Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2015., 00:49   #861
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
...........
Hvala ti puno!!!! Sad mi je sve puno jasnije
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2015., 01:07   #862
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
To sada u mladosti još može funkcionirati ali ako osoba ne troši ovu energiju na način i brzinom kojim se treba trošiti onda može kao starija imati zdravstvenih problema na tom planu, planu reprodukcije (Saturn u 8. polju).
A saturn u 8. u djevici?
kvadrat sunce?

Ako je 8. kuća seks, smrt, teške bolesti i sl...
A 8. kuća je škorpijina, vlada spolovilima.

Je li zato kažeš da sa saturnom u 8 može imati problema sa reprodukcijom?
I šta znači "starija"
__________________
Ae
Bushi no nasake is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2015., 12:06   #863
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ne, ovisi čim Saturn i Mjesec vladaju te kojim poljem Saturn tranzitira.
Aha, znaci to se sve gleda na nekom osobnom primjeru natalne karte. Sto vrijedi za jednog ne mora vrijediti i za ostale, pretpostavljam.
ivanstalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2015., 23:41   #864
Quote:
Bushi no nasake kaže: Pogledaj post
A saturn u 8. u djevici?
kvadrat sunce?

Ako je 8. kuća seks, smrt, teške bolesti i sl...
A 8. kuća je škorpijina, vlada spolovilima.

Je li zato kažeš da sa saturnom u 8 može imati problema sa reprodukcijom?
I šta znači "starija"
Kažem na osnovi cijele karte.

Dakle, škorpiona (genitalije, reproduktivni organi) koji vlada 5. poljem (ispoljavanje životne energije) te Plutona vladara koji radi opoziciju na Sunce (životna energija). Nadalje 6. polja (zdravlje) koje je cijelo u jarcu, a Saturn u 8. polju te vladara 8. polja koji je u 6. polju.

Starije znači da ima više životnog iskustva (godina života).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 10:42   #865
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ne, ovisi čim Saturn i Mjesec vladaju te kojim poljem Saturn tranzitira.

Ako je Saturn vladar 7.p mjesec vladar 2.p

Mjesec je u 5.p a saturn u 6.p
Saturn na jesen ide preko dc,dali takav tranzit saturna može da donose vezu ?

tek učim, valjda sam dobro povezala
Isida is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 12:46   #866
Quote:
Isida kaže: Pogledaj post
Ako je Saturn vladar 7.p mjesec vladar 2.p

Mjesec je u 5.p a saturn u 6.p
Saturn na jesen ide preko dc,dali takav tranzit saturna može da donose vezu ?

tek učim, valjda sam dobro povezala
Može. Odgovorila sam ti i na onoj temi saturnovi tranziti. Sad se pitam zašto su dvije podjednake teme.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 17:33   #867
Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
Može. Odgovorila sam ti i na onoj temi saturnovi tranziti. Sad se pitam zašto su dvije podjednake teme.
Da i ja sam skuzila da su dvije teme, uglavnom naravno da sam krivo povezala vladare....vladar 7.p. je jupiter u 6.p...
Saturn je vladar 8.p. također u 6.polju.


Nisam visila kod doktora za vrijeme njegova tranzita preko 6. Jedino zdravlje mi nije lose,sve ostalo je prodrmano do kraja bilo. Gubici posla i nesigurnost i mnogo teskih udaraca.
Isida is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 21:14   #868
Nemogu vjerovati,baš kada mi se situacija privremeno stabilizirala evo njega ponovno .
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 23:38   #869
Nisam se obazirala na ovaj tranzitni Saturn kvadrat Sunce/Merkur, no nakon 9 mjeseci "trpljenja" došlo je do pucanja. Stvarno se osjećam umorno. Cijeli period sam jako puno radila, radila više poslova, jako puno aktivnosti imala, dogadjanja, seljenja.

Ali došao 9 mjesec i ja sam se skršila.

I nije samo taj kvadrat u pitanju, nego i 3 planete u Strijelcu, i još jedna u Jarcu me čeka. Jedva čekam da sve prodje.

Ono što sam naučila iz ovog tranzita je da treba raditi pametnije a ne više, dakle više para za manje sati rada, i da tijelo treba san, odmor, druženje, i sl. Samo ne znam još kako da ostvarim taj posao za više novca u manje vremena.

Jel ima gdje na temi opis ovog tranzita, ja ne mogu na Googlu naći, hvala.

