Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2017., 13:26   #61
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Izbori su svake 4 godine, ili ranije, ako ti ne odgovara glasaš za onog tko neće uvesti taj porez. Ako će vecina ljudi glasati za one koji namjeravaju uvesti taj porez, ocito je da se tvoj interes razlikuje od interesa vecine. U tom slučaju odeš u neku drugu državu gdje ti više paše, ne očekuješ valjda da će se većina prilagođavat tebi. Nekretnine prodaš onom tko je sposobniji od tebe odnosno onom kome se isplati plaćati.
sadašnji vlastodršci su bili protiv poreza na nekretnine, toliko o izboru i izborima...

ja ću taj porez državi višestruko naplatiti i ne bojim ga se. no, mnogi neće uspjeti obraniti svoj dom. za takve koji su ugroženi terorom države sam već bio spreman dati život i opet ću, ako bude potrebe.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 13:29   #62
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
na stranu sve ostalo, gdje ti to vidiš da se rad rasterećuje porezom na nekretnine?
Proracun je posuda koja se mora napunit. Ak se napuni iz rentijerizma - moze se rasteretiti rad. Kuzis?

I.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 13:35   #63
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Proracun je posuda koja se mora napunit. Ak se napuni iz rentijerizma - moze se rasteretiti rad. Kuzis?

I.
kužim. proračun je neki bog ili alah?

iz šupljeg u prazno.

porezno opterećenje ukupno veće a nekretnina ne može u emigraciju.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 14:10   #64
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
kužim. proračun je neki bog ili alah?

iz šupljeg u prazno.

porezno opterećenje ukupno veće a nekretnina ne može u emigraciju.
Problem je ako porezno opterećenje bude ukupno veće. Iz proračuna se plaćaju "besplatne" stvari koje ustvari nisu besplatne, ali ih raja voli takvima doživljavati. Pa žele više love za zdravstvo, školstvo, bolje ceste, itd.. a plaćali bi manje poreza. To ne ide.

Nekretnina ne može u emigraciju, ali porezno rasterecenje mozda prelomi neciju racunicu tako da taj netko ostane u Hr.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 14:12   #65
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Proracun je posuda koja se mora napunit. Ak se napuni iz rentijerizma - moze se rasteretiti rad. Kuzis?

I.
A ta posuda baš mora i neprestano rasti ?

Kamo je otišao sav taj novac od neprestanih povećanja raznih nameta ?
Do sada smo vidjeli samo da su osnovne funkcije države sve gore i gore, zdravstvo, školstvo, vojska, policija ... zar nije to osnovna svha plaćanja poreza ? Ili možda korumpirana ekipa koja je uzurpirala vlast i njihove uhljebničke sluge misle da je to posuda iz koje mogu beskonačno grabiti.

Meni je krajnje pokvareno trpati prvu nekretninu u kojoj se živi u nekakav komercijalni kontekst i reketarenje građana ugrožavanjem egzistencije. Najočitiji primjer su ljudi koji su čitav radni vijek malo po malo gradili vlastitu kuću i već jednom platili porez na sve troškove izgradnje da bi im se sad pred ili u mirovini prijetilo ovrhama i otimačinom. Za ostale nekretnina bi se još i složio da bude nekakav oblik de/stimulacije, ali prvenstveno s ciljem da se prostor uređuje i racionalno koristi.
Max Rockatansky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 14:23   #66
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Nekretnina ne može u emigraciju, ali porezno rasterecenje mozda prelomi neciju racunicu tako da taj netko ostane u Hr.
poreznog rasterećenja neće biti.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 14:53   #67
U ovom slučaju se radi o zamjeni komunalne naknade s porezom na nekretnine pa teoretski nema ni dodatnog opterecenja, ali ako bude dodatnog opterecenja prije ili kasnije će se umješat Pareto s svojom krivuljom.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 15:47   #68
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
U ovom slučaju se radi o zamjeni komunalne naknade s porezom na nekretnine pa teoretski nema ni dodatnog opterecenja, ali ako bude dodatnog opterecenja prije ili kasnije će se umješat Pareto s svojom krivuljom.
i sa malom promjenom u pravnom nazivu. dosad je to bila naknada, a odsad će to biti oblik najma. velika, velika stvar. oduzima se od plaće, oduzima se na svaku stvar koju kupuješ, oduzima se od računa mjsečnih, nedao bog da se usudiš otviriti vlastiti biznis, još mali milijun nameta i za alo koji možeš reći da je beznačajan. koliko za one koji imaju 5 nekretnina toliko i z aone koji su čitav život gradili jednu. Za bolesne, penziće, ljude koji nisu u mogućnosti dodatno zaraditi...kad malo pogledaš samo još zrak nisu naplatili (bar nama osobno).
A na čemu se troši?? Da li na bitnim stvarima, ili su tu putovanja da se predsjednica može slikati ko turist, skupe večere za prehranit selo, male poduzetnike ili velike tajkune koji su sve pokrali i uništili.
I to u vrijeme kad su nestala sva moguća radna mjesta, a za plaće koje se i isplaćuju ljudi moraju pdvajati tolike iznose da im se računica jednostavno ne isplati. Trebaš biti jebeno glup ili jebeno neosjetljiv da nisi upoznat sa situacijom i da samo potvrdno klimaš glavom na svaki novi namet bez imalo kritike. Ili si samo uhljeb koji nema veze sa stvarnim životom.
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 15:56   #69
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Ima vec par godina da su to napravili.
Nisu. Bilo bi pošteno da naprave svima, ne samo vlasnicima nekretnina.
Selektivno oporezivanje imovine je selektivna pravda.
Ili nikome ili svima.
Kexx is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 16:02   #70
Od tog poreza će se financirati plaće za lokalne uhljebe i nova izmišljena radna mjesta za njihove rođake, zatim provizije za raznorazne natječaje i radove, te novi vozni park načelnicima i ostalima.
Da će biti samo zamjena za komunalnu nije istina, ukupno opterećenje će biti veće, to i jest smisao tog poreza, da uzme više para i da s godinama bude sve viši i viši.

