Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2004., 00:44   #1
Barcelona

Idem na par dana krajem osmog mjeseca turisticki u Barcelonu. Sto mi mozete preporuciti za tako kratko vrijeme? Sto obavezno vidjeti, sto nije vrijedno trosenja vremena ...?

Trebaju li nama vize za Spanjolsku?

Hvala.
__________________
Most people are other people. Their thoughts are someone else's opinions, their lives a mimicry, their passions a quotation.
Principess@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2004., 21:47   #2
Re: Barcelona

Quote:
Principess@ kaže:
Idem na par dana krajem osmog mjeseca turisticki u Barcelonu. Sto mi mozete preporuciti za tako kratko vrijeme? Sto obavezno vidjeti, sto nije vrijedno trosenja vremena ...?

Trebaju li nama vize za Spanjolsku?

Hvala.
Viza ti ne treba.
Vidjeti: Sagrada Familia, naravno. Ako imas vremena i ostale Gaudijeve ludorije. Pogledaj malo po netu, mozes naci brdo podataka.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2004., 15:51   #3
viza za Spanjolsku ti ne treba.
svakako posjeti Gaudijeve zgrade: Sagrada Familia, Casa Batllo, Casa Mila, Park Guell...
prošeći gotičkom četvrti, probaj neki od tapasa u nekom tradicionalnom restoranu.
posjeti definitivno Povijesni muzej Katalonije - nalazi se na obali, u Palau de Mar. Muzej nije klasičan, već interaktivan, poput mini Disneylanda. Ulaznica je EUR 3,00, za studente EUR 2,10.
odvezi se bar jedanput barcelonskim metroom (jedan od najboljih koji sam koristio).
jednu od večeri otiđi na ples fontana na Montjuic (besplatno).

ako imas jos pitanja, samo pitaj...
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2004., 15:46   #4
Quote:
vanelic kaže:
viza za Spanjolsku ti ne treba.
svakako posjeti Gaudijeve zgrade: Sagrada Familia, Casa Batllo, Casa Mila, Park Guell...
... dodao bi jos La Pedreru ... bizarna stambena zgrada. Pogledaj i izlozbu kako je nastala. U ono vrijeme nije bilo CAD i FEM (finite elements) programa, a Gaudi je mrzio matematiku. Konstrukciju je provjerio na svoj nacin, a to neka ti bude iznenadjenje

Mislim da imaju i super akvarij tamo, samo novi u Valenciji je veci.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2004., 15:47   #5
Secundo, Casa Mila je La Pedrera.
Sluzbeno je Casa Mila, ali se u narodu cesce koristi La Pedrera.
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2004., 15:58   #6

Evo nekoliko slikica Case Mile. Unesite u member name upisite secundo.

http://www.photodex.com/sharing/memberbrowsego.html

Zadnje uređivanje Roko : 30.07.2004. at 15:05.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2004., 17:37   #7
OBAVEZNO:

Sagrada Familia,
La Pedreru

Onda ,joj ne znam kako se zove mjesto, gdje ima jako puno fontana, navecer se ide tamo i onda pustaju muziku i fontane kao da plesu, tj voda iz fontana. OBAVEZNO IDI na kraju pustaju pjesmu Barcelona od Monserat i Fredija . S U P E R Cak je to mozda i podno Monzuika???

Lijepo je na MONZUIKU ( ne znam kako se pise) to je njihovo poznato izletiste.

Obavezno: Muzej vostanih figura.
Ne znam kako se zove ulica, ali od glavnog trga ulica vodi ka obali , jako je duga, na samom kraju je taj muzej sa lijeve strane, ulicu kroz koju trebas da ides prepoznati ces po tome sto je puna onih zivih kipova.
Koji su isto tako ludilo, das im malo para i oni se samo za tebe pomaknu. Ma super...

Pomorski muzej...akvarijum... ludilooooo,

E , da kada si vec tu mozes na obali vidjeti veliki spomenik Kolumbov, jako visok na vrhu je Kolumbo, sa uperenim prstom ka Americi. Jer je iz te luke isplovio kada je otkrio Ameriku.

Takodje ima i voznja otvorenim autobusom, to se raspitas u hotelu ili turist biro-u oni ti pokazuju grad, pa lijepo sutra sve mozes sama naci.

U Barceloni postoji i "zgrada" koride, ali ne znam kada je otvorena za ulazak, iz razloga ovaj dio Spanije nije zainteresovan za koridu, koliko drugi dijelovi.

Takodje je jako zanimljiva i prica o tome zasto u Baceloni nema tramvaja. Ukratko, zato jer je tramvaj udario Dalija, od cega je i umro, pa zato nema tramvaja.

Pogledaj gaudijeve zgrade. Lako ces ih prepoznati jer im je zgrada u obliku vala, valovita kako da objasnim,poput zmije kadapuze

Ima dosta toga za predloziti,
cim se sjetim javim ti


__________________
:cheer:
Lampica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2004., 17:41   #8
Naravo da ne bi bezveze lutala, raspitaj se kada koji muzej radi.
I jos nesto fontane ne rade ukoliko pada kisa.

