Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2007., 15:17   #61
Slijepo crijevo

Uskoro ce mi biti treca godisnjica od operacije slijepog crijeva. Doktori su rekli da je bila dosta teska operacija jer je puklo.
Oporavak je dosta dugo trajao i jos uvijek ne mogu dizati teske predmete (cak ni nakon 3 godine!), uzasno me boli i nakon par trbusnjaka ili trcanja.
Ne sjecam se da sam u te 3 godine ujutro stala na desnu nogu a da me nije zabolilo, cak mislim da nije prosao ni dan da me nije zabolilo.
Imate li iskustva s tim i da li je to normalno da je situacija takva nakon toliko vremena?
Prema nekoj logici, to bi odavno trebalo prestati boliti.
Doktorica mi kaze da je to normalno da priraslice dugo bole.
Inace skoro svaki dan vjezbam i pokusala sam s vremenom pojacati intenzitet vjezbi da se tijelo malo navikne na napore, ali ni to nije pomoglo...
Sto da radim? Postoji li neki nacin da se to rijesi?
rose1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 15:45   #62
Nije normalno da boli i nakon 3 godine. Ne vidim zasto bi bolilo osim ako postoje nekakve priraslice za trbusni zid (a ne bi smjele postojati). Kad povecas tlak u trbuhu jel se operativni rez malo ispupči? Mozda imas kilu na tom mjestu pa boli?
drmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 13:19   #63
Quote:
drmed kaže: Pogledaj post
Kad povecas tlak u trbuhu jel se operativni rez malo ispupči?
Nisam primjetila, ali obratit cu pozornost na to. Kada bas jako boli onda boli cijela desna strana, ne smijem dodirnuti taj cijeli dio.
Inace imam losu cirkulaciju pa su mi stopala cesto hladna, nekad kad su jako hladna isto me pocne boliti ta rana (ako ju mogu tako nazvati) od slijepog crijeva. Mozda to ima neke veze?
rose1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 17:11   #64
slijepo crijevo

molim vas da mi kazete koliko nakon operacije slijepog crijeva ne smijemo imati fizicki napor,dizanje necega teskog i sl..hvala
Littleaigrl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 20:59   #65
ovisi ti o tome jesi radio klasičnim rezom ili laparoskopski
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 23:35   #66
klasicnim rezom,od moje je proslo 2 mjeseca...
Littleaigrl is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 00:33   #67
pa možeš počet sa laganijim vježbama, bez većeg forsiranja trbušnih mišića, dakle ne trbušnjake već neki lagani jogging il nešto slično, ako osjećaš laganu bol na početku to je ok, ali ako je bol jača onda ti još nije vrijeme....
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 00:36   #68
Ja sam ga operirao u 6. razredu, mislim da nisam smio 2 mjeseca igrat tjelesni... a osjecao sam se dosta dobro, 2-3 tjedna nakon toga sam mogao dizat malo teze stvari...
snake1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 09:01   #69
ja pitam jer imam cuku teskog 7 kg pa da znam kad bih ga mogla poceti dizat
Littleaigrl is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 21:29   #70
Talking

Quote:
Littleaigrl kaže: Pogledaj post
molim vas da mi kazete koliko nakon operacije slijepog crijeva ne smijemo imati fizicki napor,dizanje necega teskog i sl..hvala
Operacija slijepoga crijeva je dosta rijetka, odnosno kada se radi uglavnom je riječ o raku, tako da oporavak traje doata dugo i pacijent ima i važnijih briga od toga kada će opet moći na bicikl.

Ono što tebe zanima i o čemu ti ljudi odgovaraju je operacija uklanjanja upaljenoga CRVULJKA!

(Bolest je Appendicitis, organ je appendix - hrv. crvuljak; slijepo crijevo je coecum)
Frosch is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 23:05   #71
ma dobro...to je to
Littleaigrl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 08:49   #72
Quote:
Frosch kaže: Pogledaj post
Operacija slijepoga crijeva je dosta rijetka, odnosno kada se radi uglavnom je riječ o raku, tako da oporavak traje doata dugo i pacijent ima i važnijih briga od toga kada će opet moći na bicikl.

