Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2016., 09:43   #41
Quote:
bembolina 09 kaže: Pogledaj post
Ne znam jesi ti sa svojom pedicom o tome pričala jesi dobila kakv savjet koji ja još nisam probala jer ja od svoje samo dobijem da neka ju pustim da će piškiti...da moš mislit znam da hoće ali će onda nekoliko sati trpiti
Nisam pričala s pedicom o tome, nekako si razmišljam da od muhe radim slona (dijete nije bolesno, nema infekcije, jednostavno malo pije pa malo i piški). Kod moje je mi se čini da je stvar u lijenosti i maloj količini tekućine koju unosi. Istina, ne radim joj uslugu ni time što je ja natjeravam (sad mi u toj dobi to više ne nalikuje na podsjećanje, već zaista na natjeravanje i dodijavanje da ode na wc).

Stvar je u tome da me ona podsjeća na mene. I ja malo pijem , ne sjetim se, pogotovo dok sam na poslu pa se doma često vraćam s glavoboljem od lagane dehidracije Očito je na mene. Ja sam to nekako prihvatila, jer je već velika, ali pošto ne mogu nikako postići da se sama sjeti otići na wc ostalo nam je i pravilo da se prije izlaska van mora obaviti piškenje (jer kao mala nije htjela ići na wc nigdje osim doma).

Tako da piški ona bar tri-četiri puta tijekom dana, ali vrlo rijetko se sjeti sama (kad se sjeti onda znam da je vrag odnio šalu i da joj je jako sila ).
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 11:54   #42
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Nisam pričala s pedicom o tome, nekako si razmišljam da od muhe radim slona (dijete nije bolesno, nema infekcije, jednostavno malo pije pa malo i piški). Kod moje je mi se čini da je stvar u lijenosti i maloj količini tekućine koju unosi. Istina, ne radim joj uslugu ni time što je ja natjeravam (sad mi u toj dobi to više ne nalikuje na podsjećanje, već zaista na natjeravanje i dodijavanje da ode na wc).

Stvar je u tome da me ona podsjeća na mene. I ja malo pijem , ne sjetim se, pogotovo dok sam na poslu pa se doma često vraćam s glavoboljem od lagane dehidracije Očito je na mene. Ja sam to nekako prihvatila, jer je već velika, ali pošto ne mogu nikako postići da se sama sjeti otići na wc ostalo nam je i pravilo da se prije izlaska van mora obaviti piškenje (jer kao mala nije htjela ići na wc nigdje osim doma).

Tako da piški ona bar tri-četiri puta tijekom dana, ali vrlo rijetko se sjeti sama (kad se sjeti onda znam da je vrag odnio šalu i da joj je jako sila ).

Gle meni je najveći problem što se bojim neke infekcije ili posljedica po bubrege ili ne daj bože nešto tako. I što mi je najgore onda si još razbijam glavu da što ako nju nešto toliko psihički muči pa mi ne govori a ja ne mogu skužiti.... pa zbog topga ne ide piškiti i ne traži

Ajd sve je super kad ju nagovorim eto zadnja 3 dana po 4 puta sve 5 ali opet doći će i period kad bude išla samo jedan put ili eventualno 2 i mislim da će mi taj dan srce više izletit i da ću povraćat pa ću ja pol dana po wc-u šetati umjesto nje

Ona pije dovoljno i po svemu sudeći morala bi barem 3 puta dnevno piškiti iako mislim da je u njenom slučaju potrebno min 4 puta u odnosu na unesenu tekućinu

Ne znam baš mi je grozno jer što tvojoj to traje godinama i ja sad se već polako mirim s tim da će očito ostati tako i ako je netko sljedeće vrtićke godine ponudi i odvede ona će piškiti a ako ne trpit će od 7 ujutro do 5 popodne dok ja ne dođem po nju u vrtić. Jer nekako sumnjam da će tete djecu stariju od 4 godine toliko voditi po wc-u da budu sigurne da su se ispiškili
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:41.