Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2017., 23:24   #7201
Dajte dosta vise s tim trollanjem o "buljenju u ekrancice".
Ono, jebote, moderatori koji kurac radite, dajte moderirajte, nemojte pustati par trolova da ubijaju svaku suvislu raspravu s pizdarijama o tome kako djeca bulje u ekrancice i kako je Wi-fi opasan.
Ono, picka mu materina...
Ili temu premjestite na alternativui...I to je legitimna opcija.
Ovdje je to cisto trolanje.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Received Infraction
Old 17.10.2017., 01:06   #7202
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Dajte dosta vise s tim trollanjem o "buljenju u ekrancice".
Ono, jebote, moderatori koji kurac radite, dajte moderirajte, nemojte pustati par trolova da ubijaju svaku suvislu raspravu s pizdarijama o tome kako djeca bulje u ekrancice i kako je Wi-fi opasan.
Ono, picka mu materina...
Ili temu premjestite na alternativui...I to je legitimna opcija.
Ovdje je to cisto trolanje.
Aha, znači ako stvari nisu po tvom, onda je to trolanje.
klokanovac is offline  
Old 17.10.2017., 01:28   #7203
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Aha, znači ako stvari nisu po tvom, onda je to trolanje.
Ne, nego ako jebenih zadnjih 30 stranica serete o djeci koja samo bulje u ekrancice i o stetnosti Wifija, onda to je trolanje.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Old 17.10.2017., 09:34   #7204
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Dajte dosta vise s tim trollanjem o "buljenju u ekrancice".
Ono, jebote, moderatori koji kurac radite, dajte moderirajte, nemojte pustati par trolova da ubijaju svaku suvislu raspravu s pizdarijama o tome kako djeca bulje u ekrancice i kako je Wi-fi opasan.
Ono, picka mu materina...
Ili temu premjestite na alternativui...I to je legitimna opcija.
Ovdje je to cisto trolanje.
Da te podsjetim zašto je "buljenje u ukrančiće" ON-TOPIC u priči o reformi obrazovanja.

Zato što trenutno vodstvo reforme, od profesorice informatičkog fakulteta Blaženke Divjak, pa sve do "najvećeg sina naših naroda i narodnosti po pitanju školstva" (inače trgovca dionicama) Nenada Bakića...

...smatra da je osnova reforme školstva povećanje buljenja u ekrančiće. Što više buljenja, to bolje školstvo. Buljenje u ekrančiće je dio ministričinih govora, buljenje u ekrančiće je dio strateških dokumenata.

Ako sam dobro načuo, ministrica planira 80% novca namijenjenog reformi školstva uložiti u IT-zaciju školstva. U ekrančiće. A ni glasa o mogućim štetama, o onome o čemu se u Kanadi, Singapuru, Francuskoj, Izraelu i Njemačkoj naveliko govori.
Gugenheim is offline  
Received Infraction
Old 17.10.2017., 09:42   #7205
Ajd prestani više lagat. Te zemlje koje si naveo masivno ulažu u STEM, popularizaciju istog a između ostaloga i preko microbita.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Old 17.10.2017., 09:55   #7206
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Ajd prestani više lagat. Te zemlje koje si naveo masivno ulažu u STEM, popularizaciju istog a između ostaloga i preko microbita.
...što niti mrvicu ne mijenja istinitost svega što pišem. Sve te zemlje rade akcije A (ograničenu i pametnu uporabu tehnologije) i B (ograničavanje štetnih utjecaja tehnologije. Dakle A+B zajedno. Hravtska radi samo A, a o B vlada omerta.

