Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2014., 11:49   #21
Quote:
Anna xD kaže: Pogledaj post
Bok
U zadnje vrijeme imam problema s vidom tj. ne vidim dobro na daljinu pa uskoro idem na pregled. Zanima me mogu li odmah i sa nekom malom dioptrijom npr. oko -0.5, -0.75 nositi leće jer ne bih htjela naočale (vjerojatno mogu, ali pitam za svaki slučaj postoje li neka ograničenja), a povremeno idem i u teretanu pa zbilja ne bih tamo htjela škiljiti jer mi smeta dok u većim prostorima gledam u daljinu ili dok sam vani na otvorenom i trebam li posebno napomenuti to doktorici ili mogu birati želim li nakon pregleda kupiti leće ili naočale?
Poštovana,

i s malim dioptrijama koje ste naveli kao primjer moguće je nositi kontaktne leće.

Međutim, da bi Vam se propisale leće, morate obaviti poseban pregled baš za kontaktne leće koji se mogu napraviti na uputnicu u bolničkim Kabinetima za kontaktne leće ili pak u raznim poliklinikama koje imaju opremu za takav pregled.

Važno je reći da to mora biti poseban pregled, drukčiji od onoga kada se osoba pregledava radi ordiniranja naočala.

Vi ćete očito nakon ovog pregleda trebati još jedan, baš za leće, ako se na ovom uistinu utvrdi postojanje dioptrije.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 14:18   #22
El Gato Félix, hvala Vam na odgovoru.
Anna xD is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 17:21   #23
Pozdrav,

da li je netko nedavno bio na pregledu za leće u Ghetaldusu na Trgu J.J. u Zagrebu, te kako je zadovoljan uslugom? Kakve su cijene leća u odnosu na ostale optike?
__________________
"Oh, what a day! What a lovely day!"
marcons is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 19:58   #24
Pozdrav imam jedno pitanje, nosim lece godinama cca 5 godina i uvijek sam kupovala za 0.25 vecu dioptriju (dakle moja dioptrija je -2, a kupujem lece sa dioptrijom -2.25), da bi mi pri posljednjoj kupovini opticarka rekla kako grijesim jer ne trebam kupovati vecu diptriju od svoje nego manju za 0.25. Sad sam totalno zbunjena help :/
leptiricaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 12:56   #25
Pozdrav! Jućer sam bio na pregledu u opto optici u Zagrebu, doktorica mi je provjerila vid i odredila koje leće trebam nositi te sam ih odmah kod njih kupio. Pošto sam tek sada dobio leće, nisam baš upućen u sve to. Sada imam meke leće primasoft sa dioptrijom -1,25, b.c. je 8.7 te dia je 14.2. Zanima me mogu li i gdje kupiti jeftinije leće kada ove potrošim te trebaju li biti baš primasoft ili može i neka druga marka sa istom dioptrijom, b.c te dia? Unaprijed, hvala na odgovoru!
bozidartad is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 21:46   #26
Pozdrav,
Nosim naocale vec oko 5 godina, dioptrija mi je vec duze vijeme konstantna pa sam mislio poceti nositi lece, pa bih vas zamolio odgovore na par pitanja .
Koje su mi lece najisplativije za kupovinu (nosio bi ih cijelo vrijeme te skidao prije spavanja)? Da li je moguce da dode do nekih komplikacija ako npr prespavam u njima? Također imam i cilindre ako to igra ikakvu ulogu. Kako to sve stoji cijenovno?
Unaprijed hvala.
__________________
An old man dies, a young woman lives. Fair trade.
Mr Mojo 995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 11:30   #27
Thumbs up

