Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2017., 21:53   #61
Quote:
Johnny Quid kaže: Pogledaj post
Slažem se s tobom da ne treba popustit malodušju. Mislim da je ova vijest za svakog davatelja, a tako i mene, nešto najporaznije što je čuo od ove divne države u jako dugo vremena. Odvratno.
je, ali nema veze
ja ću opet dati krv
idući petak
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 22:15   #62
Talking

Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
je, ali nema veze
ja ću opet dati krv
idući petak
Io Te Voglio!
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 22:16   #63
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 23:38   #64
naletih na clanak na indexu (a gdje drugo), nesto tito ovo ono i pade mi napamet, ovo sa bacenih 20 tona plazme, mijenjanjem imena trga u zagrebu i titovog govora u splitu...70 i neke ? nemam pojma vise. uglavnom kaze tito, mi smo more krvi prolili (za bratstvo i jedinstvo nasih naroda bla bla)
eto i mi smo more krvi prolili ko prolije najvise krvi dobije trg u zagrebu
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 03:44   #65
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Dakle:
1 dcl 20% koncentracije = 20 gr albumina i 80 gr vode. (volumno) = 4.000 USD

10 ml 10% koncentracije = 1 gr imunoglobulina i 9gr vode = 500USD.



To čini od 1L cca:
4 x 500 USD doza od 10ml imunoglobulina = 2.000 USD
1,2 x 4.000 USD doza od 100 ml albumina = cca 4.800 USD

= cca 6 do 7.000 USD po 1L plazme, x 20.000L = 120 do 140 milijuna dolara.


Hrvati su jedni od najvećih donora organa i krvi. krv se izvozi. opustili su se svi, vjerojatno se i kralo i neradilo i sve lijepo naše što volimo. a sada nemamo ni firmu, ni krv

od Agrokora a vjerojatno i prije... krađe i propusti lidera Hrvatske se pišu u milijardama. mi to ne možemo izdržati. nije mi jasno. koliko Hrvatskoj treba da uštedi i nadoknadi milijardu kuna?!?! jedino primjereno je smrtna kazna. ni jedan taj koji skrivi milijardu kuna ne može ispraviti stvar. pa neka nas izbace iz koje god međunarodne organizacije hoće, država ne može izdržati milijardu za milijardom. ubijali smo četnike i za manje stvari. problem je što nemamo šanse za bolji standard ako nam ova količina lova curi iz države. pa nas je premalo. države neće biti, kako uništavaju firme tako uništavaju državu. bez zemlje će nam biti još teže, ljudi slabiji i ranjiviji
zmay is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 14:15   #66
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
I opet kad nikome neće pasti na pamet da se država jednostavno makne iz toga i da privatizira.
Nego ćemo kao mazohisti tržiti spas od države koja je taj isti imunološki upropastila.
Ne, nego ponovo treba postati javno-zdravstvena ustanova, kao što je bio dok je uspješno funkcionirao u četiri prethodne države. Bolje bi bilo ukinuti neku od zagrebačkih bolnica, jer ih imamo nekoliko, nego ovako uništiti IZ koji je jedini u državi, a od vitalnog je značenja za javno zdravstvo - pogledaj bar malo temu o Imunolioškom zavodu, na pr.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=811325&page=2

Treba primijetiti da je Imunološki zavod uspješno funkcionirao kao javno-zdravstvena ustanova i u Austro-Ugarskoj (od 1893!), i u Kraljevini SHS/Jugoslaviji, i u NDH, i u socijalistučkoj Jugoslaviji. Samo u "našoj" Hrvatskoj je netko, primijećujući da se na mnogim proizvodima dobro zarađivalo, odlučio IZ pretvoriti u dioničko društvo koje bi trebalo zarađivati na tržištu. Međutim je HZZO kao glavni dioničar unatoč tome htio dobivati od IZ njihove proizvode po niskim cijenama i naravno tako uvalio IZ u gubitke. Budući da se tako radilo desetljećima, izgleda da u tom ludilu ima jako puno sistema, tj. da je vlast (ili barem HNS kao utjecajni koalicijski partner) namjerno uništavala IZ - dakle to je samo još jedan slučaj veleizdaje naše kompradorske vlasti.

Zbilja malo proučite nešto iz ne predugačke teme https://www.forum.hr/showthread.php?t=811325
Evo i o kompradorima, https://en.wikipedia.org/wiki/Comprador , za one kojima još uvijek nije jasno da vlast može jako dobro živjeti od postepene rasprodaje svoje zemlje i naroda.

Zadnje uređivanje valli : 02.09.2017. at 14:33.
valli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 16:13   #67
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
nisam gledala....je li bilo ???
Naravno da nije, HRT dnevnik ne objavljuje loše poteze vladajućih pa tako nije bilo ni riječi o ovom skandalu desetljeća
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:00.