Ljudi koji su izgradili kad su imali para, a sad više nemaju prihode kao nekada, nego malu penziju i vrijednu nekretninu u koju su uložili čitav život bit će u velikoj nevolji. Prijedlog će biti neka prodaju svoj godinama odricanjem građeni dom i kupe stančić. Kontraprijedlog je: veliko NE takvom porezu.
Kexx is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 16:50   #71
Drugim riječima, treba nagazit stare i onemoćale babe i dide koji više nisu radno sposobni ili one koji su trenutno bez dovoljnih prihoda da rasprodaju kuću i zemlju strancima ... takve opačine može smisliti jedino bolesni uhljebničko birokratski mozak (kuneći se pri tom u vjeru i domoljublje).
Max Rockatansky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 00:34   #72
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
i sa malom promjenom u pravnom nazivu. dosad je to bila naknada, a odsad će to biti oblik najma. velika, velika stvar. oduzima se od plaće, oduzima se na svaku stvar koju kupuješ, oduzima se od računa mjsečnih, nedao bog da se usudiš otviriti vlastiti biznis, još mali milijun nameta i za alo koji možeš reći da je beznačajan. koliko za one koji imaju 5 nekretnina toliko i z aone koji su čitav život gradili jednu. Za bolesne, penziće, ljude koji nisu u mogućnosti dodatno zaraditi...kad malo pogledaš samo još zrak nisu naplatili (bar nama osobno).
A na čemu se troši?? Da li na bitnim stvarima, ili su tu putovanja da se predsjednica može slikati ko turist, skupe večere za prehranit selo, male poduzetnike ili velike tajkune koji su sve pokrali i uništili.
I to u vrijeme kad su nestala sva moguća radna mjesta, a za plaće koje se i isplaćuju ljudi moraju pdvajati tolike iznose da im se računica jednostavno ne isplati. Trebaš biti jebeno glup ili jebeno neosjetljiv da nisi upoznat sa situacijom i da samo potvrdno klimaš glavom na svaki novi namet bez imalo kritike. Ili si samo uhljeb koji nema veze sa stvarnim životom.
Nikad nisam radio u državnoj firmi niti s državnim firmama. Privatnik duže od dva desetljeća, danas imam prihode od kapitala i najma. Ako bi netko trebao kenjat zbog poreza na nekretnine to sam ja. Ali se trudim gledat van uskih osobnih interesa kao što to radi većina, zato ti i nije jasno. Te populističke priče ostavi za predizborno kenjanje.

