Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2007., 12:16   #21
Quote:
s.w.a.t. 24-7 kaže: Pogledaj post
ne boli ga...i nije bilo mjenjanja boje nego samo crveno kad se cesao...i sad mu je proslobilo mu je po cijelom tijelu...bia mu je i jezik natekao...skoro pa kao duplo veci ako ne i vise...al nije imao problema sa disanjem...al je sad dobro...bili smo kod doktora i rekli su mu da ako mu bude gore, tj. ako ne bude islo na bolje kao sto sad ide, da dodemo na neku antialergisku inekciju...neznam i ja...
al svejedno hvala i vama...

pozdrav...
A jesu li mu barem dali antihistaminik i sugerirali dijetu (moguce je da je i u hrani bio problem, premda je deterdzent moj prvi "pick" )?
simple is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 12:52   #22
Hitna kućna pomoć: kupiti šumeći kalcij i piti, al dajte, nemojte se zezati naoteknutim jezikom
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 12:58   #23
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Hitna kućna pomoć: kupiti šumeći kalcij i piti, al dajte, nemojte se zezati naoteknutim jezikom
Za kalcij je odavno dokazano da ne djeluje .
simple is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 13:25   #24
zoster kao krajnja opcija,manje vjerojatna iz razloga što je heteroanamnestičar dečko koji se ne razumje u medicinu najbolje koliko se da zaključit(nemoj se uvrijedit molim te) i posljedično prema opisu promjena treba bit krajnje kritičan,a navodi kako se promjene pojavljuju na jednoj strani tijela i pojavljuju na istoj strani leđa...a ovo širenje prema vratu i udove neide u prilog zosteru,no kako kaže jedna meni draga doktorica,pacijent ima pravo na 2 bolesti...
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 13:31   #25
Quote:
simple kaže: Pogledaj post
Za kalcij je odavno dokazano da ne djeluje .
Onda sam ja iznimka, jer osobno uvijek uzmem kalcij kad izreagiram na nešto i pomogne mi.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 13:45   #26
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
... i posljedično prema opisu promjena treba bit krajnje kritičan,a navodi kako se promjene pojavljuju na jednoj strani tijela i pojavljuju na istoj strani leđa...a ovo širenje prema vratu i udove neide u prilog zosteru,no kako kaže jedna meni draga doktorica,pacijent ima pravo na 2 bolesti...
Sve je to u redu i slazem se s principima, ali plikovi raznih velicina koji izbijaju, medju ostalim i na rukama i nogama (obje strane tijela), uz ostale heteroanamnesticke podatke i sve sto sam naveo u prethodnom postu (da se ne ponavljam) prakticno iskljucuju zoster. Ako se vec ne mozemo pouzdati u heteroanamnezu, onda ne smijemo biti ni toliko slobodni da biramo dijelove u koje se pouzdajemo. Zoster je u ovakvoj situaciji teoretski moguc, ali vjerojatnost je jako mala. Da ne kazem da postoje bolesti koje su vjerojatnije od zostera u ovoj situaciji. Pa necemo valjda nabrajati dijagnoze bez osnova ili na osnovi izoliranog pokazatelja i plasiti ljude bez razloga. Dovoljno je uputiti ih lijecniku, pa nek' ih on plasi . A opaska o pravu na 2 bolesti mi ovdje zvuci kao izlika. Ali prihvacam ako grijesim po tom pitanju.
simple is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 13:49   #27
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Onda sam ja iznimka, jer osobno uvijek uzmem kalcij kad izreagiram na nešto i pomogne mi.
To je zato sto su takve reakcije u velikoj vecini slucajeva samoogranicavajuce i bez intervencije. Da prozvaces list papira efekt bi bio isti . A hipoteza o kalciju kao stabilizatoru membrana stanica koje sudjeluju u nastanku alergijskih reakcija (mastociti, bazofili) zaista je odavno napustena . Da ne govorim o apsorpciji kalcija iz sumecih tableta i drugim medicinskim filozofijama...
simple is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 17:15   #28
nisam pokušavao se izvuć sa tezom o 2 bolesti...al svakako prihvaćam konstruktivnu kritiku, koja može poslužit na primjer drugima i prihvaćam humbly pogrješku...
i samo da se razumjemo još jedanput ponavljam očito da se vjerojatno radi o alergijskoj reakciji i to je bila moja "virtualna radna dg" for what is worth
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 18:50   #29
Quote:
simple kaže: Pogledaj post
To je zato sto su takve reakcije u velikoj vecini slucajeva samoogranicavajuce i bez intervencije. Da prozvaces list papira efekt bi bio isti . A hipoteza o kalciju kao stabilizatoru membrana stanica koje sudjeluju u nastanku alergijskih reakcija (mastociti, bazofili) zaista je odavno napustena . Da ne govorim o apsorpciji kalcija iz sumecih tableta i drugim medicinskim filozofijama...
Filozofiraš Hoćeš reći da dijete od 3 godine (kad su mi ga prvi put davali kad sam se na moru osula od neke trave) može biti toliko uvjereno u to kako je to kalcij i kako će mu pomoći da prođe reakcija pa da ima placebo efekt? Djeca uzmu što im mama da, jer mama kaže da nešto dijete mora uzeti.
Pa nek uzme kalcij i ima placebo efekt, big deal te tvoje teorije, ak čovjeku pomogne, a to nam je u interesu, zar ne ili nam je u interesu da dr. bude u pravu
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 19:41   #30
Quote:
simple kaže: Pogledaj post
Za kalcij je odavno dokazano da ne djeluje .
Ako kalcij doista ne djeluje, baš bih voljela znati zašto su meni nakon što sam dobila jaku urtikariju na hitnoj uz injekcije dali i infuziju kalcija. Bilo im je dosadno? Nekoliko injekcija im nije bilo dovoljno pa su se htjeli malo igrat?
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 20:15   #31
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Filozofiraš Hoćeš reći da dijete od 3 godine (kad su mi ga prvi put davali kad sam se na moru osula od neke trave) može biti toliko uvjereno u to kako je to kalcij i kako će mu pomoći da prođe reakcija pa da ima placebo efekt? Djeca uzmu što im mama da, jer mama kaže da nešto dijete mora uzeti.
Pa nek uzme kalcij i ima placebo efekt, big deal te tvoje teorije, ak čovjeku pomogne, a to nam je u interesu, zar ne ili nam je u interesu da dr. bude u pravu
Ne mijesajmo kruske i jabuke. Ne kazem da ima placebo efekt. Kazem da uopce nema ucinka. I jos u sumecim tabletama...
I da znas, te big deal teorije i slicne nekog mogu stajati glave. A onda je uvijek zlocesti barba doktor kriv.
Inace, ja se divim laicima koji sebi dopustaju davati neargumentirane savjete sto se tice lijecenja. Uz dobronamjernost, tu je potrebno dosta smjelosti, a jos vise savjesti.

