Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2016., 01:36   #1041
Quote:
Shaina kaže: Pogledaj post
Svakako da ovisi o zamimanju, ali ovisi i o karakteru i prioritetima. Naravno da bi nam to zvučalo "ludo" u društvu u kojem nas se uči da trčimo za uspjehom i u kojem je biti poznat i slavan glavni pojam sreće.

Ukoliko netko osjeća da je to nešto baš njegov životni poziv i onda donese takvu odluku nauštrb veze iz nekakvih unutarnjih poriva, to razumijem. Ukoliko se to napravi zbog malo blještavila i slave i da te "svijet vidi" onda se ne razlikuje previše od primjera s plaćom. Ali uglavnom mi sve to spada u domenu ljubav vs. materijalizam.
Mislim da je malo ljudi kojima je u nekoj odrasloj dobi cilj postati poznat i slavan.
Trivijalizirati priču na pohlepu za novcem i na nekakvu samoživost je površno.
Uostalom, oni koji najviše naklapaju o ljubavi i prave od nje maltene religiju su obično oni koji najmanje o njoj znaju i najmanje su sposobni voljeti. Ježim se takvih upisa gdje se ljude proglašava kalkulantima i bijednicima jer ne bi otišli bez razmišljanja za osobom koju vole iako pojma nemaju o kakvim se uvjetima radi.

Imamo samo jedan život i svatko ga nastoji provesti što kvalitetnije. Isto tako, koliko se god profesionalnim romantičarima dizala kosa na glavi, imamo solidan broj ljudi koje tijekom života možemo upoznati i solidne šanse da s tim ljudima ostvarimo kvalitetan odnos. Ako nam je jedina šansa da taj odnos bude u nekakvoj zemlji bogu iza leđa u koju zaista ne želimo ići, onda jebiga, ili smo veliki pehisti ili malo brijemo. Nisam još čula da je netko ostao ucviljen doživotno jer nije otišao za voljenim/om u Afganistan. Osim Vase Ladačkog dakako. I kvartovskih pijanaca koji tlape o ljubavi i kuda ide ovaj svijet.

Super je ako se poklopi da možeš otići u neku normalnu zemlju, ali čak i tad je to veliko odricanje ako ti to baš nije bio životni san, radiš velike ustupke zbog osobe koju voliš, ali dok je to u nekim razumnim okvirima, sve je u redu. Ali neki upisi su na tragu toga da bi trebao maltene sebe poništiti da bi bio s nekim. Inače si bijednik i materijalist.
ex anais is offline  
Old 05.02.2016., 07:38   #1042
Quote:
Laetitia kaže: Pogledaj post
@hrga i @Mol da li vi uopće čitate što žena piše??? Da ste obratili pažnju, odmah bi shvatili zašto ne ide s njim i ne bi dodavali svoje mudre misli, koje nemaju veze sa slučajem.
Kak ne?

Stvar je u tome kaj se nezna di je otisal, nije onda kad sam komentiral...
E sad, ak ides nekam di je jebena situacija a ides za kikiriki, kad nemres sebi ili nekom do koga ti je stalo priustit nekaj onda nemoj ni ic.

Gledam po sebi, bil sam proslu godinu na terenu, placa, tak tak, al sam zato zenu i djecu imal dole prek ljeta besplatno.

Radil sam prije hrpu godina na terenu, placa je bila jebeno dobra, a dal sam otkaz zbog cure, a svaki vikend sam bil doma.

Jbg, svak zna svoje.
__________________
kad nestanem, nisam nestao zato kaj to želim nego zato kaj je vrag došal po svoje.

