Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2009., 18:58   #101

http://www.anmc.org.au/docs/Archives...20Projects.pdf


Recognition of Nurses from the Former Republics of Yugoslavia

Executive Summary

Persons who received their initial qualifications as nurses from the Former
Republics of Yugoslavia and have sought recognition of those qualifications in
Australia and New Zealand are not only an ethnically diverse group, but there
is considerable variance in their educational preparation for professional
practice. The ANMC conducted a project to ascertain the suitability for
registration for nurses educated in the former Republics of Yugoslavia.
The research is now completed with the following recommendations being
endorsed by the council:

Recommendation 1

Nurses from the Republics of the former Yugoslavia who have successfully
completed a 4 year high school course in the Republics of the former
Yugoslavia be eligible for enrolment after completion of the following:
Pass an English Language Proficiency Test
(as per each authority's requirements).
Demonstrate enrolled nurse competencies (Division 2)
through a process approved by a NMRA.

Recommendation 2

Nurses from the Republic of the former Yugoslavia who have successfully
completed a 4-year high school course, plus an intern program including
theory and practice, and passed a professional exam in the Republic of the
former Yugoslavia be eligible for registration as a nurse (Division 1) after
completion of the following:

Pass an English Language Proficiency Test (as per each authority's
requirements).


Demonstrate Registered Nurse competency standards through a process
approved by a NMRA.
==================================

Nakon ovih svih linkova preporucio bi "prvo kontaktat"

For all electronic mail enquiries related to Migration Skills Assessment please e-mail enquiry (Including file number, if appropriate) to: [/U]

[email protected]


Napisite ukratko svoj slucaj i pitajte za savjet procedure/sa obzirom da je e-mail....dobiti cete i brzi odgovor.

P.S.pisite na engleski.

==============
Zelim vam sve najbolje i drzite kontakt sa nama da vidimo"kakav proces prolazite'.

O ostalim stvarima sta pisete cu odgovoriti sutra...a mozda ce se naci i koja osoba sa komentom ili boljim savjetom.

vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 01.05.2009., 10:13   #102
Dodatak na gornje linkove za "Registered Nurses"

http://www.anmc.org.au/international/faq.php
Frequently Asked Questions

http://www.anmc.org.au/international...ment/index.php
Migration Skills Assessment

Migration Skills Assessments are processed and assessed at the ANMC office in Canberra. The assessment is document based and therefore the applicant does not need to be present for the assessment as it is completed based on the information provided in the application form and the submitted documents indicated in the application form. It is critical that we receive the correct documents as outlined in the application form to process the application in a suitable timeframe.

The documents that you send in with your application to the ANMC will also be required when you apply to DIAC for migration. Please ensure that you have made additional certified copies of the documents you send in to the ANMC. The ANMC holds all documents and applications for three years (Form B - Full Skills Assessment) and two years (Form A - Modified Skills Assessment) after the last date of contact. After this time documents and applications are destroyed.

At the completion of the assessment, a ‘Letter of Determination' finding the applicant suitable or not suitable for migration purposes will be posted to the applicant or their nominated agent if this applies. This ‘Letter of Determination' should be included with your application to DIAC and is the document you require as your evidence of a Migration Skills Assessment.

Please Note:
You should not apply for a Migration Skills Assessment from the ANMC if you are:
• Enrolled Nurse/Registered Nurse Division 2.
• An overseas educated nurse or midwife who holds a permanent resident visa.
• Nurses and midwives applying for Working Holiday Visas/Temporary Visas.

These nurses and midwives should apply directly to the relevant State or Territory Nursing and Midwifery Regulatory Authorities (NMRA) for registration requirements and application forms.
Correctly Certifying Documents
Follow the guidelines below to have your documents correctly certified. If your documents are incorrectly certified they will be returned to you. It is suggested that the person who certifies your application form is the same person who certifies all of your documents.


