Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2009., 11:35   #41
Da li je izljecivo ovo oboljenje i ako jeste koliko dugo treba do potpunog izljecenja i u cemu se sastoji terapija? Hvala unaprijed!
andrea1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 12:07   #42
Quote:
andrea1987 kaže: Pogledaj post
Da li je izljecivo ovo oboljenje i ako jeste koliko dugo treba do potpunog izljecenja i u cemu se sastoji terapija? Hvala unaprijed!
Infekcija bakterijom Helicobacter pylori je izlječiva. U liječenju se koristi kombinacija lijekova za smanjenje želučane kiseline (blokatori protonske pumpe) i dva antibiotika (amoxicillin i clarithromycin). Intenzivno liječenje traje tjedan dana, nakon čega se doze lijekova smanjuju. Ukupno liječenje ne traje više od 2 mjeseca.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 23:01   #43
Helicobacter pylori

Sestrična ga ima,pije antibiotike i čaj taheboo,sad kad završi sa terapijom ide na gastroskopiju,nada se da je izlijeđena jer navodno nekad se liječenje oduži,ako ste imali sa njim problema kako ste ga pobjedili?
__________________
Balašević "Voleš jednom u životu sad bogatu il sirotu,to ne bira pamet nego srce"
Mayalenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 23:26   #44
Nije coeli nego pylori.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 00:28   #45
Quote:
terminate kaže: Pogledaj post
Nije coeli nego pylori.
Sorry neka moderatori izmjene u pylori,ima ko savjet,prijedlog,nešto...
__________________
Balašević "Voleš jednom u životu sad bogatu il sirotu,to ne bira pamet nego srce"
Mayalenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 00:36   #46
Quote:
Mayalenna kaže: Pogledaj post
Sorry neka moderatori izmjene u pylori,ima ko savjet,prijedlog,nešto...
Eto spojio sam sa starom temom, pa možeš pročitati prethodne postove. Uglavnom, neka se ona drži propisane terapije i neka se kontrolira. To je najbolji mogući savjet. Liječenje se može odužiti, ali ima i puno gorih stvari.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 19:16   #47
Hemeroidi

Quote:
brAngel kaže: Pogledaj post
Može li prisutnost Hel. Py. imati veze sa pojavom hemoroida ?
Nisam siguran da je Lana ovdje potpuno u pravu jer sam imao i heliopylori i hemeroide. Bakteriju sam sredio antibiotikom ali uvijek postoji mogućnost da se vrati, a ja još uvijek nisam otkrio kako je dobijem. Za vrijeme dok sam je imao hemeroidi su mi znatno češće krvarili (imam unutarnje hemiće), a stalno sam imao pritisak u debelom crijevu, kao da te nešto tjera na veliku nuždu. Najčešće nakon toga imao sam krvarenja jer sam se naprezao kod velike nužde. Sad je sve skupa puno bolje jer nemam heliopylori, a hemeroidi se javljaju jako rijetko.
MK-1964 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 01:28   #48
pozdrav svima! ja neznam vise gdje da tražim,imam problema s preučestalom stolicom.ako mi tko moze preporuciti neku temu gdje se mogu raspitati o tome,ja mu/joj se zahvaljujem.
filip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 01:30   #49
tj prečestom stolicom,ispričavam se...
filip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 13:46   #50
Helicobacter pylori

Zanima me da li je netko od vas članova bolovao od navedene bakterije??


I koliko mu je trebalo vremena za oporavak???

Ja sam doznao da bolujem od navedene bakterije i da imam problema s kiselinom.pa me zanima od vas da li je netko imao iskustva (nažalost ) s ovom bakterijom.


Hvala unaprijed na odgovorima!!!!
dizzy0 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 17.11.2010., 14:03   #51
https://www.forum.hr/showthread.php?t=289417
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 23:25   #52
Za 2 tjedna odlazim na izdisajni test.

Voljela bih čuti iskustva onih sa pozitivnim nalazom; da li se uz antibiotike može uzimati i Lanzul/Apazol? Može li se piti mlijeko uz terapiju antibioticima?
__________________
Nekim jajima prosto nije suđeno da ikada postanu kajgana. T.Pančić
njetočkanezvanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 07:53   #53
Quote:
njetočkanezvanova kaže: Pogledaj post
Za 2 tjedna odlazim na izdisajni test.