i posveta, mojim bedacima, znali buju:https://www.youtube.com/watch?v=cg_hLDSW_Ok
hrgazgb is offline  
Old 05.02.2016., 07:39   #1043
Ok, priznajem da sam malo istrivijalizirala stvari, naravno da nije svatko tko ode za "boljim životom" ili što već, materijalist ili samoživ.
Stvarno mi nije namjera minorizirati važnost samoaktualizacije ni sugerirati da trebamo neke svoje ciljeve i snove baciti u neki deseti plan samo da bi druga osoba bila sretna ili da bi pošto poto spasili vezu. Naravno da je jako bitno ne zanemariti taj dio nas koji teži tom nekom samoostvarenju. Na kraju, treba bar donekle biti zadovoljan sobom i nekim svojim velikim i malim uspjesima da bi uopće mogli nešto pružiti drugome.
Ali ne znam, koliko god mislim da je pozitivno što se ljude danas potiče na samoaktualizaciju i djelovanje, pa i što im se dopušta da otvoreno budu egoistični bez da im se za isto nabija osjećaj krivnje, mislim da smo se možda malo pogubili u svemu tome. Ne u smislu da je prije bilo bolje, sigurna sam da je na gotovo svim razinama bilo mnogo gore, nego da smo pomalo otišli u drugu krajnost. Koliko su se ljudi nekad žrtvovali, (ako zbog ničeg onda zbog sela, jer bolje je trpjeti nego se izvrgnuti ruglu), toliko danas skaču na naznaku i najmanje žrtve koja bi se možda mogla očekivati s njihove strane. Mislim, ima i šupendara, ima svega, ali neki generalni trend je 'ja, ja i samo ja, ja i moje potrebe su najbitnije i tek kad bude apsolutno sve po mom ću moć bit sretan'.
Ljubav prema sebi, udavoljavanje sebi su bitni, ali osjećaj istinskog ispunjenja nastupa u onom trenutku kad nam tuđa sreća postane bitnija od naše vlastite. Naravno da to mora bit uzajamno inače nema smisla. Mislim da se tek to može nazvati istinskom ljubavlju, ne nekom koja se sudbonosno događa jednom u tisuću godina jer su se zvijezde poklopile, nego jer ju mi sami gradimo, jer smo tako odlučili. Naravno da je za to potrebno i puno sreće jer nećeš to poželit gradit s bilo kim. I onda pronađeš kompatibilnu osobu i zbog čega je pustiš? Zbog novog posla, bolje plaće? Više pozicije na društvenoj hijerarhiji? "Samoostvarenja"? A toliko "samoostvarenih", "samodostatnih" i sebi najbitnijih nesretno i usamljeno u svojim savršenim autima i stanovima.
Kako uopće dođe do toga da moraš otići na drugi kontinent da bi okušao sreću? A ista ti se nalazi pred nosom, samo ju ti ne vidiš/ne cijeniš. Kamo se to žuri, zašto... Ok, ima situacija kada nemaš izbora (valjda), ali koliko je takvih.
Ne osuđujem ničije odluke i ne moraliziram. Ovo je više kao razmišljanje na glas...
Shaina is offline  
Old 05.02.2016., 07:59   #1044
Što ako oboje imaju ponuđen super posao negdje? Tko mora poništiti sebe i prilagoditi se drugome? Znači li to da taj više voli?
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Old 05.02.2016., 08:25   #1045
Quote:
Nagrišpana kaže: Pogledaj post
Što ako oboje imaju ponuđen super posao negdje? Tko mora poništiti sebe i prilagoditi se drugome? Znači li to da taj više voli?
Onaj koji zaradjuje vise i ima bolje uvjete oko smjestaja
Rodion is offline  
Old 05.02.2016., 08:37   #1046
Quote:
Nagrišpana kaže: Pogledaj post
Što ako oboje imaju ponuđen super posao negdje? Tko mora poništiti sebe i prilagoditi se drugome? Znači li to da taj više voli?
Quote:
RodjaZg kaže: Pogledaj post
Onaj koji zaradjuje vise i ima bolje uvjete oko smjestaja
Ovakve stvari se ne mogu generalizirati. Jasno, kompromis je nužan. No, pitanje je da li je moguć i zadovoljavajući za obje strane, te da li su oboje spremni na to.

Puno je tu faktora u igri u igri, puno pitanja... Koji su prioriteti? Da li je u takvoj situaciji bitniji partner ili dream job? Kakve su poslovne mogućnosti za onog drugog, koji ode za partnerom?

Meni bi ovo boldano bila vodilja.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Old 05.02.2016., 08:38   #1047
Quote:
Nagrišpana kaže: Pogledaj post
Što ako oboje imaju ponuđen super posao negdje? Tko mora poništiti sebe i prilagoditi se drugome? Znači li to da taj više voli?
Uvijek se sve da dogovorit.

Samo kaj je kod nas razmisljanje da ak ides na posal koj je recimo 50 kilometri od mjesta di zivis nisi normalan, ko je vidil putovat tak daleko na posal.

Nedal bog preselit se zbog posla, odma nisi normalan.

I ne znaci da neko nekog vise ili manje voli.

Al sama je rekla da taj njegov posal i nije nekaj.

Nek ide sve k vragu, ak vec idem nekam u neku pripizdinu onda bum i neke zahtjeve postavil.