Listed below are the only people who can certify documents submitted to the ANMC:

• Legal Practitioner
• Notary Public
• Justice of the Peace
• Peace Commissioner
• Commissioner of Declarations
• Commissioner of Oaths
• Judge
• Magistrate
• Person legally designated to sign documents from an embassy or consulate

When certifying documents, the above person needs to include the following statement on each document;
I certify that this is a true copy of the original document:
Signature:.................................... Date:......................
Contact Address:.......................... Phone Number:.......
Official stamp or seal if available


P.S. sve pisano na engleski nije prevodjeno JER OSOBE KOJE TREBAJU PODATKE...moraju govoriti akademski engleski.

Ukoliko kome treba prevod:

http://translate.google.com/translate_t#en|hr|


vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 01.05.2009., 17:57   #103
Promjene u zadnja dva mjeseca.

http://www.immi.gov.au/legislation/k...ey-changes.htm
Ključni Promjene 2009 migracijske istog spola Relationships.

http://www.immi.gov.au/legislation/k...ns-answers.pdf
Migracijske izmjene :istog spola de faktor partneri - Pitanja i odgovori.


http://www.immi.gov.au/skilled/skilled-workers/faq.htm
2009-Često postavljana pitanja o zahtjevu Engleskoga.


vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 01.05.2009., 19:27   #104
Nastavak na post #99

Misljenje o zivotu u Australiji su veoma razlicita, ovisno o osobi.
Jedan samac nece isto misliti kao ozenjen covjek sa obitelji.

Isto tako zivotni standard je veoma razlicit od osobe do osobe ili obitelji.

Isto kao i mjesto prebivanja netko bi zelio samo zivjeti u Sydneyu ili Melbournu.
Dok su poslovi vecinom u “reginalnim manjim mjestima”.

O standardu kao i zivotu i troskovima……imamo i doprinos samo treba naci od novijih “skill osoba.

Evo jedan od najzadnijih primjera "koji je za mene najbolji nadaleko iskren i veoma tocan "

================================================== ===

https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...postcount=1079

22/02/2009

fremantle.wa
Pozdrav svima!

Unaprijed zelim bih reci da ovo pisem samo da bi pruzio informacije iz mog kuta, i nije mi namjera ili zelja ulaziti u bilo kakve debate s bilo kime.

Stigao sam u ovu zemlju u ozujku 2006 sa suprugom i troje djece na 457 visu, nakon svih scila i haridbi u HR spakovali se i otisli. Po zanimanju sam boilermaker(mechanical fitter), i kako je ovdje taj posao solidno placen ne mogu se pozaliti. Meni osobno sa materijalne strane nije ni za pokusavati usporediti Hr i AUS, ovdje je puuuuno bolje, jer mozes raditi i od tog rada normalno zivjeti, sto u Hr nije bio slucaj.

Supruga i ja zaradjujemo oko $6000 sto nije nista posebno ali uz pametno raspolaganje i brigu o svakom dolaru moze se vrlo kvalitetno zivjeti i dosta ustedjeti, tako da sam rijesio sve zaostale dugove koje sam imao u HR i priskrbio si ovdje sve sto nam treba bez kreditnih zaduzenja izuzev novog auta.

Sto se tice troskova zivota navest cu malo kasnije nas mjesecni budget cisto za informaciju i uporedbu zainteresiranima. S obirom da smo aplicirali za PR planiram u toku ove godine kupiti kucu i dosta ih ima na trzistu sa vrlo ugodnim cijenama, nude se house and land packages ispod $400 000 (Beeliar 360 000, Succes 389 000 i Aubin Grove cak za 299 000), dakle samo radi usporedbe mi moramo raditi 60mjx 6000=360 000 dok recimo u HR sa 5000kn place ukupno moramo za kucu vrijednu samo 100 000 eura moramo raditi 148 mjeseci, tako da cifre same govore.

Ne zelim ni pljuvati HR i hvaliti Aus ili obrnuto samo svako mora iz svog znanja i sposobnosti izvuci ono najbolje i raditi tako da ides napred, naravno ako to zelis. Raspravljati o detaljima i osobnom poimanju neke stvari za mene je degutantno, jer to je osobni osjecaj prouzrokovan osobnim iskustvom tako da o tome ne treba prosipati zuc na forumu.