Onome kome nije jasno što trenutna ministrica smatra "reformom školstva", dajem njene riječi:

Quote:
Ministrica Divjak kaže:
Ministrica znanosti i obrazovanja Blaženka Divjak obišla je u utorak jednu od radionica u sklopu projekta ProMikro, edukacije osnovnoškolskih nastavnika u korištenju micro:bita, odnosno, mikroračunala u nastavi, poručivši kako je to tek prvi korak u planiranoj sveobuhvatnoj transformaciji hrvatskog obrazovnog sustava koji ima za cilj provođenjem digitalne revolucije učenicima omogućiti usvajanje kompetencija koje će ih učiniti konkurentnima na tržištu rada.
Da raščlanimo na članove:

a) ŠTO: Sveobuhvatna transformacija hrvatskog obrazovnog sustava
b) CILJ TOGA: provođenje digitalne revolucije
c) POSLJEDICA: konkuretntnost na tržištu rada

Clj ministričine reforme školstva je digitalizacija, a razlog je stvarati zaposlenike za tržište rada.

Potpuno ukidanje razvoja djeteta, odgoja djeteta u čovjeka i stvaranja društva. Isklučivo neoliberalna "isporuka proizvoda za tržište".

A "reforma" znači "digitalizacija".
Gugenheim is offline  
Old 17.10.2017., 10:00   #7207
"Potpuno ukidanje razvoja, odgoja i stvaranja društva." majko isusova, što ti nećeš sve izmislit.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Old 17.10.2017., 10:15   #7208
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
"Potpuno ukidanje razvoja, odgoja i stvaranja društva." majko isusova, što ti nećeš sve izmislit.
Jesam li "izmislio" da...

- razvijene države, pa i PISA prvaci, ograničavaju i zabranjuju pojedine vidove tehnologije u slučaju školstva i djece

- da se o tim stvarima kod nas niti ne govori, a kamo li da bi se radilo isto kao kod njih

- da ministrica izjavljuje da je cilj reforme školstva digitalizacija školstva

- da je cilj reforme povećanje kompetentnosti budućih zaposlenika na tržištu rada

Ako sam to "izmislio", molim dokaz. Dokaži da u Franciskoj, Singapuru, Nejmačkoj, Kanadi, Izraelu ne ograničavaju pojedine aspekte tehnologije. Dokaži da Divjakica govori o važnosti pravilnog razvoja djeteta, odgoja djeteta, stvaranja društva.
Gugenheim is offline  
Old 17.10.2017., 10:31   #7209
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Jesam li "izmislio" da...
Ukratko, jesi.

Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
- razvijene države, pa i PISA prvaci, ograničavaju i zabranjuju pojedine vidove tehnologije u slučaju školstva i djece
Samo što ti to predstavljaš kao borbu protiv STEM-a i dokaz da je STEM loš, a mi smo jedine budale koje sa interesiraju sa popularizacijom istog. Dakle, iznostiš manipulacije i laži.
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
- da se o tim stvarima kod nas niti ne govori, a kamo li da bi se radilo isto kao kod njih
Naravno da se ne govori jer ne postoje. Ja isto ne govorimo o "svojem" lamborghini aventadoru jer ga nemam.

Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
- da ministrica izjavljuje da je cilj reforme školstva digitalizacija školstva
Za nekoga tko tvrdi da su društveni smjerovi tamo gdje se razvija kritičko razmišljanje, fascinantno teško ti je za shvatiti da možda digitalizacija nije JEDINI cilj reforme školstva jer promjene ne moraju biti UNARNE već mogu biti polivalentne i višestruke.

Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
- da je cilj reforme povećanje kompetentnosti budućih zaposlenika na tržištu rada
A to je loše jer... a da, stoka jebena, želi imati doboro plaćene poslove. Kako se gadovi jebeno usuđuju!

Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Dokaži da Divjakica govori o važnosti pravilnog razvoja djeteta, odgoja djeteta, stvaranja društva.
Obrat je tvoja tvrdnja pa je shodno na tebi teret dokaza. To su ti osnove formalne logike, no sve što ti imaš je jedan citat od jedne osobe. Dokument koji sam ti prije dao govori izričito da si u krivu, znači da sada već svjesno širiš laži i manipulacije.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible

Zadnje uređivanje red_shrike : 17.10.2017. at 11:19.
red_shrike is offline  
Old 17.10.2017., 11:32   #7210
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Ukratko, jesi.
Ukratko, lažeš.
Sve navedeno sam potkrijepio dokazima. I o tome koje zemlje što zabranjuju i ograničavaju (Francuska, Njemačka, Singapur, KAnada, Izrael itd), i o tome što Ministrica misli - njenim citatima.