Osim ak me zivo boli neka stvar za sve osim posla jer eto, mogal bum jednog dana kukat da sam sve ostavil samo da bi radil.
__________________
kad nestanem, nisam nestao zato kaj to želim nego zato kaj je vrag došal po svoje.

i posveta, mojim bedacima, znali buju:https://www.youtube.com/watch?v=cg_hLDSW_Ok
hrgazgb is offline  
Old 05.02.2016., 09:08   #1048
Quote:
nyxter kaže: Pogledaj post
Kakve su poslovne mogućnosti za onog drugog, koji ode za partnerom?
Uvijek mozes biti sponzorusa.

U americi se svako malo ekipa seljaka i sele cijelu obitelj sa sobom. Ali mi smo balkanci pa nam je tesko napustiti rodnu grudu.
AngryNomad is offline  
Old 05.02.2016., 09:10   #1049
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post



U americi se svako malo ekipa seljaka i sele cijelu obitelj sa sobom. Ali mi smo balkanci pa nam je tesko napustiti rodnu grudu.

I?

Ako je meni teško napustiti dom, boli me briga jel xy Amerikancu to lako ili nije.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Old 05.02.2016., 09:12   #1050
Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
Ako je meni teško napustiti dom, boli me briga jel xy Amerikancu to lako ili nije.
Ali si svejedno balkanac, tj. balkanka.
AngryNomad is offline  
Old 05.02.2016., 09:15   #1051
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Ali si svejedno balkanac, tj. balkanka.

Ponovo -> i?
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Old 05.02.2016., 09:20   #1052
Quote:
nyxter kaže: Pogledaj post
Kakve su poslovne mogućnosti za onog drugog, koji ode za partnerom?
Ako si žensko uvijek možeš biti kućanica i graditi karijeru pomagačice u učenju, razvozačice, spremačice, peglačice, kuharice, šetateljice pesa i nadzornice zaliha u smočnici. Btw mislim da se veliki dio žena kojima muževi dobro zarađuju i odlučuje za tu varijantu.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Old 05.02.2016., 09:25   #1053
Quote:
hrgazgb kaže: Pogledaj post
Kak premali?

Ak izmedju pa skoro 1000 ljudi, mislim na suprotni ili isti spol, nije bitno, namres nac nikog, sry, u kome je problem?

Nemres mi rec da svaki dan upoznas ili komuniciras sa njih toliko.

Kaj, drzis se one: one in a million?

Al ak se drzis, tesko da ces nac.

Ne samo tu nego bilo gdje.

Makar, ak to zelis, sve ok, samo se onda netreba zalit kak nema nikoga.
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Ako si žensko uvijek možeš biti kućanica i graditi karijeru pomagačice u učenju, razvozačice, spremačice, peglačice, kuharice, šetateljice pesa i nadzornice zaliha u smočnici. Btw mislim da se veliki dio žena kojima muževi dobro zarađuju i odlučuje za tu varijantu.
Draga moja, mislim da to nažalost danas više nije slučaj. Postoji da, ali više kao iznimka. Ako lik jedini radi brzo će ostavit ženu ili se neće ni ženit.
connaissance is offline  
Old 05.02.2016., 09:26   #1054
Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
Ponovo -> i?
I, tak...

Jesi li ti svog decka upoznala na forumu?

Quote:
connaissance kaže: Pogledaj post
Ako lik jedini radi brzo će ostavit ženu ili se neće ni ženit.
Ima nesto u tome. Recimo nikad ne bi zenio curu koja zaradjuje manje od mene. Mozda jedino u slucaju da je ljepsa od mene.
AngryNomad is offline  
Old 05.02.2016., 09:30   #1055
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
I, tak...



Jesi li ti svog decka upoznala na forumu?

Nisam.


Prije sam imala par oglasa i bez obzira na količinu muškaraca koji su se javili, niti jedan nije urodio plodom.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Old 05.02.2016., 09:34   #1056
Quote:
connaissance kaže: Pogledaj post
Draga moja, mislim da to nažalost danas više nije slučaj. Postoji da, ali više kao iznimka. Ako lik jedini radi brzo će ostavit ženu ili se neće ni ženit.
Normalno.
Jer zena koja je po cijele dane doma, otupi.
Isto ko i muski.
Ono, kaj si radila danas:kuhala, spremala, prala ves...?
I tak iz dana u dan...
Oces neces, poludis, nemas o cemu pricat...

Ja svoju tjeram radit cisto zbog toga da se krece medju ljudima...

Financijski i nije neka razlika...

Makar ima i njih kojima to pase...

