Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2007., 17:26   #1
Analgetici kod zubobolje

Eto, dogodilo se da me strefila nesnosna zubobolja sada kad nema zubara koji radi u krugu 50 kilometara i s obzirom da treba nekako izdržat te bolove bar do utorka, pitanje za nekog doktora, stomatologa, ukoliko takvi ovo čitaju, ili za nekog tko zna:

Dakle, da li se smiju kombinirati ketoprofen (Ketonal) i ibuprofen (Neofen) zajedno i u kolikim dozama. Naime, sam ibuprofen, Neofen od 400 mg nema efekta, dok ketoprofen (Ketonal, 50 mg) djeluje, ali samo oko 2 sata.
Smiju li se kombinirati i u kojim dozama i vremenskim intervalima dnevno? Isto tako, smije li se konzumirati alkohol s ovim lijekovima?

Hvala na odgovorima.

Zadnje uređivanje 3 Stupid Dogs : 12.05.2007. at 18:48.
 
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 21:27   #2
hmh, pošto sam prilično iskusna na tom polju - reći ću ti ovak- ne mješati! jednom sam drmnula voltaren (ibu) i knavon (keto), onda sam trepnula, a kad sam otvorila oči mala kazaljka na satu bila je 3 broja dalje
ako te jako boli- uzmi 100 mg ketonala/knavona, i meni neofen djeluje samo na manje bolove, s tim da mi je lošiji onaj od 400, neg od 200 mg (nemam pojma zašto)
trebat ćeš ih pit svakih par sati svejedno, jer je to jaka bol i nema pomoći osim
btw- uvijek na pun želudac jer su jake- a često ćeš ih pit.
i doista- da li je ono pitanje s alk bilo potrebno?! čovječe, to su tablete protiv bolova!
ajde, sretno ti bilo
eh, da, kakti se ne preporučuje više od tri komada dnevno, al ja sam ih pila godinama tokom menge po 20x100mg u 4 dana, tako da... sve se može samo moraš papati, i spavat će ti se više što ih više popiješ
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 21:44   #3
puno hvala na opširnoj informaciji...

..što se tiće alkohola, nisam mislio na neke ogromne količine .. pročitao sam negdje da ketonal pospješuje utjecaj alkohola i da je to jedini razlog zašto ga se ne preporuča mješati. .. ali mislim da bih jednu dvije čašice kroz cijelu večer bez straha smio popiti.

i jedini još problem je taj što se radi o zubobolji, dakle, ne mogu ih pit na pun želudac jer jedem jako malo, s obzirom da gotovo uopće ne mogu žvakati. većinom sam na voću i mliječnim proizvodima zadnja 2 dana..
 