Dakle, lažeš da sam to "izmislio".

Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Samo što ti to predstavljaš kao borbu protiv STEM-a i dokaz da je STEM loš, a mi smo jedine budale koje sa interesiraju sa popularizacijom istog. Dakle, iznostiš manipulacije i laži.
Lažeš. Ništa ja ne predstavljam kao borbu portiv STEM-a. STEM je jedno, a nekritičko obožavanje IT-a i želja za što većom IT-zacijom školstva su posve druge stvari. Da te podsjetim - STEM je postojao i davno prije IT-a. I, da te podsjetim, štetnim posljedicama prekomjerne IT-zacije se bavi upravo STEM!

Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Naravno da se ne govori jer ne postoje.
Dakle, parlamenti, vlade i ministarstva Francuske, Njemačke, Izraela; kanade, Singapura i sličnih država donose odluke, mjere, ograničenja i zabrane na temelju nečeg što ne postoji?

Ti si mjerodavniji od svih njih?

Hrvatska je naprednija od svih tih država, je ona jedina smatra da nema nikakve opasnosti za djecu od cjelodnevnog "višenja na ekrančićima"?

Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Za nekoga tko tvrdi da su društveni smjerovi tamo gdje se razvija kritičko razmišljanje, fascinantno teško ti je za shvatiti da možda digitalizacija nije JEDINI cilj reforme školstva jer promjene ne moraju biti UNARNE već mogu biti polivalentne i višestruke.
Iz svih intervjua s ministricom Divjak, jasno je da je njoj DIGITALIZACIJA OBRAZOVANJA GLAVNI CILJ. Preostalim ciljevima se očigledno bavi netko drugi, za nju su to kolateralni ciljevi.

Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
A to je loše jer... a da, stoka jebena, želi imati doboro plaćene poslove. Kako se gadovi jebeno usuđuju!
Pretvaranje osnovne škole iz društvenog resursa za odgoj i obrazovanje u tvornicu znanja za tržište rada je neoliberalni zločin.

Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Obrat je tvoja tvrdnja pa je shodno na tebi teret dokaza. To su ti osnove formalne logike, no sve što ti imaš je jedan citat od jedne osobe. Dokument koji sam ti prije dao govori izričito da si u krivu, znači da sada već svjesno širiš laži i manipulacije.
Nemam "jedan citat". Imam sve intervjue "jedne osobe" koja je "slučajno" MINISTRICA KOJA VODI RESOR TIJEKOM REFORME. Besmisleno je da ovdje postam sve intervjue, pa da to pokazujem što je rekla, a što nije rekla. Pametan čovjek iz njenih intervjua može jasno vidjeti čime se ona bavi a čime se ne bavi.
Gugenheim is offline  
Old 17.10.2017., 11:48   #7211
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Hrvatska je naprednija od svih tih država, je ona jedina smatra da nema nikakve opasnosti za djecu od cjelodnevnog "višenja na ekrančićima"?
Dobar strawman. Možeš li mi producirati neki dokument koji govori u prilog tome da ITKO u državi želi da djeca čitavi dan vrše na ekrančićima? U pravu je bjesomar, trolaš i nisi nimalo konstruktivan.

Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Iz svih intervjua s ministricom Divjak, jasno je da je njoj DIGITALIZACIJA OBRAZOVANJA GLAVNI CILJ. Preostalim ciljevima se očigledno bavi netko drugi, za nju su to kolateralni ciljevi.
Službeni dokumeni koje sam ti dao govore da je obuhvaćeno i sve ostalo. Tebi takve činjenice naravno ne pašu, pa onda besprestano ovdje lažeš, širiš dezinformacije, strah, nesigurnost i demonizacije.

Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Pretvaranje osnovne škole iz društvenog resursa za odgoj i obrazovanje u tvornicu znanja za tržište rada je neoliberalni zločin.
Ova čitava rečenica je laž. Nije riječ o nikakvom ukidanju obrazovanja i odgoja i pretvaranje o ikakvim tvornicama, niti je reforma samo za OŠ a termin "neoliberalan" zapravo ne postoji i ne koristi se u stručnim knjigama. Riječ je o ljevičarskom derogatornom i izmišljenom terminu čija je svrha demonizacija ideološki nekompatibilnih elemenata. Nešto slično kao tvoje korištenje floskule "gledanje u ekrančiće".
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Old 17.10.2017., 12:12   #7212
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Dobar strawman. Možeš li mi producirati neki dokument koji govori u prilog tome da ITKO u državi želi da djeca čitavi dan vrše na ekrančićima?
Možeš li ti meni predočiti ikakav dokument kojim hrvatska država pokazuje da nije tako?

Ja sam ti predočio dokuemnte razvijenijih država. Sad ti meni pokaži analogne hrvatske dokumente.

Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Ova čitava rečenica je laž. Nije riječ o nikakvom ukidanju obrazovanja i odgoja i pretvaranje o ikakvim tvornicama, niti je reforma samo za OŠ a termin "neoliberalan" zapravo ne postoji i ne koristi se u stručnim knjigama. Riječ je o ljevičarskom derogatornom i izmišljenom terminu čija je svrha demonizacija ideološki nekompatibilnih elemenata. Nešto slično kao tvoje korištenje floskule "gledanje u ekrančiće".
Izvrsno.

Kao "teški STEM-ovac", sigurno mi u par IT-jevskih koraka možeš dati slijedeću analizu:

- uzmi sve javno dostupne intervjue i izjave ministrice Divjak, osobe koja je na čelu
- pobroji koliko puta se u njima nalazi riječi odgoj (onaj koji nije "digitalni odgoj" nego je odgoj) i "društvo"
- pobroji koliko puta se spominju pojmovi vezani uz tehnologiju ("digitalizacije", "e-škola" i sl).

Prvi javni tekst na koji sam nabasao na Googleu sadrži ovo (ministričine riječi):

Quote:
ministrica Divjak kaže:
..."pilot-projekt koji vodi CARnet", "programiranje na mikroračunalima", "kvalitetne podloge za informatiku, unutar kurikularnih dokumenata", "Mi sada radimo analizu nastavnika i računala po školama", "razvijanje digitalnih kompetencija za 21. stoljeće", "razvijanje digitalnih materijala", "Učenici, prije svega, moraju ovladati tehnologijom", "sposobni snalaziti se u digitalnom svijetu, moraju naučiti programirati", "da tehnologija interdisciplinarno uđe u sve predmete", "inovacijski centar koji zapravo radi na modernim tehnologijama"..
U istom tekstu se riječi "odgoj" i "društvo" spominju 0 (nula) odnosno 0 (nula) puta. Čini se da je ministrica reformu školstva shvatila kao reformu tehnologije u školstvu.

Što misliš što će tvoja prava STEM-ovska analiza svih njenih javno dostupnih izjava pokazati? Ja vjerujem da je ona više puta izgovorila riječ "mikroračunalo" nego sve ostale riječi koje se ne odnose na IT (uključujući i "odgoj" i "razvoj").
Gugenheim is offline  
Received Infraction
Old 17.10.2017., 12:35   #7213
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Pod težinom ovakvih kolosalnih argumenata, priznajem da sam u krivu.
A gle...pametan čita između redova......Čim se ljudi ne javljaju na lukrativni natječaj...onda znači da znaju nešto više od tebe i mene.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 17.10.2017., 12:48   #7214
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
A gle...pametan čita između redova......Čim se ljudi ne javljaju na lukrativni natječaj...onda znači da znaju nešto više od tebe i mene.
Problem je u tome što nije lukrativan. 3.7 milje kuna je sitno i za ferrel i za Bakića, a kada si svjestan da je microbit opensource (https://github.com/bbcmicrobit) proizvod dizajniran da bude "nonprofit" tj. marigna profita na svakom uređaju je smiješno mala do nikakva, jasno je svakome da nema manipulacija.

