Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2012., 13:47   #81
Pozdrav
Dogodio mi se nezgodan pad...nakon ozljede 2 tjedna nosila sam longetu dok MR nije pokazao da je rjec o inkompletnoj frakturi korpusa tali sa mnogo raznih izljeva,parcijalnom rupturom medijalne kolateralne sveze,prednje talofibularne sveze i parcijalnom lezijom tetive m fleksor hallucis longus...Postavljen mi je gips na koji su mi nakon 3 tjedna stavili petu i sad mi preostaje jos 3 tjedna gipsa..
Zanima me imali tko kakvih saznanja o okvirnom trajanju rehabilitacije i kada cu se moc vratit na posao?
spretna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 01:26   #82
Smile Pozdrav

Prije godinu dana sam skinula gips.Prilikom igranja fudbala stala sam na kamen i pala na lijevu nogu i slomila sam skocni zglob na dva mjesta.Gips sam nosila 6 sedmica i strogo mi je bilo zabranjeno oslanjat se na nogu.Isla sam na fizikalne terapije skoro 3 mjeseca ali prve dvije sedmice sam hodala sa stakama bez oslonca na nogu.i nakon goidinu dana noga me boli i cesto je natecena i modra na mjestu gdje je bio prijelom.Kad hodam osjetim kao da mi iskoci zglob i nakon toga ne mogu stati na nogu.Prvih nekoliko mjeseci nosila sam bandazu ili steznjka ali posto nisam vidjela razliku prestala sam nositi.Sada to stavljam samo kada se bavim sportom.Da li bi trebala nosit svakodnevno ?
Ako neko moze pomoci nek se javi .
Hvala .
Trebam pomoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 21:57   #83
i ja sam postao ponosni vlasnik slomljene V metatarzalne kosti. i pao u horror nakon citanja teme pdf-a Slomljena metatarzalna kost
Dijagnozu sam sebi, ne velim da je doktor slab:

1. http://mitglied.multimania.de/ChFuchs/Chiramb03.pdf

2. nakon mucenja na kaucu skuzio sam da je ovo zakon:
http://www.emmezeta.hr/repository/im...gory_large.jpg

udobno je a i glezanj je na visem polozaju od srca, po preporuci.

sad studiram steznike za glezanj (postoje profi stvarcice) jer nema boga da nosim gips 6 tjedana...
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 14:35   #84
Quote:
Trebam pomoc kaže: Pogledaj post
Prije godinu dana sam skinula gips.Prilikom igranja fudbala stala sam na kamen i pala na lijevu nogu i slomila sam skocni zglob na dva mjesta.Gips sam nosila 6 sedmica i strogo mi je bilo zabranjeno oslanjat se na nogu.Isla sam na fizikalne terapije skoro 3 mjeseca ali prve dvije sedmice sam hodala sa stakama bez oslonca na nogu.i nakon goidinu dana noga me boli i cesto je natecena i modra na mjestu gdje je bio prijelom.Kad hodam osjetim kao da mi iskoci zglob i nakon toga ne mogu stati na nogu.Prvih nekoliko mjeseci nosila sam bandazu ili steznjka ali posto nisam vidjela razliku prestala sam nositi.Sada to stavljam samo kada se bavim sportom.Da li bi trebala nosit svakodnevno ?
Ako neko moze pomoci nek se javi .
Hvala .
Ne.
Miloshke is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 14:36   #85
Quote:
ruler kaže: Pogledaj post
i ja sam postao ponosni vlasnik slomljene V metatarzalne kosti. i pao u horror nakon citanja teme pdf-a Slomljena metatarzalna kost
Dijagnozu sam sebi, ne velim da je doktor slab:

1. http://mitglied.multimania.de/ChFuchs/Chiramb03.pdf

2. nakon mucenja na kaucu skuzio sam da je ovo zakon:
http://www.emmezeta.hr/repository/im...gory_large.jpg

udobno je a i glezanj je na visem polozaju od srca, po preporuci.

sad studiram steznike za glezanj (postoje profi stvarcice) jer nema boga da nosim gips 6 tjedana...
Steznik nema istu funkciju kao gips!!!
Miloshke is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 11:19   #86
evo, kupio sam gipsani zavoj pa mi to stavili umjesto klasicnog gipsa. Puno je laksi i kompaktniji a i studije vele da je bolje za zacijeljivanje. sad si narucujem ovo:
http://www.zamst.com/rep-products/ido-22/a2_dx.html

glezanj u tome radi gore dolje a ne dozvoljava inverziju i everziju

Miloshke, komentiraj?
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 17:17   #87
Pozdrav.