Zelio bih reci ljudima koji imaju zelju ici u Aus da se po mome iskustvu jos uvijek ovdje moze kud i kamo bolje zivjeti negu u Hr, naravno neke stvari dobijes (materijalno) a neke izgubis (duhovno), ali koji su zivotni prioriteti to mora odluciti svako od nas bez sufliranja okoline.

Htio bih jos reci sto u zadnjih nekoliko stranica nisam vidio a to je vrlo vazno, visa 457 je privremeno zaustavljena tako da nitko izvana ne moze uci pod tom vizom istina znam nekoliko slucajeva u zadnja dva mjeseca koji su napravili novu 457 visu ali oni su vec jednu odradili ranije. Ako me netko pita za savjet, tko god zeli doci u ovu zemlju najbolje je doci sa permanent visom jer si osiguran na neki nacin da te ne mogu gazde izrabljivati i diskriminirati, sto u 457 vizi je vrlo cest slucaj. Osim toga da bi uopce pomislili na Aus trebate ispunjavati tri temeljna uvjeta :

-biti ispod 45 god starosti
-imati priznatu diplomu od australskih organa
-polozen IELTS test sa odgovarajucom ocjenom

ako toga nemate zaboravite Aus.
I na kraju moj obiteljski budget samo za usporedbu na mjesec dana

Place $6000

Troskvi

-renta 1300
-auto kredit 426
-struja 120
-plin 120
-internet 70
-kucni tel 35
-mobx3 150
-hrana 1000 (predpostavljam da ce biti komentara na to ali mogu objasniti u nekom buducem postu)
-benzin 200
-ostali troskovi 300-500 ( garderoba, skola itd)

Eto to je to ukratko ako sam nesto zaboravio sorry.

Pozdrav iz Fremantla



Vilkov koment:

@fremantle.wa post.


Jedan veoma tocan i informativ i realisticki post....kakovih bi trebali vise.

Post koji kaze iskreno koliko se zaradjuje, ali isto tako i koliko sta kosta.
U tome postu nema nista "kada bi bilo"....nego samo istina "kako je".....i to je sta treba svima novima kandidatima za emigraciju ili samo onima koji prate iz drugih mjesta svijeta i mozda usporedjivaju kakav je zivot ovdje u Australiji.

P.S.ako se smije pitati dali je $6.000 placa prije ili poslije poreza? ili kolika je cista normalna placa?
isto dali imate private insurance za bolnicu ili 'extras"?
Isto mislim da ce forumase zanimati starost djece kao dali supruga radi puno ili part time vrijeme.
Hvala.

odgovor od fremantle.wa

Za Vilka

To je cifra poslije poreza, supruga radi part time, djeca su 18,12,11, u svezi zdravstvenog imam private healt insurance samo za 457 visu (IMAN) i placam okay 450 za tri mjeseca za obitelj dok sponsor placa isto toliko za mene za isti rok.

================
Mislim da je ovaj post od fremantle.wa dovoljna informacija oko potrosnje.
Potrosnja je isto zavisna u kojemu mjestu u Australiji je smjestaj.

Isto tako su i place razlicite po strukama kao i lokaciji u kojoj drzavi se radi.

Toliko za veceras.

**jos jednom hvala fremantle.wa na postu.

Senior citizen

Vilim vilko K.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014

Zadnje uređivanje Vilko : 01.05.2009. at 19:34.
Vilko is offline  
Old 02.05.2009., 12:53   #105
Hvala Vilko stvarno si najjači. Mnogi su od tvojih savjeta i komentara i krenuli, vjeruj i puno prije Milića i njegovih emisija. Postoje tri segmenta koje po mom mišljenju imaju svi oni koji su zainteresirani u odlučivanju i donošenju konačne odluke. 1) dobivanje same vize a to je u principu sve jasno osim nekih detalja ovisno o slučaju. Meni je puno pomoglo tvoj post u svezi ;(Recommendation 2 - Nurses from the Republic of the former Yugoslavia who have successfullycompleted a 4-year high school course, plus an intern program includingtheory and practice, and passed a professional exam in the Republic of theformer Yugoslavia be eligible for registration as a nurse (Division 1) after
completion of the following, u principu vizu če ti odobriti ili ne. 2) neizvjesnot - mi u hrvatskoj smo u konstantnoj neizvjesnosti u svezi egzinstencije te nam je mentalni sklop takav da si ne možemo pomoči. Tada vam mora biti jasnije kada tražimo svaki detalj i molim Vas ne ljutite se zbog toga. 3) odlazak u nepoznato - pitanja se postavljaju a gdje to idem jer priče o au su svakakve; aligatori, zmije, pauci, suše, pustinje, s druge strane veliki i mali gradovi predivnog pejzaža, okoliša, nadasve ljudi i mentaliteta.Nadam se da če se još netko priključiti ovoj temi da i budite strpljivi i tolerantni kao do sada
dražen72 is offline  
Old 02.05.2009., 14:07   #106
Ja necu nikada zaboraviti pismo mojemu sogoru/supruginom bratu koji je bio vec onda 10 godina u Australiji.

