Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2009., 18:02   #21
Imam pitanje u vezi kravljeg mlijeka.

Zasad Jakovu dajem Bebimil 2, do prije 10-ak dana je i cicao. Za 12 dana će godinu dana

Kad da mu počnem davati kravlje mlijeko (mislila sam ovo ljeto) i kako se s tim uopće kreće- odjednom ili pomalo , s obzirom na to da će od jeseni u jaslice a koliko sam skužila tamo piju kravlje.

Nemamo alergija u obitelji.
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 18:12   #22
Quote:
sunce moje kaže: Pogledaj post
Mene od cijelih jaslica najviše strah te hrane! Moram ga naučit da sam jede do jeseni (ne znam kak doduše). A od tih pašteta i salama mi se želudac diže, mi to doma nikad ne jedemo, a jadno dijete će jest u jaslicama, užas
Da,to je meni uvijek smetalo-salame,pastete,hrenovke-sve tako nezdravo,a daju po vrticima.A ako ti svom djetetu zabranis,onda ono bas hoce iz znatizelje.Ja sam toliko puta pozeljela da tjeram mak na konac zbog tih mesnih preradjevina,ali daj se ti zamjeraj,pa da dijete ispasta...
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 18:16   #23
Quote:
morfin@ kaže: Pogledaj post
Imam pitanje u vezi kravljeg mlijeka.

Zasad Jakovu dajem Bebimil 2, do prije 10-ak dana je i cicao. Za 12 dana će godinu dana

Kad da mu počnem davati kravlje mlijeko (mislila sam ovo ljeto) i kako se s tim uopće kreće- odjednom ili pomalo , s obzirom na to da će od jeseni u jaslice a koliko sam skužila tamo piju kravlje.

Nemamo alergija u obitelji.
Mozes i sada.Kuhas mu griz,rizu,pravis Medolino i sl.Ili mu das da piju u flasici/casici pomjesano sa medom ili smedjim secerom.Klinci od godinu dana jedu sto i odrasli,samo isjeckano.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 20:14   #24
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Mozes i sada.Kuhas mu griz,rizu,pravis Medolino i sl.Ili mu das da piju u flasici/casici pomjesano sa medom ili smedjim secerom.Klinci od godinu dana jedu sto i odrasli,samo isjeckano.
on ovo nije još ni okusio...
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 21:03   #25
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Da,to je meni uvijek smetalo-salame,pastete,hrenovke-sve tako nezdravo,a daju po vrticima.A ako ti svom djetetu zabranis,onda ono bas hoce iz znatizelje.Ja sam toliko puta pozeljela da tjeram mak na konac zbog tih mesnih preradjevina,ali daj se ti zamjeraj,pa da dijete ispasta...
Za naš vrtić su rekli što se tiče menija i poticanja zdrave prehrane,da su na vrhu u gradu Zagrebu.Hrenovke i paštete nikada nisam vidjela na meniju,salamicu rijetko i prvi put ju je u jaslicama jeo.Bilo mi je bed zbog toga a onda sam zaključila da ima i gorih stvari,da ne dramim oko sitnica jer od te dvije tanke i siromašne salamice što pojede jednom u 2 tjedna nebude mu bilo ništa.Dosta se o meniju i hrani priča i na sastancima,sugerira,potiče razmjena mišljenja.
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 22:11   #26
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
mislim da zubi nemaju baš puno veze može li dijete jesti komade hrane. Većina beba od godinu dana imaju par zubića naprijed,nikad nisam vidjela dijete da žvače prednjim zubima. Kad žvaču svi žvaču ko i odrasli stražnjim dijelom vilice,tako da žvaču desnima,a ne zubima
moja žvače prednjim zubima, njih jedino i ima
i izgleda ko stara baba kad na tih par zubića natjerava komadiće
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 22:14   #27
a što se tiče onih menija koje u vrtiću objese na oglasnu ploču - ne pridržavaju ih se baš uvijek. znam za jedan vrtić di je pisalo da taj dan jedu piletinu, a jeli su pileće hrenovke
treba valjda naletiti svako toliko u vrijeme ručka pa vidjeti što zapravo papaju
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 23:14   #28
kravlje mlijeko dat u čašici 1 dcl (tak vjerojato neće popit više)...dat ujutro čisto da se prati kroz dan dal će biti reakcije...

ja još uvijek izbjegavam stavljanje meda, pogotovo šećera...nema potrebe..

griz mi je puno finiji na rižinom mlijeku, a griz može od početka dohrane koliko se sjećam jer nema glutena...
izbjegavam koliko mogu razna -Lina, sve je prepuno šećera...imam doma Čokolino jer to nekad jedu u vrtiću pa se malac zna sjetit jednom mjesečno da bi jeo čokolino..
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 23:23   #29
pšenični griz sadrži gluten..
mandy, vrijeme je za drugu bebu i ponavljanje gradiva
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 23:32   #30
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
moja žvače prednjim zubima, njih jedino i ima
i izgleda ko stara baba kad na tih par zubića natjerava komadiće
da mi je to vidjet

Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
vrtić di je pisalo da taj dan jedu piletinu, a jeli su pileće hrenovke
pa pileće su

Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
mandy, vrijeme je za drugu bebu i ponavljanje gradiva
o da
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 23:40   #31
Mene uz sve te polije, paštete i hrenovke brine i ona bijela kava na meniju! WTF? Kakva bijela kava djeci? Nescaffe ili turska?
astra99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 23:41   #32
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
pšenični griz sadrži gluten..
mandy, vrijeme je za drugu bebu i ponavljanje gradiva
al mismo kupovali Milupin koji nema gluten
il sam stvarno toliko zaboravila

PS nisam zaboravila
http://www.biofarm.hr/milupa2.php?id=71
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 23:43   #33
astra - ma vjerojatno Bianka ili tako nešto.. to je od cikorije, nije kava kao kava

mandy - ok, ok, ali to je od rižinog i kukuruznog brašna.. meni kad kažeš griz, ja mislim na onaj klasični pšenični griz u maloj plavoj vrećici s bijelom curicom
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 23:45   #34
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
ma vjerojatno Bianka ili tako nešto.. to je od cikorije, nije kava kao kava
Aj dobro, ali ni to me baš ne veseli
astra99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 00:00   #35
ma divku imaju a divka je od ječma 70% i cikorije 30% to je zapravo jako
zdravo jer sadrži inulin a to je super za crijeva.ja obožavam tu divku.

ja sam super zadovoljna s hranom u vrtiću kod nas uopće nema tog pečenog
mesa i krumpira.uvijek neka variva i rižota ono kuhano s puno povrća a
za desert im kuharice prave baš kolače od griza i oraha i štrukle...
ma ja super zadovoljna,salame nema a možda jednom mjesečno budu za doručak hrenovke (moja ih nikad nije jela,neće skoro nikakvog mesa a salame pogotovo ne ) a od mesa u tim varivima bude većinom piletina,junetina
i svinjetina.protiv griza za doručak stvarno nemam ništa s finom crnom čokoladom bolje od salama,naravno nije griz stalno imaju i žganjce,kajganu,
žitarice,mliječni namaz...i da uvijek voće za užinu
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 14:46   #36
Počeo me laganini nervirati meni u vrtiću moga djeteta, još je u jaslicama, a ono što dobijaju je sve samo ne zdrava hrana.
Jučer za ručak pizza, a sutra juha od rajčice i sendvič sa šunkom i sirom?!!!
Sendvič za ručak?? Pa kakav je to junk food?
Svaki dan mi dijete dolazi kući gladno i nervozno...
Mislim da je vrijeme da posjetim voditelja prehrane...
Curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 15:05   #37
u koji vi vrtić idete?
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 15:36   #38
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
u jaslicama jedu sve smiksano ako neznaju/ne žele još žvakati ....većinom povrće, meso, riža, variva...

tete ih hrane...
ne jedu sve smiksano. bar nisu kod nas.
tete ih hrane, ali im daju zlice u ruke i oni brljaju i razbacuju hranu uokolo.. ugl, moj je uvijek bio galadan poslije vrtica

Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
već sam napisala...
djeci koja jedu miksano su većinom variva, meso (piletina, puretina, teletina), riža, povrće...
nema ništa pečeno.....
ima

ovisi sve od vrtica do vrtica.
ovaj nas bivsi vrtic se hvalio kako su presli na zdravu prehranu i sve nesto bez pudinga pasteta isl.. i onda za dorucak dobiju kruh sa nutelom (!!!) za uzinu vocni jogurt,..
medicinske sestre u vrticima smisljavaju jelovnik, ova nasa bivsa je starija, pred penziju i neda joj se cini mi se puno dumati sto je zdravo, a sto ne... zapravo, nema pojma. padali su u nesvjest kako je super sto su uveli cicvardu, iliti slanutak jer "to ti je nesto kao grah i super je zdravo"
a da ne spominjem da znaju jaslicarima dati saft sa tunom i velikim sirokim zelenim rezancima. dok teta to sve usitni, klinci popizde.. a onda pitaj boga sto im da.. valjda kruh od jutros.

Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Ma zbog toga ju i hoću dati tamo. Ne da ju oni uče hodat, već radi socijalizacije.
Samo kako ona još ne jede kako treba, strah me da ne bude gladna.
nece biti gladna, derati ce se pa ce joj morati nesto dati
oni su ti male spuzvice.. moj je u par dana naucio jesti na zlicu (ok, naucio je da sa zlicom moze hranu razbacivati, a ponekad i staviti u usta), naucio jesti pecivo bez gusenja,..
jako se brzo prilagode
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 16:45   #39
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
... naucio jesti pecivo bez gusenja,..
jako se brzo prilagode
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 16:48   #40
Ae.. Sta da ti dalje govorim..
Sada ga cuva teta cuvalica.
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:54.