Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2007., 22:41   #41
Ma pustite bigshowa-a, dobar je.
Malo brije na hallux valgus, ali to mi koje nas muči volimo čuti.
crna dalia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 02:25   #42
Quote:
crna dalia kaže: Pogledaj post
Ma pustite bigshowa-a, dobar je.
Malo brije na hallux valgus, ali to mi koje nas muči volimo čuti.
Ej, hvala ti na potpori i razumjevanju!
bigshow is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 02:28   #43
Jedna stvar je jasna da cure koje imaju hallux valgus mogu prihvatiti nekog momka koji se na to pali,naravno ako joj se svidi po ostalim pitanjima,a cure koje ga nemaju, e za njih ćete bit sick do kraja života! Stvar je jasna,ipak curama koje ga imaju će prije ili kasnije to laskati!
Ali, želim reć sljedeće, da je to jedan od najstarijih fetisha i negdje sam čitao da su faraoni u drevnom Egiptu birali svoje ljubavnice baš po obliku stopala, onda i Kinezi su podvezivali stopala da ne rastu i sl. Mislim, to uopće nije tako rijetko kako ljudi misle i najrašireniji je fetish! Na t-portalu možete vidit članak o fetishima.
Ispravite me ako sam možda u krivu ili nadopunite s novim informacijama.
bigshow is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 23:08   #44
alo društvo, vidim da je tema odavno obrađivana ali me zanima zna li netko točne podatke (adresa ili naziv ili telefon) o bolnici klinici ili što već je u Brežicama gdje se vrši operacija čukljeva ili da probam doć do Tereze Kesovije?
HALLUS is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 09:18   #45
hej..pokušavam naći na forumu iskustva ljudi koji su operirali HV i vidim da toga nema. Vjerovatno je tome razlog što to najčećše operiraju osobe srednje ili starije zivotne dobi koje bas i ne koriste internet. No, sve u svemu htjedoh reći da sam ja bio na operaciji u Brežicama kod dr. Sakača 2.10.2007. dakle prije 17 dana. Operacija sama nije bolna i traje oko 35 minuta. Anestezija je lokalna, a kaj se tiče samog rada na kosti mislim da ju o brusi. Ono što mene sada zanima su iskustva drugih ljudi nakon operacije.
Naime, meni se sve ovo nakon operacije baš i ne čini kao neki napredak što me u neku ruku jako muči s obzirom da već 17 dana nisam maknuo iz stana i još sam k tome operiran i sve. Sva ta žrtva za ništa. Zašto to mislim? Nakon operacije treba nosit steznik jedno 3 mjeseca koji povlači palac prema van, no kada tog steznika nema moj problem ostaje isti. Zapravo, ja uopće ne vidim nikakvu razliku prije i poslije operacije. Osim što imam rez na noz, šavove i oteklinu koja evo pomalo i prolazi. Htio bih čuti iskustva ljudi koji su to prošli i zanima me da li nakon ta 3 mjeseca terapije zaista dolazi do poboljšanja jer meni sve ovo za sada nema nekog smisla. Sve se žderem što sam otišao tamo to operirat i pljunuo tolike novce (700eura) za ništa. Naravno, uzimam u obzir još mjesece terapije koji možda sve to dovedu u bolje stanje, no nekako moj osjećaj je loš i to me rastura. Ako ne vidim neki napredak kroz neko vrijeme morat ću nazvat doktora da mi on pobliže objasni što će se dogodoti kroz ta tri mjeseca jer mene ovo sve polako izluđuje.
Šaljem ti link za broj doktora pa ti vidi.