Zadnje uređivanje Maddie : 19.10.2017. at 23:49.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 00:58   #870
Ajoj...Ja sam imala skoro tranzitni Sa 0 natalni Me, u 8.kuci ! Imam stelijum u strelcu i kada je tranz Sa usao u znak strelca...Mislila sam - ma nista mi ne moze, ali...1.mi je umrla jako bitna osoba...to sam jako tesko podnela...mnogo tesko...Onda sam pala u nesanicu, izgubila mnogo kilograma, stalno plakala...

Imam stelijum u 8.i plus i jmc (ako to nesto govori...)...Totalno se osecam iscedjenom, a mislila sam da mi nista ne moze Sa. Ja sam i inace strelac sa 5 planeta u strelcu...

Uskoro ce otici iz ovog znaka, daleko mu lepa kuca...

Sta daje u 9.kuci ?

Meni je Sa vladar 9.i 10.kuce...
zvezdano nebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 14:20   #871
jel kome saturn bio na dsc?
andelicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 17:07   #872
Quote:
andelicka kaže: Pogledaj post
jel kome saturn bio na dsc?
ako si mislila na pokretanje ljubavne veze

meni je bio 5' od dsc Jarac,isto Asc Rak.Za ulazak u vezu, odnosno susret koji je rezultirao vezom koja je počeka 2 tjedna kasnije,susret se dogodio kad je tranzit Sunca bio u Vagi, Sunce je radilo 90' na tr Saturn,odnosno na dsc.Tu se uključio tr Uran na natalnu Ve,te Mars.
Pogledaj kakva ti je situacija u solaru i progresijama.Ja sam u trenutku susreta u progresijama imala pr Mo 120' natalno Sunce,a ono tranzitno Sunce u Vagi je poguralo situaciju.

Kod tebe je isto napeta situacija,zato si i pitala za tr Jupiter isto nekako mi se kod tebe čini da bi trebala pričekati tr Jupitera 120 Sunce,tr Saturn će ti dotaknuti Dsc,tr Uran će pogurati sve to.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 00:21   #873
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
ako si mislila na pokretanje ljubavne veze

meni je bio 5' od dsc Jarac,isto Asc Rak.Za ulazak u vezu, odnosno susret koji je rezultirao vezom koja je počeka 2 tjedna kasnije,susret se dogodio kad je tranzit Sunca bio u Vagi, Sunce je radilo 90' na tr Saturn,odnosno na dsc.Tu se uključio tr Uran na natalnu Ve,te Mars.
Pogledaj kakva ti je situacija u solaru i progresijama.Ja sam u trenutku susreta u progresijama imala pr Mo 120' natalno Sunce,a ono tranzitno Sunce u Vagi je poguralo situaciju.

Kod tebe je isto napeta situacija,zato si i pitala za tr Jupiter isto nekako mi se kod tebe čini da bi trebala pričekati tr Jupitera 120 Sunce,tr Saturn će ti dotaknuti Dsc,tr Uran će pogurati sve to.
Ma ne vezu, opcenito. Znam da je jarcima bolje kad saturn tranzitira u sjedistu, a za jupitera sam pitala jer mi ove godine kroz IV polje donio samo probleme, najvise kroz 180 uran. Imala sam vec 120 sunce nista konkretno.

I saturn mi je bio puno darezljivi kroz 6 polje i 90 natalni jupiter. Zdravlje mi je bilo prvi posao stariji muskarac zivotni ucitelj koji mi je pomogao starija zena dosta usamljena takodjer vrlo vazna

A za vezu pa voljela bi da mi se vec odabrani javi neznam jesam li spremna za nekog novog
andelicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 04:05   #874
Quote:
sagan kaže: Pogledaj post

-11kuća: Osoba ima prijatelja manje nego prstiju na jednoj ruci.To što ima,to su dugotrajna i prava prijateljstva.
Nekad je ovo i osoba koja jednostavno nije društvena,nekada se isuviše osjeća drugačijom od ostalih.
Ovo me je nasmijalo jer ja imam Saturn u 11 kući u konjukciji s Venerom i poznata sam po tome što imam jako puuuuuuuuuuuuuuno dobrih prijatelja i krasnih prijateljstava i što sam previše društvena. Mogu čak reći da su dobra prijateljstva i jako važan aspekt mog života.
Jedna pak stvar koju sam primijetila je da moji dobri prijatelji nemaju puno svojih osobnih prijatelja tako da sam ja često u žiži, okružena gomilom sebi dovoljnih ljudi. I još da napomenem da smatram svoje dobre prijatelje jako kvalitetnim ljudima.
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 10:59   #875
Ja imam Saturn u 11. i mogu reći da sam introvert. Malo prijatelja by default. Uvijek me doživljavaju kao nekog roditelja koji će rješavati njihove probleme i kad su u problemima se mene sjete... to sam sve otkantala... o nezahvalnosti da i ne govorim.
Fubuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 18:08   #876
Tranzit Saturna uvijek treba gledati u kontekstu natalnog. Ako je natalni Saturn dobar, tranziti mogu biti "produktivni" - donijeti učenje, mudrost, strpljivost... takve stvari....
Ako je natalno loš, onda će donijeti ograničenja, probleme, bolne lekcije....

