Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2016., 11:24   #61
Za ovaj moj gospodarski, ovako ide:

- prvo uporabnu moraš imati, ili građevinsku. Ja imam uporabnu jer je prije 1968. građeno
- projektant radi projekte prenamjene, mene za 11x5m košta 4500kn
- sa projektima ideš u ured za građenje da ti daju novu uporabnu, gdje piše da je poslovni prostor
- i onda sa uporabnom ideš ishoditi dozvolu za rad,a to zadnje ne kužim baš, valjda ovisi od posla do posla što sve moraš imati za zadovljiš MTU
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 23:19   #62
Quote:
Geralt kaže: Pogledaj post
Za ovaj moj gospodarski, ovako ide:

- prvo uporabnu moraš imati, ili građevinsku. Ja imam uporabnu jer je prije 1968. građeno
- projektant radi projekte prenamjene, mene za 11x5m košta 4500kn
- sa projektima ideš u ured za građenje da ti daju novu uporabnu, gdje piše da je poslovni prostor
- i onda sa uporabnom ideš ishoditi dozvolu za rad,a to zadnje ne kužim baš, valjda ovisi od posla do posla što sve moraš imati za zadovljiš MTU
okej ,prvo imam,
drugi korak mi je znaci naci projektanta i nadati se da je za nekih 4x2 m prostoriju znatno niza cijena
-ovo dalje mi je jasno vise manje ....

Eto nismo racunali da za web shop treba imati bas poslovni prostor . Tak da u racunicu nije bilo ubacena cifra koju cemo trebati izdvajati za najam prostora ....a neko dugorocnije rjesenje bi bila prenamjena ...sad opet kolko se to isplati raditi a na kraju ispadne da web shop nece prometovati koliko u startu

JOS JEDNO PITANJE :

radimo natpisne ploče za sjediste firme i skladiste ....e sad kolko citam po zakonu trebamo staviti radno vrijeme??pa smo opet u dilemi kaj zapravo staviti kad je smisao web shopa da radi 0/24, HELP?
__________________
Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?
silver.mouth is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 09:47   #63
E to za radno vrijeme i mene muči, isto mi nije jasno na koliko da navedem.

Natpisne ploče? Pa šta nemožeš to prvih 2-3 mjeseca držati negdje u stanu, kući, ispod kreveta?

Tko ti bude znao da držiš to doma,a ne recimo negdje u skladištu ili direktno kad napraviš da šalješ?

Ja ću se isto krpat barem 2 mjeseca sa kućom i ormarima, ništa na veliko, neda mi se sad ulagati samo tako cca 6000kn da prenamjenu napravim.

Meni je projektantica rekla 10 eura po kvadratu.

I da, na kraju moraš i industrijsku struju uzeti.
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 10:17   #64
Quote:
Geralt kaže: Pogledaj post
E to za radno vrijeme i mene muči, isto mi nije jasno na koliko da navedem.

Natpisne ploče? Pa šta nemožeš to prvih 2-3 mjeseca držati negdje u stanu, kući, ispod kreveta?

Tko ti bude znao da držiš to doma,a ne recimo negdje u skladištu ili direktno kad napraviš da šalješ?

Ja ću se isto krpat barem 2 mjeseca sa kućom i ormarima, ništa na veliko, neda mi se sad ulagati samo tako cca 6000kn da prenamjenu napravim.

Meni je projektantica rekla 10 eura po kvadratu.

I da, na kraju moraš i industrijsku struju uzeti.
Opet ja zvala u ured za gospodarstvo ,ona isto nešto razmišlja pa veli da možemo staviti 0-24 pošto je to web shop ...a ja ipak u nedoumici ... frustrira me što je sve tako sivo i nitko ne može reći konkretnu informaciju.

A za ovo prvo eto ja nisam vlasnik web shopa , samo prokurist .vlasnici su slovenci i žele sve imati po zakonu kaj bi i bilo okej da naravno znaš što ti točno treba da bude po zAkonu
__________________
Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?
silver.mouth is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 10:25   #65
Nebih ja 0-24, jer recimo da doma slažeš kolegi auto u 19h, ono prijateljski.

I dođe ti inspekcija - kako to gledaju? Jel kršiš zakon ili šta?