Dao sam mu svoje sve podatke i da smo dobili odobrenje /da idemo njemu...jer je supruga tako zeljela/...a ustvari su emigracija za mene nasli posao i smjestaj u Newcastle zeljezari u blizini Sydneya.

Kada smo stigli imali smo problema ici njemu , ali su nam odmah promjenili put i dali nam avionske karte, tako da sam pocetak nije bio lagan.

Ja sam ga u pismu zamolio da mi kaze kake je sa poslom i gdje mogu raditi, poslao sam mu i sve moje dokumente....nije nista obavio.

Na pitanje vremana i klime je pisao kada je vruce....pije se hladna piva iz refrigeratora/hladnjaka.

Kada smo dosli 21/11/69 ujutro/po noci u Whyalla isli smo odmah ujutro traziti posao i dobio sam odmah manje vise sam sam govorio na njemackom sa poslovodjom da zapocmem(bio je Petak) u Ponedjeljak 24/11/69.

Ja sam ga trazio/molio da nam nadje smjestaj...jos u pismu.....nije islo najbolje...on je ocekivao od sestre sluzavku i od mene drustvo za piti ( a ja sam radi alkohola otisao da zapocmem novi zivot u AU.)

Veoma uskoro sam nasao preko zeljezare smjestaj i u dva mjeseca stan od drzave preko zeljezare.

I iskreno kazano zivio sam zivot samo za sebe i obitelj i nisam se mjesao niti sa kime, sve sam postivao i bio postivan....ali to je bilo sve.

I veoma brzo sam se integrirao /kao i supruga i stariji sin/ u australiji.

Uz bolesti i brige nisam niti imao vremena da budem "nostalgican".....

Tekar poslije posjete 1998 po prvi puta u Hrvatsku i bio sam u invalidskoj mirovini sam po ceo poslije kao i danas sudjelovati po forumima....sta mi je i
kao hobby, uz inace razne komputerske zaintereniranosti/jos od prije 30 godina/.

Volim pomoci koliko mogu i imam strpljenja "sve do neke osobe ne postaju " posprdljive i ne vrijedjaju i ne nazivaju imenima.

eto toliko za sada.

vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014

Zadnje uređivanje Vilko : 02.05.2009. at 14:13.
Vilko is offline  
Old 03.05.2009., 03:15   #107
Odgovor