Meni je natalno u T kvadratu - koji obuhvaća znakove Jarca, Vage i Ovna i kad god mi Saturn bude u tim znakovima ili Raku, meni se dešavaju loše stvari... na kraju me ipak "izvuče" natalni trigon Sunca i Saturna i sekstil Saturna i ASC-a, pa na kraju bude ono "svako zlo za neko dobro".... tako ja otprilike doživljavam svoj Saturn....

Kad uđe u Jarca, očito me opet čekaju bolne lekcije... ... kako u progresijama dolazi na natalni IC i opoziciju na natalni Merkur i Sunce na MC-u, mogu reći da me pomalo i strah
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 20:35   #877
Meni je u 1. kuci od 2014. Pocetkom sljedece godine napusta 1. kucu. Donio mi je promjenu karijere. Skolovanje, prvo 3 godine i sada sam na magisteriju. Natalno mi je u 9. (vise skolovanje). Tako se se simbolika ispunila, vise-manje skolski primjer - pocetak necega novoga sto ce uroditi konkretnim plodovima u narednim godinama...Meni su Saturnovi tranziti ok, jer uvijek urode necim konkretnim, za razliku od recimo, Neptuna.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 09:25   #878
Ovo je moja natalna karta https://imgur.com/a/6OFeV . U vrijeme kad je prosli put Sa bio u Jarcu, 11.11.1988 - 1991, desile su mi se najvaznije stvari u zivotu, udaja, rodjenje djeteta, dobar posao, da bi se brak i raspao 1991... zanima me sto mogu ocekivati sada, kada 20.12. ponovo bude usao u Jarca?
uvenula is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 20:35   #879
Saturn u Jarcu

20.12. 2017. - 17.12.2020. Saturn se napokon vraća kući, u prostore Jarca koje je njegovo prirodno stanište. Posljednji put se kretao tim znakom od kraja 1988. do početka 1991., pa se pokušajte prisjetiti što vam se događalo tih godina jer bi se mogle ponovno odmotati neke slične teme...


Meni je ovo (1988 - 1991) bio period prve ozbiljnije (ljubavne) veze... i jedno u cjelini dobro razdoblje zapravo, posebno kad je Saturn bio na oko 22 Jarca, jer mi se tu nalazi Venera... Zanimljivo je što je početak tog razdbolja (1988.) označila jedna nesretna i neuzvraćena ljubav, a završilo je (kraj 1990.) tako što sam započela vezu s nekim drugim.... to sam shvatila tek kad sam pročitala ovaj gore tekst... zanimljiva je situacija što sam nedavno prekinula dugogodišnju vezu u kojoj je davno nestalo ljubavi... a upravo ovih dana u život mi se vraća osoba koju sam upoznala davno (dakle, opet prošlost...) i sad smo oboje slobodni (takav barem dojam stječem što se njega tiče, mislim, znam da nije u braku, ali još uvijek ne znam je li u nekoj vezi....) i razmišljam da li ovaj Saturn može sad nešto pokrenuti u smjeru obnove veze...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 21:55   #880
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
20.12. 2017. - 17.12.2020. Saturn se napokon vraća kući, u prostore Jarca koje je njegovo prirodno stanište. Posljednji put se kretao tim znakom od kraja 1988. do početka 1991., pa se pokušajte prisjetiti što vam se događalo tih godina jer bi se mogle ponovno odmotati neke slične teme...
meni je donio svijest o fizičkoj ljubavi,te sam takav ljubavni fizički kontakt i ostvarila.Ali u vrijeme 1988.-1991. Saturn u Jarcu je radio konjukcije s Uranom i Neptunom, pa bih taj svoj unutarnji proces pripisala nabrojanim konjukcijama. Mijenjanje svijesti (Ur) da idealizam (Ne) ima i svoju oprečnost-materijalizam(Sa), a duhovnost pak ima tjelesnost.

Saturn mi je vladar 7. polja, Uran 8. ,a Neptun 9. polja.

Zanimljivije mi je sto su se tom razdoblju 1988.-1991. desavale revolucije ,pad Berlinskog zida, mjenjala drustvena svijest, pojavili se ratovi.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:29.