Zadnje uređivanje simple : 15.08.2007. at 20:53.
simple is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 20:40   #32
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Ako kalcij doista ne djeluje, baš bih voljela znati zašto su meni nakon što sam dobila jaku urtikariju na hitnoj uz injekcije dali i infuziju kalcija. Bilo im je dosadno? Nekoliko injekcija im nije bilo dovoljno pa su se htjeli malo igrat?
Sarkazam ostavite za sretnije prigode . Ne zelim diskutirati na toj razini. Postoji postupnik za lijecenje urtikarije, kao sto postoji i lista opsoletnih lijekova. Tko zeli, neka potrazi malo, ako se vec nekome ne zeli vjerovati. Ja nastojim ne izmisljati stvari. Kalcij je doista bio sastavni dio lijecenja reakcija preosjetljivosti, temeljeno na pretpostavljenoj ulozi kalcija u tim reakcijama, ali je otkriveno da nema terapijsku ulogu. Stovise, u zadnje se vrijeme istrazuje uloga blokatora kalcijskih kanala u lijecenju urtikarije. I bas me zanima jesu li ti isti koji su vam dali infuziju kalcija ordinirali blokatore i H1 i H2-histaminskih receptora istovremeno? Znanje nije konstanta, nigdje, a pogotovo ne u medicini. Neke se novine i spoznaje uvode, a neke postaju dijelom povijesti. Sad je samo na lijecnicima da to nastoje pratiti. U interesu svojih pacijenata i samih sebe.
simple is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 20:50   #33
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
nisam pokušavao se izvuć sa tezom o 2 bolesti...al svakako prihvaćam konstruktivnu kritiku, koja može poslužit na primjer drugima i prihvaćam humbly pogrješku...
i samo da se razumjemo još jedanput ponavljam očito da se vjerojatno radi o alergijskoj reakciji i to je bila moja "virtualna radna dg" for what is worth
Oprosti, nije bilo fer s moje strane. A smisao i jest bila konstruktivna kritika. I inace pratim tvoje savjete i postove i smatram ih u velikoj vecini slucajeva pozitivnima. Stovise, i naucio sam stogod. Isprika...
simple is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 21:39   #34
Quote:
simple kaže: Pogledaj post
I bas me zanima jesu li ti isti koji su vam dali infuziju kalcija ordinirali blokatore i H1 i H2-histaminskih receptora istovremeno?
Vidiš vidiš, moguće da jesu. Sjećam se kako je jedna doktorica objašnjavala drugoj mehanizam blokiranja histaminskih receptora. E sad, što je točno u injekcijama bilo, ja ne znam. Mislim, imam napisano, ali to meni puno ne znači