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 21:54   #4
u tom slučaju (nejedenja)- nauči živjeti sa žgaravicom. iako, meni su pomagali sokovi (jer i ja često nisam mogla jest)- i to bilo kakvi gusti, jer te zasite. ili vruća čokolada (dobro, kužim, to nije naj za zubobolju )
i ja ti opet ne savjetujem alk- ovisi opet i šta piješ i sl, a s obzirom da ne jedeš, i ne znam koliko si tabl popio, da ne bi počeo frendovima pričati o bijelim zečevima
iako, uvijek zaboravljam da ljudi piju normalne stvari, a ne deru po čistom alkoholu ko ja
uglavnom, ovisi kak ćeš primit, možda ti ne bude niš, možda se izrigaš, a možda budeš halucinirao. što, zapravo, čak i nije tako loše
lijepo se zabavi
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 23:00   #5
Evo da se i ja uključim...isto imam iskustva ko u priči s tim čudima, a i kad odgulim faks bit ću teta iz apoteke.
Nikako ne kombiniraj ketoprofen i ibuprofen. Oba spadaju u NSAIDs (nesteroidne protuupalne lijekove) i imaju isti mehanizam djelovanja. Tak da kad ih uzmeš skupa..ko da si se predozirao jednim od njih. To vrijedi i za diclofenac (Voltaren). Moraš izabrat jedan od ponuđenih. Moj osobni savjet je Ketonal. U principu možeš uzeti i Ketonal forte (onaj konjski od 150 mg) ali onda barem 12 sati ne smiješ uzet još jedan (tak da ak te počne bolit morat ćeš trpit) jer najvjerojatnije ćeš se ispovraćat (iskustvo par frendica).
Dva obična.. kao što Nephytis reče, zvuče dobro. Inače, doza je oko 150 mg dnevno..znači svakih 6 sati. Može se povećati, al samo iznimno.
Nemoj pit alkohol...osim što pojačavaju djelovanje jedan drugog...kad cugaš, tableta ti oštećuje jetru.
Ja sam na 50 mg, nakon 4 sata popila 3 gutljaja gemišta i noge su mi se "odsjekle". Tak da ak uzmeš ovu od 150..no way. Inače će te nosit doma.
Ad.Miss.G is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 23:06   #6
a sto mislis o baralginu? ja to popijem i nema bola
panonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 23:20   #7
Osobno ga nisam pila, ali evo dala sam si truda i pročačkala malo po stručnim podacima.
Baralgin je metamizol.Kaže da se u dosta zemalja više ne koristi jer može izazvati opasan poremećaj koštane srži. Nemoj se uplašit, nije ti ništa napravio dosad, znala bi, ali mislim da bi ga mogla zamijeniti nekim drugim analgetikom. Recimo Ketonalom. Ja sam svakakve prilično gadne boli uspjela suzbiti Ketonalom,i to onim najslabijim. Tako da se ne moraš bojati da neće djelovati, a ne sjeda teško na želudac, i nema nikakvu tako opasnu nuspojavu kao Baralgin.
Ad.Miss.G is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 01:29   #8
meni je baralgin preslab, iako ga je moja majka pila kad je imala menge, ja sam ga uredno
hehehe, 150 dnevno kažeš? ha jebga, to su ti menge.
nego, meni ketonal/knavon dosta teško sjeda, al može bit i da je to zbog prevelike količine. isto tako- oni izazivaju toleranciju, jednom kad dođeš na 100, nema natrag
i btw- jedini put kad je meni voltren djelovao za bilo šta bilo je kad sam ga popila s knavonom i onesvijestila se...inače mi je ko da jedem tic-tac...ama baš nikakvog djelovanja...pošto ti Ad, čini se imaš iskustva, i faks, jel imaš ikakvu ideju zašto ne reagiram uopće na njega (niti na jednu vrstu, osim što sam par puta primila injekcije na hitnoj, odspavala, i više od boli ni traga)? nemam pojma, to me uvijek čudilo, doktori mi zapravo niti ne vjeruju...
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 01:43   #9
Ketonal Forte silom prilika pijem kad imam mengu.

Dakle, svakih otprilike 4 sata, popijem po jedan Forte, i to traje po 4 dana.

Ponekad prodje i 5-6 sati izmedju 2 tablete, ali nekad zaboli i nakon 3 sata... Nikad mi nije bilo slabo od njih. Nisu mi se noge odsjekle. Nisam halucinirala. Samo me prestalo boljeti.

No ja sam od onih kojima ni teške droge ne djeluju kao drugima - treba mi dupla doza, pa je to kod mene stvarno neisplativo.
'Celesta' is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 01:55   #10
ma joj nećeš halucinirat nit će ti se noge odsjeć od par knavona previše, samo ćeš pajkiti. nego u kombinaciji s alkoholom bi se moglo svašta dogodit. i ja sam ih se nagutala gomilu, i sve što mogu reći jest da me smire i uspavaju, a da danas imam oštećenja i želudca i jetre zbog toga, i jako moram pazit šta pijem. naravno, i ja sam ekstreman slučaj, tako da se to neće dogoditi osobama koje ga konzumiraju normalno, uz hranu i bez alkohola
i koji ne piju ko okorjeli alkoholičari kad nisu na tabletama
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 21:12   #11
Unhappy Boli me ZUB!!!!



