Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2008., 13:49   #1
Unhappy L. - samo ozdravi nam ti!

Otvaram ovu temu teškog srca i sa knedlom u grlu jer kad Vam se u obitelji dogodi nešto poput leukemije i to još kod djeteta, svijet stane...ustvari počinje se vrtjeti u suprotnom smjeru.
Mom nećaku (11 god.) dana 09.09. ove godine dijegnosticirana je akutna limfocitna leukemija te se od istog dana liječi u Zagrebu na Šalati.
Već sljedećeg dana počeo je sa kemoterapijama i za sad se dobro drži.
Hrabar je zlato moje malo. Moja sestra tj. njegova majka preselila je u Zagreb te ga svakodnevno posječuje. Kuha mu, pazi i mazi kao kap vode na dlanu...
Mogu si samo zamisliti kako joj je jer iako sam ja majka petogodišnje djevojčice rođene sa sindromom Down mislim da nema gore situacije za roditelje nego ova ukojoj se nalazi ona i njezina obitelj.
Glupo je pisati o tome koliko volim svoje nećake (imaju još jednog sina od 13 god.), mislim da je dovoljno reči da mi život znače u istoj mjeri kao i moja kči jedinica.
Želja mi je da se na ovom topicu razmjenjuju iskustva svih koji su ikad bili u kontaktu sa ovom zločudnom bolesti te da jedni drugima budemo potpora i nada tijekom dugotrajno liječenja kroz koje prolaze oboljela djeca.

Ovaj topic posvečujem mojoj hrabroj sestri, mom šogoru te njihovim sinovima uz nadu da ću ubrzo moći ovdje svjedočiti o ozdravljenju jednog anđela oboljelog od leukemije.

Hvala svima unaprijed...
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 13:53   #2
Joj mura, naježila sam se kad sam vidjela tvoj nick i taj naslov Ne znam ništa o toj bolesti kod djece, ali svejedno držim fige.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 13:57   #3
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Joj mura, naježila sam se kad sam vidjela tvoj nick i taj naslov Ne znam ništa o toj bolesti kod djece, ali svejedno držim fige.
Hvala Cats... Puno mi znači tvoja podrška...
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 13:59   #4
Cats ti mi sigurno možeš pomoči u ovim tehničkim stvarima oko otvaranja teme.
Što mi je činiti da se naslov ove teme malo više ističe u moru svih otvorenih tema? Molim te pomozi...
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 14:29   #5
Mura - nisam posebno upućena u ovu groznu bolest, nasreću nisam imala ni prilike, ali vjerujem da ćeš nam redovno objavljivati dobre vijesti, a forumašice će se već pobrinuti da tema bude uvijek na prvoj stranici svojim riječima ohrabrenja i podrške.
Ne mogu ni zamisliti kako se osjećaš ti, a pogotovo tvoja sestra i šogor.
Držim fige da sve prođe u redu i da se što prije riješite bolesti.
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 14:51   #6
Quote:
petra593 kaže: Pogledaj post
Mura - nisam posebno upućena u ovu groznu bolest, nasreću nisam imala ni prilike, ali vjerujem da ćeš nam redovno objavljivati dobre vijesti, a forumašice će se već pobrinuti da tema bude uvijek na prvoj stranici svojim riječima ohrabrenja i podrške.
Ne mogu ni zamisliti kako se osjećaš ti, a pogotovo tvoja sestra i šogor.
Držim fige da sve prođe u redu i da se što prije riješite bolesti.
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 18:30   #7
Draga Mura, tvoj me naslov pogodio direktno u srce.Jos nisam ni procitala,a vec sam bila gotova.
Neznam sta reci al i sama znas da sad treba samo misliti pozitivno i da svu snagu i podrsku morate dati tom djetetu i njegovim roditeljima.I netreba gubiti nadu (nikada),a ja vjerujem da ce sve biti dobro.Jednostavno mora biti!
Drzi mi se stara!
styria is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 22:42   #8
Quote:
styria kaže: Pogledaj post
Draga Mura, tvoj me naslov pogodio direktno u srce.Jos nisam ni procitala,a vec sam bila gotova.
Neznam sta reci al i sama znas da sad treba samo misliti pozitivno i da svu snagu i podrsku morate dati tom djetetu i njegovim roditeljima.I netreba gubiti nadu (nikada),a ja vjerujem da ce sve biti dobro.Jednostavno mora biti!
Drzi mi se stara!
Hvala draga Styria. Kad se vidimo?
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 23:41   #9
Mura,
ovo je stvarno strašno...to je noćna mora svakog roditelja....ne želim niti zamisliti kako je tvojoj sestri i šogoru,a tek mala mrva koja se mora boriti...
ali,ajmo hrabrije...ja znam da je od našeg kuma mala nećakinja sa 3 god. oboljela od leukemije (ne znam točno koji oblik) i dijete se hvala Bogu skroz oporavilo..živa je zdrava i ide u 3. razred...eto, nade ima...sretno, čuvajte se, budi uz sestru i obavještavaj nas....
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 14:11   #10
ajme.
nema pravih rijeci, nema.
budite hrabri, svi zajedno.

mura,
jedino sto mogu da se ovaj topic istakne je staviti ikonicu ispred naslova, eto, vidi jel odgovara.