E, da

STADION NO KAMP.
je stvarno super, a pogotovo muzej u sklopu stadiona.

a ZA KUPOVINU BOLJE DA NE GOVORIM zARA, h&m, SVE TI JE TO NA TRGU, tom glavnom, blizu MCdonaldsa




__________________
:cheer:
Lampica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2004., 10:26   #9
Meni najljepši i najdraži grad na Mediteranu(a imao sam prilike vidjeti gotovo sve veće i poznatije).
Prekrasna kombinacija europske kulture i latino šarma. Grad je živ i u njemu sam se fenomenalno osjećao.
Najbolje se sva ljepota Barcelone vidi na ulici La Rambla, koja je meni uz Broadway ostala u pamćenju kao najcool ulica na svijetu. Sjajno!
Barcelona
__________________
"Težak rad isplatit će se jednog dana. Lijenčarenje se isplati odmah. "
Ed Wood is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 23:50   #10
Principess@, moj ti je savjet da si kupiš Top 100 - Barcelona turistički vodič. To ti je mala knjižica u izdanju Znanja (ima ih više, za razne gradove). Košta oko 80-tak kuna, negdje možeš naći i za 100 Kn (a nađe se i za 50 na nekim akcijama).

Išla sam u svibnju na službeni put u Barcu, navrat-nanos, nepripremljena. Tijekom leta proučila sam tu knjižicu koju mi je posudila kolegica. Kaj da ti velim, bila sam glavna tamo tjedan dana. Točno sam znala gdje kad i što treba vidjeti, vratila sam se doma puna dojmova i stvarno mi je bilo prelijepo! Isto želim i tebi te se nadam da ćeš nabaviti tu knjižicu-vodič i da će ti biti od pomoći.

Sretan put!
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2004., 00:07   #11
kad smo vec kod vodica,
ja ti preporucam "Upoznajte Barcelonu" u izdanju Mozaik knjige. Vodic kosta oko 100kn i najbolji je koji postoji kod nas, s puno zanimljivosti, prakticnih savjeta itd.
Slican je TOP100-Barcelona, ali po meni malo bolji.
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2004., 15:40   #12
Hvala svima.

Jucer sam nabavila 'Rough guide to Barcelona' i to cu procackati ovih dana.

Imati cu samo dva dana da vidim ono osnovno, zato sam pitala sto bi vi izdvojili.
__________________
Most people are other people. Their thoughts are someone else's opinions, their lives a mimicry, their passions a quotation.
Principess@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2004., 02:47   #13
Iz Barselone sam se vratio pre desetak dana i jos ne mogu da se oporavim...

"Nou Kamp", Sagrada, Gotska cetvrt, zicara....La Rambla i performanseri u njoj...

Ludnica...noc - vecu perverziju nisam video...
__________________
www.balkan-handball.com
DIVAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2004., 21:42   #14
PACHA - BARCELONA...............jedno od, makar meni, najboljih mjesta za izlazak kad si dolje........samo cijene su za usrati se, ali vjeruj mi isplati se svaka kn., pardon svaki euro, potrošen za taj klub.......

Imash dresscode, tako da ako se odlucis da posjetis taj klub, raspitaj se kakav je program organiziran za tu vecer, a sredi se fancy i ne mozes pogrijesiti.............
exxxxx_s&r is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2004., 22:16   #15
Najbolja stvar ti je da uzmeš one open bus variante... mislim da su RED i BLUE ture... Vidiš ono što treba vidjeti otprilike, jedna linije te dofura do vrha Barcelone do olimpijskih bazena ('92) btw i mjesto snimanja spota Kylie Minogue...

Uglavnom na busu ćeš vidjeti sva, u prijašnjim postovima, spomenuta mjesta pa tako zapamti šta hoćeš pobliže vidjeti i uputi se tamo sljedeći dan.

AKo budeš imala vremena otiđi in na Tibidabo... to ti je vrh nad Barcelonom gdje ti se pruža fascinantan pogled na smog nad Barcelonom... a i Barcelonu...

Ukratko: akvarij (barceloneta), kad si već tamo pogledaj marinu (možda te koji bogatun poveze sa jahtom na morsku panoramu Barcelone) muzej antičkih umjetnosti nedaleko od spomenika Kolumbu, Sagrada Familia, Camp Nou, Studentsko naselje (diskoteke), i bezbroj bazaar uličica...

I ne zaboravi na croissant i kavicu negdje na La Rambli...
Big Bad Wolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 12:33   #16
Quote:
Big Bad Wolf kaže:Najbolja stvar ti je da uzmeš one open bus variante...
Tako je. Busevi te vode all over Barcelona, zaokruže sve znamenitosti i zanimljivosti tako da i bez "predznanja" vidiš/naučiš što se isplati pogledati, pa onda sljedeće dane možeš ciljano ići u duže i detaljnije oblilaske... A s busa uvijek možeš sići i ponovno ući u drugi (takav, turistički), pa odmah možeš razgledavati određene kvartove, ulice, parkove, muzeje... Za takav bus kupuješ jednodnevnu ili dvodnevnu kartu (nemoj je baciti!). Dobiješ i slušalice pa možeš slušati snimku vodiča.