Osobno meni bi bilo draže da su mircrobit uzeli kao opensource proizvod i radili ga u RH u kombinaciji sa strukovnim školama i fakultetima (tko zna, možda da koriste i FRISC https://www.fer.unizg.hr/rasip/knjige/frisc), ali tko je tako nešto pokušao zna da je to zapravo puno teže nego što djeluje na papiru.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Old 20.10.2017., 00:24   #7215
ipak nema još ove godine zaključivanja ocjena na polugodištu

tek od sljedeće godine
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Old 20.10.2017., 14:46   #7216
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Problem je u tome što nije lukrativan. 3.7 milje kuna je sitno i za ferrel i za Bakića, a kada si svjestan da je microbit opensource (https://github.com/bbcmicrobit) proizvod dizajniran da bude "nonprofit" tj. marigna profita na svakom uređaju je smiješno mala do nikakva, jasno je svakome da nema manipulacija.

Osobno meni bi bilo draže da su mircrobit uzeli kao opensource proizvod i radili ga u RH u kombinaciji sa strukovnim školama i fakultetima (tko zna, možda da koriste i FRISC https://www.fer.unizg.hr/rasip/knjige/frisc), ali tko je tako nešto pokušao zna da je to zapravo puno teže nego što djeluje na papiru.
Čitam demant carneta i microbit-a na članak u novostima.......kao da ga je ista glava pisala s istim argumentima....znate oni/mi smo neprofitni a dodatne bodove se dobivalo za....zna se. Hebote i zaklada nore šitum je neprofitna.... i duke je neprofitno sveučilište pa godina košta 70 k dolara a ekipa ima plaće u stotinama tisuća....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 20.10.2017., 18:05   #7217
Što tebe zapravo muči? Ali ono za pravo, jer ti i ja znamo da je ovo sa carnet/microbit bullshit i da bi isto govorio ma kako god da natječaj zvučao i koji sadržaj imao i kako god da završio. Jel poanta da ne želiš STEM u školi uopće, više, da te smeta ova implementacija, što?
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible

Zadnje uređivanje red_shrike : 20.10.2017. at 18:34.
red_shrike is offline  
Old 20.10.2017., 19:20   #7218
Farnell je ekskluzivni proizvodjac i distributer (na veliko) mico:bit-a. Takodjer ima ekskluzivu na razna promociju, seminare itd... Dakle nitko se na taj natjecaj i ne moze javiti osim Farnell-a (eventulno netko iz maloprodaje, ali taj ce ionako biti skuplji). Isto tako bilo tko ukljucen u ovaj projekt mora doci u doticaj sa Farnell-om. Otprilike su optuzbe na razini "bio si u Konzumovom ducanu, u talu si sa Todoricem". Farnell (odnosno njegova tvrtka element14) je inace jedan od pokretaca projekta i donirao je novaca i radnih sati u to.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Old 21.10.2017., 04:31   #7219
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Što tebe zapravo muči? Ali ono za pravo, jer ti i ja znamo da je ovo sa carnet/microbit bullshit i da bi isto govorio ma kako god da natječaj zvučao i koji sadržaj imao i kako god da završio. Jel poanta da ne želiš STEM u školi uopće, više, da te smeta ova implementacija, što?
Gle. Jasno je da IT sektor pokušava progurati programiranje u škole kako bi se naštancala radna snaga kasnije. I sam si otvorio temu da vam fale ljudi u firmi.

Time ćete zeznuti hrpu ljudi koji nisu za to a postojećim softver inženjerima ćete sniziti cijenu rada zbog hrpetine code monkeya koji će izlaziti iz škole. Već sad ima hrpa ljudi koji su se zeznuli jer su čuli da tu ima para pa ne mogu naći posao jer su jednostavno loši.