Quote:
dražen72 kaže: Pogledaj post
Hvala Vilko stvarno si najjači. Mnogi su od tvojih savjeta i komentara i krenuli, vjeruj i puno prije Milića i njegovih emisija. Postoje tri segmenta koje po mom mišljenju imaju svi oni koji su zainteresirani u odlučivanju i donošenju konačne odluke. 1) dobivanje same vize a to je u principu sve jasno osim nekih detalja ovisno o slučaju. Meni je puno pomoglo tvoj post u svezi ;(Recommendation 2 - Nurses from the Republic of the former Yugoslavia who have successfullycompleted a 4-year high school course, plus an intern program includingtheory and practice, and passed a professional exam in the Republic of theformer Yugoslavia be eligible for registration as a nurse (Division 1) after
completion of the following, u principu vizu če ti odobriti ili ne. 2) neizvjesnot - mi u hrvatskoj smo u konstantnoj neizvjesnosti u svezi egzinstencije te nam je mentalni sklop takav da si ne možemo pomoči. Tada vam mora biti jasnije kada tražimo svaki detalj i molim Vas ne ljutite se zbog toga. 3) odlazak u nepoznato - pitanja se postavljaju a gdje to idem jer priče o au su svakakve; aligatori, zmije, pauci, suše, pustinje, s druge strane veliki i mali gradovi predivnog pejzaža, okoliša, nadasve ljudi i mentaliteta.Nadam se da če se još netko priključiti ovoj temi da i budite strpljivi i tolerantni kao do sada
Pozdrav svima;Potaknut vasom pricom,takoder Vilkovom auto bijografskom.Odlucih da vam malo opisem sa svoje strane.Pisete o neizvijesnostima u HR,te kako u medijima se samo govori naj crnje (sve bombasticno).Ako je to razlog bijezanja otuda,necete pobijeci jer ovdije je to jos gore.Medija zivi na takvim bombasticnim vijestima,a mi obicni ako to uzimamo zdravo za gotovo emotivno smo nahebali.Sto se tice brige za dijecu,znam da ljudi ovdije svoju dijecu odvoze na zabave I odlaze po njih I to kad su dijeca vec veca.Razlog zasto to tako rade je jasan,jer je opasno da idu okolo po mraku.Kasnije kad dijeca stvore krug prijatelja I imaju auta,onda su kao grupa nesto jaci I slobodniji te nemoraju roditelji vise da ih odvoze I dovoze.Svaki novi pocetak je tezak I tu se netrebate zavaravati kako ce vam biti.Svatko nahebe na neki nacin.Sad bih vam napisao kako sam ja nahebao.Radi se o tome da je moju zenu I mene dobavila moja tetka,smijestili nas kod sebe u kucu (ona prolupala,tetak prica iste price koje znam jos iz dijetinjstva sto ih je pricao).Njihov sin ima fabriku namjestaja u koju sam ja isao raditi odma od prvog dana.Smatrao sam da se oduzim za njihov trud dobavljanja nas.Svaki dan sam radijo 10 sati,brzo sam naucio zanat I nakon par tijedana sam sam znao skovati cijelu kuhinju.Bratic se divio kako to brzo ucim,super milina bozija.Mislijo sam oduzujem se za negov trud I bijo sam zadovoljan.Usput dobivali smo od drzave pare dvotijedno,od cega smo tetki I tetku placali za karte.Jedan dan u fabrici bratic pride meni pred kraj radnog vremena I polako mi ugurne nesto u dep,kad sam pogledao nadem $150.Sto znaci sad sam poceo raditi za placu svakih 14 dana dnevno 10 sati $150.Neznam sta da vam kazem izracunajte sami.Lakse mi je bilo raditi dok me nije placao jer osjecao sam se da mu se oduzujem (koliko sam lud po meni oduzivao bih mu se I dan danas).Naravno pocelo se komplicirati na svim poljima.Te smo zena I ja morali van.Njihov stariji sin nam je nasao stan u koji smo se uselili.Nitko nas nije od njih vise obilazio,Engleski nismo znali,nit ista drugo.To se sve odigralo nakon 3 mijeseca u Australiji I mogu vam reci da je bilo hebeno vrlo hebeno.
__________________
Mnogi pogresni koraci su napravljeni stojeći u mijestu.MOJ BLOG
g-Day is offline  
Old 03.05.2009., 10:35   #108
g-Day, razumjem vas u potpunosti, svaki početak je težak, nitko ne očekuje ruže i kolače, treba raditi, biti ustrajan i pošten, uz zdravlje formula je za uspješan (zadovoljan život). Svatko ima pravo tražiti nešto bolje za sebe i svoje bližnje. Dago mi je da vidim druga mišljenja. Stvarno zbunjujete, kada ste se odselili ?, bar ste nekog imali (a možda je bolje i da niste-bar se ne bi razočarali u njih). Šalu na stranu uz dužno poštovanje, mene zanima ako se zaposlimo u privatnoj bolnici tko plaća osnovno zdravstveno i mirovinsko osiguranje. Odnosno ako je na oglasu za posao ponuđena plača od 50 000 godišnje da li je to prije tih odbitaka ili kada se sve odbije, milsim i na porez. Ako se na to plača porez kako, kada i koliko se plača.U svezi životnih troškova puno su mi pomogli prijašnji postovi a i proučio sam stranice o medicar-u. Probajte mi dati primjer na toj plači odnosno koliko ostaje od nje kada se podmiri davanja i država.
Evo malo primjera iz hr- posao trgovca cca 500 $, med. sestra cca 800 $, mirovina (moja majka u punu mirovinu kao odgajatelj u vrtiću) 250 $, sve su to mjesečna primanja
dražen72 is offline  
Old 03.05.2009., 16:09   #109
Uzmimo da je placa kao sta ste napisali $50.000 na godinu.
U Australiji se obicno placa svakih 14 dana/FORTNIGHTLY/.

