Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2017., 10:09   #1861
dobrodosao @balkanunited!
meni osobno su grozna bila ta prva 2-3 dana, posebno 3. Mozda da gledas na to kao mazohisticki izazov, da pobjedis sam sebe, makar tih prvih par dana...

a onda cemo trazit nesto da ti trajno makne misli. uglavnom i meni je u startu stalno bilo u glavi... proci ce ako ne odustanes. ne daj mozgu i ovisnosti da se poigrava s tobom.

meni su pomagale setnje, tusiranje i vjezbanje. vjerojatno bi i hrana al to sam izbjegavala. i bila sam brutalno tuzna i samokriticna. tako da nemoj da te ti privremeni simptomi iznenade.

Sjecam se da sam neku aplikaciju na mobu palila milijun i 1 put dnevno jer mi je pokazivala koliko sati ne pusim. I gledala statistike i slicno....


Quote:
balkanunited kaže: Pogledaj post
Prolazi i 2. dan bez cigarete,iskreno mislio sam da ce biti puno
lakse jer sam vec dva puta pokusavao prestati,jednom i uspio
na skoro 6mj.

Vec prvu noc sam sanjao da dimim,probudio se usred noci,
zakasljao se popio casu vode i legao nazad.Po danu dobro
da imam posla i tako,inace bi se ubio,jer ne razumijem,
procitao sam da zelja za cigaretom kad se pojavi traje
oko tri minute,ali meni cigareta ne izlazi iz glave ni jednog
trena,pa ni kad spavam kao sto sam vec napisao..

Previse se sam se vezao emotivno za cigaretu,osjecam
se kao da sam izgubio nekoga,svoj nacin zivota,kao
da sam izbrisao svu svoju proslost,katastrofa teska..

Iskreno mozda ni nebi pokusao prestati da nisam
poceo osjecati stetu i zdravstvene probleme u zadnje
vrijeme,sve teze disanje,kad se zakasljem ostanem
bez zraka i doslovno se davim i tako

Inace sam pusio po kutiju,kutiju i po vec godinama.
belfegora is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 13:17   #1862
Imam i ja neku aplikaciju,isto svaki cas palim i gledam koliko
vremena nisam zapalio,koliko sam kuna ustedio i ostalo

Neznam,danas mi je jos gore nego jucer,jucer sam bio uglavnom
samo depresivan,danas sam i nervozan i totalno sjeban

Samo pomisao da vise nikad necu zapaliti mi je prestravicna,
mozete reci da sam debil,labilan sta god ali ja to tako osjecam.
Predugo sam i puno kolicinski pusio da bi se tako lako rastao
od cigarete.

Neznam,moje misljenje je da vecu stetu zdravlju radi ova
sikiracija,nervoza i ludilo koje se javlja tokom odvikavanja
nego samo pusenje..Sto neznaci da cu odustati ali stvarno
da se covjek zapita do kud sve to ide..
balkanunited is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 15:13   #1863
daj zadaj si u zadatak izdzat jos koji dan jer budi siguran da danas nisi nimalo u stanju racionalno razmisljat. To je meni bio THE dan.
I definitivno onaj kad se mozak najvise poigravao sa mnom.
Dakle, ispuni ga cim god, samo da brze prodje.
A o smislu zivota i trajnosti navika ... nije pravi dan
Jer nisi labilan ni nista, nego je ovo najgori dio apstinencijske i ovo se nikotin (tj nedostatak) igra s tvojom psihom. Iskoristi to da jos cvrsce odlucis da nista nije vrijedno da bude toliko potrebno da ti nedostatak radi OVO DANAS. Nikotin, ta smrdljiva pi*darija - sigurno ne bi trebala igrati tako vaznu ulogu da se igra tvojim mozgom i jedini nacin da to rjesis je da izdrzis jos malo. Dalje ce biti lakse, i ovo ne traje dugo. Tako da - izdrzi mamicu mu nikotinsku


Quote:
balkanunited kaže: Pogledaj post
Imam i ja neku aplikaciju,isto svaki cas palim i gledam koliko
vremena nisam zapalio,koliko sam kuna ustedio i ostalo

Neznam,danas mi je jos gore nego jucer,jucer sam bio uglavnom
samo depresivan,danas sam i nervozan i totalno sjeban

Samo pomisao da vise nikad necu zapaliti mi je prestravicna,
mozete reci da sam debil,labilan sta god ali ja to tako osjecam.
Predugo sam i puno kolicinski pusio da bi se tako lako rastao
od cigarete.