Umjesto programiranja trebalo bi uvesti osnovne principe rada na računalu. Prebacivanje fileova sa servera na server, mogućnosti clouda, pokretanje potencijalno opasnih programa unutar VM, i ostale takve praktične stvari kojih se ovog trena ne mogu sjetiti a koje će možda nekad trebati. Što se tiče programiranja, sveo bih predavanja samo na pseudokodove samo da se vidi način razmišljanja, jer zaista nema potrebe da se u OŠ uči sintaksa programskih jezika. Niti vidim smisla u tome da se sad roboti i mikroračunala programiraju u OŠ jer to spada u strukovne škole.
gigra is offline  
Old 21.10.2017., 06:56   #7220
Pričaš dakle o satu informatike, a protiv koje se ovdje isto tako buni. Dakle, buni se protiv opće informatike i buni se protiv programiranja sa microbitovima. Znači, ni to nije to nego ima nešto drugo što očito muči ljude, a meni se čini da je to nešto zapravo najobičnija netrepljivost i predrasude prema ljudima u IT-u. Pa samo pogledajmo ovu temu ili recimo https://www.forum.hr/showthread.php?t=998247 gdje se ljude u IT industriji opisuje kao morbidne idiote, nezanimljive kretene, budale, bolesnike, psihotične pacijente, ovisnike, fah idiote itd. Tko bi htio to za svoju djecu? Ali evo iskreno, ja tako doživljavam pravnike i ekonomiste, hrpa luđaka koji rade u ekstremno toksičnim okruženjima (i da, koji su tipično fah idioti). Do sada nisam čuo jednog ekonomista na primjer da mi nije opisao svoje radno mjesto bez da je u prvoj rečenici bilo "ima puno zabijanja noža u leđa" i slično tome, ali to nikoga nije briga. Jer je biti ekonomist seksi, to su "interesantni" ljudi i tako.

Što se tiče kritike da ide samo programiranje sa stemom preko tog microbita, ako bi išli na to rekao bih da je veći problem što se samo IT od toga svega popularizira a ne čitavi STEM. Zapravo nije ni toliko čudno jer mi jedva da imamo i industrije ili ičega u ostatku STEM-a pa ljudi nisu toga niti svjesni (pogotovo ne ekipa ovdje na forumu ili ovoj temi). Čista tragedija zapravo. Osobno za sada ne vidim neki preveliki problem što se tiče popularizacije čak i samo IT-a, jer od nekuda se mora početi a ni neće sniziti cijene nikome (čak i da se obistini da ode jako puno ljudi u ta područja), posla će biti sve više i više jer se niti sada ne događa sa recimo Indijcima (od kojih ljudi odlaze jer su loši i nepouzadni) ikome snizuju cijenu. Badava ti netko tko košta 1% nekoga u Švedskoj ako ne vrijedi niti 0.0001% te osobe a radi štete 10x. Čak suprotno, loši radnici povisuju cijene.

Što se samih ljudi tiče koji krivo odaberu karijere, to radi ekipa i sada. Znam i sam ljude (kao što ih svi znaju) koji su upisivali i završavali medicinu, građevinu, ekonomiju i pravo jer "ima love" pa sada rade ono što mrze iz dna duše. To nije problem kurikuluma ili programa, već odgoja i onoga što roditelji rade, događalo se u AU monarhiji, obje juge, ndh, sada i događat će se u budućnosti. To je u biti druga strana medalje kada netko završi neki smjer sa kojim zna od dana 1 da aposolutno NIKADA neće raditi u struci. Zašto to nije problem koji se spominje? Ah da, jer nije IT. A samo se po IT-u može srat, pljuvat, omalovažavat i vrijeđat bez ograničenja pa i u javnom diskursu.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible

Zadnje uređivanje red_shrike : 21.10.2017. at 07:27.
red_shrike is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:21.