Ako ćemo realno sagledati situaciju, najveći "uhljebi" su te onemoćale babe s nekretninama vrijednim par milijuna eura. Ako zaista vjeruju da su siromašni, nek slobodno meni daju to svoje siromaštvo, a pa ću ja plaćati porez umjesto njih. Naravno, nije im na kraj pameti. Bolje da stoji prazno. Kad se treba vozit busom - besplatno, još kenjaju ako klima ne radi dobro. U Irskoj se lik čudi da do mjesta u kojem je planirao živjet nema javnog prijevoza. Jebiga pajdo, nije to Hr da će bus vozit 5x dnevno po par ljudi i gomilat gubitke. Vozit se trajektom, opet besplatno. Treba ić na skupi pregled ili operaciju - besplatno. Ali, niti je taj aparat besplatan, nisi se bolnica izgradila sama od sebe, niti ljudi u njoj rade for free, sve to netko plaća, samo bakice i uhljebe poput tebe to nije briga, ti gledaš samo kako ćeš se što više ogrebat i što manje platit. Zato tako histerično urlate protiv ovog poreza koji u praksi nije ni novi porez već zamjena za komunalno. Ja imam nekoliko kuća pa će taj iznos poreza biti simboličan (nekih 0,01% vrijednosti), u rangu trenune komunalne nakade, a kamoli te "siromašne onemoćale" bakice koje spominjete. Više vulgaris neradnik potroši na kavu i pivu u tjedan dana nego što će platit poreza u mjesec dana.

Zadnje uređivanje Guud : 26.04.2017. at 01:37.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 01:28   #73
0,001 %? Dakle porez će na nekretninu od 100 000 eura po tebi iznositi 1 euro godišnje?
Kako te nije sramota toliko lagati? Poduzetnik si ti moj kurac.


Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk Pro
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 01:40   #74
Jasno ti piše, nije problem razumjeti (osim ako si retardiran ili se praviš takvim).

Jebote kakvo grcanje u suzama zbog evenutalno par kn razlike. Balkan u punom sjaju, grebi se da uzmeš, nemoj plaćat ništa.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 02:05   #75
Dokaz: Porez na nekretnine je prijevara (krađa nekretnina)

Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Jasno ti piše, nije problem razumjeti (osim ako si retardiran ili se praviš takvim).

Jebote kakvo grcanje u suzama zbog evenutalno par kn razlike. Balkan u punom sjaju, grebi se da uzmeš, nemoj plaćat ništa.

Samo mi ponovi. Porez na nekretninu vrijednosti 100 000 eura iznositi će 1 euro, DA ili NE?

Ne može biti jednostavnije. Odgovori ovdje, da se možemo svi kasnije doći smijati tvojim proljevima koje si ovdje izasrao.

Samo totalni idiot ili zlonamjerna osoba ( mislim da si ovo potonje, samo ne znam za koga radiš ovu propagandu ) može misliti da će ovo "zamijeniti" komunalnu naknadu, te da će razlika biti "minimalna".


Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk Pro
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 02:20   #76
Bespotrebno trolaš jer ne znaš što bi drugo napisao. Odgovor na tvoje pitanje sam već napisao u temi. Na nekretninu stvarne vrijednosti cca. 1.3mil kn te procjenjene vrijednosti od strane porezne uprave prilikom kupovine prije 6 godina u iznosu od 1.000.000,00 kn ću plaćati cca. 50-60kn mjesečno. Znači cca. 0,006% mjesečno. Ajd ti se uhvati tipfelera još 256 puta dokazujući da nije tipfeler jer nemaš o čemu drugo pisti. To se može shvatiti iz iz rečenice "u rangu trenutne komunalne nakade", osim ako nisi retardiran pa ne možeš pročitati rečenicu do kraja. Ustvari umjesto trenutne piše trenune, ajd uhvati se i toga, veliki poduzetniče.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 03:25   #77
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Nikad nisam radio u državnoj firmi niti s državnim firmama. Privatnik duže od dva desetljeća, danas imam prihode od kapitala i najma. Ako bi netko trebao kenjat zbog poreza na nekretnine to sam ja. Ali se trudim gledat van uskih osobnih interesa kao što to radi većina, zato ti i nije jasno. Te populističke priče ostavi za predizborno kenjanje.