Pa nebudem onda cijeli dan posvečen web shopu. Meni do 10h što dođu narudžbe, to šaljem isti dan i to je to. Ostalo priprema.
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 10:32   #66
Quote:
Geralt kaže: Pogledaj post

I da, na kraju moraš i industrijsku struju uzeti.
Znači i industrijsku struju a onda još trebaš platiti ispitivanje o propisno izvedenim elektroinstalacijam ...
__________________
Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?
silver.mouth is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 13:31   #67
jašta

Znači ja moram u ured za graditeljstvo doći, i oni će mi napraviti uporabnu da je to poslovni prostor. Donosim sljedeće:

- projekt prenamjene
- ispitivanje struje (naravno, tu već moraš imati industrijsku)
- ispitivanje vode

I onda oni meni daju uporabnu, a ja sa time idem tražiti dozvolu za rad, a to ovisi sa čime se baviš.

I nemoj biti smješan, stavi te ploče nekamo ispod kreveta ili u ormar i imaj doma skladište barem dok ne vidiš jel ide ili ne ide.
Znam da nije legalno, ali hej - cijela RH je ilegalna po zakonima.
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 17:51   #68
Da,da ...to mi je jasno ...nego kad to svebrjesis za prenamjenu onda za ispunjavanje minimalnih tehničkih uvjeta trebaš :rješenje o reg.društva kod trg.suda,dokaz o raspolaganju poslovnim prostorom, uporabna dozvola, dokaz o propisno izvedenim elektroinstalacijama , oib firme, žiro račun i pristojba od 420kn.
Fun fun fun
__________________
Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?
silver.mouth is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 13:23   #69
Quote:
silver.mouth kaže: Pogledaj post

radimo natpisne ploče za sjediste firme i skladiste ....e sad kolko citam po zakonu trebamo staviti radno vrijeme??pa smo opet u dilemi kaj zapravo staviti kad je smisao web shopa da radi 0/24, HELP?
možda radno vrijeme ureda

ja planiram tako staviti...
Lindelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 19:39   #70
Pardon što vam ulijećem u postove kao padobranac, ali i sam sam u procesu otvaranja tvrtke koja bi uz radionu (auto) imala i web shop određenih proizvoda za tu namjenu kojih nema u ovom dijelu Europe. Trenutačno sam na samom početku i imam neke minimalne informacije i znanja pa skupljam što se da.

Vidim da pokušavate prenamijeniti prostor u skladišni, MTU je "zanimljiva" stvar jer ga mnogi tumače na svoj način, ali dobio sam informaciju da se kod web shopa najviše isplati iznajmiti "paletu" u nekom skladištu koje se bavi takvim stvarima i jednostavno predmete držati u vlastitoj kući jer tih par kvadrata, paletu, će rijetko kad provjeravati, a ako će i provjeravati "praznu" paletu ne mogu ti ništa jer ti je roba u (kao) u dolasku.
Jedan prijatelj tako radi i zasad nema problema ali s obzirom da on živi po principu "ko ga je*e" nije mi neki mjerodavni savjetnik.
Zanima me da li je itko probao takvu soluciju i da li ista može funkcionirati jer ti, ako imaš ured i rentano skladište koje već samo po sebi zadovoljava MTU, bi trebao biti na čistom... ili?

Hvala vam!
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 16:12   #71
Quote:
home edition kaže: Pogledaj post

Vidim da pokušavate prenamijeniti prostor u skladišni, MTU je "zanimljiva" stvar jer ga mnogi tumače na svoj način, ali dobio sam informaciju da se kod web shopa najviše isplati iznajmiti "paletu" u nekom skladištu koje se bavi takvim stvarima i jednostavno predmete držati u vlastitoj kući jer tih par kvadrata, paletu, će rijetko kad provjeravati, a ako će i provjeravati "praznu" paletu ne mogu ti ništa jer ti je roba u (kao) u dolasku.
Jedan prijatelj tako radi i zasad nema problema ali s obzirom da on živi po principu "ko ga je*e" nije mi neki mjerodavni savjetnik.
Zanima me da li je itko probao takvu soluciju i da li ista može funkcionirati jer ti, ako imaš ured i rentano skladište koje već samo po sebi zadovoljava MTU, bi trebao biti na čistom... ili?

Hvala vam!
ukoliko to skladiste ima zadovoljene mtu ja ne vidim problem. to je super rjesenje .Vjerojatno će ti oni onda dati potrebnu dokumentaciju .Nazalost u mojoj sredini nema takvo sto pa smo primorani iznajmiti prostor.

taman mi danas dosla gospoda iz ureda gospodarstva provjeriti prostor da mi izda rjesenje o zadovoljenim mtu...
moramo jos par sitnica preinaciti ali pristala je napisati rjesenje samo joj moram poslati fotke da smo napravili sta se trazi.
__________________
Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?
silver.mouth is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 09:56   #72
nema ni kod nas paletni prostor, ja ću sad prvih mjesec dana se malo u kući švercati sa robom, samo dok vidim da li posao ide.