Voljela bih čuti iskustva onih sa pozitivnim nalazom; da li se uz antibiotike može uzimati i Lanzul/Apazol? Može li se piti mlijeko uz terapiju antibioticima?
Uzima se IPP/H2 blokator+dva antibiotika
Mlijeko se može uzimati.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 18:38   #54
Sad ne kuzim,na primjer ako mi je nalaz pozitivan na heliobacter pylori,a ne znam jesu li mi nasli u krvi ili stolici(jer sam nosila obadvoje);moze li se heliobacter pylori sada od mene prenijeti na neku osobu npr.poljupcem?
aoao234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 14:48   #55
Quote:
lana10 kaže: Pogledaj post
Helicobacter pylori (HP) je spiralna bakterija koja je nađena na sluznici čovjekova želuca. Jedina je bakterija koja može preživjeti u izrazito kiselom želučanom sadržaju, s vrlo malo kisika, pri temperaturi od 37 stupnjeva C.

Ako se bolesnik ne liječi, infekcija s HP uglavnom traje doživotno. HP će spontano nestati iz želuca samo u slučaju da se želučana sluznica, zbog kroničnih upalnih promjena, do te mjere promijeni da prestanu postojati uvjeti za život ove bakterije.
Dali je jedan od simptoma te bakterije da osobu poslije obroka (neovisno o njegovoj veličini) ili kave, čaja, soka i vode (čak i u minimalnim količinama) počne pritiskati u prsnom košu (kao nekakav plin) koji onda stvara svakodnevno bol sve do ramena pa čak i kroz nadlaktice do laktova, osjećaj gušenja u grlu i da traje sve dok se osoba jedanput ili nekoliko puta ne podrigne??

(bol onako malo asocira na onu poslije laparoskopskih operacija)
bandijera rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 15:22   #56
Test iz krvi je ne nepouzdan, i samo moze voditi u krivi trag! Ja sam vec nekoliko puta radila taj test na helico, i stalno je bio negativan! I uradim gastroskopiju nedavno i pozitivan!
E sada sam pocela sa trojnom terapijom, al nekako mozda mi je los raspored lijekova! Ako ko zna kako pomagajte!
Doktor mi nista nije napisao kako, samo dao recept, apotekarka mi rekla nesto-al nisam sigurna da je to to!
E ovako prvo ide letroks-zbog stitne, onda nakon sat probiotik, nakon 45 min. pantoprazol-neposredno prije dorucka, onda poslije dorucka-isto neposredno nakon njega klaritromicin, i odmah zatim za minut metronidazol! ovo sve isto jos jednom prije vecere-znaci na 12 sati. Da li je ovo ispravno, kakva su vasa iskustva. Grozim se sto je ovako tesko za podnijeti-bolovi su uzasno veliki meni, pa jos ako je pogresan raspored... ad9:
ana aaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 21:36   #57
Quote:
ana aaa kaže: Pogledaj post
Test iz krvi je ne nepouzdan, i samo moze voditi u krivi trag! Ja sam vec nekoliko puta radila taj test na helico, i stalno je bio negativan! I uradim gastroskopiju nedavno i pozitivan!
E sada sam pocela sa trojnom terapijom, al nekako mozda mi je los raspored lijekova! Ako ko zna kako pomagajte!
Doktor mi nista nije napisao kako, samo dao recept, apotekarka mi rekla nesto-al nisam sigurna da je to to!
E ovako prvo ide letroks-zbog stitne, onda nakon sat probiotik, nakon 45 min. pantoprazol-neposredno prije dorucka, onda poslije dorucka-isto neposredno nakon njega klaritromicin, i odmah zatim za minut metronidazol! ovo sve isto jos jednom prije vecere-znaci na 12 sati. Da li je ovo ispravno, kakva su vasa iskustva. Grozim se sto je ovako tesko za podnijeti-bolovi su uzasno veliki meni, pa jos ako je pogresan raspored... ad9:
Samo nastavite uzimati terapiju, kroz 14 dana.
Nakon 6 tjedana učinite ureja izdisajni test radi potvrde o uspješnosti eradikacije. Ne prije, jer su mogući lažno negativni rezultati.

I da, u pravu ste, serumski test je najnepouzdaniji.
Sretno!
__________________
I'm not a man of too many faces.
The mask I wear is one.
Im mortal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 08:51   #58
Hvala puno.
Nadam se da cu se osloboditi ovog bola.
ana aaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 19:09   #59
Ja trebam pomoć
Imam heliko bakteriju i upalu jednjaka. Pijem trojna terapiju. Ono što mene zanima mogu li piti brusnica forte od natural weltha?
Čitala sam da je brusnica najjača protiv bakterija ali ona zakiseljuje urin - dali zakiseljuje u želucu ne znam- a heliko voli.kiselo....Šta da radim, da pijem brusnicu ili ne?
__________________
Stvarčice i parfemi
Mycka_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 19:32   #60
@ana aaa ,odluku o potrebi liječenja HP-infekcije, jednako kao i o izboru lijekova, uvijek donosi liječnik!
dina m is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:31.