Jučer sam si tek izradila sve fotke s tri tamo ispucana filma... Lijepooooo

Kad-tad ću opet otići, ali definitivno u drugom društvu. Željela bih Barcelonu pokazati i u njoj uživati s nekim najmilijim...
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2004., 01:35   #17
Hm, u pravu si. KADA sam se setao La Ramblom, ono sto sam najvise zeleo je da moja draga bude pored mene...nazalost, i meni ostaje sledeci put....
__________________
www.balkan-handball.com
DIVAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2004., 02:05   #18
Jao, fenomenalan grad
Na žalost, bila sam tamo samo 1 dan, na povratku s maturalca.
Svi smo se oduševili i pojeli smo se kaj smo išli u Madrid, a ne tamo

To je definitivno jedno od mjesta na koja se namjeravam vratiti...i detaljno ga pročačkati
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2004., 23:59   #19
Evo mene iz Barcelone … Odusevila sam se gradom. Najvise mi je zao sto sam imala tako malo vremena, a toliko je stvari za vidjeti.

Tamo sam isla sa nekakvim ocekivanjima koja sam bazirala vise na dojmovima drugih, a manje na onome sto pisu vodici. Iznenadilo me sto mi Barcelona nije izgledala kao tipican mediteranski grad, sto uopce necu pisati pod minus – grad je predivan, poseban, ocaravajuci, sa dusom, jedinstven … Barcelona je umjetnost.

Kako smo dosta kasno doputovali, prvu vecer smo prosetali La Ramblom i izgubili se u okolnim ulicicama; prije toga smo pojeli paellu i fantastican desert crema Catalana (kako mi je to finooooo) u jednom od restorana na obali. Sve to zaokruzili sangriom na Placa Reial – trg okruzen kaficima koji je preko dana prepun turista, a navecer se moze vidjeti galerija najludjih lokalnih likova.

Slijedeci dan je bio posvecen setnji gradom i razgledavanju – Sagrada Familia oduzima dah – sigurna sam da nikoga ne ostavlja ravnodusnim. Steta je sto unutrasnjost izgleda poput gradilista. Kazu da je plan da se radovi zavrse do 2017-te, iako ni to nije realan deadline zbog nedostatka novaca. Nakon toga slijedila je posjeta Parc Guell-u, Gaudijevih ruku djelo odmah nakon Sagrada Familie. Park je bio zamisljen kao privatni posjed sa 60 kuca, puteljaka, parkom i spomenicima. Medjutim, samo su dvije kuce dovrsene i park je otvoren za javnost nedugo nakon toga.
Onda … La Pedrera. Stambena zgrada koja je jos uvijek podjeljena u apartmane, ali otvorena za javnost (naravno, nitko tamo ne zivi od 80-ih). Fenomenalna zgrada bez ijedne ravne linije. Casa Batllo nisam vidjela iznutra, na zalost, ali jednako je zanimljiva izvana. Gaudi je ostavio toliko tragova u Barceloni i grad zaista odusevljava tim detaljima.
U akvarij nisam htjela ici, vise mi se svidjelo lutati starim gradom i povremeno se izgubiti u malim ulicicama.
Jako mi se dopala goticka cetvrt – tamo bih mogla lutati satima. Otkrili smo jedan od mnogih tapas barova u toj cetvrti i zadnju vecer se prejeli … ja toj hrani zaista ne mogu odoljeti.

Uspjela sam cak i nozice smociti u moru, iako vrijeme nije bilo bas previse lijepo, a i nije bilo vremena za izlezavanje na plazi.

Jos uvijek sam puna dojmova, jedva cekam da razvijem slike, i kad se jos neceg sjetim, pisat cu vise.
__________________
Most people are other people. Their thoughts are someone else's opinions, their lives a mimicry, their passions a quotation.
Principess@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2004., 13:21   #20
Znam da nije originalno, ali i mene je Barsa raspametila. Ne znam da li je neko pomenuo Barselonetu, taj deo grada ce za 20 godina biti sigurno uzasno fancy, a sada je pun malih restorancica, nekih jeftinih, a nekih ne, tu je i plaza sa onom fenomenalnom skulpturom.

Camp Nou je savrsen. Onda ona dvojezicnost u kojoj nije da nema trvenja, ali ona ipak nekako postoji na nacin kojim se nijedan drugi znacajan grad u zapadnoj Evropi ne moze pohvaliti.

Ja sam imao sobu u kvartu Poble Sec, izmedju Ravala, Montjuica i Barri Gotica. Toplo preporucujem, mirno, nema turista, nema kriminala.

Lepo je bilo videti Orwellov trg, lepo su mu se zahvalili za Hommage to Catalonia.
le coq sportif is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:16.