Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2016., 16:21   #61
ne znam u što se pretvorila ova tema. nikad nitko nije napisao da tjera svoje dijete da se druži i to dugoročno s nekim, i da vlasto dijete ispašta zbog toga. niti to netko traži.
ja sam samo htjela istaknuti da mi je čudno da je toliko djece samotnjački raspoloženo. i to u dječjem parku. možda se čudim ko pura dreku i možda je to uvijek bilo tako. bilo bi ljepše da je podjednako onih društvenih i onih koji su više za solo varijantu. ovako mi se čini da uglavnom ovi prvi više "ispaštaju" (ovo mi se čini pregruba riječ, jer npr. moje dijete ni ne plače ni ne urla zato što ne nađe uvijek kompanjona, ali sigurno znam da bi bio veseliji da ga nađe).

ali zanimljivo je kako odrasli gledaju na njegovu društvenost i otvorenost kada je usmjerena prema njima samima.
__________________
26111984.27032003.23102004.22092012.29092013.22082016.
M.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 16:42   #62
Nisam htjela nikoga uvrijediti niti sam shvatila ovu temu kao da roditelji djecu svakodnevno tjeraju na neželjena druženja. Samo sam htjela dati primjer dječje perspektive na druženja koja su nametnuta jer roditelj želi da njegovo dijete bude dobro, pa ako taj primjer nekome pomogne, oke. A mislim i da djeca to drukčije doživljavaju kad imaju 2,5 godine (ko većina na temi kolko vidim) ili 7-8.
domella is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 08:34   #63
Quote:
domella kaže: Pogledaj post
Nisam htjela nikoga uvrijediti niti sam shvatila ovu temu kao da roditelji djecu svakodnevno tjeraju na neželjena druženja. Samo sam htjela dati primjer dječje perspektive na druženja koja su nametnuta jer roditelj želi da njegovo dijete bude dobro, pa ako taj primjer nekome pomogne, oke. A mislim i da djeca to drukčije doživljavaju kad imaju 2,5 godine (ko većina na temi kolko vidim) ili 7-8.
Nema veze koliko dijete ima godina, ima si pravo birati prijatelja.Naravno da dijete od 2 i pol ovisi o roditelju da mu ponudi prijatelja na izbor (jer roditelj bira društvo pa se često dijete nađe u prilici da su mu na raspolaganju djeca prijatelja njegovih roditelja ili vršnjaci iz parka u koji zalaze), ali osmogodišnjak već više -manje sam bira pa neko nametanje roditeljske volje i utjecaja nije baš veliko ni po meni prihvatljivo.

No drugo je biranje prijatelja, a drugo poticanje prijateljskog ponašanja u parku ili društvu. Ja ako potaknem malu da nekom da priliku da se uključi u igru ne mislim da bi cure trebale postati najfrendice koje će dane provoditi u zajedničkoj igri. Ali mislim da treba nekom dat priliku da se uključi, jer često se (bar kod moje male) pokaže da djeca "kliknu" i lijepo se zaigraju zajedno. Daj priliku, ako ti ne paše, svatko svojim putem i ok.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 11:22   #64
evo, ja bih najrađe da se moj ne igra s jednim malim, ali je tak pred dvije godine zapeo za njega i kaj sad. njih nekoliko je škvadra iz parkića. u početku je palilo da odemo u neki drugi parkić, ali sad više ne. on želi tu jer mu je tu škvadra. i onda si mislim da će uvijek gdje god se maknemo biti takav neki klinac. ovak koristim priliku dok je mali i dok mu odgoj još uvijek dopire do mozga da ga naučim lijepom ponašanju. taj mali se tuče, nagovara drugu djecu da nekaj ružno nekome kažu/naprave , niš ne sluša i tak... klasika. al da bum ga pozvala doma na igranje- bome ne bum. čula sam od drugih mama kak to izgleda, pa rađe učim iz tuđih primjera.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 15:11   #65
Quote:
domella kaže: Pogledaj post
Ja nisam roditelj, ali bih podijelila svoje iskustvo iz djetinjstva pa možda nekome pomogne da vidi stvari iz druge perspektive


...


Tako da, odgajajte svoju djecu da budu dobra prema drugima, ali pazite da podjednako pravedni i dobri budete i prema svojoj djeci, tj. da ne ispaštaju ona i da ne uče da se uvijek tuđe potrebe stavljaju ispred svojih.
Mislim da mrzim tvoju mamu.
Bonnie Ann is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 19:22   #66
Prema random maloj glupači se mora biti megadobar i družiti se s njom godinama, ali prema vlastitom se djetetu ne treba biti dobar i ne isprebijat ga.

Jebote, nekim bi ljudima stvarno silikonom trebalo zaštopat pičku i dat im kaktus ako se o nečemu požele brinuti.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 20:16   #67
Moja cura je sa nepunih godinu dana stekla prijateljicu. Par puta su se potrefile skupa i prisle jedna drugoj. I tako su frendice već 3 godine.

Također joj je prijateljica susjeda jedna..iskreno voljela bi da nije ali eto

Nikada je nisam vodila na druženja sa djecom od frendica u nadi da će se zbližiti i sl.

U parku isto nisam forsirala druženja ako nije htjela. Jedino ako bi srela neku prijateljicu sa još nekim, govorila sam joj da se trebaju svi skupa igrati isto tako i kada je ona sa društvom pa joj dođe još netko.

Vidim da lako sklapa prijateljstva kao sto i izbjegava onoga tko joj ne paše.
__________________
Bogatstvo se ne može kupiti ali se može roditi. 💓💓💓
Ex Wannabe mama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:49.