Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2017., 17:22   #1
Pravo na putne troskove

Moram priznati nakon kraceg istrazivanja o samome pravilniku prebivalista/boravista sve me to zbunjuje pomalo a varijanti ima puno, nazalost niti jedna koja bi meni dala odgovor na moju situaciju, te ako netko moze rasvijetlit te stvari bio bih zahvalan.

Dakle imam ovakvu situaciju radim u Osijeku ali imam prebivaliste u drugome mjestu, udaljenost nije prevelika (oko 50km) tako da sam dosta dugo putovo ili samo prenocio dan-dva kod prijatelja.

Medutim to je velik gubitak vremena te razmisljam o najmu stana, e sad u slucaju da napravim privremeno boraviste ja gubim putne troskove?

Naravno jasno mi je da se mogu jednostavno ne prijavit (sto sam htjeo izbjeci zbog kazni i sl.) jer stvar je da bi svejedno putovao svaki vikend/praznik kuci ali mislim da to drzavu ne zanima...
ezkiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 10:31   #2
Quote:
ezkiel kaže: Pogledaj post

Medutim to je velik gubitak vremena te razmisljam o najmu stana, e sad u slucaju da napravim privremeno boraviste ja gubim putne troskove?
Nema privremenog boravišta nego samo boravište.Ako prijaviš boravište u OS neće ti plaćat putne troškove jer ne putuješ od mjesta prebivališta nego od boravišta do firme.
I moraš se prijavit u poreznu da ti u OS mogu oderat prirez.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 18:18   #3
A da li se nužno mora prijaviti boravište u stanu ako se sklopit ugovor o najmu nekretnine?
Što u slučaju da unajmim stan u dva grada (zbog potreba posla)? Budući da se može prijaviti samo jedno boravište što u tom slučaju?
Robotex is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 12:26   #4
Boravak se ne prijavljuje ako ne traje duže od 3 mjeseca u komadu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:52.