Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2008., 13:04   #1021
Kako dionice HT-a koje sam kupio PBZ Investorom na burzi prebaciti na drugog brokera ili na SDA?

Nigdje u izborniku Investora ne vidim takvu opciju.

Sjecam se da je netko spominjao prije da se to faxom radi, ali nemam fax uređaj pa me zanima koja je alternativa?
22bytes is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 13:06   #1022
Bojim se da ti je u tom slučaju najjednostavnije otići do poslovnice
__________________
Mene novac i slava ne zanimaju.
Zanima me samo novac!
kLaZnAdAr is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 18:04   #1023
Gdje naći uopće taj obrazac za deregistraciju dionica s Investora na SDA?
22bytes is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 18:51   #1024
U pomoći imaš.
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 14:10   #1025
Da li zna netko hoću li dobiti dividendu od HT-a ako prodam 17.04 dionice naravno preko investora
gyges is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 15:22   #1026
Ovisi o odluci skupštine. Ako će vrijediti stanje u SDA na dan skupštine, možeš.
__________________
Different is not necessarily better, and is a poor goal to aim for without good reason and some skill.
nesho is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 15:51   #1027
da naravno pod uvjetom da prijedlog prođe na skupstini
hvala
gyges is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 17:06   #1028
Quote:
22bytes kaže: Pogledaj post
Kako dionice HT-a koje sam kupio PBZ Investorom na burzi prebaciti na drugog brokera ili na SDA?

Nigdje u izborniku Investora ne vidim takvu opciju.

Sjecam se da je netko spominjao prije da se to faxom radi, ali nemam fax uređaj pa me zanima koja je alternativa?
Imaš upute na Investoru. Na dop-downu "Dokumenti"

@all Nisam dugo bio na forumu pa se ispričavam ako me je netko nešto pitao.
bureksarma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 17:08   #1029
Quote:
gyges kaže: Pogledaj post
Da li zna netko hoću li dobiti dividendu od HT-a ako prodam 17.04 dionice naravno preko investora

Da. Bila je obavijest na Investoru.
bureksarma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 17:18   #1030
Quote:
jperic7 kaže: Pogledaj post
Ja imam nekoliko pitanja za korisnika
1.trenutni broj korisnika
2.broj brokera koji su zaposleni na zadavanju naloga
3.kolika je propusnost sustava i koliko se povećala od početka rada
4.je li se software samostalno razvijao ili je outsource-an i sl.

Naravno od velike pomoći bi bile i informacije o tomu zašto se na tržište izašlo s nepotpunim proizvodom i zašto se to baš napravilo u vrijeme ponude dionica T-HT-a kada je najveća navala a ne prije da bi se na vrijeme uočili i otklonili problemi.
Znam da je dio ovih informacija tajan i nije za javnost, ali bar one koje su javne bi bile od velike pomoći.
Ako bilo tko drugi ima ikakve informacije o ovomu može mi ih poslati na PM

Hvala!
Sorry na kasnom odgovoru ali nisam se dugo kačio na forum...
1. i 2. se bojim da ćeš morati pitati nekoga drugoga u banci. Ne znam da li su to tajni podaci ili javni pa za svaki slučaj ih ne bi iznosio.

3. Propusnost je znatno povećana, naročito u zadnje vrijeme. Problemi sa čestom nemogućnosšću zadavanja naloga na što su se korisnici najviše bunili je praktički riješen.

4. Softver smo sami razvijali.

Prije nismo izašli jer nismo imali gotov i istestiran softver. Nažalost zbog niske tehnološke razine ZSE u to vrijeme nismo imali mogućnosti detaljno istestirati softver prije puštanja u produkciju. Naime nije postojao testni sustav na burzi na kojem bi mogli kvalitetno testirati tako da smo probleme morali otklanjati u hodu.
bureksarma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 17:19   #1031
Quote:
Bro kaže: Pogledaj post
Za "bureksarmu" , aktualno pitanje: Da li dioničari koji svoje dionice imaju registrirane sa PBZ investorom imaju pravo na dividendu?

Iako pitanje vjerojatno više nije aktualno - imaju
bureksarma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 17:24   #1032
jap... inace moram pohvalit aplikaciju.. brzi su od pg.. hihi mozda vise nitko ni ne trguje tamo u pbz osim mene
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 17:27   #1033
Quote:
nulakuna kaže: Pogledaj post
Od kad su ovdje iznešene činjenice iz ugovora, da ako registriraš dionice na PBZ Investor više nisi vlasnik istih, bureksarma se više ni jednom nije oglasio na ovom forumu. Izgleda da je stručnjak za IT a ne pravna pitanja.
Zanimljiva interpretacija moram priznati. Ja sam mislio da je to zbog toga što nisam imao vremena pratiti forum ali naravno za sve da naći prikladna teorija zavjere

Istina jeste da sam iz IT-a i da poslovno-pravna pitanja vezana za Investor poznajem samo površno.

