dobijamo stalno odgovore tipa "čekaj rebalans, evo sa'će, čekaj rebalans".

Najbolje mi je "Obaveza postoji, ali eto.."
Hamanu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 14:29   #17
Razumijem. No činjenica je da i novaci dobiju povrat tih sredstava ali na nekim sastavnicama... Moguće da je to slučaj sa onima gdje uprava i tajnistvo ima jaci pritisak na MZOS ili u sto sumnjam isplaćuje sa svoj računa i onda cekaaa povrat od Ministarstva...ali tad bi se oglasile i sastavnice na tu temu...
__________________
kocka do kocke kockicaaaa
Minda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 12:31   #18
ima li netko neku novu informaciju o isplati naknade za troškove izrade doktorata? konkretno, ja sam sad friško doktorirala. trebam li sama slati zahtjev za isplatu u ministarstvo i nadati se čudu?
magicfire44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 12:09   #19
Na mom faksu je dvoje ljudi samoinicijativno slalo, ali im nisu ništa odgovorili. I mene bi to zanimalo.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 10:45   #20
Ima li kakvih novosti po pitanju isplate naknade za doktorate? da li je itko išta dobio u prošlih godinu, godinu i pol?
dulcinea131 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:58.