Šta radi Ranital? A SoluMedrol?
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 21:48   #35
samo da vas obavjestim da je liku sad sasvim dobro i da se skroz oporavio...
izgleda da je bila alergija...
pozdrav...

mod...mozez lockati ako zelis...
__________________
ako mislis da ti ide lako u zivotu pogledaj bolje, mozda ti ide nizbrdo
s.w.a.t. 24-7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 20:59   #36
Quote:
simple kaže: Pogledaj post
Ne mijesajmo kruske i jabuke. Ne kazem da ima placebo efekt. Kazem da uopce nema ucinka. I jos u sumecim tabletama...
I da znas, te big deal teorije i slicne nekog mogu stajati glave. A onda je uvijek zlocesti barba doktor kriv.
Inace, ja se divim laicima koji sebi dopustaju davati neargumentirane savjete sto se tice lijecenja. Uz dobronamjernost, tu je potrebno dosta smjelosti, a jos vise savjesti.
Oprostite gospodine doktore, a po kojem vi to medicinskom ili bilo kojem drugom pravu imate pravo ovdje tvrditi kako meni kalciji nije pomogao, ako ja kažem da je (po istom tom pravu), a evo vidim da nisam jedina i da se daje na hitnoj pomoći ?
Čuj, ako barba doktor ne može na sebe preuzeti odgovornost pri liječenju, onda neka odabere drugo zanimanje. Mislim, aludirati ovdje na primjeru kalcija na štetnost u smislu stajanja glave je više nego smiješna kad dolazi od osobe medicinske struke

I po 505. put sa crtom, na forum zdravlja se dolazi po razmjenu iskustava, a ne po liječničku pomoć. Od kud ja ili bilo tko drugi možemo znati da ti npr. nisi neki na medicinu nabrijani frik koji voli čitati studije i pametovati ega svoga radi, možeš li ti uzeti u opservaciju ikako? Onaj tko će sebi radit sranja, radit će sa ili bez "savjeta" na forumu.
U suprotnom, izvoli, budi tu dežurni liječnik sa svojim lijepim imenom i prezimenom u potpisu, pa preuzmi punu medicinsku i i liječničku odgovornost, jer si tehnički bez toga samo i jedino laik kao i ja i svaki drugi forumaš!