Inače, Investor koristi skrbnički račun za pohranu dionica. Karakteristika skrbničkog računa jeste da se na SDA ne vidi tko je pravi vlasnik dionice. To nekome može jako odgovarati, a nekome možda i ne. Ne bih se upuštao u rapravu što je bolje.
Međutim to nipošto ne znači ako registriraš dionice na Investor da više nisi vlasnik tih dionica. Za usporedbu, na SDA ne piše niti koliko imaš gotovog novaca pa to ne znači da nisi vlasnik novca kojeg položiš na račun u banci.
bureksarma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 17:32   #1034
Ha, vratio se bureksarma, e sad bi trebao i CROBEX prema nazad jer je i CROBEX otišao dolje kad bureksarma nestao sa foruma.
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 17:32   #1035
Quote:
kLaZnAdAr kaže: Pogledaj post
Na tvoju žalost; odgovor je DA!
Na svaki nalog (provedeni) se plaća provizija; dakle 1 nalog (provedeni)=1 provizija.
Ako ti se nalog izvrši djelomično, a ti NE promijeniš nalog-nego čekaš da te cijena opet "poklopi", nećeš ponovno platiti proviziju; jer je ona već plaćena prilikom provođenja prve transakcije. (u tom slučaju je to sve jedan (te isti) nalog)
No; TEORETSKI:
za 10 dionica koje prodaješ ili kupjueš, moguće je platiti i do 10 provizija.
Kada bi ti svaki puta nalog bio djelomično proveden i 1 dionica bude prodana/kupljena, a ti nemaš strpljenja čekati da te cijena opet poklopi i svaki puta mijenjaš nalog i "hvataš" cijenu-svaki bi puta plaćao proviziju.
Koliko promjena naloga (koji se provedu)-toliko provizija!
Ne znam od kud si ovo izvukao.

Naravno ovo je potpuno pogrešno. Jedan nalog se obračunava kao jedan naloga bez obzira na broj izmjena ili transakcija.
Dakle, potpuno isti iznos naknade će se naplatiti ako zadaš nalog pa se on odmah u cijelosti provede ili ako se prvo djelomično izvrši pa se promjeni pa se opet još malo izvši pa se opet promjeni...i tako koliko god hoćeš.

Ako se ne izvrši niti jedna transakcija tada se neće ništa niti naplatiti.
bureksarma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 17:32   #1036
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
jap... inace moram pohvalit aplikaciju.. brzi su od pg.. hihi mozda vise nitko ni ne trguje tamo u pbz osim mene
Bez brige nisi jedini.
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 17:34   #1037
Quote:
bureksarma kaže: Pogledaj post
Ne znam od kud si ovo izvukao.

Naravno ovo je potpuno pogrešno. Jedan nalog se obračunava kao jedan naloga bez obzira na broj izmjena ili transakcija.
Dakle, potpuno isti iznos naknade će se naplatiti ako zadaš nalog pa se on odmah u cijelosti provede ili ako se prvo djelomično izvrši pa se promjeni pa se opet još malo izvši pa se opet promjeni...i tako koliko god hoćeš.

Ako se ne izvrši niti jedna transakcija tada se neće ništa niti naplatiti.
Jedino ne smije mijenjati početnu količinu.
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 17:37   #1038
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
Možeš mijenjati cijenu i datum važenja, ne i količinu.
Ako mijenaš količinu smatra se novim nalogom, promjena cijene ne (osobno provjereno).

Ups. a datum do kad si stavio važenje naloga?
I ovo je krivo. Da ponovim, naplata naknade po jednom nalogu ne ovisi o broju izmjena ili izvršenja.
Pod jednim nalogom se smatra od kad se nalog otvori pa sve dok se ne izvrši u potpunosti, povuče ili mu istekne rok trajanja.

Na nalogu se mogu mijenjati cijena, količina i datu valjanosti. Nije ograničen broj niti kombinacije tih izmjena.

Doduše na burzi je pravilo da ako smanjuješ količinu uz nepromijenjenu cijenu tada ostaješ na istom mjestu što se tiče prioriteta izvršenja naloga. Ako povećaš količinu ili promijeniš cijenu tada ideš na kraj reda (za tu cijenu naravno). Ali to nije direktno vezano za Investor.
bureksarma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 17:40   #1039
Quote:
bureksarma kaže: Pogledaj post
Ne znam od kud si ovo izvukao.

Naravno ovo je potpuno pogrešno. Jedan nalog se obračunava kao jedan naloga bez obzira na broj izmjena ili transakcija.
Dakle, potpuno isti iznos naknade će se naplatiti ako zadaš nalog pa se on odmah u cijelosti provede ili ako se prvo djelomično izvrši pa se promjeni pa se opet još malo izvši pa se opet promjeni...i tako koliko god hoćeš.

Ako se ne izvrši niti jedna transakcija tada se neće ništa niti naplatiti.
Ja sam vjerojatno objašnjavao kako ide kod mog brokera.
Neznam koliko sam puta napomenuo (upravo na ovom topicu) da mi Investor služi isključivo kao trading monitor, pa je valjda jasno da ne trgujem (a samim time) niti zadajem naloge, da bi znao kako se to točno kod Investora izvršavaju nalozi tj. naplaćuju provizije.
Mislim da ti je štošta promaklo dok te nije bilo

P.S.-Dakle, ako sam dobro shvatio, vi ne naplaćujete naknadu za izmjenu cijene djelomično izvršenog naloga?
__________________
Mene novac i slava ne zanimaju.
Zanima me samo novac!
kLaZnAdAr is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 17:43   #1040
Quote:
kLaZnAdAr kaže: Pogledaj post
Još uvijek mislim da ima boljih, jeftinijih, bržih, jednostavnijih brokera sa mogućnošću online trgovanja i real-time uvida u top 10 ponude cijene K/P.
Na Investoru trenutno nema kašenjenja za burzom, tj. kašnjenje iznosi par desetinki sekunde. Od danas se prikazuje i 10 K/P.
Što se brzine izlaganja tiče mislim da je teško da netko izlaže brže.

No da ne bi bilo da pričam gluposti najbolje je da sami provjerite koliko vremena treba od trenutka zadavanja naloga pa dok ga ne vidite na burzi.
bureksarma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:27.