Neznam,moje misljenje je da vecu stetu zdravlju radi ova
sikiracija,nervoza i ludilo koje se javlja tokom odvikavanja
nego samo pusenje..Sto neznaci da cu odustati ali stvarno
da se covjek zapita do kud sve to ide..
belfegora is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 14:42   #1864
E-cigs

Ja sam dosta godina bila pušač. Od 21.06. nisam zapalila cigaretu ALI koristim e-cigaretu koja mi zamjenjuje prave cigarete s tim da je strategija smanjivati koncentraciju nikotina u tekućini tako da jednog dana dođem do nula nikotina. Ide sasvim bezbolno, bez nikotinskih kriza, organizam mi se postepeno odvikava od cigareta. Ono što mi je najinteresantnije je da osjetim smrad cigareta svugdje ali i ostale loše mirise što bi značilo da mi se osjet njuha vratio. I hrana mi je ukusnija. Ja imam organizam koji kad ne puši gubi na kilaži. Mnogi koji se ostavljaju cigareta se debljaju. Kod mene je obrnuto. Eto.
Ja sam izabrala tu metodu odvikavanja i ne mogu pomisliti na cigaretu jer mi je bljak.
__________________
“Pokvareni ljudi poštuju iz straha; dobri ljudi, iz ljubavi.” Aristotel
Lea Sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 20:35   #1865
Pozdrav ekipa kako ste,nadam se da ste svi dobro i da uspjevate u svojoj nakani da bacite duhan zauvijek.
Ev sada malo pitanjce da li je ikome od vas nakon nekoliko mjeseci palo na pamet ono "aj kad je ovako lagano baciti pusit cu ja jos koju god dvije cisto da se izgustam onda bacam zauvijek" men se to mota par dana,mada odoljevam tome i znam da necu zapalit ali me zivcira to sto jos uvijek pomislim na cigaretu,jel to normalno ili,nadam se da me nece pratiti cijeli zivot jer ako bude onda sam rob a ne zelim biti rob necega jel'.
Poz
Officer123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 07:55   #1866
Hello.. long time no see

Hoyla... pozz ekipa:-)

daklem... prestao negdi u veljači

ne pušio 4 mjeseca... HEY.. 4 MJESECA ??!?!...

ono.. sretan, mirisan, zadovoljan.. veseo... punijih džepova...

i onda.. jedna situacija.. pa druga... jedna cigareta.. druga...
pa malo žicao, pa kupio jednu kutiju, pa se malo skrivao od srama :-(
pa počeo redovito pušit.. i za mjesec dana sve po starom.... nekontrolirano

nema opravdanja, nema pozitivne stvari...

počelo me opet smetat.. pa sam nekih dva mjeseca pušio dosta manje i neredovitije.. recimo pola kutije dnevno..

i tak to traje negdi od kraja svibnja

sad je vrijeme za ponovnu borbu....

3 dan teče :-)

ono.. ne mogu reći da mi fali.. kad pomislim na cigaretu, odmah pomislim kolko lakše dišem, ne kašljem, ne smrdim sam sebi
Foto Tapetator is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 10:13   #1867
Quote:
Officer123 kaže: Pogledaj post
Ev sada malo pitanjce da li je ikome od vas nakon nekoliko mjeseci palo na pamet ono "aj kad je ovako lagano baciti pusit cu ja jos koju god dvije cisto da se izgustam onda bacam zauvijek" men se to mota par dana,mada odoljevam tome i znam da necu zapalit ali me zivcira to sto jos uvijek pomislim na cigaretu,jel to normalno ili,nadam se da me nece pratiti cijeli zivot jer ako bude onda sam rob a ne zelim biti rob necega jel'.
Poz
Hoće...znam dosta likova koji dugo nisu pušili (od 3mj do čak 17 god) i kad su zapalili prvu nastavili rokati kao da nikad nisu ni prestajali...i sad opet kuknjava 'jaoooo,kako da prestanem..'
Nije da se sprdam,jer isto se desilo i meni..