Kao laiku mi jako imponira tvoje divljenja, hvala

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 16.08.2007. at 21:39.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 21:49   #37
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Oprostite gospodine doktore, a po kojem vi to medicinskom ili bilo kojem drugom pravu imate pravo ovdje tvrditi kako meni kalciji nije pomogao, ako ja kažem da je (po istom tom pravu), a evo vidim da nisam jedina i da se daje na hitnoj pomoći ?
Čuj, ako barba doktor ne može na sebe preuzeti odgovornost pri liječenju, onda neka odabere drugo zanimanje. Mislim, aludirati ovdje na primjeru kalcija na štetnost u smislu stajanja glave je više nego smiješna kad dolazi od osobe medicinske struke

I po 505. put sa crtom, na forum zdravlja se dolazi po razmjenu iskustava, a ne po liječničku pomoć. Od kud ja ili bilo tko drugi možemo znati da ti npr. nisi neki na medicinu nabrijani frik koji voli čitati studije i pametovati ega svoga radi (možeš li ti uzeti u opservaciju ikako?). Onaj tko će sebi radit sranja, radit će sa ili bez "savjeta" na forumu.
U suprotnom, izvoli, budi tu dežurni liječnik sa svojim lijepim imenom i prezimenom u potpisu, pa preuzmi potpunu odgovornost, jer si tehnički u suprotnom laik kao i ja i svaki drugi forumaš!

Kao laiku mi jako imponira tvoje divljenja, hvala
Da zakljucim pricu sa svoje strane. Svatko ima pravo misliti i tvrditi sto zeli. Stvar je samo u argumentiranosti. Ako nista drugo, ljudima koji ovo citaju daju se razlicite opcije - pa tko voli nek izvoli vjerovati, provjeravati, zanemarivati, snebivati se nad cim ili ismijavati itd.
A sto se primjera s kalcijem tice, dovoljno je zamisliti scenarij u kojem netko u pocetnoj fazi alergijske reakcije, procitavsi na forumu da kalcij u sumecim tabletama pomaze, odluci malo odgoditi odlazak lijecniku. Reakcija progedira i covjeku se vise ne moze pomoci. A ako cak i prihvatimo mogucnost da kalcij uspjesno rijesava alergijsku reakciju, za to je potrebno da u krvotoku bude u koncentraciji dovoljnoj za tu svrhu. To se moze postici izravnim unosom, tj. infuzijom, u zadovoljavajuce brzom vremenu, a kalcij unesen otopljen kroz probavni trakt podlijeze standardnom mehanizmu apsorpcije u kojem sudjeluju vitamin D i drugi brojni cimbenici, koji je spor, i koji dopusta apsorpciju samo one kolicine kalcija koja je dovoljna da se razina u krvi odrzi normalnom (dakle, nista razlicitom od uobicajene, i samim time nedovoljnom da zaustavi alergijsku reakciju). I sto mi daje pravo da tvrdim ovo? Dugotrajno, mukotrpno i svakodnevno obrazovanje na tom podrucju. Svejedno se necu osjetiti uvrijedjenim ako se netko ne slaze sa mnom, ili ne shvaca ono sto zelim reci. Jer, naposlijetku, ja mogu biti neki manijak koji s medicinom nema veze. I onda je uputnije osloniti se na dezurne dusebriznike s iznimno "jakom" argumentacijom i manjkom postovanja prema tudjem zdravlju. Jer cinjenica da ce netko sebi "raditi sranja sa ili bez savjeta na forumu", izgleda, skida odgovornost s osobe, pa onda je istinitost onoga sto se pise sporedna. Naglasavam, istinitost. Uvjerenost u nesto i istinitost nisu ista stvar. Lijep pozdrav.
simple is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 22:21   #38
Quote:
simple kaže: Pogledaj post
Da zakljucim pricu sa svoje strane. Svatko ima pravo misliti i tvrditi sto zeli. Stvar je samo u argumentiranosti. Ako nista drugo, ljudima koji ovo citaju daju se razlicite opcije - pa tko voli nek izvoli vjerovati, provjeravati, zanemarivati, snebivati se nad cim ili ismijavati itd.
A sto se primjera s kalcijem tice, dovoljno je zamisliti scenarij u kojem netko u pocetnoj fazi alergijske reakcije, procitavsi na forumu da kalcij u sumecim tabletama pomaze, odluci malo odgoditi odlazak lijecniku. Reakcija progedira i covjeku se vise ne moze pomoci. A ako cak i prihvatimo mogucnost da kalcij uspjesno rijesava alergijsku reakciju, za to je potrebno da u krvotoku bude u koncentraciji dovoljnoj za tu svrhu. To se moze postici izravnim unosom, tj. infuzijom, u zadovoljavajuce brzom vremenu, a kalcij unesen otopljen kroz probavni trakt podlijeze standardnom mehanizmu apsorpcije u kojem sudjeluju vitamin D i drugi brojni cimbenici, koji je spor, i koji dopusta apsorpciju samo one kolicine kalcija koja je dovoljna da se razina u krvi odrzi normalnom (dakle, nista razlicitom od uobicajene, i samim time nedovoljnom da zaustavi alergijsku reakciju). I sto mi daje pravo da tvrdim ovo? Dugotrajno, mukotrpno i svakodnevno obrazovanje na tom podrucju. Svejedno se necu osjetiti uvrijedjenim ako se netko ne slaze sa mnom, ili ne shvaca ono sto zelim reci. Jer, naposlijetku, ja mogu biti neki manijak koji s medicinom nema veze. I onda je uputnije osloniti se na dezurne dusebriznike s iznimno "jakom" argumentacijom i manjkom postovanja prema tudjem zdravlju. Jer cinjenica da ce netko sebi "raditi sranja sa ili bez savjeta na forumu", izgleda, skida odgovornost s osobe, pa onda je istinitost onoga sto se pise sporedna. Naglasavam, istinitost. Uvjerenost u nesto i istinitost nisu ista stvar. Lijep pozdrav.
Ok, ok svi ti vjerujemo kako si ti super dr. i kako se puno mučiš na faksu.
Učiš li ti to još? Smiješ li ti to bez diplome ovdje prakticirati medicinu
Tehnički, znaš možda puno više od mene, ali smo isti, jer nemaš diplomu, zato ono nemoj...kužiš

