Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2010., 20:25   #1
Peugeot 307 - iskustva

Bok!
Htio bih kupiti Peugeot 307 otprilike 2002/03 god. disel, jel ima netko iskustva s tim automobilom da mi pomogne. Npr. koje su mu prednosti, mane, česti kvarovi, jel to pametno ulaganje i ako ga je netko vec imao dali bi ga opet uzeo????

Hvala!
upitnik20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 20:55   #2
Tetak ima 307 2.0 hdi, 2003 godina, ima 95.000km, i nije imao nikakvih problema, stvarno ništa, dok je kod mene na benzincu malo drugaćije, bile su neke mušićave greške koje su otklonjene u garanciji, sad da pokucam u tvrdo, sve je ok.....
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 22:36   #3
Quote:
upitnik20 kaže: Pogledaj post
Bok!
Htio bih kupiti Peugeot 307 otprilike 2002/03 god. disel, jel ima netko iskustva s tim automobilom da mi pomogne. Npr. koje su mu prednosti, mane, česti kvarovi, jel to pametno ulaganje i ako ga je netko vec imao dali bi ga opet uzeo????

Hvala!
Pogledaj malo ovu temu: https://www.forum.hr/showthread.php?t=433746

mislim da sam auto i nije loš ali servis kita labudova, a meni je to dovoljan razlog da ga ne kupim. Osim naravno ako je nešta ekstra povoljno ali to je onda druga prica.
__________________
Od Vardara pa do Triglava čudna stvar se sad odigrava....
EGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 23:20   #4
da, nažalost dosta servisera kenja. ali auto sam po sebi je jako dobar i stvarno ugodan, a boljka mu je (ona ajmo reći tradicionalna Peugeotova) dosta "mutav" mjenjač, za moj ukus malo dugi hodovi i mogo je biti precizniji. ako je "nemoralna" ponuda, da sam na tvom mjestu uzeo bih ga!
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 09:55   #5
Kolega EGR, radi se o peugeotu 307, a ne 308. Na osnovu jednog primjera radite dijagram, peugeota 308 je iz tvornice izašlo na stotine tisuće komada, od toga u Hrvatskoj ih ima neznam točno ali barem 1000komada, pa ne vidim da se 1000 ljudi javilo na forum s takvim problemima. Ima loših serija, i ima onih "dječjih bolesti" ali ima i vlasnika koji nisu imali problema. A tako je danas sa svim autima, pokaži mi prstom na neki današnji auto i reci, e taj se neće pokvarit. Bez zamjerke......

A što se tiće servisa, pitao sam kolegu zašto je tako, odgovor je bio : "To je zato kaj Peugeot hrvatska plaća jako malo sat rada za reklamaciju,pa onda serviseri muljaju stranke na sve naćine,jer imaju čisti gubitak raditi na odklanjanju kvarova u garanciji " citat jednog kolege koji radi sa pugom.
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 14:20   #6
Quote:
upitnik20 kaže: Pogledaj post
Bok!
Htio bih kupiti Peugeot 307 otprilike 2002/03 god. disel, jel ima netko iskustva s tim automobilom da mi pomogne. Npr. koje su mu prednosti, mane, česti kvarovi, jel to pametno ulaganje i ako ga je netko vec imao dali bi ga opet uzeo????

Hvala!
imam 307SW 110ks HDI 2003g.

Od skupih dijelova koje sam mjenjao:
-kuplung + zamašnjak (cca 7000 kn original, zamjenski je oko 4000 i nešto)
-ručica žmigavca (auto ima ESP, a na ručici je senzor zaokreta volana pa je ultra skupa.. cca 3700 kn)
-FAP filter (2000 i nešto kn)

Ovo mi je sve došlo na oko 120 000 km.

Ostalo:
-jako udoban auto
-super ponuda prostora (SW)

Pošto kupuješ rabljeni auto moguće je da češ morati promjeniti nešto od gore navedenog. Nije baš jeftino (nije za niti jedan noviji dizel).

Mislim da ti je turbina (nova, ovlašteni servis) oko 12 000 kuna.

Ovo je sve iz osobnog iskustva.

Pozdrav
Rumburak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 14:33   #7
307 SW 2.0 HDi, 110 KS, 2003. g...

tri puta sam ga imao: prvi put, zadnji put i nikad više na dvoru Peugeot...

Bezbroj kvarova, ostajanja na cesti, vučnih službi, servis... nekoliko puta odlazio regulator protoka zraka, turbinai još štošta...
I da - kao da je jeo gume... I to što god da smo stavili... Nakon 25-30000 km tražio je nove...

Ostalo oko udobnosti - sve 5, ponuda prostora genijalna...
__________________
Udruga kampista Hrvatske
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 17:38   #8
i da, jos sam zaboravio... kakva je potrošnja, npr. u odnosu na narodna kola....???
upitnik20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 17:41   #9
Quote:
Josip09 kaže: Pogledaj post
Kolega EGR, radi se o peugeotu 307, a ne 308. Na osnovu jednog primjera radite dijagram, peugeota 308 je iz tvornice izašlo na stotine tisuće komada, od toga u Hrvatskoj ih ima neznam točno ali barem 1000komada, pa ne vidim da se 1000 ljudi javilo na forum s takvim problemima. Ima loših serija, i ima onih "dječjih bolesti" ali ima i vlasnika koji nisu imali problema. A tako je danas sa svim autima, pokaži mi prstom na neki današnji auto i reci, e taj se neće pokvarit. Bez zamjerke......

A što se tiće servisa, pitao sam kolegu zašto je tako, odgovor je bio : "To je zato kaj Peugeot hrvatska plaća jako malo sat rada za reklamaciju,pa onda serviseri muljaju stranke na sve naćine,jer imaju čisti gubitak raditi na odklanjanju kvarova u garanciji " citat jednog kolege koji radi sa pugom.
Nisam ja ni reko da 307 nevalja,i znam da se u toj temi radi o 308, ja sam samo preko te teme htio ukazati na loš servis, ne na sam auto.
__________________
Od Vardara pa do Triglava čudna stvar se sad odigrava....
EGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 17:49   #10
Baš danas razgovaram s braticem i onda došli do njegovog 307 dizlo.... Veli da je auto bil super udoban a imal je jednu grešku . Događalo mu se da se u sred voznje motor jednostavno sam od sebe ugasi i onda par minuta nece upaliti. Pricekas malo ,upali, vozi dalje ko da nikad niš nije bilo. Ili ugasiš ga i vretiš se za par minuta, on nece upalit,pricekas još malo i onda upali.

Samo da napomenem da je bil jako nezadovljan sa servisom jer mu nikad nisu otklonili taj kvar, tak je i prodal auto(59 000 km), naravno dosta ispod cijene jer nije htel zajebati kupca nego mu je reko za kvar da nebi bilo za par dana
__________________
Od Vardara pa do Triglava čudna stvar se sad odigrava....
EGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 19:17   #11
Pretraži malo, već je bilo o ovoj temi. Baš to što ti tražiš. Ja ga imam, 2002 2.0 HDi 90ks. Super mi je i opet bi uzeo, redizajn. Iako bi 3 puta razmislio. Kupovao sam od poznanika pa sam znao sve o autu i nikad me nije ostavio. prosjek je 6.5 sad po zimi. Prostran. Sad su oko 50t kn i manje. Saznaj povijest auta i bit će o.k.
finswimmer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:02.