Quote:
Foto Tapetator kaže: Pogledaj post
i onda.. jedna situacija.. pa druga... jedna cigareta.. druga...
pa malo žicao, pa kupio jednu kutiju, pa se malo skrivao od srama :-(
pa počeo redovito pušit.. i za mjesec dana sve po starom.... nekontrolirano
Klasika .. ne brini,svi smo pali na istu foru
Nego,moj savjet (iz iskustva,pošto sam uspjevao bez cigarete od 1-3god) je ;
-teretana (ili neki drugi oblik težeg fizičkog napora nekoliko puta tjedno)
-pravilna prehrana
-možda čak izbaciti i kavu jedno vrijeme
-ništa žvake,e-cigarete,hipnoze,smanjivanje,flasteri i ostala prodaja magle..
Hardcore prekid i amen...psihofizički ste u šoku 3-4 dana,ali kgjb..izdržat ćete,a i treba vam kazna jer ste pržili 100€/mj. na to sranje od kojega ste samo dobili smrad,kašalj,loš san,prestanak vježbanja,junk ishranu,neproduktivnost na poslu,smežuranu kožu,rupu u novčaniku i slabu erekciju

Evo i ja se kažnjavam 3. dan...Pokazalo mi se da upale mišića od teretane pomažu da se kontroliram,smirim i pređem preko ovog najgoreg dijela apstinencije..
Kako vrijeme prolazi,odoljeti iskušenju je sve lakše .. isprobano

Najbitnije: Da se ne nađete u začaranom krugu koji će vas iznova koštati nekoliko god trovanja i nekoliko tisuća ojra prije nego OPET odlučite 'prestati',naglašavam;

-zaboravi na 'Evo,samo ću ovu jednu'..
-zaboravi na 'Pobijedio sam cigarete...zauvijek...'
Ne,nisi,liče...tko je jednom bio pravi pušač više nikad neće biti potpuno imun na taj šit...uvijek će postojati mogućnost povratka na staro..

Ja redovno tu padnem ..kreten neoprezni

Sorry što vas ugnjavih,ali ovaj post je više..ono...podsjetnik samom sebi

Jebena je ta apstinencija bome
kaznitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 14:04   #1868
Ako ce me pratiti cijeli zivot onda je to zatvor za mozak koji sam onda i prestajao pusit,a zasto sam i poceo pitam se.
Officer123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 14:09   #1869
Počeo si da bi bio veći frajer ..
kaznitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 18:51   #1870
Quote:
Officer123 kaže: Pogledaj post
Ako ce me pratiti cijeli zivot onda je to zatvor za mozak koji sam onda i prestajao pusit,a zasto sam i poceo pitam se.
Ma neće te pratiti cijeli život, ne slušaj ga. Možda ćeš tu i tamo rijetko imati flashback kako bi možda zapalio, ali to je u trajanju od par sekundi, ako i toliko. Izblijedi nakon nekog vremena i to je to. Jedino nemoj pasti na foru kao jednu ćeš "iz zajebancije" ili kako si sad dovoljno čvrst pa možeš, tu je kaznitelj u pravu.
xeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 10:24   #1871
Evo i mene, ne pušim 7 mjeseci, pa se namrštio kad
sam pročitao da će poskupiti cigarete
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 17:23   #1872
i dalje gajiš pušački um
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 17:21   #1873
Quote:
kaznitelj kaže: Pogledaj post
tko je jednom bio pravi pušač više nikad neće biti potpuno imun na taj šit...uvijek će postojati mogućnost povratka na staro..
totalno

ok, znam, nije dobro generalizirati ali recimo da je ovo opaka istina..