Pao sam prije 5 dana s ljestava na pete (bos, još k tome, k'o mladi majmun) i strgao desnu petnu kost. Na snimci se vidi puknuće, ali bez pomaka i sa konturama strukture preko pukotine, pa zaključujem da je samo napukla s jedne strane, jer da je cijela pukla, valjda bi se i pomaknula. Trenutno sam na prvoj longeti u "balerina" položaju, pa me zanima što slijedi. Imao sam 3 dana 37.5-38.2°C, ali sad je temperatura prošla, pa srž valjda više ne curi... Ako treba, mogu skenirati snimku, ali nešto mi se ne ustaje bez potrebe...
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 19:50   #88
Tko zna što znači Slana kupka protiv oteklina (ne za relaksaciju :-) ) ?
Naime slomio sam Fibularni maleol (bez pomaka), skinuo gips nakon 6 tjedana i noga mi još natečena..
Rekao mi je kirurg (osim da ne stajem na tu nogu još 4 tjedna) "Da smanjim otekline trebam namakati nogu u Slanoj kupki", ali ga nisam pitao kako se konkretno ona priprema ?!?
Koliko soli u koliko vode ?
Hladna voda ili topla voda ? (na netu nalazim obje verzije)
Koliko puta na dan namačem, i koliko dugo ?
Da li se baca nakon jednog korištenja, ili se može koristiti više puta ista kupka ?
Nabavio sam onu sol Mrtvog mora koja i nije baš prejeftina, pa da ju ne trošim onako kako ne valja.

Nakon loma:


Nakon skidanja gipsa (ne izgleda mi baš super - ko da se maleol spustio za par mm) :
ZakS is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 02:27   #89
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Pao sam prije 5 dana s ljestava na pete (bos, još k tome, k'o mladi majmun) i strgao desnu petnu kost. Na snimci se vidi puknuće, ali bez pomaka i sa konturama strukture preko pukotine, pa zaključujem da je samo napukla s jedne strane, jer da je cijela pukla, valjda bi se i pomaknula. Trenutno sam na prvoj longeti u "balerina" položaju, pa me zanima što slijedi. Imao sam 3 dana 37.5-38.2°C, ali sad je temperatura prošla, pa srž valjda više ne curi... Ako treba, mogu skenirati snimku, ali nešto mi se ne ustaje bez potrebe...
Skeniraj...
Miloshke is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 02:31   #90
Quote:
ruler kaže: Pogledaj post
evo, kupio sam gipsani zavoj pa mi to stavili umjesto klasicnog gipsa. Puno je laksi i kompaktniji a i studije vele da je bolje za zacijeljivanje. sad si narucujem ovo:
http://www.zamst.com/rep-products/ido-22/a2_dx.html

glezanj u tome radi gore dolje a ne dozvoljava inverziju i everziju

Miloshke, komentiraj?
Mislis li na plasticni gips umjesto klasicnog ?
Miloshke is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 11:09   #91
Quote:
Miloshke kaže: Pogledaj post
Skeniraj...
Evo, rečeno-skenirano

http://img194.imageshack.us/img194/1...8petnakost.jpg
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 13.08.2012. at 22:45. Reason: konverzija slike veće od 640 piksela u link
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 21:13   #92
Ljudi, jel ima tko da je imao dijagnozu Fractura calcanei? Slomio sam ovu glupu kost baze pete skokom s 1,5 metara prije tri i pol mjeseca. Lom je bio čist, bez krhotina. Prema nalazu traume, kost je zarasla, a ja nemogu hodati više od cca 50 metara, normalno uz jako šepanje i bolove, koji su se popeli u butni mišić. Dali će fizikalna terapija išta pomoći, i dali ima gdje u Hrvatskoj dobar ortoped, po mogućnosti u blizini Osijeka, ali nije uvjet? Zaboravih reći, imam 50 godina, i prilikom skakanja nisam obraćao pažnju na godinu proizvodnje. Pozdrav svima i hvala!
mcindri9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 21:46   #93
Quote:
mcindri9 kaže: Pogledaj post
Ljudi, jel ima tko da je imao dijagnozu Fractura calcanei? Slomio sam ovu glupu kost baze pete skokom s 1,5 metara prije tri i pol mjeseca. Lom je bio čist, bez krhotina. Prema nalazu traume, kost je zarasla, a ja nemogu hodati više od cca 50 metara, normalno uz jako šepanje i bolove, koji su se popeli u butni mišić. Dali će fizikalna terapija išta pomoći, i dali ima gdje u Hrvatskoj dobar ortoped, po mogućnosti u blizini Osijeka, ali nije uvjet? Zaboravih reći, imam 50 godina, i prilikom skakanja nisam obraćao pažnju na godinu proizvodnje. Pozdrav svima i hvala!
Eno ti fractura calcanei na prethodnoj snimci. I ja sam friški pa me zanimaju iskustva.
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 21:55   #94
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Eno ti fractura calcanei na prethodnoj snimci. I ja sam friški pa me zanimaju iskustva.
Prijatelju, ja sam po..zdio. Sutra idem preko štele na pregled kod fozijatra, inače bih čekao do konca kolovoza za pregled, i još nekih najmanje mjesec dana za početak fizikalne terapije u Bizovcu.
Danas sam čuo da u Matuljanim kod Lovrana radi dr. Nemec, i naručio sam se za 30. 08. og. na pregled. Malo sam surfao po njemu, i vidim da je bio liječnik naše repke dosta dugo. Cijena pregleda je 350 kunića + put + razna snimanja koja nisu u cijeni. Kud sve, tu i to, ne želim biti, uz dožno poštovanje, doživotni invalid. Zamisli da mi nitko nije rekao dok sam nosio gips dva mjeseca da se toliko čeka na rehabilitaciju. Ako ti nije kasno, odmah se naručuj!
I ja sam novi! Pozdrav!
mcindri9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 21:11   #95
Quote:
Miloshke kaže: Pogledaj post
Mislis li na plasticni gips umjesto klasicnog ?
da.

