Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2007., 20:54   #1
Intolerancija na histamin

bila sam danas na alergološkom testiranju i našli su mi da sam ,osim na pelud korova, alergična i na histamin. Na netu sam našla da histamin nastaje razgradnjom bjelančevina i da se preporučuje onima koji su alergični na histamin da ne jedu jaja, mlječne proizvode i meso.

Mislim, kaj da jedem?
pa ne mogu samo biti na zelenjavi i žitaricama


Zanima me jel netko od vas alergičan na histamin i kako se nosite s tim?
thumbelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 11:11   #2
ako je to oni na kaj mislim onda histamina ima u slijedecem:
jagode, citrusno voce, alkohol posebno crveno vino, spinat, rajcica, tvrdi sirevi, riba, neki lijekovi.
mislim da ima jos toga ali se ne mogu sjetiti.

gdje si bila na alergoloskom testiranju? ja se spremam ici i uopce ne znam od kud da pocnem.
bila sam prije desetak godina i nisu mi nis posebno otkrili.
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 12:00   #3
Quote:
snjoxi kaže: Pogledaj post
ako je to oni na kaj mislim onda histamina ima u slijedecem:
jagode, citrusno voce, alkohol posebno crveno vino, spinat, rajcica, tvrdi sirevi, riba, neki lijekovi.
mislim da ima jos toga ali se ne mogu sjetiti.

gdje si bila na alergoloskom testiranju? ja se spremam ici i uopce ne znam od kud da pocnem.
bila sam prije desetak godina i nisu mi nis posebno otkrili.
hej ja sam nedavno bila na alergoloskom u poliklinici za bolesti disnog sustava ,prilaz baruna filipovica,ne moras se narucit samo dodi sa uputnicom za alergolosko testiranje i pregled.znaci nek ti na uputnici pise poliklinika za bolesti disnog sustava i nek pise alergolosko testiranje i pregled. rade u dvije smjene,jedna pocinje u 8 a druga u 13 sati pa ti je najbolje doc pol sata prije pocetka jedne od smjena da budes medu prvima.
buba20340 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 12:22   #4
ja imam to isto i dobila sam malo detaljnije upute,

izbjegavati:
alkoholna pica posebno crveno vino (nazalost i pivo, ali i ocat jer nastaje od vina)
tvrde sireve
čokolada i kakao
dimljeno meso, kobasice, salama i sl. (svjeze meso svjeze pripremljeno je ok)
orasi
ribe i morski plodovi
špinat, paradajz, patliđan, kiselo zelje
jagode i citrusno voće

ove stvari bas imaju u sebi histamina,

ne pretjerivati s jajima ali povremeno mozes, ali obavezno bjelanjak mora biti dobro skuhan ilipecen

opcenito nezgodne su sve preradjene i fermentirane stvari,
pa u nacelu mozes mlijeko, ali ne pretjerivati s jogurtima,
mozes frisko povrce, ali ne pretjerivati s kiselim,
mozes friski sir (meni ne pravi probleme i to mi je u zadnje vrijeme jedina uzina jer ne mogu sendvice i pizze i sl.)
nasla sam i neke podatke da su i neke dodatne vrste voca nezgodne tipa: opcenito sumsko voce, šljive, višnje (zasto tocno ne znam pa s tim probaj opreznije, a ako ti ne smetaju zanemari)

i najvaznije, nemoj jesti nesto sto ti smeta bez obzira sto bi to teoretski smjela (nikad ne znas da li mozda neceg ima u tragovima, recimo meni smetaju korn flakes-i iako su teoretski samo od kukuruza),
pisi si neko vrijeme sto jedes i vec ces po malo prokuziti ako ima jos nesto da ti ne pase,

i meni je ovo jos frisko i zbunjujuce
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 12:27   #5
hvala svima puno!