Ono što tebe zanima i o čemu ti ljudi odgovaraju je operacija uklanjanja upaljenoga CRVULJKA!

(Bolest je Appendicitis, organ je appendix - hrv. crvuljak; slijepo crijevo je coecum)
Joj daj molim te........ljudi jasno misle na apendix kad koriste termin "slijepo crijevo".
To što si napisao stoji i istina je al brate mili...
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 12:46   #73
upala crvuljka ili nešto drugo???

Odakle da počmen.

Znači iman bolove u donjem desnom dijelu abdomena otrpilike tamo di se nalazi crvuljak. Bol počme malo više i posli se spušta sve niže. Bol mi se javlja svako 7-8 mjeseci. Najčešće povračam i nakon šta povratin želučanu kiselinu bolovi se počmu smirivat i na kraju prestaju nakon 20-ak sati. Inače pritiskom na to mjesto me još više boli. Meni ova situacija traje od 8. razreda, a sad sam 3. godina na fakultetu. I stalno mi se periodično pojavljuju isti bolovi. Nazad par godina san vadia krv i krvna slika i leukociti su bili normalni, napravljen mi je ultrazvuk isto tako sve uredu.

Zanima me radi li se ovde o upali crvuljka ili može bit nešto drugo? I ako se radi kako je moguće da nije došlo do perforacije?

Baš san u nedilju navečer ima istu situaciju nije me bolilo jedno 10-ak miseci pa sam se opet zabrinija. Ako ko ima kakve informacije, bia bih zahvalan
Serafin87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 18:03   #74
pa šanse su minimalne da toliko imate rijetki ionako oblik kr apendicitisa, tako da su bolovi vjerojatno druge prirode, imate li problema sa stolicom, gubite li na težini? jel bol izazivaj posebni podražaj, npr neka vrsta hrane? moguće je da se radi o crijevnim kolikama, o upalnim bolestima crijeva...
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 10:37   #75
slijepo crijevo

naime imam problema sa slijepim crijevom vec skoro 10 godina,
zavrsila na hitnoj TRI puta, svaki mjesec me copi i ne pusta par dana.
ali nikome to nije hitno operirati, ne kuzim, kaj mi slijepo crijevo mora puknuti da ga neko vishe izvadi iz mene?
svaki puta kada me primi zivim u strahu da ne napravim neki krivi pokret da ne zavrsim opet na hitnoj
kolko je to zapravo opasno imate stalno te napadaje slijepog crijeva i gdje da odem da mi to izvade da se vishe ne mucim s tim?
stvarno mi je koma jer treniram dosta i ne mogu si priustiti svaki mjesec i mengu i slijepo crijevo
help
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 18:35   #76
Kako znaš da je u pitanju slijepo crijevo? Tvoj opis uopće ne sliči slici apendicitisa.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 11:23   #77
bila sam na hitnoj par puta zbog toga i svaki puta su mi rekli da je to slijepo crijevo
kaj mislish da bi josh moglo biti?
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 11:37   #78
Ako netko iole sumnja da je u pitanju slijepo crijevo takvog bolesnika MORA se poslati u najbližu bolnicu na pregled kirurgu. Tako da mi odgovori koje si dobila na Hitnoj zvuče više nego neozbiljno i bezveze. To može značiti dvije stvari - da se netko tamo preserava ili da je naprosto blesav odnosno nestručan u svom poslu.

Što može biti u pitanju zbilja je teško ovako paušalno nagađati. Možda nešto ginekološki?....Hodi svom liječniku po savjet.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 06:24   #79
Ja san muško pa iman slični problem samo se meni pojavljuju bolovi svakih par miseci
Serafin87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 06:38   #80
Evo imenjače još neka zapažanja.
Dakle, bolovi se pojavljuju često nakon pada imuniteta. Vrlo često popračeni zgaravicon. Problema sa stolicom neman svakodnevna je i normalna. Nekad mi bolovi počmu nedugo nakon "stolice". Znam bit i nadut, onako moran otkopčat gaće. Šta se tiće hrane ne znan koja je izaziva možda masnija
Inače koliko je uopće čest kronični apendicitis? Nekako u zadnje vrime sumnjam da je uopće upala crvuljka.
Serafin87 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:27.