Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2016., 10:07   #3021
Quote:
Lady of leisure kaže: Pogledaj post
Starijem sam zube sa kaladontom počela prati tek oko 2 godine i to uvijek Elmex junior i premazujem mu ih svakih tjedan dana, kad se sjetim sa Tooth Moose. Bijeli su mu kao snijeg, a jede sve živo.
Jeste prije toga četkali bez paste?
Koliko mu je trebalo da nauči ispljunuti?

M ima 10 mjeseci i da si četkati zube bez paste (nije baš toliko spretna da to sama radi), pretpostavljam da ćemo već po vodi s četkice vidjeti kad može pljunuti sama, samo sam nestrpljiva i znatiželjna, ne znam kad to savladaju.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 20:45   #3022
Prije nego što je znao ispljuniti samo je žvakao četkicu i kao prao sam. Kada je naučio pljunuti van počela sa mu prati zubiće kaladontom. Ja sam mu govorila sada pljuni pa je tako skužio.
Kada će svladati to je individualno, ništa na silu. Moj je oko 2.5 god znao grgljati čaj koji se ne smije gutati već samo ispiranje usne šupjline (čaj od kadulje i ružmarina sa par kapi ulja čajevca), morao je to raditi jer je jadnik dobio bolest ruku, nogu i lica (virusna infekcija) nema lijeka već mora samo proći. A naučio je grgljati od mene , gledajući me dok imam vodicu za usta u ustima, to je bilo sve.
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 21:36   #3023
Quote:
Lady of leisure kaže: Pogledaj post
A naučio je grgljati od mene , gledajući me dok imam vodicu za usta u ustima, to je bilo sve.
Tako smo mi počeli s četkanjem, gleda mene kad se ujutro spremam za posao, baš ju je zanimalo, pa sad ja perem svoje zube, kraj mene MM četka njoj. A ona se kesi čim vidi četkicu, izgleda da joj je to fora.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:22.