Quote:
leptiricaaaa kaže: Pogledaj post
Pozdrav imam jedno pitanje, nosim lece godinama cca 5 godina i uvijek sam kupovala za 0.25 vecu dioptriju (dakle moja dioptrija je -2, a kupujem lece sa dioptrijom -2.25), da bi mi pri posljednjoj kupovini opticarka rekla kako grijesim jer ne trebam kupovati vecu diptriju od svoje nego manju za 0.25. Sad sam totalno zbunjena help :/
Pozdrav,
dioptrija koja će biti na lećama treba se odrediti na pregledu za leće, koji je kako smo rekli nešto drugačiji nego pregled za naočale (ali može se obaviti zajedno s onim za naočale,samo treba naglasiti da trebate i pregled za leće).
Uglavnom, nemoj si sama ordinirati dioptriju.
Ako ti se čini da slabije vidiš, na kontroli (bar jednom godišnje) napomeni da ti se čini da ne vidiš dobro s tom dioptrijom.
I to je to.
__________________
kontaktne-lece.net is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 11:55   #28
Quote:
Mr Mojo 995 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Nosim naocale vec oko 5 godina, dioptrija mi je vec duze vijeme konstantna pa sam mislio poceti nositi lece, pa bih vas zamolio odgovore na par pitanja .
Koje su mi lece najisplativije za kupovinu (nosio bi ih cijelo vrijeme te skidao prije spavanja)? Da li je moguce da dode do nekih komplikacija ako npr prespavam u njima? Također imam i cilindre ako to igra ikakvu ulogu. Kako to sve stoji cijenovno?
Unaprijed hvala.
Ne treba gledati samo najisplativije. Postoji velika razlika u kvaliteti između leća starije i novije (tzv. silikon-hidrogel) leća. Iz tog razloga su se mnogi proizvođači odlučili ukidati ove starije. Najveći razlog tu je neudobnost ovih prije, kraće vrijeme nošenja tijekom dana, pa su naravno i nositelji leća bili nezadovoljni.
Postupak je da odeš na pregled za leće u kabinet za leće, Očnu polikliniku ili u neku optiku koja ima preglede. Popis nekih od tih mjesta je ovdje na linku:
http://kontaktne-lece.net/optika-lece
tamo ćeš dobiti sve informacije o opcijama i cijenama.
Što se tiče cilindara, ako imaš do -0,50, nećeš trebati leće za astigmatizam, nego "obične", koje su i nešto povoljnije.
Kod nekih leća ne bi trebalo komplikacija ako s njima zaspeš, sve ovisi o vrsti i koje su za što deklarirane (konkretan odgovor možeš dobiti na pregledu). Također, specijalista će ti dati svoje preporuke oko toga na licu mjesta.
__________________
kontaktne-lece.net is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 19:57   #29
Quote:
kontaktne-lece.net kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
dioptrija koja će biti na lećama treba se odrediti na pregledu za leće, koji je kako smo rekli nešto drugačiji nego pregled za naočale (ali može se obaviti zajedno s onim za naočale,samo treba naglasiti da trebate i pregled za leće).
Uglavnom, nemoj si sama ordinirati dioptriju.
Ako ti se čini da slabije vidiš, na kontroli (bar jednom godišnje) napomeni da ti se čini da ne vidiš dobro s tom dioptrijom.
I to je to.
Hvala puno na odgovoru, da svjesna sam da ne treba da radim na svoju ruku al' primorana sam, zivim u Bosni u jednom malom gradicu i u mom gradu ni jedan oftalmolog nije strucan za lece, a u okolnim gradovima za sad znam samo za jednog kod kojeg sam bila kad sam se odlucila na kupovinu lece, al' je problem sto uz njegov pregled morate i kupiti lece koje on prodaje, a meni te nikako ne odovaraju. Ne primjetim da slabije vidim, trenutno nosim naocale sa dioptijom -2.00 i lece sa diop -2.25, dakle provjeravam dioptriju prije kupovine leca, samo mi nije jasno dal' da kupim lece sa tom izmjerenom diotrijom ili da na tu diptriju dodam jos 0.25?
leptiricaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 15:58   #30
Proculin lens

Ima li netko iskustva s Proculin lens tekućinom za leće, piše da je namijenjena za sve vrste leća, ja koristim Bausch&Lomb PureVision 2 mekane leće. Naime, cijena je dosta povoljna, 70kn za 400ml, ali ne želim se zaletit pa kupit pogrešno. (inače trenutno koristim Complete Revitalens).
Hvala na odgovoru.
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.