__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 14:36   #11
Smrzla sam se.
Kad god vidim ovakav topik pomislim na Uninu Najmiliju...

Dobro netko rece, roditeljska nocna mora.

Ne znam nista, saljem samo puno vibri za ozdravljenje ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~
i malenome, mami i tati.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 14:46   #12
joj, ovakve priče me uvijek tako rastuže...
ali koliko sam ja čitala o leukemiji, ona je u većini oblika izlječiva s visokim postocima...pogotovo kod djece...

držim fige i mislim na vas...
Blackie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 14:51   #13
žao mi je i mislim na vas...
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 13:37   #14
Hvala Vam svima koji ste uopče imali snage otvoriti ovu temu...
Ja znam da će moj nećak ozdraviti, drugačije ne može i nesmije biti. Samo se uvijek iznova pitam zašto mora sve to prolaziti?
Jučer smo bili kod njega... Pustili su ga na 2 dana kod mame u stan.
Bio je tako sretan... Mrvica moja mala. Bila je i moja L. sa nama. Ona ga obožava. Izljubila ga je cijelog, milovala, gledala... Kuži dijete da je njezin bratić jako bolestan. Mazila ga je a on se sav prepustio njoj i njezinim nježnim ručicama. Srce mi se paralo dok sam ih gledala...

Danas opet ide natrag u bolnicu...

p.s.
Jako voli crtati, iscrtao je cijelu jednu bilježnicu. Na svakoj strani jedan crtež pa sam mu sugerirala da u buduće piše datum nastanka svakog crteža da se može kasnije kad bude gledao bilježnicu sjetiti kada je koji crtež nastao, a on mi je dogovorio : Kad ozdravim i dođem doma ne želim se sječati ničega vezano za moju bolest pa tako ni ove bilježnice ni crteže koji su u njoj...

Ostala sam bez teksta...
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 13:40   #15
Hvala putnice...
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 13:43   #16
Mura -stislo mi se grlo od ove priče s bilježnicom. Koliko dijete samo mora odrasti i biti zrelo za takve misli, a on ima samo 11 godina. Pretužno.
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 13:52   #17
Mura - puno, puno za tvog nećaka i da brzo ozdravi.
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 13:56   #18
Slažem se petra s tobom. I s njegovom bolešću spoznala sam mnoge druge stvari. Znam kako mi je bilo kad sam rodila svoju ljepoticu i kad mi je doktorica rekla da je moja Lena dijete sa sindromom Down, ali sve je to ništa u odnosu na ovo stanje u kojem smo se cijela obitelj našli kad smo saznali za dijagnozu mog nećaka... jer fakat nema ništa strašnije nego kad ti vele za dijete da ima tako tešku bolest...

Čovjek uvidi da sitnice oko kojih nekad poludiš i za koje misliš da su največi problemi na svijetu u stvari su smješne i sve se lako riješi uz malo dobre volje...

Bit će bolje, a kad L. ozdravi bit ćemo sretniji i bolji ljudi...
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 14:42   #19
Bez teksta sam, ja sam inače paničar i svaki put kad ovako nešto čujem, nekoliko dana sam u komi i samo se šuškam oko moje Mišice...

Ono što mi je fascinantno je kako su ti mali tako hrabri u svemu tome, svaka im čast...

Puno sreće i tvom nećaku i njegovim roditeljima i tebi... Držite se!
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 14:48   #20
Leukemija kod djece se danas jako uspješno liječi.

Preporučujem da se javite u neku od Udruga Krijesnice ili Sanus i da se družite s ljudima koji prolaze kroz istu situaciju. Razmjene iskustava i već sama spoznaja kako niste jedini kojima se takvo što događa, puno pomaže u stvaranju pozitivnog ozračja oko oboljelog koje je od presudne važnosti za uspješno liječenje.

Pusa malom vitezu i sretan je kad ima u obitelji ljude koji ga tako silno bodre i vole.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:37.