Molim te, nemoj zanemarivati stvari koje sam napisala prije, a tebi sad ne odgovaraju, a to je da sam odmah među prvima preporučila hitan odlazak na hitnu pomoć, a naknadno sam preporučila da se popije doma šumeći kalcij kao "kućna pomoć".

Što se tiče skidanja odgovornosti, to je nemoguće, jer je i nemam, jer sam samo član foruma s nadimkom. Ti to vrlo lijepo radiš, jer izigravaš dr. Housa po forumu svojim medicinskim vokabularom, a i dalje se odbijaš potpisati.

Vidiš prijatelju, moje "dušebrižništvo" je podiglo forum kojim se niti jedan doktor ili student medicine nije sjetio baviti nigdje na hrvatskom webu (a trebao je), i to kao laik. Budi nam od koristi, pa nas posjeti na https://www.forum.hr/showthread.php?t=188904 dobro će nam doći tvoje znanje, samo ga potpiši.

Pa sad ti živi dalje u svojim uvjerenjima, ja znam što je istina .

I tebi lijep pozdrav

p.s.ispričavam se na OT svima, al ponekad me neke stvari stvarno isprovociraju da ne mogu ostati bez odgovora
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 22:49   #39
Quote:
s.w.a.t. 24-7 kaže: Pogledaj post
...
napala ga je malo jace s obzirom na to da je otekao jezik sto definitivno nije za zanemariti... danas zivimo sve s*ebanije pa nije ni cudo sto se desi mnogima bas u tom osjetljivom razdoblju, meni je pocela bas u pubertetu (imas vec na forumu par temica o urtikariji pa malo prosvrljajte da se ne ponavljaju isti savjeti.), ali je nakon xx godina prestala, odnosno javi se vrlo rijetko. cim dodjete doma neka obavezno ode na alergolosko testiranje, a zasad neka izbjegava ono za sto mislite da je uzrokovalo reakciju. mozda mu je malo zeznut imunitet od puta/stresa/umetni pa je prolazna, ali morebit i da se pretvori u kronicnu pa valja biti na oprezu.