http://www.zdravniski-nasveti.net/?n...imenik&mapa=11

Eto..iskustvo iz prve ruke

P.S. Dolazim u napast poslat mail Terezi !
Eckhart.O is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 09:51   #46
Hy, ja sam operirala hallux valgus kod doktora Sakača prije točno šest mjeseci (11.05.2007.) i ja sam jako zadovoljna izgledom stopala. Nakon tri tjedna sam već vozila auto, a nakon četiri sam normalno hodala samo sam ja to radila u ljetnim mjesecima tako da sam cijelo vrijeme nosila otvorenu cipelu i steznik. Noga mi je uvijek ujutro izgledala ne natečeno, ali tijekom dana bi ponovno malo oticala tako da tek sada nakon šest mjeseci se otok smanjio i sada dobro izgleda. Međutim ja imam sada drugi problem, na samom početku reza mi se pojavilo kurije oko. Zvala sam dr. Sakača u petak ali ga nisam još uspjela dobiti.
Prije nego što sam se odlučila na operaciju sam sve stranice na engleskom jeziku pregledala i čak sam na jednoj našla i video same operacije. Na našim stranicama baš i nema previše o tome (osim Tereze o kojoj sam pročitala u Gloriji i tako se i odlučila na operaciju).
Čitajući sve na tim stranicama sam shvatila da operacija kod dr. Sakača ne rješava problem ispravljanja samog palca i tu je veća vjerojatnost da se problem ponovo pojavi, jer sve druge metode uključuju i ravnanje palca (bilo sa nekakvim pločicama i nekim drugim umetcima).
O ovoj temi bi mogla danima razgovarati. Ako vas još nešto zanima slobodno mi se obratite.

Pozdrav
alfa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 10:39   #47
Ja isto imam taj problem pa bi te molila da mi pošalješ svoj broj mobitela privatnom porukom pa da popričamo...

tnx
esmeralda100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 10:57   #48
Cure,
nemojte poduzimati operativne zahvate samo zbog estetskih razloga. Puno djevojaka i žena si je uništilo stopala zbog toga
http://www.drfoot.co.uk/phpBB2/index.php
Možete pročitati ovdje ili ovdje
http://www.hallux-forum.de/
Ok razumijem ako je to povezano s konstantim bolovima onda ipak nemaš izbora ali samo zbog ljepote je bezveze, zato jer takav oblik stopala uopće nije ružan, naprotiv ima baš pravu ženstvenu liniju baš kao i ženske cipele sa šiljatim vrhom.
Nemorate se bedirat zbog tog, ima nas kojima se takva stopala neopisivo sviđaju
Bok
Lukas Lucius is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 11:37   #49
Hallux Valgus