Boli me zub, a termin stomatologu imam tek u pondjeljak.


Molim vas, medicinski, narodni, nenardoni, biljni bilo kakvi prijedlozi kako da ublazim bolove!!!
Rainha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 21:31   #12
Quote:
Rainha kaže: Pogledaj post


Boli me zub, a termin stomatologu imam tek u pondjeljak.


Molim vas, medicinski, narodni, nenardoni, biljni bilo kakvi prijedlozi kako da ublazim bolove!!!
Volataren rapid ili ketonal! Ako ne pomogne, idi na hitnu.
Burmanska mačka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 21:49   #13
Quote:
Burmanska mačka kaže: Pogledaj post
Volataren rapid ili ketonal! Ako ne pomogne, idi na hitnu.
- rapid se vise ne prodaje

Imma voltaren forte 50 mg, moze li to ?
Rainha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 00:13   #14
Voltaren

Quote:
nephthys kaže: Pogledaj post
hmh, pošto sam prilično iskusna na tom polju - reći ću ti ovak- ne mješati! jednom sam drmnula voltaren (ibu) i knavon (keto), onda sam trepnula, a kad sam otvorila oči mala kazaljka na satu bila je 3 broja dalje
ako te jako boli- uzmi 100 mg ketonala/knavona, i meni neofen djeluje samo na manje bolove, s tim da mi je lošiji onaj od 400, neg od 200 mg (nemam pojma zašto)
trebat ćeš ih pit svakih par sati svejedno, jer je to jaka bol i nema pomoći osim
btw- uvijek na pun želudac jer su jake- a često ćeš ih pit.
i doista- da li je ono pitanje s alk bilo potrebno?! čovječe, to su tablete protiv bolova!
ajde, sretno ti bilo
eh, da, kakti se ne preporučuje više od tri komada dnevno, al ja sam ih pila godinama tokom menge po 20x100mg u 4 dana, tako da... sve se može samo moraš papati, i spavat će ti se više što ih više popiješ
jednom si drmnula voltaren (ibru) -?? voltaren nema veze sa ibuprofenumom (Brufen,Neofen) voltaren je generički diclofenacum i imaš ih više vrsta i jači su od svih tih liijepo pakiiranih Neofena koji izgledaju kao bonboncici

Ako si uzela voltaren forte ili rapid i uz ketonal 100mg forte te spavala 3 sata
jako moguce
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 09:46   #15
Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
jednom si drmnula voltaren (ibru) -?? voltaren nema veze sa ibuprofenumom (Brufen,Neofen) voltaren je generički diclofenacum i imaš ih više vrsta i jači su od svih tih liijepo pakiiranih Neofena koji izgledaju kao bonboncici