A našao sam 5km dalje skladište za 300-500kn najam, ovisi o veličini, sa MTU i svime, što mi je super.
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 13:14   #73
Quote:
home edition kaže: Pogledaj post
ali dobio sam informaciju da se kod web shopa najviše isplati iznajmiti "paletu" u nekom skladištu koje se bavi takvim stvarima
Quote:
Geralt kaže: Pogledaj post
A našao sam 5km dalje skladište za 300-500kn najam, ovisi o veličini, sa MTU i svime, što mi je super.
Imate li iskustva s takvim skladištima koja iznajmljuju prostor za paletu? Naime, frka mi je držati tako robu da ne bi bilo krađe.
__________________
Sve životinje su jednake, ali neke životinje su jednakije od drugih.
GlupiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 09:11   #74
ovo što sam ja našao nije paletni prostor, nego bivši kafić sa skladištem, koji posjeduje MTU.
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 16:06   #75
Ma ja ne mislim tamo stvarno držati robu nego jednostavno imati paletu tamo i ako inspekcija dođe i pita gdje je, evo je tamo je, i ostavim na paleti gore par karnistara nečeg najjeftinijeg mogućeg, tipa 5 karnistra po 10 litara destilirane vode, pa ako tko to i mazne neće se usrećiti. Sumnjam da ti na samom skladištu moraš imati svega i svačega što nudiš, ako tko i pita napiše se u dolasku je i dobro... Bitno mi je samo da na spomen skladišta imam rentano skladište sa svime potrebnim od papirologije, fizički bih ja robu držao doma kod sebe jer ionako ako dođe narudžba ja bih taj isti dao slao dalje. Sad je jedino pitanje da li je to ok, odnosno kad bi se netko sa iskustvom javio i rekao da to sto posto prolazi.
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 11:45   #76
tebi nitko neće gledati šta i koliko držiš u skladištu...

pogledaj veliku većinu web shopova koji kod sebe nemaju apsolutno ničega na lageru već prilikom tvoje narudžbe istu prosljeđuju drugoj firmu s kojom imaju ugovor od koje nabavljaju i koja ima robu u svojem skladištu na lageru i oni ti je šalju na adresu...

do sada sam naručivao s nekih hrvatskih poznatih web dućana, a kad mi stigne proizvod na adresu vidim da ga je poslala neka druga firma iz drugog grada...
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 11:59   #77
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
tebi nitko neće gledati šta i koliko držiš u skladištu...

pogledaj veliku većinu web shopova koji kod sebe nemaju apsolutno ničega na lageru već prilikom tvoje narudžbe istu prosljeđuju drugoj firmu s kojom imaju ugovor od koje nabavljaju i koja ima robu u svojem skladištu na lageru i oni ti je šalju na adresu...

do sada sam naručivao s nekih hrvatskih poznatih web dućana, a kad mi stigne proizvod na adresu vidim da ga je poslala neka druga firma iz drugog grada...
Tako je, to i ja mislim, a zapravo i znam jer sam nedavno naručivao hladnjak koji je došao iz neke devete firme.
Bitno je da imaš skladište koje zadovoljava MTU i mislim da tu problema neće bit nikakvih.
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 14:10   #78
baš tako, čak dobiješ i slike koje si samo postaviš na web shop, digneš svoju maržu i očekuješ kupce
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 14:12   #79
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
tebi nitko neće gledati šta i koliko držiš u skladištu...

pogledaj veliku većinu web shopova koji kod sebe nemaju apsolutno ničega na lageru već prilikom tvoje narudžbe istu prosljeđuju drugoj firmu s kojom imaju ugovor od koje nabavljaju i koja ima robu u svojem skladištu na lageru i oni ti je šalju na adresu...

do sada sam naručivao s nekih hrvatskih poznatih web dućana, a kad mi stigne proizvod na adresu vidim da ga je poslala neka druga firma iz drugog grada...
Neki rade drop shipping, u tom slučaju ne treba skladište,
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 18:39   #80
ne baratam enlgleskom terminologijom kako se to zove, ali valjda sam bio jasan u prethodnom postu kad sam pokušao objasniti

evo primjer mojeg susjeda koji ima web dućan za neki specifičan elektro materijal i komponente
kod njega online ubaciš u košaricu, a on nakon autorizacije šibne odmah narudžbu u Budimpeštu u centralno skladište i ti dobiješ u roku 48h proizvod na adresu u Hr. kurirskom dostavom drito iz Mađarske

Zadnje uređivanje homosapiens : 10.08.2016. at 18:57.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:03.