sad prejudiciram, ali...da se niste malo raskalasili u svici pa si je decko potpomogao stanje kakvim stimulansima i deprivacijom sna? ja reagiram na odredjene nutritive i jos stosta, ali samo kad mi je stanje organizma 2 metra pod zemljom pa ih ne moram strogo izbjegavati, odnosno moram biti opreznija kad sam zivcana i iscrpljena.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 23:03   #40
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ok, ok svi ti vjerujemo kako si ti super dr. i kako se puno mučiš na faksu.
Učiš li ti to još? Smiješ li ti to bez diplome ovdje prakticirati medicinu
Tehnički, znaš možda puno više od mene, ali smo isti, jer nemaš diplomu, zato ono nemoj...kužiš

Molim te, nemoj zanemarivati stvari koje sam napisala prije, a tebi sad ne odgovaraju, a to je da sam odmah među prvima preporučila hitan odlazak na hitnu pomoć, a naknadno sam preporučila da se popije doma šumeći kalcij kao "kućna pomoć".

Što se tiče skidanja odgovornosti, to je nemoguće, jer je i nemam, jer sam samo član foruma s nadimkom. Ti to vrlo lijepo radiš, jer izigravaš dr. Housa po forumu svojim medicinskim vokabularom, a i dalje se odbijaš potpisati.

Vidiš prijatelju, moje "dušebrižništvo" je podiglo forum kojim se niti jedan doktor ili student medicine nije sjetio baviti nigdje na hrvatskom webu (a trebao je), i to kao laik. Budi nam od koristi, pa nas posjeti na https://www.forum.hr/showthread.php?t=188904 dobro će nam doći tvoje znanje, samo ga potpiši.

Pa sad ti živi dalje u svojim uvjerenjima, ja znam što je istina .

I tebi lijep pozdrav

p.s.ispričavam se na OT svima, al ponekad me neke stvari stvarno isprovociraju da ne mogu ostati bez odgovora
Ja govorim o moralnoj odgovornosti, tj. etici svakog pojedinca.
Druga stvar, ako nekome proturijecim zbog jedne stvari, to nikako ne znaci da djelo, savjete i razmisljanja iste osobe osporavam na drugim poljima ili stvarima. Stovise, ako se radi o dobrim stvarima, mogu ih samo podrzati. Ovo govorim iskreno, bez fige u dzepu, da ne bi bilo zabune. Stoga .
Treca stvar, vjerojatno te navod o svakodnevnom i dugotrajnom obrazovanju naveo na pomisao da jos uvijek ucim. I to je tocno. Nastojim to ciniti svakodnevno. Kao sto bi trebao svatko medicinske struke ako je u mogucnosti. Usput, ja sam svoju diplomu lijecnika i licencu stekao. A sto se opaske o imenu i prezimenu tice, budimo ozbiljni, postoje mnogo banalniji razlozi za neobjavljivanje od pretpostavljenog straha od odgovornosti ili pogreske. A ako nekog dobronamjernog zanima, uvijek postoji pm.
I ako nisi primjetila, na tvoje upucivanje osobe s problemom na hitnu pomoc nisam reagirao, jer nije bilo potrebe, kad se radi o najboljem mogucem savjetu. Prigovor je bio na kalcij i sumece tablete. I nastojao sam ga argumentirati, bez ikakvih primisli o osobnom obracunu (samo ponovno procitaj ta dva kratka posta). A onda je dosao tvoj post o mojim big deal teorijama... i nakon toga reakcija na reakciju. I onda se ti na kraju nadjes isprovociranom. Mislim da je ovo otislo predaleko. I zanima me mislis li ti i dalje da je kalcij u sumecim tabletama koristan u navedenim situacijama? Pitam jer ne zelim pretpostavljati. Ako si promijenila misljenje, ne pokazuje li to da savjet bez obzira na to koliko dobronamjeran bio i koliko se vjeruje u njegovu ispravnost moze biti pogresan? I moze li se isto dogoditi i u mnogo ozbiljnijim situacijama od ove? Ova pitanja mogu ostati i retoricka, ako ne osjetis potrebu odgovoriti na njih.

Zadnje uređivanje simple : 16.08.2007. at 23:58.
simple is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:55.