Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2009., 16:33   #81
Nađi si odvjetnika, pokreni privatnu tužbu, naoružaj se strpljenjem i novcima za odvjetnika i drugi put ne posuđuj pare poznanicima.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 16:35   #82
ma nije bilo kamata...kolko sam mu posudio tolko je i morao vratit 15.11
dariq is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 17:37   #83
jel mogu napravit ovrhu s ovjerenim ugovorom?
dariq is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 00:20   #84
Nešto sam načula da i 10 godina nakon tog potpisivanja možeš podići tužbu. Dakle, ako se sad ne odlučiš na tužbu, krajnji rok je 10 godina. Moja svekrva je posudila novce i nije joj vraćeno već 2 godine pa se raspitala malo. Uglavnom, nije bitno čak ni to što to nije ovjereno kod javnog bilježnika, potpisani su ona i onaj tko je novce posudio te svjedok. Što se ovrhe tiče, nemam pojma.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 02:11   #85
Posudba love bez ugovora i nevraćanje

Čisto informativno

Posudiš povecu svotu love rođaku i on ti tu lovu ofc ne vrati kako ju dobiti natrag osim da premlatis frajera i nadas se da ce to biti dovoljno
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 03:44   #86
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
Čisto informativno

Posudiš povecu svotu love rođaku i on ti tu lovu ofc ne vrati kako ju dobiti natrag osim da premlatis frajera i nadas se da ce to biti dovoljno
nemos nis... jer nema zabiljeske da si mu dao pare (osim ako si npr iz banke digo 20k kn i on za 2 dana stavio u banku isti iznos novca mozda se ensto moze)

ako ces nasiljem, mozete te tuzit (i on i drzava).. pa mos u zatvor
ako ces mu kidat stvari - mozete te tuzit za unistavanje imovine - pa ces platit
mozes ga proganjat - pa te moze tuzit za uznemiravanje
a mozes mu skidat svaku vece ciglu s kuce, pa kad skuzi da mu fali zid mozda plati... onom kom je duzan

jedino da ga ispizdis negdje bez svjedoka u nekoj ulicici kad je on sam a i ti isto,ili s nekim ko ce rec da ste bili setali na drugom kraju grada..
verbalno zaprijetit bez svijedoka (jer ak te tuzi bit ce,. rekla kazala)..

eto.. moja verzija

ali naravno, svaki plan dobivanja novca bi ovisio o svoti koja je posudjena..
nije isto 1500kn i 1500€
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 11.01.2010., 06:10   #87
da baš, rođaka ćeš mlatiti, rušit mu kuću, prijetiti..
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 13:38   #88
ajmo karikirati

recimo da se radi o 50 000 kn. Od posudbe je proslo vise od godine dana. Ugovora nema, frajer nije vratio ni lipe.

Netko bi rekao "čisti ljudski zajeb, na pogreškama se uci2

Slazem se s time ali svatko bi taj novac htio natrag. Rebbit kazes da me zbog prijetnji moze prijaviti no shema je da ne moze dokazati osim ako me snima diktafonom
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 14:03   #89
Ucinkovitog pravnog nacina nema, osim ako nemas svjedoke ili neki drugi nacin dokazivanja. Usmeni dogovor ima istu snagu kao i pismeni, samo ga onda treba dokazati.

Molim sve da se ne savjetuju neke ilegalne akcije jer je to protivno pravilima.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 14:03   #90
Ajmo sad hipotetski.

Ne radi se o meni nego u muskoj osobi Ta muska osoba radi u državnoj sluzbi (nije bitno gdje no, nije policija) i ne smije napraviti sranje jer inace gubi posao.
Da se ta osoba zajebala, zajebala se ali velika je svota love u pitanju.

Osim što treba rođaka odjebati jednom zauvijek u smislu da si vise nisu dobri isto tako treba doci do te love.

Na koji nacin bi to bilo najuspjesnije, a da ne ugrozi svoj posao.
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 14:04   #91
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Ucinkovitog pravnog nacina nema, osim ako nemas svjedoke ili neki drugi nacin dokazivanja.

Molim sve da se ne savjetuju nikakve ilegalne akcije jer je to protivno pravilima.
U kojem smislu svjedok? Tako da onaj koji je posudivao novac dovede svoju mamu, baku, dedu i da taj kaze "da, da posudio je on novac"?

__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 14:07   #92
Da onaj koji je posudio novac zaista i ima svjedoka koji moze potvrditi da je posudbe bilo. Nista cudno.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 14:09   #93
Da li to znaci da je taj svjedok morao biti prisutan u trenutku predaje love. Znaci ja dignem novac na banci, nalazim se sa osobom kojoj posudujem i pritom sa sobom vodim frendicu recimo. Ili se to odnosi i na svjedoka tipa ja govorim mami kako idem posuditi lovu, uzimam lovu i nalazim se sama sa osobom kojoj posudujem?

Zakomplicirala sam znam
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 14:11   #94
Svakako bi bilo bolje da postoji svjedok same posudbe, no svjedociti mogu i osobe koje su za to znale. Ukoliko ta osoba ozbiljno misli tuziti, onda ce mu to sve vec reci i odvjetnik.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 14:13   #95
Reci ovako iskreno koliko uopce smisla ima tuziti? Bojim se da bi se to povlacilo po sudovima 100 godina i da bi troskovi toga bili na krjau veci od iznosa posudene love
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 14:17   #96
Ovisi koliki je iznos. Ako bi se posudba dala dokazati onda ima smisla, a sve troskove na kraju snosi strana koja izgubi. Da, vjerojatno bi trajalo par godina.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 14:19   #97
Napisala sam da je iznos primjerice 50 000 kn. To sa par godina mi nema smisla iako sam svjesna da je to tako. Postoji li koji drugi nacin?

Mislite da bi djelovalo da mu se na neki nacin "zaprijeti" da ce svima ispricati da nije vratio lovu? S jedne strane bezazleno, a opet mozda liku nece biti svejedno jer se ipak radi o malom gradicu di svi svakog znaju
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 14:43   #98
Ovo je ipak pdf za pravno savjetovanje
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 15:15   #99
bitchy loš glas se daleko čuje, obavezno razglasiti svima da tip ne vraća posuđenu lovu (što je istina a ne kleveta)
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 15:21   #100
kao sto su rekli, razglasis o kome se radi, o cemu, napravis poster, i obljepis ga po gradu, moj dobar rodjak ovo ono, posudio je novce, nikad nije vratio ni kune, niti planira... nemojte mu posudjivati ni nista... mal ga ocrnis (dobro djeluje u manjim mjestima..)
za dalje moram sutit jer sam za onaj prvi post dobio opomenu
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:38.