nismo mi nepušači, mi smo bivši pušači koliko je istine u tim riječima..

ja sam primjerice sinoć na pitanje 'hoćeš zapalit', odgovorila: 'fala ne, ne pušim', i to mi je bilo taaako čudno, jbte, 2 godine je prošlo

pa koja sam ja dijagnoza

neću zapalit, mogu bez cigarete, nemam krize, padne mi tu i tamo napamet da bi bilo fino zapalit al misao dođe i prođe, tukla bi se da zapalim ali mi je nevjerojatno koliko još u glavi stoji taj pušački mindset..psiha je čudo, čudo..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 19:12   #1874
Nisam odavno tu pisala, ali pratim vas. Moram se pohvaliti da mi je danas 10 mjeseci otkad sam prestala pušiti
Bilo mi je svakakvih dana, jako teških, manje teških, ali već dugo vremena uopće nemam nikakvih muka.Ne vuče me uopće, ne zamirišu mi, dapače smrde mi cigarete i nadam se da će tako i ostati!!
uppsala is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 09:38   #1875
6 mjeseci mislim da nikada više neću pušiti (osim trave, to ne računam), nema šanse da sav ovaj trud upropastim.
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 21:02   #1876
ludilo

..da mi nije bilo operacije edema glasnica prosli petak (i duvan je jedan od uzroka nastale anomalije) neznan kako bi svojevoljno evo 4. dan bila bez duvana.. nema moje slike ja mislin u zadnjih 25 godina di duvan nije u ruci..popusila bi kutiju, dvi a zalomile bi se i tri ako je izlazak do zore..al kriza je kaos..totalno ludilo..psiha me ubi..kako san odma bacila i kavu jer mi je bljak pit kavu bez duvana zivci su mi ajme..nervozna sam, nespavam, stalno trpam u sebe nesto, ...teroriziran sve ukucane od jutra do sutra buduci jos nisan pocela radit i muvat se medju svitom. . tesko mi i pomislit kako ce moj zivot izgledat bez duvana.. mozak total baj baj...

kuku lele
jadre_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 13:43   #1877
3 dana treba izdržati fizički. na svaku želju za cigaretom odgovoriti čašom vode. nakon toga 3 tjedna treba Ne UDOVOLJAVATI navici i onda prestaje biti navika.
svaki tjedan nepušenja do prvih mjesec dana sam nagrađivala lakom za nokte ili sličnom sitnicom.
inače, 14 mjeseci i 11 dana sam NEPUŠAČ. ne znam kako i zašto, uopće me ne zove ni u stresnim situacijama, pa čak ni kad sam se pre-alkoholizirala, a ponudili mi cigaretu, rekoh- ne hvala, ne pušim samo izdržite i nek bude razum jači od nagona
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 21:46   #1878
.......

6. dan...umrit cu

samo o duvanu mislim...ovo je moje 1. odvikavanje i da nije radi zdravlja ufff..
jadre_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 22:17   #1879
Quote:
jadre_st kaže: Pogledaj post
6. dan...umrit cu

samo o duvanu mislim...ovo je moje 1. odvikavanje i da nije radi zdravlja ufff..
Umirat ćeš jako još par dana i gotovo. I zato Jakove izdrži Gušit će te, kašljat ćeš, dah će ti se skratit, nećeš moći razmišljati, koncentrirati se, ma svašta nešto, ali kad sve to prođe, divota!
Kad se ja sjetim svojih prvih 2 tjedna bez cigarete, nema šanse da bi opet zapalila pa da moram opet tu muku podnositi!!!
Samo naprid
uppsala is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 14:12   #1880
Meni se prva tri tjedna stalno pojavljivala neka bol
u prsima, ali stalno na drugom mjestu. Kao da organizam govori:
"Ma, zapali jednu, i sva bol će nestati"
I onda popijem nekoliko gutljaja vode i bol prođe
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:44.