snjoxi-bila sam na Jordanovcu u bolnici za plućne bolesti, naručiš se preko telefona i uzmu te za nekih 10-tak dana, 2 tjedna.
thumbelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 12:37   #6
problematicni lijekovi tj djelatne stvari koje mogu nastetiti su:
acetilcistein (kod nas pod nazivom fluimukan, za kašalj, mene je jako doveo u nevolju)
aminofilin (za astmu inace, ne znam komercijani naziv)
amitriptilin (antidepresiv)
klorokin
klavuronska kiselina (u antibiotiku)
izoniazid
metamizol (analgin)
metoklorpramid
propafenon
verapramil
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 12:48   #7
nasla sam i neki link na malo detaljniji popis pa ako pomogne nekome
http://urticaria.thunderworksinc.com...whistamine.htm
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 09:22   #8
Cure s koje probleme imate, zasto to izbjegavate?
Ja recimo od alkohola dobijem flekove, reagiram putem koze.
Zato ne znam bi li me primili na testiranje u polikliniku za disne ili plucne bolesti. Prije mi se cini da bih trebala ici na dermatolosko alergolosko testiranje. Dal je to netko bio mozda?

Inace, doktorica mi je jos rekla da je reakcija na histamin pseudoalergijska reakcija - to znaci da ti na alergoloskom testiranju ne mogu utvrditi da si alergican na nesto, ali od stvari koje sadrze histamin covjek ima tegobe.

Hooray imam osjecaj da idemo kod iste doktorice...
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 09:48   #9
mislim da da,
ja sam odusevljena s njom


ja reagiram na sve moguce nacine, ovisno o tome sta pojedem i kako mi lupi taj put
od paradajza imam problema s cestim setnjama prema WCu
od puno slatkisa (cokoladnih) i kupusa i tako nekih stvari dobijem jaki alergijski rinitis, al ono ekstremno, svrab ociju, kihanje dok ne ostanem bez daha i curenje nosa da ne znam kamo bi sa svom tom slinom,
a na neke druge stvari reagiram na kozu, razni osipi, svrab i sl.
bila sam uvjerena da sam alergicna na prasinu i mozda na svojeg ljubimca i ko zna na sta jos,

prije nego sam zavrsila kod nase dokice, sam pokusala sa svim zivim, i oribat kucu od vrha do dna i izbjegavati omeksivace i ne dirat svog cupavca i svasta

ali ispalo da nije nijedno od toga, nego kad je prasnjavo mi je samo malo osjetljiviji nos, a kad me ljubimac ogrebe mi se pojavi ona kao grafika na kozi (zaboravila sam strucni naziv)

kad ne jedem gluposti, nema ni jednog od tih simptoma
ali trebao mi je netko reci da nisam luda i da je moguca reakcija na toliko razlicitih vrsta hrane i da nije uvijek reakcija na kozi
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 10:16   #10
Da ne otvaram novu temu...ovako , jučer popodne iznenada osjetila sam žarenje i zatezanje obraza i čela...naravno crvenilo, otečeno...usput prehlađena sam, nos zaštopan i grlo boli,nemam temperature.Nisam se šminkala, niti mazala, niti jela gluposti jer sam u zoni.
Nisam se kretala po prirodi ......i nisam nikad bila alergična na nikakvu hranu..ne znam s čime da to probam povezati?
__________________
ornella
ornella is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 11:00   #11
ovako na blef ti tesko mozemo pomoci, ako sumnjas na reakciju na histamin probaj desetak dana izbjegavati hranu s gornjeg popisa i ako ti je vidljivo bolje velika je vjerojatnost da imas alergiju na histamin