Ako si uzela voltaren forte ili rapid i uz ketonal 100mg forte te spavala 3 sata
jako moguce
da, znam. prije 2 i pol godine (!) sam pogriješila. zato si digao temu? blago tebi.
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 15:05   #16
Hitno savjet :S Imam jaku upalu zubnog mesa/tj.zuba kojeg bezuspješno liječim pola godine. Doktorica mi je sada dala antibiotike (Klavocin, prije sam bila ne Klimicinu upala mi nije splasnula, a mora što prije da ga mogu vaditi). Sad, uz njega pijem Neofen forte, ali mi više ne pomaže, jako me boli, natekla sam, a imam toliko obaveza, ne mogu leći s oblocima. Koje tablete da popijem? Što mogu dobiti bez recepta da znate da je jako jako i da će mi ukoloniti bol?
Inače doktorica mi je rekla da antibiotike pijem svakih 8h, a ljekarnica svakih 12h (dodala je, sigurno se ona zabunila)!? Sad ne znam više ništa...
Anavi=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 23:22   #17
Quote:
Anavi=) kaže: Pogledaj post
Hitno savjet :S Imam jaku upalu zubnog mesa/tj.zuba kojeg bezuspješno liječim pola godine. Doktorica mi je sada dala antibiotike (Klavocin, prije sam bila ne Klimicinu upala mi nije splasnula, a mora što prije da ga mogu vaditi). Sad, uz njega pijem Neofen forte, ali mi više ne pomaže, jako me boli, natekla sam, a imam toliko obaveza, ne mogu leći s oblocima. Koje tablete da popijem? Što mogu dobiti bez recepta da znate da je jako jako i da će mi ukoloniti bol?
Inače doktorica mi je rekla da antibiotike pijem svakih 8h, a ljekarnica svakih 12h (dodala je, sigurno se ona zabunila)!? Sad ne znam više ništa...
Bojim se da bez recepta ništa jače nećeš moći dobiti. Ne znam što bi bilo jače od Neofena a da možeš kupiti bez recepta. Možda Voltaren ali uz recept. Mislim da je tvoja dr. u pravu s doziranjem. Poslušaj nju! Uobičajeno doziranje je 3puta/24h. dakle svakih 8h propisanu dozu. Svakih 12h uzimaju bolesnici s otežanom bubrežnom f-cijom. Na kraju krajeva vidi si u deklaraciji lijeka.
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 01:52   #18
Quote:
BlueWhale kaže: Pogledaj post
Bojim se da bez recepta ništa jače nećeš moći dobiti. Ne znam što bi bilo jače od Neofena a da možeš kupiti bez recepta. Možda Voltaren ali uz recept. Mislim da je tvoja dr. u pravu s doziranjem. Poslušaj nju! Uobičajeno doziranje je 3puta/24h. dakle svakih 8h propisanu dozu. Svakih 12h uzimaju bolesnici s otežanom bubrežnom f-cijom. Na kraju krajeva vidi si u deklaraciji lijeka.
U deklaraciji tako i piše 12h/1tableta, ne spominje se nikakva mogućnost 8h, ali ako će to pomoći/ubrzati, tako bi.. ići ću je sutra pitati.
A što da uzmem jako na recept? Pa da sve to sutra pokupim :S Ovo je mučenje..
Hvala ti na odgovoru!
Anavi=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 16:00   #19
Quote:
BlueWhale kaže: Pogledaj post
Bojim se da bez recepta ništa jače nećeš moći dobiti. Ne znam što bi bilo jače od Neofena a da možeš kupiti bez recepta. Možda Voltaren ali uz recept. Mislim da je tvoja dr. u pravu s doziranjem. Poslušaj nju! Uobičajeno doziranje je 3puta/24h. dakle svakih 8h propisanu dozu. Svakih 12h uzimaju bolesnici s otežanom bubrežnom f-cijom. Na kraju krajeva vidi si u deklaraciji lijeka.
Ako neznaš točno što govoriš radije nemoj pisati, jer ovo je hrpa gluposti.
Dr. je bio u krivu. Piješ klavocin svako 12h prije jela, osim ako imaš probleme s želucem onda nakon jela. Za bolove popij dva nurofena liquid ili eventualno ako ti oni ne pomognu šikni plivadon. Ostale stvaro su ti na recept
ms3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 18:19   #20
Quote:
ms3 kaže: Pogledaj post
Ako neznaš točno što govoriš radije nemoj pisati, jer ovo je hrpa gluposti.
Dr. je bio u krivu. Piješ klavocin svako 12h prije jela, osim ako imaš probleme s želucem onda nakon jela. Za bolove popij dva nurofena liquid ili eventualno ako ti oni ne pomognu šikni plivadon. Ostale stvaro su ti na recept
Slijedila sam upute iz deklaracije pa sam pila svakih 12h, tako da.. hvala svima.. puno sam bolje čekam da splasne oteklina pa ga vadim
Anavi=) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:54.