Zadnje uređivanje Lillyrosee : 01.02.2014. at 16:44.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 21:19   #31
Čuo sam da je dobra, ali nisam probao. Probaj pa nam javi
__________________
Svako želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i radost događa se penjući se na nju.
points is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 21:30   #32
Odlična je otopina Proculin.
Najbolja do sada, a isprobala sam ih, vjerujte, sve.
Trošim 3. bočicu i nema više mućenja leća, neugodnosti, žuljanja...
Svakako preporučam
Megi Pegi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 09:28   #33
Quote:
Megi Pegi kaže: Pogledaj post
Odlična je otopina Proculin.
Najbolja do sada, a isprobala sam ih, vjerujte, sve.
Trošim 3. bočicu i nema više mućenja leća, neugodnosti, žuljanja...
Svakako preporučam
Malo me zbunjuje da je "za sve vrste leća"... Je li sigurno i za standardne mekane?
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 13:53   #34
Ciao svima, imam jedno pitanje. Zanima me da li se mogu nositi mekane kontakne lece i s dioptrijom -4.50 i -5,00? Trenutacno nosim polutvrde lece i frendica mi je rekla da je cula da se mekane nose kad je manja dioptrija, a da ne mogu smanjiti dioptriju na nulu ako je ona velika. A ja stvarno nemam poooojma pa vas molim za misljenje. Hvala.
__________________
...Se è tardi a trovarmi insisti, se non ci sono in un posto cerca in un altro, perché io son ferma da qualche parte ad aspettare te...
Lilly Vanilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 14:33   #35
Može li mi tko objasniti kako izgleda kompletan pregled za kontaktne torične leće?
Hvala unaprijed!
Dajana007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 16:41   #36
Koristila sam Proculin mjesec dana i nikad više. Svako jutro kad bi stavila leće pekle su me oči za poludit
I oko kutijice kad bi mi se malo prolilo ili iscurilo se skupljala kao neka sol što nisam primjetila kod nijedne druge otopine. Sad sam se vratila na Complete koja mi je najbolja.
tehom is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 02:16   #37
smije li se na jednom paru mekih leća koristiti dvije različite tekućine?

inače koristim opti free replenish, ali bih isprobala complete revitalens (dobila sam besplatni uzorak ).
Nuvola is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 12:50   #38
Ciaoo,
Ja sam sad na prvim lecama. Dakle bila sam na pregledu gdje su mi probali lece, odgovarale su mi i te lece sam dobila za kuci. Uglavnom, doktorica mi je stavila air optix i rekla kako ce mi trajat dva mj. Ukoliko ih ja ne izgubim, ostetim noktom i sl. Uz to mi je rekla da kad budem narucivala ispada oko 600 kn za pola godine. Medjutim pri narucivanju su najduze air optix jednomjesecne te su 600 kn za 3 mjeseca... jeli moguce lece nositi duze od datuma preporucenog na kutiji ako mi ne smetaju i dobro vidim kroz njih?
psunshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 14:34   #39
Quote:
psunshine kaže: Pogledaj post
Medjutim pri narucivanju su najduze air optix jednomjesecne te su 600 kn za 3 mjeseca... jeli moguce lece nositi duze od datuma preporucenog na kutiji ako mi ne smetaju i dobro vidim kroz njih?
Ne, jer nećeš dobro vidjeti kroz njih i jer se s vremenom zaprljaju i bakterije se skupe na njima, time riskiraš infekciju. Btw naruči leće preko neta, duplo jeftinije su nego u optici.
tehom is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 14:47   #40
To sam i mislila, al nije mi jasno kako moja doktorica misli da nosim ove iste 2 mj??? Vidila sam da ima preko poljskih stranica za jeftino, ali svejedno... dala mi je air optix i kao "to ce te za pola god doc oko 600kn po nasim optikama" u kojem paralelnom svemiru?
psunshine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:31.