a opet moze biti bilo sta
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 14:30   #12
ja se isto tek upoznajem s tim. tesko mi je sto neke stavri ne smijem jesti, ali ocito da cu se morat priviknut.
ne kuzim kak je moguce da mi to prije nije smetalo a sad odjednom mi smeta?
prije sam mogla pi ko smuk, a sad popijem jedno ili dva pica i gotovo! sva pocrvenim i osujem se!
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 15:34   #13
istrazivala sam po internetu i nasla da je normalno da se ta vrsta alergije pojavi u ranoj odrasloj dobi iliti nakon 18 i postepeno se pojacava
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 09:07   #14
Quote:
hooray kaže: Pogledaj post
istrazivala sam po internetu i nasla da je normalno da se ta vrsta alergije pojavi u ranoj odrasloj dobi iliti nakon 18 i postepeno se pojacava
pojacava?!
a ako se pazi na prehranu, izbjegava stres i ostalo?
e da, stres takodjer oslobadja histamin, kod mene je to + alkohol najveci okidac.
ma strah me je opce istrazivat po netu o svemu tome da ne naidjem na neke negativne informacije - samo cu se zbedirat
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 17:35   #15
ma to ima veze s onim enzimom kojem valjda slabi utjecaj, nezgodna stvar je da kad si na dijeti, smanje se simptomi ali po nekim istrazivanjima dodatno se smanji i taj enzim pa postanes jos osjetljivija, ali u njemackoj ima i nadomjestak pa mi je plan isprobat to
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 14:22   #16
pozdrav svima
jucer sam bila na testiranju i otkrila se reakcija na histamin
zanima me kako je moguca alergija na histamin ali ne i na hranu i druge tvari u kojima se histamin nalazi (npr ima ga u jajima i mesu a na to nije bilo reakcije)?

btw bolujem od atopijskog dermitisa vec dugih 26 godina i alergija je samo 10% ove bolesti
a jedna pozitivna stvar: kad sam prije 4 godine radila ista ta testiranja bila sam alergicna na 80% vise alergena nego danas - ocito je da se tijelo bori i da mu (polako) uspijeva!
Tamara_ad is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 11:55   #17
www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/1028/

o intoleranciji na histamin.
k-a-t-y is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 12:39   #18
Quote:
Tamara_ad kaže: Pogledaj post
pozdrav svima
jucer sam bila na testiranju i otkrila se reakcija na histamin
zanima me kako je moguca alergija na histamin ali ne i na hranu i druge tvari u kojima se histamin nalazi (npr ima ga u jajima i mesu a na to nije bilo reakcije)?
moguce je, jer jaja i meso nemaju sami po sebi histamina, nego u mesu nastane histamin razlaganjem bjelancevina (stajanjem ili dimljenjem zbog djelovanja bakterija), a jaja samo djeluju tako da poticu tijelo na izlucivanje histamina (ne znam tocno objasnjenje mislim da ima veze sa jetrom)
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 14:14   #19
da da ima smisla, fala na odgovoru

hihi
Tamara_ad is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 14:12   #20
Rješenje za alergiju na histamin

Quote:
thumbelina kaže: Pogledaj post
bila sam danas na alergološkom testiranju i našli su mi da sam ,osim na pelud korova, alergična i na histamin. Na netu sam našla da histamin nastaje razgradnjom bjelančevina i da se preporučuje onima koji su alergični na histamin da ne jedu jaja, mlječne proizvode i meso.

Mislim, kaj da jedem?
pa ne mogu samo biti na zelenjavi i žitaricama


Zanima me jel netko od vas alergičan na histamin i kako se nosite s tim?


Ej,

ja sam pronašla jedan preparat pomoću kojega sam riješila svoje probleme u vezi histamina.
Radi se o DAOSIN tabletama, koje se mogu nabaviti u slobodnoj prodaji u apotekama, a koji se pije 1 tbl 15-20 min prije obroka, a ako se radi o kombinaciji hrane i alkohola, onda se može uzeti i 2 tbl prije obroka.
Dakle, nije potrebno konstantno uzimanje, nego po potrebi, tj prije klope na koju imamo intoleranciju.

Nadam se da će ti pomoći, kao što je i meni pomoglo

Zadnje uređivanje blond koka : 13.03.2010. at 15:15.
blond koka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:45.