Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2016., 21:42   #1001
Da ne bi netko krivo zaključio, ne uspavljujem niti ja dijete u gostima. To smo bili više dana dosta nas u jednoj kući, nismo došli u goste i išli kući za par sati.


A moj si baš ne da zaspati, ne znam kako bi opisala. I oči mu se skapaju, on ih na silu maltene otvara, a vidiš da ne može. Ili skoči odmah na noge, da mu se ne bi prispavalo nazad. Ili se ako je baš jako umoram, počne grebati po licu, čupati si kosu, ili nešto takvo, da se razbudi i da ne spava.

Meni je sf čitati o djeci koja hoće i žele spavati... i spavaju cijelu noć u komadu.... i ne bude su u 5 ujutro.... i po danu spavaju više od 20 minuta.... i spavaju više od 8 sati dnevno
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 22:02   #1002
Ja recimo nikad nisam pristala na uspavljivanje dulje od 20ak min kad je bio malen (manji). Ako neće, idemo natrag u sobu i probam kasnije. Dok ga uspavljujem sat vremena i mučim se tako, mogao se on još sat vremena izmoriti igrom i onda brže zaspati kasnije.
Sad gledamo otprilike na vijeme za spavanje, pratim njegovo ponašanje, i znam koliko može ostati budan u komadu od jutarnjeg buđenja do popodnevnog. Nekad ide popodne spavati u pola 1, nekad u pola 2, 2. Navečer isto tak procijenimo.

Al imam sreću da on zaspi sad sam u sobi. Iako vikendom zna urlati i plakati kad ga stavljamo u krevetić jer bi se s nama igrao, za čas legne i zaspi. Evo sad već pola sata u krevetiću pjeva i pušta si muziku na mobilu, pratim ga preko babyphonea (s videom jel).

Ovaj vikend smo bili kod mm-ovih i jučer popodne je bio umoran i plakao i nije htio u krevetić. Nismo ga forsirali, zaspao je na kraju na meni u boravku i odnijela sam ga u sobu.


Al naravno, smatram da je to sve moguće jer je on takvo dijete. Tvoj baš kao da ne želi spavati i ne želi na to trošiti vrijeme
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 15:05   #1003
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
Moje pitanje je, i vi svoju djecu ne stavljate na spavanje dok se ne "onesvijeste"?
Mi idemo po ovom tvom prvom prijatelju, kad je umorna, spava. Ako nije, ne znam kako bismo zapravo forsirali.
Nikad nije puno spavala preko dana. Smirimo sve, stišamo živine, ali ako ne zaćori za minutu, dvije, znači da neće, onda na pod i trči dalje.
Navečer imamo prilično pouzdanu rutinu, ali u zadnje vrijeme se dogodi da ne upali, isto ju pustimo još malo i onda obično zaćori za sat vremena nekako sama od sebe.

Ono što je novo u zadnje vrijeme je da sama ponekad zaspi u krevetiću.
Npr. spustim ju da nešto obavim po kući, dam joj neke igračke, ona se počne sama zabavljati i jednostavno zaspi usput.
Nikad ju nismo ostavljali u krevetiću ako baš nije htjela. Na prve protestne note pokušamo joj dati nešto da se sama zabavi, ali ide van ako to ne upali, makar neki posao po kući pričekao.

I meni bi bilo glupo da me netko zatvori u sobu u neko njegovo vrijeme i odredi mi da sad zaspim, pa ne radimo to ni s njom.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 14:56   #1004
Mi isto uspavljujemo. Ali ako popodnevno spavanje ne upali u roku 15-ak min, vracam ga u dnevni pa probamo kasnije. Sad vec izbacuje to dnevno spavanje.
A navecer se ide spavati izmedu 20.30 i 21.30 i to uglavnom isto zacori relativno brzo. Bilo je par situacija kad smo krivo procijenili da je pospan tj prebacilo bi ga nekaj kad bi dosli u sobu i onda je to trajalo sat vremena. Ali za nocno spavanje se ne vracamo u dnevni. Onda pricamo vise prica, pjevsmo pjesmice... i drugi put smo pametniji oko procjene vremena za odlazak na spavanje.
Ali da ga pustimo navecer da se sam srusi... imam osjecaj da bi tak mogli docekati jutro...

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 14:59   #1005
mi ni sad ni prije ne bi jutro docekali ali zeljela sam da ima naviku odlaska u krevet a ne da zaspi stihijski usput negdje.
znaci, ide se spavati u sobu i to je to
s time da sam ja znala kad da ju stavim spavati, vise manje ju je rusilo u slicno vrijeme, jedino ako sam htjela nekaj rihtati da joj pogurnem spavanja, onda je znalo biti duze malo da joj treba.
ako smo negdje bili zaspala bi u autu na putu nazad ili slicno, i bila bi nervoznija taj dan ali meni je to bila ok cijena za platiti
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 15:29   #1006
Mi smo sada prebacili malca iz kindića u krevet. Jučer se 45 min igrao u njemu, ali srećom nije izašao van iz sobe.
Lakše mi bilo kad je bio kindi u priči, igrao se unutra, nikad nije ni pokušao ići van, i samo je zaspao. Sad ću vidjeti koliko će biti izlazaka iz sobe, bojim se da će nam popodnevno vikendom biti problem
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:11.