Dakle $50.000 AU dollara/26 fortnightly =$1.923dollara.

Prilazem link za obracun poreza na 14 dana/tablice.

http://www.ato.gov.au/content/downlo...06-05-2007.pdf

Fortnightly tax table:
Incorporating Medicare levy with and without leave loading.


=========================================

fortnightly Tax table

$50.000 per year/26fortnightly pay=$1923

Amount to be withheld

Fortnightly............With..........With......... ..........No
Earnings.............tax-free......tax-free..............tax-free
......................Threshold.....threshold..... ........threshold
......................with leave......no leave
........................loading.........loading
1..........................2.................3.... ...................4
$..........................$.................$.... ...................$
=============================================
1922...................404.00.........400.00...... ........528.00



Ovo je primjer koji ste trazili, sve ostale svote cete naci na tablici.
Sigurno da ima i drugih odbitka kao na primjer "Nurses union", privatno osiguranje za zdravlje koje pokriva bolnicu kao i extras.
A gdje su sve ostale potrebe o kojima cemo poslije.

pozdrav

vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 03.05.2009., 18:53   #110
http://www.careerone.com.au/news-adv...-jobs-20090316

Freeze on foreign workers to protect jobs

http://www.careerone.com.au/news-advice/employment-news

Employment News

vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 10.05.2009., 14:58   #111
U Utorak, 12/05/2009 ce biti obavljen Federal Budget 2009-2010.
Ocekuje se pad skill emigranta kao i ostalih na totalan broj od 108.000 u financijskoj godini- 1/07-2009 do 31/06/2010....za sada to je nezvanicno,
ali se ocekuje radi zastite Australijskih radnika....i globalne situacije.

Cim ce biti objavljeno javiti cu se sa promjenama.

vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 10.05.2009., 20:28   #112
Ima li na internetu gdje bar neki približni primjerak onoga što je u tom IELTS testu.
Da znam samo o kakvim se tu pitanjima i ispitivanjima znanja radi.
Lucas525 is offline  
Old 10.05.2009., 21:57   #113
Quote:
Lucas525 kaže: Pogledaj post
Ima li na internetu gdje bar neki približni primjerak onoga što je u tom IELTS testu.
Da znam samo o kakvim se tu pitanjima i ispitivanjima znanja radi.
Pa zar ne znaš koristiti Google tražilicu
pantigana is offline  
Old 10.05.2009., 22:35   #114
Neznam
Lucas525 is offline  
Old 11.05.2009., 00:08   #115
Evo za sve one koji se neznaju služit Google-om:

Primjer IELTS testa

Što ako iz prve ne zadovoljim prag ili sam nisam zadovoljan razinom iliti ocjenom koju sam dobio, mogu li ga pisati ponovo tako da mi sljedeći put ne dolazi u obzir onaj prošli pokušaj tj. da mi se taj stari "nevaljavi" nigdje ne vrednuje kao nešto loše?
Lucas525 is offline  
Old 11.05.2009., 00:26   #116
Ovdje isto ima http://www.world-english.org/ielts_free_tests.htm
pantigana is offline  
Old 11.05.2009., 01:55   #117
Quote:
Lucas525 kaže: Pogledaj post
Evo za sve one koji se neznaju služit Google-om:

Primjer IELTS testa

Što ako iz prve ne zadovoljim prag ili sam nisam zadovoljan razinom iliti ocjenom koju sam dobio, mogu li ga pisati ponovo tako da mi sljedeći put ne dolazi u obzir onaj prošli pokušaj tj. da mi se taj stari "nevaljavi" nigdje ne vrednuje kao nešto loše?
moze polagati koliko puta hocs
ima studenata koji se odmah registriraju za nekoliko pokusaja
moras proci sva cetiri dijela testa: reading, listening, writing and speaking
ovisno razlogu zbog kojeg ga polazes, moras postici odredjene bodove

jel polazes General ili Academic i gdje mislis polagati?!
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Old 11.05.2009., 08:50   #118
Quote:
Lucas525 kaže: Pogledaj post
Ima li na internetu gdje bar neki približni primjerak onoga što je u tom IELTS testu.
Da znam samo o kakvim se tu pitanjima i ispitivanjima znanja radi.
Evo na ovome http://www.ielts.org/
__________________
Mnogi pogresni koraci su napravljeni stojeći u mijestu.MOJ BLOG
g-Day is offline  
Old 11.05.2009., 10:23   #119
Quote:
Una67 kaže: Pogledaj post
moze polagati koliko puta hocs
ima studenata koji se odmah registriraju za nekoliko pokusaja
moras proci sva cetiri dijela testa: reading, listening, writing and speaking
ovisno razlogu zbog kojeg ga polazes, moras postici odredjene bodove

jel polazes General ili Academic i gdje mislis polagati?!
Ne mislim još polagati, ali kad budem onda General.
Lucas525 is offline  
Old 15.05.2009., 18:01   #120
Pozdrav svima... Znam da cu sada postaviti pitanja o kojima ste sigurno raspravljali,al meni je vec toliko slabo od citanja i gledanja u ekran...probajte me razumjeti. Ovako, sada cu vam napisati sve sto me zanima i sve o meni pa ako netko ima volje za odgovoriti bila bih mu/joj zahvalna. Ajmo prvo o meni... Imam 23godine, studiram ekonomiju (2.godina) i radim sta stignem. Iskusala sam se u 1001 zanimanju i skuzila da apsolutno sve mogu raditi. Od ciscenja hotela do uredskih poslova. prije 7mj. sam stupila u kontakt sa rodbinom u australiji i dobila sam ponudu da dodjem zivjeti i raditi tamo. oni zive u westlakeu i rodjak ima svoju firmu sa klimama. ja trenutno zivim kao podstanar sa deckom i prihodi i potrosnje su sljedece : mjesecni najam: 300eura, hrana mjesecno: 250eura ( racunam i hranu za psa), benzin: 200kn svaka 2 dana. rezije mjesecno: 1000kuna , to je sve na sta mi trosimo... zasto? zato jer decko koj ima stalan posao vec 7godina ima mjesecnu placu 3000kn. ja ono sto uspijem zaraditi pokrije ostatak troskova. svoj stan ili kucu nikada necemo imati jer smo iz takvih familija koje nam nemaju nista za ostaviti. da vam iskreno kazem...dobro smo se zagrijali za odlazak u australiju. jucer smo bili u zagrebu u australskoj ambasadi za raspitat se oko visa i dosli smo na ovakvo rjesenje: moj rodjak koji ima firmu u australiji ce prijaviti mog decka kao svog radnika i trazit cemo radnicku visu uz koju se mogu proslepat i ja. kada dodjemo dole odredjeno bi vrijeme zivjeli kod familije,a nakon toga iznajmili stan. to su trenutno nase zelje. E sada.... ZELIM PITAT NEKOGA TKO ZNA...dali bi nam bilo lakse i bolje u australiji ili nastaviti zivjeti ko podstanari cijeli zivot? dali postoji mogucnost da skupimo odredjenu lovu u roku od 4godine i sa tim se vratimo i u rijeci kupimo SVOJ stan? dali su to puka mastanja ili mogucnost realizacije? P.S. psa vodimo sa sobom...radi se o maltezeru... POMOZITE!
buby0806 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:16.