evo prsti mi naotekli kao lubenice. odoh na pregled. sa troje sam se svadjao za pregled prije roka skidanja plastike, htjeli me otkantati bez debate. uradili test na trombozu. Sve OK. doktor ima teoriju da me vene zezaju zbog cigareta. Al fakat sam se morao svadjati da me pregledaju. Samo sila zeljena vrata otvara. za terapiju surfajte sportska medicina prijelom stopala, naci cete vjezbe.
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 18:02   #96
Ruler, mislim da smo isti dan zavrsili s istim tipom prijeloma Ja sam imala tjedan longete i isto na jedvite jade dobila plasticni gips. Za tjedan dana ce bit 3 tjedna da ga imam - slijedi kontrola i nadam se, skidanje gipsa. Uzimam kalcij koji se zvace i neke homeopatske tabletice-gavez symphytum, navodno dosta pomazu za brze zarastanje. Javi kako tebi napreduje i kad skidas gips

Quote:
ruler kaže: Pogledaj post
da.

evo prsti mi naotekli kao lubenice. odoh na pregled. sa troje sam se svadjao za pregled prije roka skidanja plastike, htjeli me otkantati bez debate. uradili test na trombozu. Sve OK. doktor ima teoriju da me vene zezaju zbog cigareta. Al fakat sam se morao svadjati da me pregledaju. Samo sila zeljena vrata otvara. za terapiju surfajte sportska medicina prijelom stopala, naci cete vjezbe.
hotalicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 20:42   #97
Quote:
hotalicious kaže: Pogledaj post
Ruler, mislim da smo isti dan zavrsili s istim tipom prijeloma Ja sam imala tjedan longete i isto na jedvite jade dobila plasticni gips. Za tjedan dana ce bit 3 tjedna da ga imam - slijedi kontrola i nadam se, skidanje gipsa. Uzimam kalcij koji se zvace i neke homeopatske tabletice-gavez symphytum, navodno dosta pomazu za brze zarastanje. Javi kako tebi napreduje i kad skidas gips
Za prijelome metatarzalnih kostiju postoji posebna tema: Slomljena metatarzalna kost
Miloshke is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 22:48   #98
Quote:
ZakS kaže: Pogledaj post
Tko zna što znači Slana kupka protiv oteklina (ne za relaksaciju :-) ) ?
Da si odgovorim, možda će i nekom drugom koristiti:
ide 0,5kg soli na 12,5 l vode..
Mrtvo more ima Salinitet oko 10x veći neg "obično" pa je preporučljivije..
No da mi je gležanj splasnuo i nakon kupki i nakon voltarena i nakon ko zna čega - niti nakon 2 tjedna po skidanju gipsa NIJE..
Još mi je ko da me osa piknula..
ZakS is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 22:53   #99
ZakS, Stavljaš li hladne obloge?
asdfgh is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 23:02   #100
Ne često.. Rekoše mi da je to baš kod preloma, da se potrgane krvne žile stisnu i tako..
Sad što se toga tiče samo utapam noge u toj hladnoj, slanoj vodi.. (a i ona je prilično brrr)..
I naravno IceGell i tome slični hladni pripravci ..
ZakS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:41.