Ako ćemo realno sagledati situaciju, najveći "uhljebi" su te onemoćale babe s nekretninama vrijednim par milijuna eura. Ako zaista vjeruju da su siromašni, nek slobodno meni daju to svoje siromaštvo, a pa ću ja plaćati porez umjesto njih. Naravno, nije im na kraj pameti. Bolje da stoji prazno. Kad se treba vozit busom - besplatno, još kenjaju ako klima ne radi dobro. U Irskoj se lik čudi da do mjesta u kojem je planirao živjet nema javnog prijevoza. Jebiga pajdo, nije to Hr da će bus vozit 5x dnevno po par ljudi i gomilat gubitke. Vozit se trajektom, opet besplatno. Treba ić na skupi pregled ili operaciju - besplatno. Ali, niti je taj aparat besplatan, nisi se bolnica izgradila sama od sebe, niti ljudi u njoj rade for free, sve to netko plaća, samo bakice i uhljebe poput tebe to nije briga, ti gledaš samo kako ćeš se što više ogrebat i što manje platit. Zato tako histerično urlate protiv ovog poreza koji u praksi nije ni novi porez već zamjena za komunalno. Ja imam nekoliko kuća pa će taj iznos poreza biti simboličan (nekih 0,01% vrijednosti), u rangu trenune komunalne nakade, a kamoli te "siromašne onemoćale" bakice koje spominjete. Više vulgaris neradnik potroši na kavu i pivu u tjedan dana nego što će platit poreza u mjesec dana.
Da, sve babe imaju milijunske nekretnine, osim naravno onih koji kopaju po kontejnerima. to kaj su čitavog života radili da danas još donekle imamo besplatno zdravstvo nije bitno. smao ti radiš... i baš svi do jednog seru o klimi, jer ne postoje polupokretni za koje ne znaš da su umrli u stanu jer nisu ni mogli do busa, nema obitelji s bolensim članovima kojima moraju raspordavat sve kaj imaju (sjeti se samo onih iz Slavonskog broda kojim aje država sponzorirala bolesti),ali ne, postoje smao imućne babe koje se bune na klimu i neradnici.

kriste, koliko ti je dugo glava u šuku da ti vjertovi izlaze na usta...
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 07:59   #78
Ekstremnih primjera se uvijek može naći, ali većina ipak ne živi u kućama milijunske vrijednosti i "samo" par tisuća Kn novog nameta godišnje im je možda iznos veći od mjesečnog prihoda a alternative nemaju. Starački domovi, osim što su sve skuplji i nedovoljnih kapaciteta na nekim područjima uopće ne postoje.
Rentanje je i dalje neregulirano, bez ikakve pravne sigurnosti, tako da i pokušaji da si netko nađe prikladniji smještaj umjesto "luksuza" vlastite kuće, uglavnom završe u crnoj kronici kad se zamjena nekretnine za doživotnu skrb pretvori u pljačku legaliziranu od strane nekog odvjetnika lešinara.
Bez obzira na to, opet se nameće pitanje zašto još jedan porez, još jedno povećanje ? Sa kojom svrhom ako je u zadnjih par godina iselilo 50, 60, 100 tisuća ljudi, zar ne bi proračun države trebao biti manji ? Država je i opet licemjerna kad s jedne strane "brine" o demografiji a s druge napada jedinu nekretninu u kojoj ljudi žive. O "argumentima" kako je tako i na zapadu, možemo raspravljati tek kad budemo imali pravosuđe, racionalnu i efikasnu državnu upravu te opći standard kao u tim državama.
Max Rockatansky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 08:42   #79
Quote:
Max Rockatansky kaže: Pogledaj post
A ta posuda baš mora i neprestano rasti ?
Gle - ako zelis drzavu sa 2M umirovljenika, 300k nezaposlenih i invalida s potporom, 1M djece / studenata i 500k zaposlenih od cega 200k u javnim sluzbama kako bi usluzivali gore navedenih 3.3M, moras nekako porez dobiti i od tih 3.3M a ne samo od 300k koji realno nesto privredjuju.

Zalosno ali istinito je da vecini ljudi zivotno djelo neka extra nekretnina, ali ona trenutno ne hrani tisuce doktora, prosvjetara, policajaca, vojnika koji su nam potrebni. A polako bi trebala poceti. UGL - podrzavam.

I.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 08:43   #80
Kao prvo ljudi se mogu pripremiti za penziju. Znaci kada dodju u 50te poprave si vecinu toga na kuci dok imaju vece prihode (prozore, instalacije, voda, krov ili sto vec jos treba) kako bi kada dodju u penziju sa minimalnim troskovima odrzavanja zivjeli jer ce imati znatno manje prihode. A kada nesto obnovis onda ti to traje 20-30 godina pa ce taj starcek koji si je to napravio prije penzije vec umrijeti. Znaci sa penzijicom si moze zivjeti i u dvoristu pit gemisteke. A onda mu ti udaris porez...on ga nemre placati i ode nekretnina. I kaj ti sada znaci kaj ti kuca kosta 200 tisuca EUR-a a ti si u penziji. Pa negdje mozes zivjeti. I ako 65 godina zivis u Zagrebu u kuci, ideja da je prodas i odes u Babinu Gredu jer je tamo jeftinije je ideja iz americkih filmova.

Usput taj minimalni porez, ne udar itd - to su price za malu djecu. Mozda ce tako biti 1-2 godine, onda ce faliti love pa ce se porez povecati. Ista stvar se dogodila sa PDV-om.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:58.