A i onih koji nemogu podnjet da im zena vise zaradjuje...
__________________
kad nestanem, nisam nestao zato kaj to želim nego zato kaj je vrag došal po svoje.

i posveta, mojim bedacima, znali buju:https://www.youtube.com/watch?v=cg_hLDSW_Ok
hrgazgb is offline  
Old 05.02.2016., 09:38   #1057
Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
Nisam.
Prije sam imala par oglasa i bez obzira na količinu muškaraca koji su se javili, niti jedan nije urodio plodom.
Tako i ja. Nikad srece s forumasima. Sad sam u sretnoj vezi sa neforumasicom.

Jos dok je jedno od forumasa je ok, ali ako su oboje, nema tu srece.
AngryNomad is offline  
Old 05.02.2016., 09:39   #1058
Quote:
nyxter kaže: Pogledaj post
Ovakve stvari se ne mogu generalizirati. Jasno, kompromis je nužan. No, pitanje je da li je moguć i zadovoljavajući za obje strane, te da li su oboje spremni na to.

Puno je tu faktora u igri u igri, puno pitanja... Koji su prioriteti? Da li je u takvoj situaciji bitniji partner ili dream job? Kakve su poslovne mogućnosti za onog drugog, koji ode za partnerom?

Meni bi ovo boldano bila vodilja.
I meni. Ovo je ustvari vrlo nezgodno. Netko može otići za tobom i pustiti dobar posao te na kraju biti nezadovoljan zbog nemogućnosti pronalaska posla u drugoj državi. Osjećala bih se grozno kad bih u nekom dijelu života bila odgovorna za (poslovno) nezadovoljstvo osobe s kojom sam u vezi.

Kad si mlad i zaljubljen, siguran si da bi otišao i na kraj svijeta zbog ljubavi. Ja imam takav posao da se seljakam kao nomad. Sad ću biti ovdje još maksimalno 2 godine i onda idem dalje. Hoće li to biti moja konačna destinacija, ne znam, ali znam da ultimatume nikad neću postavljati. Ili ćemo se skupa dogovoriti i nastaviti graditi život u gradu gdje oboje imamo šanse za dobar posao, ili će svatko krenuti svojim putem.
Tika is offline  
Old 05.02.2016., 09:59   #1059
Quote:
hrgazgb kaže: Pogledaj post
Ja svoju tjeram radit cisto zbog toga da se krece medju ljudima...
Pa postoji li nešto na što ti tu svoju ženu ne trebaš terati ili nagovarati...

To ti ovisi od čovjeka do čovjeka i od toga koliko ima interesa u životu. I mislim da se na kraju ipak sve svodi na lovu. Nemaš o čemu pričati sa ženom ako ne ode na posao? Ne kužim, to je zbilja totalno velika razlika dal će ti netko prepričati sadržaj jedne epizode sapunice ili sadržaj svog radnog dana a radi na na šalteru...isti k.

Poslovi snova i ganjanje prilika za samoostvarenje, romantično, ovi koje znam da dobro zarađuju čak i ti kad ih pitaš dal vole svoj posao vele da ga vole petneastog u mjesecu kad im sjedne plaća ili jednostavno kažu ga je posao kao posao i da ga odrade a da imaju hobije za zabavu. Čemu to pimplanje oko jednostavne činjenice da treba zaraditi za račune i stil života koji želiš voditi...iz ove zemlje ljudi bježe jer nema prilika, jer se niš ne pokreće i valjda ni ne bude u idućih ne znam koliko godina pa sad ako želiš skuriti tu svoje najproduktivnije godine samo daj, ako ne zašto ne prihvatiti priliku pa otići za onim s kim si u vezi (ne na deset godina u Nepal ili Indiju da samo gledaš bijedu oko sebe ii deprimiraš se) nego u neku zemlju koja ekonomski napreduje i gdje ćeš moći birati između više opcija. Druga stvar je ta što hrpa ljudi ima diplome i znanja s kojima bi u nekoj drugoj zemlji mogla eventualno prati štenge ili raditi nekakvu fizikaliju. Za takve je skroz jasno da im ne pada ni u ludilu riskirati i ići van jer su ulagali u nešto što na nekom drugom tržištu nema skoro nikakvu vrijednost.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Old 05.02.2016., 10:56   #1060
Dobro, malo pojednostavljuješ ipak. Npr. ja se bavim zanimanjem u kojem je vrlo bitan jezik. Da moja partnerica ima odličnu priliku u zemlji engleskog govornog područja, to ne bi bio prevelik problem. Ali da tu istu priliku ima u Finskoj - bi. Jer bih ja svoj posao mogao obavljati isključivo na jeziku kojeg zaista dobro poznajem.
KLCCLK is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:07.