Ima li ko od vas problema sa kvrgom na stopalu?Znam da puno zene imaju.Da li ste se dale lijeciti,operirat ili ostavili kako je,kakva su vasa iskustva?
__________________
LITTLE GREEN PEPPERS FROM PADRON... Some are spicy, some not!!!
Peregrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 12:33   #50
imam, nisam išla na operaciju niti mislim ići, ne nosim više visoke pete i uske cipele. Kad je bilo upaljeno držala sam led, a od kad nosim udobne cipele, boli me jedino kad je promjena vremana. Oeracija ne znači da si se trajno rješila tog problema, jer ti može narasti opet.
zuko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 12:48   #51
Imala sam ih ja na oba stopala.I ja sam uvijek nastojala nosit udobne cipele ali mi se znalo pocrvenit i kad sam bosa hodala.No,prije nekoliko godina isla sam ne pregled kirorskom ortopedu i on mi je objasnio da je to majka priroda,tak se rodis i nemres tu nis.Posto sam jos mlada i meni smetalo on mi je to zih zah.Stavio mi je i dva serafica nutra i nisam nosila gips.To sve skupa bila na stapama 6 tjedana.Tak sam bila zadovoljna da sam nakon tri godine odlucila dati i lijevu nogu. Sad rehabilitiram od ovog tjedna.....
__________________
LITTLE GREEN PEPPERS FROM PADRON... Some are spicy, some not!!!
Peregrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 14:24   #52
Quote:
Peregrina kaže: Pogledaj post
Ima li ko od vas problema sa kvrgom na stopalu?Znam da puno zene imaju.Da li ste se dale lijeciti,operirat ili ostavili kako je,kakva su vasa iskustva?
ma kakve su vam to kvrge?kako to izgleda.. ja sam dobila neku malu kvrgicu al je bijela i ljusti se
__________________
rane na usnama, brojim u mukama:):):)
MALECKA23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 23:15   #53
Ja sam imao na lijevoj nozi,prije osam godina sam bio na operaciji.Gips sam nosio tri tjedna i savjetujem vam da se toga riješite jer nije ništa strašno osim gipsa koji radi sigurnosti moraš (ako želiš) nositi.Moja snaha koju sam nagovorio na operaciju nije pristala da joj stave gips ali je pazila na nogu kao na oko u glavi pa se pokajala .
Ja nakon osam godina nemam nikakvih problema iako su mi rekli da će prilikom promjene vremena boljeti ali ništa od toga.
Mizar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 21:23   #54
Ako imas priliku jos dok si mlad,najbolje to dati operirati.Joj,kad vidim kakve cuklje vidim mami....ni pomislit da ja tak u stare dane.
No,primjetila sam da vi koji ste si dali operirat, nosili ste gips.Ja nemam gips nego mi je zamotano,uz to neka zeljezna stvar od malog prsta pa okolo.Nutra su mi stavili neka 2 serafica kao i u drugoj nozi prije nekoliko godina.
U utorak vadim konce pa ona jos 4 tjedana na stapovima a i nosim specijalnu cipelu sa potpeticom.A poslije bude juhuhuuuuuuu!!!
__________________
LITTLE GREEN PEPPERS FROM PADRON... Some are spicy, some not!!!
Peregrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 15:14   #55
Ej ljudi, moze li ko reci malo vise o toj operaciji, kako izgleda, koliko traje, gdje ste je radili. Ja tu kvrgu imam i kod palca i kod malog prsta i rado bi se toga rijesila samo ne znam gdje i kako
cica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 23:12   #56
Ljudi,mene zanima da li se deformacija i izbocenje povecavanju vremenom i ako izbjegavamo neudobnu obucu??
Gaga* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 23:07   #57
Quote:
cica5 kaže: Pogledaj post
Ej ljudi, moze li ko reci malo vise o toj operaciji, kako izgleda, koliko traje, gdje ste je radili. Ja tu kvrgu imam i kod palca i kod malog prsta i rado bi se toga rijesila samo ne znam gdje i kako

Ljudi, o kakvim kvrgama vi pričate, i to na malom prstu???!!! Hallux valgus je deformacija nožnog palca, promijenjeni kutevi u zglobovima itd.... a ne neke kvrge na prstima, pogotovo nemoze biti hallux valgus malog prsta...
najpametniji is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 00:29   #58
Ja sam bila na operaciji koljena u 1. mjesecu i usput mi je doktor pogledao halluxe. Rekao je da bih si trebala kupiti separatore i nositi ih, također mi je preporučio nošenje uložaka jer imam ravna stopala. Oduvijek sam imala ful male halluxe koje sam naslijedila od tate no pred 2 godine sam počela nositi one old skul adidas tenisice i to me totalno zeznulo jer mi se palac užasno izdeformirao u kratkom vremenu. Mislim da se na operaciju ne ide dok ti to zbilja ne počne predstavljati užasan problem (vidjela sam u bolnici neku ženu koja ih je išla operirati, palac joj je prekrivao tri prsta na nozi i jedva je hodala)
Aiko22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 15:50   #59
Quote:
najpametniji kaže: Pogledaj post
Ljudi, o kakvim kvrgama vi pričate, i to na malom prstu???!!! Hallux valgus je deformacija nožnog palca, promijenjeni kutevi u zglobovima itd.... a ne neke kvrge na prstima, pogotovo nemoze biti hallux valgus malog prsta...
Pa nije samo promjena u kutu, nego postoje i egzostoze, valjda je na to mislila jer one mogu biti prilično velike i onda vrše pritisak i to je dosta bolno.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 20:15   #60
Quote:
najpametniji kaže: Pogledaj post
Ljudi, o kakvim kvrgama vi pričate, i to na malom prstu???!!! Hallux valgus je deformacija nožnog palca, promijenjeni kutevi u zglobovima itd.... a ne neke kvrge na prstima, pogotovo nemoze biti hallux valgus malog prsta...
potpisujem.. i moram priznati da sam se dobro nasmijal na ove "kvrge na malom prstu"..
dudo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:36.